Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό που ρωτάω είναι ότι επειδή είναι προνομιακό μου είχαν πει ότι δεν μπορεί να γίνει φορητότητα σε άλλο πάροχο. Αν λοιπόν επιλέξω ένα συμβόλαιο που μου προτάθηκε και γράφω παραπάνω , μετά την λήξη του, μπορώ να μεταβώ για α,β λόγο σε άλλο πάροχο? Μιας και το νούμερο μου δεν θα θεωρείται προνομιακό...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

κανε μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα κανεις πολυ γρηγορα φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γνωρίζω ρωτάω. Είμαι σε αυτό το νούμερο 3 χρόνια περίπου. Είχα Vodafone παλιότερα για μια 15ετια με συμβόλαιο το οποίο άφησα όταν τελείωσε το τελευταίο μου Red one.

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αυτό που σου είπαν ευσταθεί...

 

Ίσα ίσα μου φαίνεται τρελό αν όχι αστείο

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα νούμερα μπορεί να κα΄νουν φορητότητα σε άλλο πάροχο.

Αρκεί να είναι στο όνομα σου. Αν δεν είναι , κάντο συμβόλαιο στο όνομα σου και μετά πας όπου θες.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η παρεξήγηση έγινε γιατί δε μπορείς να κάνεις φορητότητα από άλλο δίκτυο ΣΕ φοιτητικό/προνομιακό, χρειάζεται να πάρεις νέο νούμερο (ή να στο δώσουν μόνοι τους σε υπάρχον νούμερο αν τύχεις στην σπάνια περίπτωση).
Link to comment
Share on other sites

Ζητώντας το από τη φορμα επικοινωνίας, υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες να αποδοθεί το συγκεκριμένο πακέτο.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν θα το έλεγα αυξημένες. Δεδομένου ότι 2 φορές που το δοκίμασα έφαγα πόρτα. Μπορεί να υπάρχει κάποια πιθανότητα, αλλά μην το δέσουμε κιόλας...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η παρεξήγηση έγινε γιατί δε μπορείς να κάνεις φορητότητα από άλλο δίκτυο ΣΕ φοιτητικό/προνομιακό, χρειάζεται να πάρεις νέο νούμερο (ή να στο δώσουν μόνοι τους σε υπάρχον νούμερο αν τύχεις στην σπάνια περίπτωση).

 

Φυσικά καμία παρεξήγηση! Αυτό όμως εννοούσα!

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ζητώντας το από τη φορμα επικοινωνίας, υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες να αποδοθεί το συγκεκριμένο πακέτο.

 

Καλά, δεν θα το έλεγα αυξημένες. Δεδομένου ότι 2 φορές που το δοκίμασα έφαγα πόρτα. Μπορεί να υπάρχει κάποια πιθανότητα, αλλά μην το δέσουμε κιόλας...

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Δεν χάνει κάτι να δοκιμάσει.

 

Είχα ζητήσει παλιότερα μέσω φόρμας να πάρω το προνομιακό παρόλο που είχα το Bonus F2G (Free2talk και Free2surf).

Ανέφερα ότι γίνεται "προσπάθεια" προώθησης αντίστοιχου προνομιακού στο νούμερό μου από άλλο πάροχο.

Σε 2 εργάσιμες ημέρες μου ήρθε μήνυμα...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Κι εγώ γνωρίζω πολλές περιπτώσεις που το πήραν εύκολα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα το δίνουν το προνομιακό/φοιτητικό χωρίς να τό ζητήσεις :)

 

Το ζήτημα είναι το μήνυμα να πέσει στο σωστό άνθρωπο, και βέβαια όχι από το τηλέφωνο η από το messenger (= άσχετοι) αλλά από την φόρμα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα το δίνουν το προνομιακό/φοιτητικό χωρίς να τό ζητήσεις :)

 

Το ζήτημα είναι το μήνυμα να πέσει στο σωστό άνθρωπο, και βέβαια όχι από το τηλέφωνο η από το messenger (= άσχετοι) αλλά από την φόρμα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Εμένα μου το κάναν προσφορά μέσω του app για αλλό νουμερο πάλι στο όνομα μου..Μάλλον το προωθούν αρκετά το τελευταίο διάστημα.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

με τη διαφορα οτι στα νομερα αυτα θα δουλευει η προσφορα για 12 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

με τη διαφορα οτι στα νομερα αυτα θα δουλευει η προσφορα για 12 μηνες.
Όχι δεν ισχύει αυτό, τουλάχιστον στα δικά μου

 

Είναι φοιτητικά πάνω από 12 μήνες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για τα νεα νουμερα που παιρνεις στο ονομα σου βασει της προσφορας που βγαινει στην εφαρμογη. Το (αρχικό) νουμερο που εχεις ηδη ναι,το εχει για αόριστο χρόνο,ή για όσο δεήσει εν παση περιπτωσει η wind.
Link to comment
Share on other sites

μιλαω για τα νεα νουμερα που παιρνεις στο ονομα σου βασει της προσφορας που βγαινει στην εφαρμογη. Το (αρχικό) νουμερο που εχεις ηδη ναι,το εχει για αόριστο χρόνο,ή για όσο δεήσει εν παση περιπτωσει η wind.
OK δεν το είχα πιάσει

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το απίστευτο είναι το ότι το αντιλήφθηκες τώρα. Γιατί δεν πρόκειται για κάτι καινούριο.

 

Συγνώμη κύριε Βασίλειε, να γράψω στον πίνακα 50 ή 100 φορές την πρόταση, δεν θα το ξανακάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό ερώτημα παραμένει. Αφού είσαι χρήστης καρτοκινητής πως κατάφερνες και χρησιμοποιούσες το τηλέφωνό σου όλο το 2020 χωρίς να βάζεις τουλάχιστον 12€/δίμηνο ;;; Είναι μια κατάσταση που διαμορφώθηκε από τις εταιρείες συντονισμένα το 2019.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα έρθω από what's up σε f2go λόγω φορητότητας από cosmote. Επειδή θα μου δώσουν 120 λεπτά προς όλους σκέφτηκα να βάλω μια κάρτα με το πρόγραμμα 400 προς όλους και 400 προς wind/q και τα υπόλοιπα και όταν πάει να λήξει να ενεργοποιήσω το more κάθε 15 μέρες. Τα υπόλοιπα λεπτά και mb από το πρώτο πακέτο θα συνεχίσουν να υπάρχουν όταν θα ενεργοποιήσω το πακέτο more ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα έρθω από what's up σε f2go λόγω φορητότητας από cosmote. Επειδή θα μου δώσουν 120 λεπτά προς όλους σκέφτηκα να βάλω μια κάρτα με το πρόγραμμα 400 προς όλους και 400 προς wind/q και τα υπόλοιπα και όταν πάει να λήξει να ενεργοποιήσω το more κάθε 15 μέρες. Τα υπόλοιπα λεπτά και mb από το πρώτο πακέτο θα συνεχίσουν να υπάρχουν όταν θα ενεργοποιήσω το πακέτο more ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι, δεν χάνονται.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα δεδομένα παραμένουν ( μεταφέρονται) μόνο εφόσον γίνει ανανέωση του ίδιου προγράμματος που υποστηρίζει rollover το συγκεκριμένο που αναφέρεται παραπάνω το talk to all & data plus.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται, αλλά νομίζω δεν ανανεώνεται (δεν παρατείνεται) η ημερομηνία λήξης τους.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...