Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάει το 6μηνο τώρα έγινε από όσο θυμάμαι 4μηνο και κάποια στιγμή είχαν βγάλει ανακοίνωση για μηνιαία αυτόματη χρέωση αλλά νομίζω ότι τελικά δεν την εφάρμοσαν αυτή εκτός και αν τελικά το εφάρμοσαν εδώ και ένα 2μηνο. Τεσπα. Η μονη λύση για να μη σε χρεώνει (αλλά και να μην παίρνεις τα 300 προς όλους) ειναι να το γυρίσεις σε free2surf

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε ευχαριστώ πολύ. υπάρχει επιλογή στην εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Εχει έρθει σε κανέναν που χρησιμοποιεί google messages ή αλλη συμβατή εφαρμογή, ειδοποίηση για ενεργοποίηση υπηρεσιών rcs? Ρωτάω γιατί στην q έχει αναφερθεί σταδιακή ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Για τσεκαρισμα μπαίνετε στις ρυθμίσεις του messages στην πρώτη επιλογή (λειτουργίες συζήτησης)
Δόξα συ ο Θεός, ενεργοποιηθηκε και σε εμενα!!! Επιτέλους, αντε μήπως γλυτώσουμε από το σκατοviber σταδιακά...

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να γλιτώσεις.. Ελάχιστοι το έχουν ενεργοποιημένο αυτό και ακόμη πιο ελάχιστοι γνωρίζουν τι ακριβώς κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα MB του πακέτου μου και τα MB του log and win που λήγουν την ίδια μέρα. πχ 9 ΣΕΠ

Καταναλώνει του πακέτου μου....

Στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι έχει προτεραιότητα το πακέτο ενώ εγώ ξέρω ότι όταν λήγουν μαζί το Bonus είναι αυτό που πάει πρώτο

 

Θα το στείλουν για έλεγχο αλλά δίκιο δεν έχω ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να γλιτώσεις.. Ελάχιστοι το έχουν ενεργοποιημένο αυτό και ακόμη πιο ελάχιστοι γνωρίζουν τι ακριβώς κάνει.
Σιγά σιγά και σταδιακά πιστεύω ότι θα γίνει η μετάβαση. 2 πράγματα μου έλειπαν στο android εναντι του ios (και ομολογώ ότι τα ζηλευα), το imessage και το airdrop. Τώρα που έδωσαν και αυτά στο Android, δεν έχω λογο να σκεφτώ να αλλάξω πλατφόρμα ποτε. Εξάλλου για αυτό είμαστε εμείς εδώ ( οι μη τεχνολογικά αναλφαβητοι, για να τους το δείξουμε).

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει έρθει σε κανέναν που χρησιμοποιεί google messages ή αλλη συμβατή εφαρμογή, ειδοποίηση για ενεργοποίηση υπηρεσιών rcs? Ρωτάω γιατί στην q έχει αναφερθεί σταδιακή ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Για τσεκαρισμα μπαίνετε στις ρυθμίσεις του messages στην πρώτη επιλογή (λειτουργίες συζήτησης)
Σήμερα μου ήρθε εμένα. Άντε να δούμε..

 

Στάλθηκε από το Nokia 8 Sirocco μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζεται esim στο F2G και αν ναι ποια η διαδικασία για μετάβαση σε αυτή;;
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζεται esim στο F2G και αν ναι ποια η διαδικασία για μετάβαση σε αυτή;;

Γενικά στη Wind δεν υποστηρίζεται η esim, αλλά είναι θέμα χρόνου να γίνει.

Προς το παρόν δεν υποστηρίζεται.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκαν και σε μένα τα μηνύματα rcs μέσω Google. σήμερα όμως έστειλα μήνυμα σε άλλο άτομο που έχει επίσης rcs αλλά τα μηνύματα στάλθηκαν σαν SMS και όχι μέσω ίντερνετ.

Πρέπει να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Και αυτός πρέπει να έχει ενεργοποιημένα τα RCS στη γραμμή του και τη στιγμή της αποστολής προφανώς να είναι συνδεδεμένος στο internet. Αν δεν τα έχει αυτά, στέλνεται ως απλό sms. Υπάρχουν βέβαια μέσα στις ρυθμίσεις επιλογές για το τι γίνεται όταν δεν παραδίδεται ένα μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Και αυτός πρέπει να έχει ενεργοποιημένα τα RCS στη γραμμή του και τη στιγμή της αποστολής προφανώς να είναι συνδεδεμένος στο internet. Αν δεν τα έχει αυτά, στέλνεται ως απλό sms. Υπάρχουν βέβαια μέσα στις ρυθμίσεις επιλογές για το τι γίνεται όταν δεν παραδίδεται ένα μήνυμα.

 

 

Άκυρο. Όλα εντάξει τελικά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με κάλεσαν από Wind (?) για μια προσφορά καρτοσυμβολαίου - την αφήνω εδώ σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος:

 

- 1000 λεπτά προς WIND/Q

- 600 λεπτά προς όλους

- €8 υπόλοιπο στην κάρτα

- 2GB internet

- 100 SMS

 

Αυτά με €14,50 / μήνα για 24 μήνες τελική τιμή με τέλη κινητής και ΦΠΑ μέσα στην τιμή, και δώρο μια action camera.

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, καθώς το πακέτο των €10,50 που βάζω κάθε μήνα με 400' προς όλους (Talk to All & Data+) με υπερκαλύπτει, εκτός από τα data που τα συμπληρώνω με το Bonus ανανέωσης, το Free2Surf κλπ. Αν θυμάμαι καλά, έχω δει και καλύτερες προσφορές εδώ, σε προηγούμενα μηνύματα.

 

Μου είπαν και την γνωστή φήμη για αύξηση της ελάχιστης κάρτας ανανέωσης κλπ., αλλά προς το παρόν δε με απασχολεί. Αν αλλάξει κάτι θα δω τι θα κάνω.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν και την γνωστή φήμη για αύξηση της ελάχιστης κάρτας ανανέωσης κλπ., αλλά προς το παρόν δε με απασχολεί. Αν αλλάξει κάτι θα δω τι θα κάνω.

 

Καλα, αυτό εχει καταντησει πλέον ανέκδοτο. Μου θυμίζει τους διαφορους εσχατολογους που βγαινουν καθε λιγο και λιγακι και λενε οτι ο κόσμος θα καταστραφεί, αλλα εμεις ακομα γραφουμε στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, αυτό εχει καταντησει πλέον ανέκδοτο.

Απο μια άποψη έχεις δίκιο. Γιατί το λένε σαν κάτι που θα συμβεί αύριο-μεθαύριο.. Από την άλλη σαφώς και θα αυξηθεί το ελάχιστο ποσό ανανέωσης μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια ή θα πάει πχ 2μηνο η φραγή κτλ.

Πιστεύεις πχ ότι για την επόμενη 5ετια θα έχουμε τα πακέτα ομιλίας στα 10€?

Link to comment
Share on other sites

Απο μια άποψη έχεις δίκιο. Γιατί το λένε σαν κάτι που θα συμβεί αύριο-μεθαύριο.. Από την άλλη σαφώς και θα αυξηθεί το ελάχιστο ποσό ανανέωσης μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια ή θα πάει πχ 2μηνο η φραγή κτλ.

Πιστεύεις πχ ότι για την επόμενη 5ετια θα έχουμε τα πακέτα ομιλίας στα 10€?

 

Το ανέκδοτο πηγαίνει στο οτι αυτη την ιστορία την ακουμε εδω και ενα εξάμηνο απο οσους καλουν για να μαζεψουν συμβολαια.

 

Οσο για την εξελιξη των καρτοκινητων, ειλικρινά, δε μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να γίνει. Δεν αποκλείω νέες αυξήσεις (ελαχιστη καρτα 15ε και online 12ε), ωστόσο θεωρώ οτι με πραγματική αξια πακετων στα 12ε και ισχυ το 2μηνο, βρισκόμαστε ενα σκαλοπατι πριν το συμβόλαιο.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στη Wind δεν υποστηρίζεται η esim, αλλά είναι θέμα χρόνου να γίνει.

 

Προς το παρόν δεν υποστηρίζεται.

Να κοιτάξουν στην Wind να υποστηρίξουν twin sim πρώτα στα καρτοκινητα που έχει γίνει ανέκδοτο και όταν έρθει η ώρα θα υποστηρίξουν και esim αναγκάστηκα βέβαια γιατί τότε θα έχουν όλα τα κινητά esim

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με κάλεσαν από Wind (?) για μια προσφορά καρτοσυμβολαίου

- 1000 λεπτά προς WIND/Q

- 600 λεπτά προς όλους

- €8 υπόλοιπο στην κάρτα

- 2GB internet

- 100 SMS

 

Αυτά με €14,50 / μήνα για 24 μήνες

 

Δεν είναι ακριβώς προσφορά, αφού την δίνανε με 3,5Gb με 13€. Τα 8€ δεν μπορείς να τα κανεις πακέτα, μόνο κλήσεις/δεδομενα με χρέωση εκτός παγίου (αν θυμάμαι καλα 11 λεπτά προς εθνικά δίκτυα βγαίνει).

Link to comment
Share on other sites

Αντε και δέχεσαι, μετά το πέρας των 24 μηνών, θα πάρεις την ίδια ή και καλύτερη προσφορά; ή θα παιδευτείς μέχρι να το κάνεις καρτοκινητο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς προσφορά, αφού την δίνανε με 3,5Gb με 13€. Τα 8€ δεν μπορείς να τα κανεις πακέτα, μόνο κλήσεις/δεδομενα με χρέωση εκτός παγίου (αν θυμάμαι καλα 11 λεπτά προς εθνικά δίκτυα βγαίνει).

 

Άρα καλά θυμόμουν ότι είχα δει καλύτερες προσφορές από φίλους εδώ. Κι εμένα μου φάνηκαν λίγα τα δεδομένα.

 

Όσο για τα €8, όντως μου είπε ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτων παρά μόνο για χρήση μετά την εξάντληση των παροχών του προγράμματος.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

μονο για sms βολευουν αυτα τα 8 ευρω,για τιποτε αλλο. Μαλιστα και καποιες κλησεις υψηλοτερης χρεωσης τις ειχαν αποκλεισει απο αυτα τα 8 ευρω (χρεώνονται εξτρα).
Link to comment
Share on other sites

Ξαναήρθε στα κινητά (3) της οικογένειας η γνωστή προσφορά

 

95edc7c5c29e51038fabb24bf2a3ea70.jpg

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο κινητό που το ανανεώνω μια φορά κάθε χρόνο και το έχω μόνο για εισερχόμενες ήρθε αυτό το ωραίο μήνυμαb46ec482e95862e5c08a3bfcb3ee0fda.jpg

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα 10 ευρω και δε κέρδισα τίποτα... μόνο magic numbers

Το είχα ξεχάσει....στα 12 ευρω δίνει online MB?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...