Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ όσο είδα το πακέτο 1.500 λεπτά προς όλους και 2gb για 25 μέρες με αποστολή 1000 στο 1264 το κρατάνε!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των καρτοκινητών που διαχειρίζομαι είναι και μια sim που μεταβίβασα πριν από 6-7 μήνες στο όνομα συγγενούς που ζει στο εξωτερικό, για να οριστεί ως το δηλωμένο κινητό του σε τράπεζα, αλλά για τυπικούς λόγους δεν κατάφερα να ολοκληρώσω τη σχετική διαδικασία στην τράπεζα.

Τον ΦΕΒ 21 έληξε το τοπόλοιπο που είχα βάλει και σκέπτομαι να αγοράσω πάλι χρόνο για να μην φαίνεται ανενεργό για πολλούς μήνες, αν και γνωρίζω ότι μπορεί να μείνει έτσι για 12+1 μήνες.

Μπορώ να αγοράσω το φτηνότερο χρόνο των 10€, μιας και δεν ενδιαφέρουν τα bonus σ' αυτή την περίπτωση αφού θα παραμείνει για τους 2 επόμενους μήνες πάλι ανενεργό, αλλά μήπως υπάρχει άλλη (φτηνότερη) πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για βοηθήστε λίγο, έχω ένα νούμερο στο οποίο έχουν μαζευτεί κοντά στα 40 ευρώ.

Πηγαίνω σε κατάστημα και τους λέω επειδή δεν συμφωνώ με τις αλλαγές στα πακέτα να μου καταργήσουν το νούμερο κ μου επιστρέφουν τα χρήματα;

.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των καρτοκινητών που διαχειρίζομαι είναι και μια sim που μεταβίβασα πριν από 6-7 μήνες στο όνομα συγγενούς που ζει στο εξωτερικό, για να οριστεί ως το δηλωμένο κινητό του σε τράπεζα, αλλά για τυπικούς λόγους δεν κατάφερα να ολοκληρώσω τη σχετική διαδικασία στην τράπεζα.

Τον ΦΕΒ 21 έληξε το τοπόλοιπο που είχα βάλει και σκέπτομαι να αγοράσω πάλι χρόνο για να μην φαίνεται ανενεργό για πολλούς μήνες, αν και γνωρίζω ότι μπορεί να μείνει έτσι για 12+1 μήνες.

Μπορώ να αγοράσω το φτηνότερο χρόνο των 10€, μιας και δεν ενδιαφέρουν τα bonus σ' αυτή την περίπτωση αφού θα παραμείνει για τους 2 επόμενους μήνες πάλι ανενεργό, αλλά μήπως υπάρχει άλλη (φτηνότερη) πρόταση;

 

Από την εμπειρία μου και την χρήση που κάνω νομίζω πως το ελάχιστο ποσό είναι αυτό της τάξης των δέκα ευρώ. Στο δίμηνο σου τρώει το ποσό που έχει μέσα εφόσον δεν ανανεώσεις όμως η κάρτα ουσιαστικά παραμένει ενεργή για εισερχόμενες κλήσεις και λειτουργία κανονικά στις διάφορες πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης και επικοινωνίας What's app, Viber και φυσικά Facebook & Messenger...

Μέχρι και έξι μήνες δίχως ανανέωση έχω δει και σε simple Fi γραμμή ανανέωσα στους 13 μήνες...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για βοηθήστε λίγο, έχω ένα νούμερο στο οποίο έχουν μαζευτεί κοντά στα 40 ευρώ.

Πηγαίνω σε κατάστημα και τους λέω επειδή δεν συμφωνώ με τις αλλαγές στα πακέτα να μου καταργήσουν το νούμερο κ μου επιστρέφουν τα χρήματα;

.

 

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την εμπειρία μου και την χρήση που κάνω νομίζω πως το ελάχιστο ποσό είναι αυτό της τάξης των δέκα ευρώ. Στο δίμηνο σου τρώει το ποσό που έχει μέσα εφόσον δεν ανανεώσεις όμως η κάρτα ουσιαστικά παραμένει ενεργή για εισερχόμενες κλήσεις και λειτουργία κανονικά στις διάφορες πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης και επικοινωνίας What's app, Viber και φυσικά Facebook & Messenger...

Μέχρι και έξι μήνες δίχως ανανέωση έχω δει και σε simple Fi γραμμή ανανέωσα στους 13 μήνες...

 

Αυτά τα ξέρω, μιας και είμαι στην Wind σχεδόν 30 χρόνια.

Ένα από τα καρτοκινητά που είχα (από συμβόλαιο εταιρικών τα μετέτρεψα σε καρτοκινητά) χάθηκε επειδή ξέχασα να ανανεώσω στο χρόνο.

Σκάφτηκα μήπως υπάρχει και κάποια άλλη λύση, εκτός από τα 10€ που θα χάσω στους 2 μήνες.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται.

[/quote ]

 

Και αυτο που γραφουν

'Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί εντός τριάντα (30) ημερών το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον οι αλλαγές τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση..'

 

Δεν μας καλύπτει;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται.

[/quote ]

 

Και αυτο που γραφουν

'Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί εντός τριάντα (30) ημερών το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον οι αλλαγές τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση..'

 

Δεν μας καλύπτει;

 

Όταν θα καταφέρεις να αιτιολογήσεις την αντίθεσή σου με την τροποποίηση των τιμολογίων που επικαλείσαι, τότε θα καταλάβεις αν αυτό σε καλύπτει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

α) θα πρέπει να έχουν γίνει αλλαγές.

β) Να μην το έχουν ανακοινώσει εγκαίρως. Νομίζω δύο μήνες πριν.

Αλλιώς δεν μπορεις να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει ακυρώσεις και έχω πάρει λεφτά πισω

 

πως? εχω και γω μια καρτα με κανα 100αρι μεσα και θελα να φυγω παιρνοντας πισω τα λεφτα.Ο αριθμος δε με νοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα καρτοκινητά που είχα (από συμβόλαιο εταιρικών τα μετέτρεψα σε καρτοκινητά) χάθηκε επειδή ξέχασα να ανανεώσω στο χρόνο.

Σκάφτηκα μήπως υπάρχει και κάποια άλλη λύση, εκτός από τα 10€ που θα χάσω στους 2 μήνες.

Φορητότητα σε q

Το νούμερο είναι ενεργό και δέχεται κλήσεις και ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο.

Η φορητότητα είναι δωρεάν και μπαίνουν και 3€ στην νέα σιμ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

πως? εχω και γω μια καρτα με κανα 100αρι μεσα και θελα να φυγω παιρνοντας πισω τα λεφτα.Ο αριθμος δε με νοιαζει.
Όπως έγραψε ο Vasileios λίγο πιο πάνω.

 

Σε κάθε περίπτωση ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ πριν κάνεις κατι για να είσαι σίγουρος ότι καλύπτετε η περίπτωση σου τους στέλνεις ένα μέιλ μέσω της φόρμας τους

 

Και όταν σου δώσουν το ΟΚ πας σε κατάστημα και ακυρώνεις το νούμερο έχοντας φωτοτυπία ταυτότητας και ενός βιβλιαρίου τραπέζης που έχει το iban σου

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε q

Το νούμερο είναι ενεργό και δέχεται κλήσεις και ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο.

Η φορητότητα είναι δωρεάν και μπαίνουν και 3€ στην νέα σιμ.

 

Αυτό το έκανα στη δική μου sim (στο όνομά μου) πριν 15 μέρες.

Αυτή για την οποία συζητάω ήταν δική μου (f2g), την μεταβίβασα στο όνομα συγγενή μου, όπως έγραψα, αλλά τώρα δεν μπορώ να άνω φορητότητα αφού δεν είναι πλέον στο όνομά μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα στη δική μου sim (στο όνομά μου) πριν 15 μέρες.

 

Αυτή για την οποία συζητάω ήταν δική μου (f2g), την μεταβίβασα στο όνομα συγγενή μου, όπως έγραψα, αλλά τώρα δεν μπορώ να άνω φορητότητα αφού δεν είναι πλέον στο όνομά μου.

Ο συγγενής σου δεν είναι Ελλάδα? Ας σου κάνει εξουσιοδότηση να κάνεις εσύ μεταφορά. Έχει γίνει με εξουσιοδότηση λόγω αδυναμίας επίσκεψης σε κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πριν λίγες μέρες μου αφαιρέθηκε το υπόλοιπο που είχα στην κάρτα 1 euro δεν έχω φραγή με παίρνουν κανονικά τηλέφωνο αλλά όταν το έχω κλειστό όταν με παίρνουν τηλέφωνο βγαίνει μια και μιλάει στα αγγλικά και δεν μου έρχεται και ειδοποίηση σε μήνυμα όταν ανοίξω την συσκευή γιατί? Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ο συγγενής σου δεν είναι Ελλάδα? Ας σου κάνει εξουσιοδότηση να κάνεις εσύ μεταφορά. Έχει γίνει με εξουσιοδότηση λόγω αδυναμίας επίσκεψης σε κατάστημα.

 

Ναι, δεν είναι εδώ. Με εξουσιοδότηση στο Προξενείο έκανα τη μεταβίβαση και πίστευα ότι θα ολοκληρώσω και τη διαδικασία στην τράπεζα, αλλά όταν τους την έδειξα είπαν ότι θέλουν συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο (!!) και κόλλησε η υπόθεση.

Τέλος πάντων, επρόκειτο να έρθει φέτος το καλοκαίρι αλλά λόγω εμβολίου εκεί που ζει δεν μπορεί να έρθει και στο Προξενείο δεν πάει αλλά και συμβ/φικό δεν θέλει να κάνει λόγω εξόδων και τον καταλαβαίνω.

 

Το θέμα είναι ότι πρέπει να συντηρώ αυτή τη sim με όσο το δυνατόν λιγότερα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που γραφουν

'Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί εντός τριάντα (30) ημερών το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον οι αλλαγές τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση..'

 

Δεν μας καλύπτει;

 

Έχω πάρει χρήματα πίσω με δυσκολία όμως αφού έκαναν τους Κινέζους στην Wind απευθύνθηκα στη ΕΕΤΤ Η διαδικασία κανονικά είναι απλή αν πας σε κατάστημα wind αλλά απαντούν ότι αυτό που λες δεν γίνεται και προφασίζονται διάφορα. Συμπληρώνεις μια αίτηση με το αίτημα αυτό και δίνεις έναν αριθμό IBAN και σου επιστρέφουν σε λίγες μέρες τα χρήματα. Εννοείται ότι πρέπει να έχουν γίνει αλλαγές στα πακέτα και στις τιμές και φυσικά ο αριθμός να είναι στο όνομά σου.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι εδώ. Με εξουσιοδότηση στο Προξενείο έκανα τη μεταβίβαση και πίστευα ότι θα ολοκληρώσω και τη διαδικασία στην τράπεζα, αλλά όταν τους την έδειξα είπαν ότι θέλουν συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο (!!) και κόλλησε η υπόθεση.

 

Τέλος πάντων, επρόκειτο να έρθει φέτος το καλοκαίρι αλλά λόγω εμβολίου εκεί που ζει δεν μπορεί να έρθει και στο Προξενείο δεν πάει αλλά και συμβ/φικό δεν θέλει να κάνει λόγω εξόδων και τον καταλαβαίνω.

 

 

 

Το θέμα είναι ότι πρέπει να συντηρώ αυτή τη sim με όσο το δυνατόν λιγότερα έξοδα.

Τότε με ίδιο πληρεξούσιο κάνε φορητότητα, αφού το δέχτηκαν στην πρώτη μεταβίβαση. Αν και νομίζω ότι και στην γουίντ ισχύει η λήψη ΣΜΣ και εισερχομένων με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο. Βάλε την κάρτα σε ένα κινητό και άστην να λειτουργεί και κάνε και κλήσεις για επιβεβαίωση 1-2 φορές τον μήνα.
Link to comment
Share on other sites

σε 3 νουμερα μου ηρθαν οι ιδιες προσφορες. 3GB/3€ και 500' +1.5GB/7.5€ . η 2η δε θυμαμαι να μου εχει ξαναερθει σε κανενα.

Πηρε καποιος αλλος τα 200' +1GB / 3€ η την 5€ η τις εκοψαν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτά τα δύο ήρθανε. 3€/ 3γιγα & 500' προς όλους με 1.5 γίγα data στα 7.5 €
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2000 λεπτά προς όλους, 200 sms και 4 gb με 12 ευρω εδω

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτά τα δύο ήρθανε. 3€/ 3γιγα & 500' προς όλους με 1.5 γίγα data στα 7.5 €

 

Τα ίδια κι εδώ, συμπαθητική προσφορά η δεύτερη, θα την τιμήσω σε 15 μέρες :-)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κι εδώ, συμπαθητική προσφορά η δεύτερη, θα την τιμήσω σε 15 μέρες :-)
Χρέωση με 3λεπτο ελάχιστη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...