Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κανονικα,

3 μέρες πριν την λήξη και έδωσε

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2021 at 9:45 ΠΜ, HEO said:

Ποιο κατάστημα;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ζωγραφου

Έστειλα εδώ και 3-4 μέρες απ' το site της wind τα στοιχεία μου για να ξαναφερω το καρτοκινητο μου στη wind και ακόμα δεν με έχει πάρει κανείς ... Ελπίζω να πάρουν και να μην ισχύει ότι μόνο με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ μπορώ να ξαναγυρισω!

On 24/9/2021 at 1:11 ΠΜ, cmvr said:

από το site και ξεμπέρδεψες 

https://www.wind.gr/gr/f2g/f2g-sim-paraggelia/

 

On 24/9/2021 at 9:45 ΠΜ, HEO said:

Ποιο κατάστημα;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ζωγραφου

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας θα ήθελα παρακαλώ:

Έκανα σημερα ανανέωση χρόνου ομιλίας 15 ευρώ μέσα απο την εφαρμογή myF2G με χρεωστική κάρτα της Alpha, και ενώ η συναλλαγή ολοκληρώθηκε (ελαβα push notification και επιβεβαιωσα με δακτυλικό αποτύπωμα, και μου εβγαλε "Επιτυχής συναλλαγή"), η τελευταία μάσκα στην εφαρμογή μου έβγαλε "Η συναλλαγή απορρίφθηκε, επικοινωνηστε με την τραπεζα σας" ! 
Όμως, στο web-banking και στην εφαρμογή της alpha εμφανιζεται η συναλλαγή κανονικά στο ιστορικό καρτών ως "Εκκρεμής" !! Επίσης, μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Alpha Bank και μου είπαν, η συναλλαγή φαίνεται κανονικά. 
Τελικά, τα 15 ευρώ δεν περάστηκαν ποτέ στο κινητό!
Πηρα τηλέφωνο λοιπόν την εξυπηρέτηση πελατών της Wind και μου λένε ότι δεν βλέπουν/δεν έγινε η συναλλαγή, και να στείλω μηνυμα στη φορμα επικοινωνίας. Αυτό και έκανα, επισυνάπτωντας το pdf της συναλλαγης απο το web banking...
Σας έχει συμβεί και σε σας; Τί άλλη ενέργεια μου προτείνετε να κάνω; Να περάσω απο κατάστημα Wind να κάνω παράπονα απο κοντά; 

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μην πέρασαν τα λεφτά στην wind οπότε θα εξαφανισθεί σε λίγες μέρες μόλις λήξει η περίοδος που εκκρεμεί η συναλλαγή.

Όταν πας να πληρώσεις η wind σε στέλνει στην τράπεζα που βάζει την συναλλαγή σε εκκρεμή κατάσταση (μπλοκάροντας το ποσό, ζητώντας otp και ότι άλλο θέλει) και αν όλα πάνε καλά ειδοποιεί την wind να ζητήσει την ολοκλήρωση. Αν δεν μπορέσει να ειδοποιήσει την wind ή η wind δεν καταλάβει την απάντηση της τράπεζας, η συναλλαγή δε γίνεται και μετά από κάποιο χρόνο ακυρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, darkblue said:

Τη βοήθεια σας θα ήθελα παρακαλώ:

Έκανα σημερα ανανέωση χρόνου ομιλίας 15 ευρώ μέσα απο την εφαρμογή myF2G με χρεωστική κάρτα της Alpha, και ενώ η συναλλαγή ολοκληρώθηκε (ελαβα push notification και επιβεβαιωσα με δακτυλικό αποτύπωμα, και μου εβγαλε "Επιτυχής συναλλαγή"), η τελευταία μάσκα στην εφαρμογή μου έβγαλε "Η συναλλαγή απορρίφθηκε, επικοινωνηστε με την τραπεζα σας" ! 
Όμως, στο web-banking και στην εφαρμογή της alpha εμφανιζεται η συναλλαγή κανονικά στο ιστορικό καρτών ως "Εκκρεμής" !! Επίσης, μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Alpha Bank και μου είπαν, η συναλλαγή φαίνεται κανονικά. 
Τελικά, τα 15 ευρώ δεν περάστηκαν ποτέ στο κινητό!
Πηρα τηλέφωνο λοιπόν την εξυπηρέτηση πελατών της Wind και μου λένε ότι δεν βλέπουν/δεν έγινε η συναλλαγή, και να στείλω μηνυμα στη φορμα επικοινωνίας. Αυτό και έκανα, επισυνάπτωντας το pdf της συναλλαγης απο το web banking...
Σας έχει συμβεί και σε σας; Τί άλλη ενέργεια μου προτείνετε να κάνω; Να περάσω απο κατάστημα Wind να κάνω παράπονα απο κοντά; 

εγω εκανα προχθες ανανεωση με χρεωστικη της αλφα και δεν ειχα τετοιο θεμα.

μια φορα εκανα ανανεωση κ απλα αργησαν λιγα λεπτα να φανουν τα χρηματα στο app του f2go.

αυτο παλι που μου ετυχε (κ το ειδα στο μηνιαιο χαρτι της πιστωτικης) ηταν οτι μια φορα μου χρεωθηκε εις διπλουν μια ανανεωση αλλα απο μονοι τους επεστρεψαν τα χρηματα αυτοματα.

χθες ειδα οτι το ebanking τους κολλουσε παντως.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Η φόρμα επικοινωνίας είναι το καλύτερο εργαλείο φτάνει να φτάσει σε σωστούς αποδέκτες (δηλαδή πρόσεχε που θα το στείλεις και κρατά το νούμερο που θα βγάλει αν σε 2-3 μέρες δεν απαντήσουν κανεις τηλέφωνο)

Κατά δεύτερον έχει τύχει και σε μένα και έγινε ότι έγραψε ο φίλος πιο πάνω αφού τα λεφτά δεν πιστώθηκαν στο υπόλοιπο που σημαίνει ότι δεν τα πήρε η wind η τράπεζα μου τα επέστρεψε

Φιλική συμβουλή να χρησιμοποιήσεις , PayPal την άλλη φορά, είναι ένα ακόμα στρώμα ασφαλείας

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, darkblue said:

Τη βοήθεια σας θα ήθελα παρακαλώ:

Έκανα σημερα ανανέωση χρόνου ομιλίας 15 ευρώ μέσα απο την εφαρμογή myF2G με χρεωστική κάρτα της Alpha, και ενώ η συναλλαγή ολοκληρώθηκε (ελαβα push notification και επιβεβαιωσα με δακτυλικό αποτύπωμα, και μου εβγαλε "Επιτυχής συναλλαγή"), η τελευταία μάσκα στην εφαρμογή μου έβγαλε "Η συναλλαγή απορρίφθηκε, επικοινωνηστε με την τραπεζα σας" ! 
Όμως, στο web-banking και στην εφαρμογή της alpha εμφανιζεται η συναλλαγή κανονικά στο ιστορικό καρτών ως "Εκκρεμής" !! Επίσης, μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Alpha Bank και μου είπαν, η συναλλαγή φαίνεται κανονικά. 
Τελικά, τα 15 ευρώ δεν περάστηκαν ποτέ στο κινητό!
Πηρα τηλέφωνο λοιπόν την εξυπηρέτηση πελατών της Wind και μου λένε ότι δεν βλέπουν/δεν έγινε η συναλλαγή, και να στείλω μηνυμα στη φορμα επικοινωνίας. Αυτό και έκανα, επισυνάπτωντας το pdf της συναλλαγης απο το web banking...
Σας έχει συμβεί και σε σας; Τί άλλη ενέργεια μου προτείνετε να κάνω; Να περάσω απο κατάστημα Wind να κάνω παράπονα απο κοντά; 

Έγινε ακριβώς το ίδιο σε μένα σε CU και με κάρτα της Eurobank. Επιτυχής η συναλλαγή αλλά ούτε ανανεώθηκε η κάρτα του τηλεφώνου ούτε έγινε χρέωση. Το παρακολουθώ δυο εβδομάδες τώρα. Συνέχισα με PayPal στο καπάκι και όλα καλώς. Η ανανέωση έπρεπε να γίνει εκείνη την ημέρα γιατί θα έχανα το υπόλοιπο.

Μάλλον για κάποιο λόγο η Vodafone απέρριψε την συναλλαγή. Αν και κάρτα ήταν προπληρωμένη  της Eurobank μεταφέρθηκα σε περιβάλλον της Alpha για την πληρωμή και οδηγήθηκα στο site της Vodafone. Όλα αυτά μέσω της εφαρμογής  CU του κινητού και όχι από τον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια διευκρίνηση. Πήγε η γυναίκα μου σε κατάστημα να κάνει ανανέωση και της είπε ο υπάλληλος ότι η κάρτα των 12 ευρώ καταργήθηκε και τώρα είναι 15 ευρώ. Ισχύει η την κορόιδεψε ο υπάλληλος?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχει να μου φορτώσει από μόνοι τους 0,01€ ώστε να πάρει παράταση άλλους 13 μήνες η ισχύς του αριθμού της sim από την 10/2/2021 (που ίσχυαν τα 0,01€ ως 12/4/2021). Τότε το είχαν γράψει και άλλοι εδώ.

Είναι κανείς που του έχουν φορτώσει 0,01€ από μόνοι τους από τότε, εδώ και 8 μήνες: Σα να άργησαν πολύ. Ποτέ δεν έκαναν πάνω από 8 μήνες από το Black Friday 2018 που έβαλα κάρτα 5€ (τόσο ίσχυε τότε) για τελευταία φορά.

Λέτε να την κόψαν αυτή τη διαδιακασία με τη νέα διοίκηση;

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

Το τζάμπα 0.01 πρέπει να το έχουν διακόψει,

... πλησιάζω και εγώ επικίνδυνα στο τέλος και δεν γλυτώνω τα 10 ευρώ....,

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Ρε παιδιά μια διευκρίνηση. Πήγε η γυναίκα μου σε κατάστημα να κάνει ανανέωση και της είπε ο υπάλληλος ότι η κάρτα των 12 ευρώ καταργήθηκε και τώρα είναι 15 ευρώ. Ισχύει η την κορόιδεψε ο υπάλληλος?
Το κάνουν αυτό τα καταστήματα, οπότε καλύτερα ηλεκτρονικά

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Το τζάμπα 0.01 πρέπει να το έχουν διακόψει,

... πλησιάζω και εγώ επικίνδυνα στο τέλος και δεν γλυτώνω τα 10 ευρώ....,emoji51.png

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

Το κάνουν αυτό τα καταστήματα, οπότε καλύτερα ηλεκτρονικά

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

Δηλαδή μας πιάσανε κορόιδο.

Λάθος στο προηγούμενο μήνυμα πήγαινε η απαντηση

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, HEO said:

Η φόρμα επικοινωνίας είναι το καλύτερο εργαλείο φτάνει να φτάσει σε σωστούς αποδέκτες (δηλαδή πρόσεχε που θα το στείλεις και κρατά το νούμερο που θα βγάλει αν σε 2-3 μέρες δεν απαντήσουν κανεις τηλέφωνο)

Κατά δεύτερον έχει τύχει και σε μένα και έγινε ότι έγραψε ο φίλος πιο πάνω αφού τα λεφτά δεν πιστώθηκαν στο υπόλοιπο που σημαίνει ότι δεν τα πήρε η wind η τράπεζα μου τα επέστρεψε

Φιλική συμβουλή να χρησιμοποιήσεις , PayPal την άλλη φορά, είναι ένα ακόμα στρώμα ασφαλείας

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

Μου εχει συμβει το ιδιο και με το Pay Pal με αγορα που εκανα με μεγαλο ποσο. Μαλιστα προχωρησα σε δευτερη προσπαθεια με την οποια ολοκληρωσα την παραγγελια,  

Στη συνεχεια επικοινωνησα με την τραπεζα και μου ειπε οτι θα πρεπει να περασουν καποιες μερες για να γινει επιστροφη του ποσου, εφοσον βεβαια δεν γινει αποδοχη του ποσου απο τον πωλητη.  Μιλησα και με τον πωλητη και μου ειπε οτι σε αυτον φαινονταν και οι 2 πληρωμες που ειχα κανει και οτι θα αποδεχοταν μονο τη μια ετσι ωστε να μου επιστραφει το ποσο που ειχα χρεωθει 2 φορες. 

Το προβλημα ειναι συστημικο και μπορει να συμβει με οποιο τροπο κι αν κανεις την πληρωμη. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια μπορεί να συμβεί και με PayPal αλλά εκεί έχεις το PayPal για να διαμαρτυρηθείς :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να καταργήσω από το κινητό της μαμάς μου τα 300 λεπτά, υποθέτω έχει το free to talk, και να το κάνω f2go.
Ποια είναι η διαδικασία;
Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, siberiantiger said:

Παιδιά καλησπέρα θέλω να καταργήσω από το κινητό της μαμάς μου τα 300 λεπτά, υποθέτω έχει το free to talk, και να το κάνω f2go.
Ποια είναι η διαδικασία;
Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Από τις ρυθμίσεις του app ή μέσω του site από free to talk το γυρνάς σε free to surf.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πας από την εφαρμογή στις υπηρεσίες και το κάνεις free2surf

Υγ ... Με πρόλαβε ο φίλος :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2.
Οπότε τώρα στην ουσία είναι ένα κανονικό f2g απλά θα έχει και κάποιο bonus mb με κάθε ανανέωση, σωστά;

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο more 15 μέρες πριν την λήξη έδωσε κανονικά παράταση :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ατελείωτη wind παλεύεις με τα φραγκοδίφραγκα.
Ανοίγω τα data και αμέσως sms για 2€ - 1GB για 1 ημέρα.
Γαμώτο λέω ... την πάτησα πάλι. Στις vod-cosm μπορείς να προστατευτείς από το λάθος αυτό.
Έχει όμως και συνέχεια γι αυτό γράφω. Βάζω και ένα more που έχει 200ΜΒ για 15 μέρες.
Άρχισε να μου καταναλώνει τα 200 του more πρώτα... 
Ξεφτίλα.. Με κρατάει η  παλιά προσφορά που έχω  με τα 300' k το bug του more.
Χαίρομαι που εδώ και 3 χρόνια έχω απαλλαγεί από τη σταθερή (εκεί χρέωνε εκ των υστέρων κάτι 50λεπτα για αναγνώριση κλήσης κλπ).
Περιμένω την Δευτέρα που ξεκινά το παιδί μου στη σχολή που πέρασε. Ελπίζω σε καλά φοιτητικά , να ξεμπλέξω κ εγώ και το παιδί με αυτό το αίσχος.

Link to comment
Share on other sites

Με αίτημα μέσω φόρμας επικοινωνίας, έχεις πιθανότητες να πάρεις την προσφορά του φοιτητικού. 

 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...