Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@CoyoteD ...Έτσι είναι το επιβεβαιώνω κι εγώ και συμβαίνει πάντα την τελευταία μέρα της ανανέωσης γι'αυτό και ανανεώνω πάντα αργά το βράδυ μετά τις 9 με 10 το βράδυ για να εξαντληθεί η δυνατότητα χρήσης του αριθμού των υπολοιπομενων λεπτών ομιλίας απ'το τρέχον πακέτο.

 

 

Τι να πω ρε φίλε

Μου στείλανε και γραπτή επιβεβαίωση που έγραφε ότι γίνεται το ανάποδο

 

Τώρα έκανα το εξής

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και ανανέωσα online με την εξυπηρέτηση να κοιτάει το λογαριασμό μου

Μου είπε ότι φαίνεται σε αυτούς σωστά

Στην εφαρμογή φαίνεται λάθος....

οκ τους είπα...

αλλά το βράδυ θα τα χάσω (δε μου απάντησε προφανώς, ανοιξε case πάλι0

Το βράδυ τα έχασα

 

Ευχαριστώ φίλε νόμιζα ότι ειμαι μόνος.....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Για τους γνωρίζοντες κάποια πράγματα που συνέβησαν λίγο καιρό πριν, τα mb σήμερα τα πληρώνουμε χρυσάφι γιατί κάποιοι δεν κράτησαν το στόμα τους κλειστό και να χαίρονται "under the hood" την όλη φάση ή εξαιτίας κάποιων άλλων που ήθελαν να γίνουν οι "μεσάζοντες"..

 

Γιαυτό πλέον ότι βρίσκει κάποιος το έχει για πάρτυ του και λίγα καλά φιλαράκια και τέλος..Σκληρό μεν αλλά η πλειοψηφία δεν μπορεί να καταλάβει πότε να "κάνει την πάπια"...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω κανένα μεγαμπαιτ να πληρώνεται χρυσάφι...

 

Βλέπω προσφορές κάθε μήνα που είναι ιδιαίτερα ελκυστικές και τις έχω αναφέρει στο παρελθόν (χειρίζομαι τέσσερα κινητα)

 

Τώρα θα μου πεις κάποιοι δεν τις λαμβάνουν, προφανώς άμα το σκίζεις το κινητό δεν θα τις λαβεις και είναι λογικό

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει εκ των έσω από όλες σχεδόν τις εταιρείες πίστεψε με ότι δεν έχουν ιδέα τις περισσότερες φορές για κάποιο bug μέχρι να το αναφέρει κάποιος πελάτης ή να το δεί τυχαία κάποιος υπάλληλος και να ενημερώσει το αρμόδιο τμήμα. Προσωπικά σε μία εταιρία που εργαζόμουν παλιότερα ανακάλυψα τυχαία ένα bug στους λογαριασμούς σε ένα συγκεκριμένο συμβόλαιο με αποτέλεσμα να χάνει η εταιρία 180.000€ τον μήνα. Και εννοείται ότι αν ανακαλύψουμε ένα bug δεν πάμε και ενημερώνουμε την εταιρία απλά κάνουμε ότι δεν υπάρχει. Εξάλλου δεν είναι το μόνο bug που έχει η wind αυτήν την στιγμή υπέρ του πελάτη. Όποιος κατάλαβε...και θεωρώ ότι ακόμη και εδώ που τα αναφέρουμε με κάποιον τρόπο θα ενημερωθεί η εταιρία και θα τα διορθώσει.
Χάνει εταιρεία 180.000 τον μηνα και δεν τα έχει κάνει φύλο και φτερό ΟΛΑ;;;

 

;... ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΌ, μιλάμε για πολύ large εταιρεία και αυτή που έφτιαξε το λογισμικό και αυτή που το αγόρασε....

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει εκ των έσω από όλες σχεδόν τις εταιρείες πίστεψε με ότι δεν έχουν ιδέα τις περισσότερες φορές για κάποιο bug μέχρι να το αναφέρει κάποιος πελάτης ή να το δεί τυχαία κάποιος υπάλληλος και να ενημερώσει το αρμόδιο τμήμα. Προσωπικά σε μία εταιρία που εργαζόμουν παλιότερα ανακάλυψα τυχαία ένα bug στους λογαριασμούς σε ένα συγκεκριμένο συμβόλαιο με αποτέλεσμα να χάνει η εταιρία 180.000€ τον μήνα. Και εννοείται ότι αν ανακαλύψουμε ένα bug δεν πάμε και ενημερώνουμε την εταιρία απλά κάνουμε ότι δεν υπάρχει. Εξάλλου δεν είναι το μόνο bug που έχει η wind αυτήν την στιγμή υπέρ του πελάτη. Όποιος κατάλαβε...και θεωρώ ότι ακόμη και εδώ που τα αναφέρουμε με κάποιον τρόπο θα ενημερωθεί η εταιρία και θα τα διορθώσει.

 

bug των 180.000 τον μηνα, δηλαδη 2.000.000 τον χρονο και ανακαλυφθηκε τυχαια απο εναν υπαλληλο.

μαλιστα......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

bug των 180.000 τον μηνα, δηλαδη 2.000.000 τον χρονο και ανακαλυφθηκε τυχαια απο εναν υπαλληλο.

μαλιστα......

 

Με τον τρόπο που λειτουργούν οι περισσότερες εταιρείες στην Ελλάδα, δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο...

 

Επίσης, μην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι bug... Μπορεί να "bug" για κάποιον συγκεκριμένο..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που λειτουργούν οι περισσότερες εταιρείες στην Ελλάδα, δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο...

 

 

 

Επίσης, μην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι bug... Μπορεί να "bug" για κάποιον συγκεκριμένο..

Λεφτά υπάρχουν :)

 

Όπως έλεγε ο τρελός του χωριού πριν την καταστροφή

 

Εμάς πάντως μας γλεντανε για ένα πενηντάρακι (0.50 ευρώ).... Κυριολεκτικά μιλάω!!

 

Τεσπά...

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά υπάρχουν :)

 

Όπως έλεγε ο τρελός του χωριού πριν την καταστροφή

 

Εμάς πάντως μας γλεντανε για ένα πενηντάρακι (0.50 ευρώ).... Κυριολεκτικά μιλάω!!

 

Τεσπά...

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Για τους "εκλεκτούς" πάντα θα υπάρχουν..

 

Έτσι δεν πάει συνήθως; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσε με 15 € η σύζυγος και έλαβε 15 gb για 15 μέρες.

Καλό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσε με 15 € η σύζυγος και έλαβε 15 gb για 15 μέρες.

 

Καλό.

Έχει σχετική "ανακοίνωση" στο banner της online ανανέωσης στο app που λεει εως 20gb
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα 12€ και ενώ είχα ενεργοποιημένο το free2talk, μου έδωσε ΜΒ!!!

Στην επικοινωνία με τη wind μου είπαν ότι σε αυτούς φαίνεται ενεργοποιημένο το free2surf. Τους έστειλα screenshots από το τι φαίνεται σε μένα και αυτοί το χαβά τους. Τελικά τους ζήτησα να το ελέγξει το αρμόδιο τμήμα και να με ενημερώσουν γιατι φαίνονται άλλα σε μένα και άλλα σε αυτούς. Σας έχει συμβεί ποτέ αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάτι παρόμοιο σε φίλη μου σε f2go η οποία επιλέγοντας στο log n win 20 μηνύματα προς όλους της έδωσε τελικά 20 λεπτά προς όλους, όπως επίσης δεν της έδωσε κ στην τελευταία της ανανέωση τα roll over MB της. Σε επικοινωνία με το τμήμα της wind ισχυρίστηκαν ότι όλα!! φαίνονται να έχουν γίνει και περαστεί κανονικά σε αυτούς κάτι που δεν συμβαίνει στο προφίλ της φίλης μου στο κινητό της κι ότι θα της αποδοθούν μελλοντικά μέχρι να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση της εφαρμογής που έχει φέρει πολλά προβλήματα όπως φαίνεται σε πολλές περιπτώσεις πελατών συνδρομητών...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με ερώτηση υπολοίπου στο 1269 τι ακούτε; Γιατί αν όντως φταίει η εφαρμογή, τότε δεν τα δειχνει σωστα και οχι ενεργοποιεί λάθος πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα 12€ και ενώ είχα ενεργοποιημένο το free2talk, μου έδωσε ΜΒ!!!

 

Στην επικοινωνία με τη wind μου είπαν ότι σε αυτούς φαίνεται ενεργοποιημένο το free2surf. Τους έστειλα screenshots από το τι φαίνεται σε μένα και αυτοί το χαβά τους. Τελικά τους ζήτησα να το ελέγξει το αρμόδιο τμήμα και να με ενημερώσουν γιατι φαίνονται άλλα σε μένα και άλλα σε αυτούς. Σας έχει συμβεί ποτέ αυτό?

 

Σκέφτομαι να κάνω ανανέωση στο κινητό της αδερφής μου και παρατήρησα χθές ότι ενώ έχω ενεργοποιήσει το μπόνους που δίνει ΜΒ στη προσφορά πάνω από την ανανέωση έγραψε για λεπτά....

 

Κάτι ανάλογο με την περίπτωση σου

 

a9232245d6250df6fa6b5f679b792df0.jpg2f83af036081e351c302beb9895f35ed.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι γράφει. Εδώ εξακολουθώ και λαμβάνω sms ότι με τις πρώτες δύο ανανεώσεις των 10€ κάθε μήνα θα πάρω τα 300' ενώ έχω το free2surf ενεργό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω επιλεγμένο το Free2Surf το οποίο φαίνεται σε δύο σημεία του app.

Αλλά στην ανανέωση φαίνεται το 300'

Περίεργο...

 

wind-f2g.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα σε 3 κινητά ενώ είμαι free2surf στην ανανεωση πακέτων δείχνει free2talk.

εντω μεταξύ δεν μπορεις να συνδεθείς στο λογαριασμό σου από pc με τίποτα.

Αν ανανεώσω με 10 ευρώ και μού βάλει λεπτά αντι για ΜΒ θα πέσει καταγγελία στην ΕΕΤΤ δεν θα κάτσω να ασχοληθώ μαζί τους εχω τραβήξει screenshots

από το κινητό να πάνε συνημμένα στην ΕΕΤΤ.

Edited by teamrodos
Link to comment
Share on other sites

Με ερώτηση υπολοίπου στο 1269 τι ακούτε; Γιατί αν όντως φταίει η εφαρμογή, τότε δεν τα δειχνει σωστα και οχι ενεργοποιεί λάθος πακέτα.

 

 

ακούμε αυτό που βλέπουμε.... Μαλακίες μας λεει

Και σήμερα λεει το ψάξανε και δε βρήκανε τίποτα

Και χάνουμε τα λεπτά μας.

Θα επικοινωνήσω αυριο μαζί τους για να δω τι έγινε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

[...]

εντω μεταξύ δεν μπορεις να συνδεθείς στο λογαριασμό σου από pc με τίποτα.

[...]

Συνδέθηκα από browser και τόσο στην dashboard όσο και αν το επιλέξω και μπω δείχνει το σωστό (free2surf), ενώ αν πάω από την "ανανέωση χρόνου" τότε δείχνει λάθος πως έχω τα προνόμια του free2talk.

 

Επειδή η σύζυγός μου έχει το free2talk και της το δείχνει παντού σωστά, εικάζω πως στην ανανέωση χρόνου το κείμενο: "Είσαι εγγεγραμμένος στο bonus σχήμα που σου χαρίζει 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα για 30 ημέρες κάθε μήνα στην πρώτη ανανέωση από 10€!" εμφανίζεται από λάθος παραμετροποίηση σε όλους όσοι έχουν εγγραφεί σε κάποιο από τα δύο (2) bonus.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

ακούμε αυτό που βλέπουμε.... Μαλακίες μας λεει

Και σήμερα λεει το ψάξανε και δε βρήκανε τίποτα

Και χάνουμε τα λεπτά μας.

Θα επικοινωνήσω αυριο μαζί τους για να δω τι έγινε

 

μπραβο για το κουραγιο σου και την υπομονη σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wind F2G Προσφορά: Δωρεάν έως και 20 GB για 15 ημέρες με κάθε ανανέωση

 

Η Wind προσφέρει έως και 20 GB δωρεάν για όσους κάνουν ανανέωση χρόνου μέσω της εφαρμογής της ή web, στους συνδρομητές καρτοκινητής F2G. Σε αντίθεση με την προσφορά της Vodafone για τους συνδρομητές που συνδυάζουν σταθερό και internet, η προσφορά της Wind αφορά συνδρομητές καρτοκινητής.

 

Για να αποκτείσετε τα δωρεάν GB, θα πρέπει να κάνετε ανανέωση του χρόνου ομιλίας σας από 12 ευρώ και πάνω. Στα 12 ευρώ, παίρνετε 10GB, με την προσφορά των 20GB να αφορά ανανέωση από 20 ευρώ και πάνω. Τα GB της προσφοράς ισχύουν για 15 ημέρες από την ενεργοποίηση τους, όμως προς το παρόν δεν υπάρχει σχετική ενημέρωση από τη Wind για το πότε ολοκληρώνεται το εν λόγω promotion του F2G.

 

 

https://techblog.gr/b2b/wind-f2g-prosfora-dorean-eos-kai-20-gb-gia-15-imeres-me-kathe-ananeosi/

 

Στάλθηκε από το Nokia 8 Sirocco μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στην σελίδα αν μπείτε από το κινητό είναι λάθος οι πληροφορίες στην ανανέωση (όπως και στην εφαρμογή)a9c931e2bd76d3746ee98608b68f73be.jpg2a7dabc870e26c238ee508b1c5a7e921.jpg

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...