Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει χρέωση για την υπηρεσία. Δεν εννοεί ότι θα μιλάς δωρεάν, προφανώς.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που το έχει ενεργοποιήσει και βλέπει το εικονίδιο,volte ;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως το VoLTE έχει νόημα για κάποιον που θα ξεμείνει με 4G συσκευή όταν θα κόψουν οι εταιρείες τις 3G κεραίες τους.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που το έχει ενεργοποιήσει και βλέπει το εικονίδιο,volte ;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Δεν υποστηρίζει πολλές συσκευές η wind . Πχ εγώ με note 20 δεν έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως το VoLTE έχει νόημα για κάποιον που θα ξεμείνει με 4G συσκευή όταν θα κόψουν οι εταιρείες τις 3G κεραίες τους.
Με volte υποτίθεται έχεις καλύτερη ποιότητα ήχου, από εκεί πρακτικά δεν έχεις μεγάλο κέρδος

 

Αν καταργήσουν 2g (καταργήθηκε στις ΗΠΑ) και 3g (θα καταργηθεί τέλος 2021 στις ΗΠΑ) το vote θα είναι ο μόνος τρόπος να παίρνεις τηλέφωνο

 

cosmote και Vodafone κλείνουν τέλος 2021 το 3g ,για το 2 g δεν έχουν πει τίποτα. Η wind δεν γνωρίζω τι πρόγραμμα έχει

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει πολλές συσκευές η wind . Πχ εγώ με note 20 δεν έχω.

 

Στο forum του s20+ κάποιος φίλος έχει γράψει ένα κολπακι που αλλάζεις το csc και δουλεύει το volte. Σελίδα 101 post 1512 .Δεν ξέρω αν το έχεις υπόψιν σου.Δεν είναι μόνο για το s20+

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει πολλές συσκευές η wind . Πχ εγώ με note 20 δεν έχω.
Ακόμα είμαστε στην αρχή πιστεύω και όλα είναι στο ξεκίνημα

 

Στην voda παρόλο που και το redmi 7 και 7Α μου υποστηρίζονται δεν βλέπω volte ενω το voWiFi δουλεύει

 

Αντίθετα το umitigi power 3 που έχω αν και δεν υποστηρίζεται έχει κανονικά volte και voWiFi

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσε ενα flame η εφαρμογή για το πρώτο login της εβδομάδας. Τι είναι αυτό; καινούργιο;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσε ενα flame η εφαρμογή για το πρώτο login της εβδομάδας. Τι είναι αυτό; καινούργιο;
Μια μικρό δωράκι προς όλους υποθέτω888e6f1d4a39f545a7920dfa869345ea.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στο forum του s20+ κάποιος φίλος έχει γράψει ένα κολπακι που αλλάζεις το csc και δουλεύει το volte. Σελίδα 101 post 1512 .Δεν ξέρω αν το έχεις υπόψιν σου.Δεν είναι μόνο για το s20+
Τι σχέση έχει το csc με το αν υποστηρίζει η wind την συσκευή; Δεν είναι θέμα region . Στις ρυθμίσεις έχω volte . Η wind δεν το δίνει.

Με cosmote εχει κανονικά volte το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσε ενα flame η εφαρμογή για το πρώτο login της εβδομάδας. Τι είναι αυτό; καινούργιο;

 

Τα flames τα κερδίζεις με login ή με ενεργοποίηση πακέτων και τα χρησιμοποιείς για τις κληρώσεις δώρων μέσα στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Τα flames τα κερδίζεις με login ή με ενεργοποίηση πακέτων και τα χρησιμοποιείς για τις κληρώσεις δώρων μέσα στην εφαρμογή.
Ξέρω τι είναι τα flames. Απλά αυτό με το login πρώτη φορά μου έγινε. Μάλλον το αγνοούσα
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε login το δίνει ;)

Κι εγώ που το έκανα πριν μου το έδωσε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά αυτό με το login πρώτη φορά μου έγινε. Μάλλον το αγνοούσα

 

Έτσι έτσι ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε login το δίνει ;)

 

Δεν νομίζω ότι συμβαίνει αυτό, κάνω καθημερινά loginν και έλεγχο υπόλοιπα, το τσάμπα flame το δίνει κάποιες φορές, όπως σήμερα που το έδωσε μαζικά

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

cosmote και Vodafone κλείνουν τέλος 2021 το 3g ,για το 2 g δεν έχουν πει τίποτα. Η wind δεν γνωρίζω τι πρόγραμμα έχει

Στο τέλος του 2022 θα κλείσει το 3G η Vodafone. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Για τα flames που αναφέρθηκε, έχει εδώ και κάνα χρόνο που σε κάθε εβδομαδιαίο login δίνει 1 flame δώρο. Μια εβδομάδα πιάνεται απ'όταν σας έρθει το μήνυμα ότι το κερδίσατε.

 

Για το VoLTE, σε iOS δεν υπάρχει κάποια ένδειξη που να δείχνει, αλλά παρατήρησα ότι ενεργοποιείται κανονικά, ενώ αρχές Δεκέμβρη που το είχα ενεργοποιήσει, έβγαζε μήνυμα "ο πάροχος δεν έχει πιστοποίηση"

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να κάνει αλλαγές στο σήμα. Δεν έχει ανάγκες για μεγάλες χωρητικότητες, ούτε έχει κοινές κεραίες όπως στην Αμερική. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Με volte υποτίθεται έχεις καλύτερη ποιότητα ήχου, από εκεί πρακτικά δεν έχεις μεγάλο κέρδος

 

Αν καταργήσουν 2g (καταργήθηκε στις ΗΠΑ) και 3g (θα καταργηθεί τέλος 2021 στις ΗΠΑ) το vote θα είναι ο μόνος τρόπος να παίρνεις τηλέφωνο

 

cosmote και Vodafone κλείνουν τέλος 2021 το 3g ,για το 2 g δεν έχουν πει τίποτα. Η wind δεν γνωρίζω τι πρόγραμμα έχει

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

δηλαδη στην αμερικη αμα εχεις κινητο με κουμπια παλιο δεν θα μπορσεις να παρεις τηλεφωνο και θα πρεπει να αγορασεις νεα συσκευη; τραγικο !!! . το 2g θα μπορουσε ακομα να υπαρχε διοτι υπαρχουνε ατομα ηλικιας μεγαλης ( ηλικιωμενοι ) που δεν ξερουνε τα αφης κινητα αντε να τα συνηθισουνε στην ΗΠΑ.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στην αμερικη αμα εχεις κινητο με κουμπια παλιο δεν θα μπορσεις να παρεις τηλεφωνο και θα πρεπει να αγορασεις νεα συσκευη; τραγικο !!! . το 2g θα μπορουσε ακομα να υπαρχε διοτι υπαρχουνε ατομα ηλικιας μεγαλης ( ηλικιωμενοι ) που δεν ξερουνε τα αφης κινητα αντε να τα συνηθισουνε στην ΗΠΑ.
Έχεις δίκαιο αλλά στην Αμερική δεν δείχνουν κανένα έλεος στην παλιά τεχνολογία

 

Θυμάμαι το 2007 που ήμουν Αμερική έπαιζαν διαφημίσεις που κοροϊδεύαν κάτι γεροντακια που είχαν ακόμα τηλςφωνα 1g (AMPS) που ήταν τοτε σε κατάργηση.

 

Είναι μπάλα που θα μας πάρει όλους ήδη σε πολλές χώρες δεν υπάρχει 2g ακόμα και στην Ευρώπη π.χ TMobile ολλανδια κλείνει το 2g τον Ιούνιο αν θυμάμαι καλα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο αλλά στην Αμερική δεν δείχνουν κανένα έλεος στην παλιά τεχνολογία

 

Θυμάμαι το 2007 που ήμουν Αμερική έπαιζαν διαφημίσεις που κοροϊδεύαν κάτι γεροντακια που είχαν ακόμα τηλςφωνα 1g (AMPS) που ήταν τοτε σε κατάργηση.

 

Είναι μπάλα που θα μας πάρει όλους ήδη σε πολλές χώρες δεν υπάρχει 2g ακόμα και στην Ευρώπη π.χ TMobile ολλανδια κλείνει το 2g τον Ιούνιο αν θυμάμαι καλα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

ναι αλλα μην ξεχναμε την συμφορηση που ειχε το δικτυο ακομα και σε δικτυο 2g την πρωτοχρονια και την Ανασταση παλια με τα κινητα 2g το ειχα αντιμετωπισει ενω τωρα δεν ειχα ποτε θεμα, αλλα αμα το καλο σκεφτει καποιος βαζωντας το κινητο μονο σε μια μπαντα πχ 3g ή και 4g καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια και μεσω 2g κανεις οικονομια μπαταριας . Επισης συμφορηση στο δικτυο 3g ή 4g μπορει να τυχει πιο ευκολα με την χρηση ιντερνετ απο το κινητο ενω με το 2g ολο και λιγοτερος κοσμος το χρησιμοποιει ( διοτι τα νεα κινητα εχουνε 4g προτιμωνενο)και δεν εχει προβλημα συμφορησης

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον επίσημα λέει...

 

Το δίκτυο 2G, το οποίο υποστηρίζει υπηρεσίες δεδομένων, φωνής και μηνυμάτων, δεν επηρεάζεται από την αλλαγή αυτή και θα παραμείνει ενεργό και εμπορικά διαθέσιμο στους καταναλωτές κατά το προσεχές μέλλον.

 

Οπότε και η γουίντ δεν θα καταργήσει το 2G, αφενός γιατί έχουν κοινές κεραίες και αφετέρου δεν είμαστε Αμερική εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα υπάρχουν συν και πλην σε κάθε υλοποίηση

 

Για μένα το μεγαλύτερο θέμα είναι της κάλυψης 4G σε απομακρυσμένες περιοχές.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...