Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα.

Εχω δωράκι 3 γιγα με 3 ευρώ για 30 ημέρες, θα πάρει παράταση για έναν μήνα???

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G μου έχω

α)ΜΒ από το log ang win και

β)ΜΒ από bonus ανανέωσης.

Τα πρώτα λήγουν 25/5 και τα δεύτερα 6/6. Παρόλα αυτά καταναλώνει από τα δεύτερα.

Ξέρει κανείς γιατί;

 

Μου απάντησαν ότι :

μετά από έλεγχο που πραγματοποιήσαμε δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη κατανάλωση των MB.

Παρακαλούμε όπως ενημερωθείτε σχετικά στο παρακάτω σύνδεσμο:

https://www.wind.gr/gr/f2g/timokatalogos/proteraiotita-katanalosis/

Αν μπείτε και διαβάσετε βέβαια άλλα λέει αλλά τέλος πάντων. Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω.

Ίσως σας φανεί χρήσιμο το παραπάνω link.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διευκρινίζει ξεκάθαρα αν υπάρχει κάποια προτεραιότητα ανάμεσα σε Log & Win και Bonus ανανέωσης (όπως το διευκρινίζει στα πακέτα)
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

ποσο εινια το κοστος αλλαγης sim απο F2GO στην αλλη εταιρεια καρτοκινητης της εταιρειας? Παντα με το ιδιο νουμερο Φορητοτητας?
Link to comment
Share on other sites

ποσο εινια το κοστος αλλαγης sim απο F2GO στην αλλη εταιρεια καρτοκινητης της εταιρειας? Παντα με το ιδιο νουμερο Φορητοτητας?

 

Εάν εννοείς από F2G στην Q, είναι μηδενικό, αλλά σε μερικά καταστήματα ζητάνε 5€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διευκρινίζει ξεκάθαρα αν υπάρχει κάποια προτεραιότητα ανάμεσα σε Log & Win και Bonus ανανέωσης (όπως το διευκρινίζει στα πακέτα)

 

Το διευκρινίζει.

Αναφορικά με όλες τις προσφορές Mobile internet, πρώτα καταναλώνονται τα δωρεάν MB από Bonuses και προσφορές, (Log & Win, Bonus ανανέωσης 500MB, κλπ.) ..., (όλα με την ίδια προτεραιότητα, με βάση μόνο το ποιο λήγει πρώτο).

Link to comment
Share on other sites

:thanks::thanks::thanks:

 

Μόλις επέστρεψα από κατάστημα, για αλλαγή μιας sim F2G που είχα μεταβιβάσει σε ξάδελφό μου, πριν από 6 μήνες, που μένει στον Καναδά, με εξουσιοδότηση, για να την περάσω στην τράπεζα που έχει λογαριασμό.

Επειδή δεν ήθελα να πληρώνω, έστω και για λογαριασμό του, τσάμπα χρήματα, σκέφτηκα να τη γυρίσω σε Q, στο ίδιο κατάστημα που είχα κάνει την ίδια αλλαγή πριν 1 μήνα στο βασικό κινητό μου.

Μετά από περιπέτεια και ταλαιπωρία, αφού ζητούσαν τα 5€, επέμεινα ότι είναι δωρεάν, είπαν ότι αν είναι παλιά η sim δεν θα χρεωθώ, την έβγαλαν, είπαν ότι είναι παλιά!!! και την άλλαξαν σε Q δωρεάν!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, εάν η κάρτα είναι παλιά, η αλλαγή δεν χρεώνεται.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχαν γράψει παλιότερα οτι έχει παράταση (αν θυμάμαι καλά)

 

Το μόνο που δεν έχει παράταση είναι το μαύρον πρόβατο (5€ ομιλία+ιντερνετ προσφορά) αν και κάποιος είχε γράψει ότι έλαβε.

 

Ρουλέτα....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το διευκρινίζει.

Αναφορικά με όλες τις προσφορές Mobile internet, πρώτα καταναλώνονται τα δωρεάν MB από Bonuses και προσφορές, (Log & Win, Bonus ανανέωσης 500MB, κλπ.) ..., (όλα με την ίδια προτεραιότητα, με βάση μόνο το ποιο λήγει πρώτο).

 

το κάνει και σε μένα τώρα

 

μου τα τρώει ανάποδα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα κινητό που το χρησιμοποιεί ελάχιστα η μητέρα μου. Θέλω να ενεργοποιήσω το πιο φθηνό πακέτο το MORE (200' προς όλους).

 

Δεν με αφήνει να το ενεργοποιήσω και λέει:

"Ενεργοποίησε ένα βασικό πακέτο για να μπορέσεις να ξεκλειδώσεις τα MORE πακέτα"

 

Μπορώ να ενεργοποιήσω οτιδήποτε; δηλαδή το πιο φθηνό που είναι π.χ 3Gb για μια ημέρα με 1.5 ευρώ για να ξεκλειδώσω αυτό που θέλω;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα κινητό που το χρησιμοποιεί ελάχιστα η μητέρα μου. Θέλω να ενεργοποιήσω το πιο φθηνό πακέτο το MORE (200' προς όλους).

 

Δεν με αφήνει να το ενεργοποιήσω και λέει:

"Ενεργοποίησε ένα βασικό πακέτο για να μπορέσεις να ξεκλειδώσεις τα MORE πακέτα"

 

Μπορώ να ενεργοποιήσω οτιδήποτε; δηλαδή το πιο φθηνό που είναι π.χ 3Gb για μια ημέρα με 1.5 ευρώ για να ξεκλειδώσω αυτό που θέλω;

 

Είναι συγκεκριμένα πακέτα που κάνουν 10.4€.

Δεν σε συμφέρει.

Αφού μιλά λίγο η μόνη λύση είναι Q.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα κινητό που το χρησιμοποιεί ελάχιστα η μητέρα μου. Θέλω να ενεργοποιήσω το πιο φθηνό πακέτο το MORE (200' προς όλους).

 

Δεν με αφήνει να το ενεργοποιήσω και λέει:

"Ενεργοποίησε ένα βασικό πακέτο για να μπορέσεις να ξεκλειδώσεις τα MORE πακέτα"

 

Μπορώ να ενεργοποιήσω οτιδήποτε; δηλαδή το πιο φθηνό που είναι π.χ 3Gb για μια ημέρα με 1.5 ευρώ για να ξεκλειδώσω αυτό που θέλω;

 

Ναι, μπορείς. Στην καρτέλα που το βλέπεις έχει μια καρδιά πάνω δεξιά.

Θα την πατήσεις και θα πάει στα Αγαπημένα. Από εκεί ενεργοποιείς το πακέτο όποτε θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς κάθε πότε ανανεώνονται οι limited edition προσφορές στο app?

 

Επίσης, πρέπει κάποια στιγμή να φτιάξουν τα συστήματά τους και να καταλαβαίνουν πότε τελειώνει ένα πακέτο ώστε να μην στέλνουν μηνύματα λήξης. Έψαχνα πόση ώρα να δω ποια mb λήγουν απόψε το βράδυ και αναφερόταν σε mb που έχουν τελειώσει εδώ και 10 μέρες και για τα οποία έλαβα μήνυμα τότε.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

Εχω δωράκι 3 γιγα με 3 ευρώ για 30 ημέρες, θα πάρει παράταση για έναν μήνα???

 

Συνήθως το συγκεκριμένο πακέτο δίνει, αλλά έχω την εντύπωση ότι εξαερτάται από το τι έχεις ενεργοποιήσει πριν (π.χ. αν έχεις κάνει ανανέωση, αν έχεις ήδη πάρει παράταση με άλλο πακέτο κλπ.).

 

Πες μας αν σου δουλέψει για να έχουμε εικόνα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε μύνημα ότι οι καταναλώσεις είναι σωστές......

 

Παλιά ότι λάθος τους έλεγα μου απαντούσαν ότι το βρήκαν και έχω δίκιο

Τώρα για τα ίδια λάθη μου λένε ότι ειναι ΣΩΣΤΑ

 

Η εταιρία πλέον ειναι ντροπή....

Εχει μπερδέψει τα log and win με τα bonus και τα πακέτα.... Κάθε τέλος του μήνα γίνονται τα ίδια....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έκανες γραπτή αναφορά η μιλήσες με εκπρόσωπο και έκανε αυτός αναφορά;;;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έκανα γραπτή αναφορά.

Μου απάντησαν γραπτώς, όπως και στον coyoteD, ότι όλα γίνονται σωστά.

----------------------------------------------------

Η wind είχε βγάλει ανακοίνωση

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526319183974/

Η οποία μάλλον αποσύρθηκε γιατί το παραπάνω link το βρήκα στα προσωρινά αποθηκευμένα της google, ενώ δεν το είδα στις ανακοινώσεις σήμερα https://www.wind.gr/gr/wind/media/?d=null&locale=el_GR .

Πάντως οι καταργήσεις που γράφει δεν έχουν γίνει ακόμα. Χθες ενεργοποίησα ένα από τα "καταργημένα" από 01/06/2021 πακέτα.

Αν ισχύσουν σίγουρα η κόρη μου φεύγει για φοιτητικό και εγώ θα χρησιμοποιώ την 2η κάρτα της cu σαν 1η.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Έκανες γραπτή αναφορά η μιλήσες με εκπρόσωπο και έκανε αυτός αναφορά;;;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Με εκπρόσωπο με screen shot έχω άποψη πλέον το τι δε πάει καλά

 

Δε μπορούν να το φτιάξουν.... log and win και λήξη μήνα δε πάνε μαζί

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαριέμαι την καταγγελία στην ΕΕΤΤ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το απόγευμα τη limited edition προσφορά (200 προς όλους & 10 Gb με 12€ - σα να το ήξερα και ρώτησα νωρίτερα :lol: ), αλλά δεν μου έχουν αποδοθεί ακόμα flames. Δεν δίνει σε αυτά τα πακέτα? :worry:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το απόγευμα τη limited edition προσφορά (200 προς όλους & 10 Gb με 12€ - σα να το ήξερα και ρώτησα νωρίτερα :lol: ), αλλά δεν μου έχουν αποδοθεί ακόμα flames. Δεν δίνει σε αυτά τα πακέτα? :worry:

Δεν δίνονται flames στην προσφορά αυτήν καθώς φαίνεται.

Το προηγούμενο ΣΚ την ενεργοποίησα στα παιδιά και δεν πήραν flames.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...