Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες εδώ στο official faq

 

 

 

"Διάρκεια ισχύος της σύνδεσης WIND F2G καρτοκινητής είναι 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας.

 

Με το πέρας 4 μηνών από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, φράσσονται αυτόματα οι εξερχόμενες κλήσεις. Από την ημερομηνία φραγής, έχεις στη διάθεσή σου 35 μέρες για να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου και να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία του τηλεφώνου σου..

 

Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται και κατά συνέπεια σταματά και η σύνδεσή σου με το δίκτυο GSM WIND."

 

 

 

Αυτο ειαναι καινουριο;

 

Εγω ξερω οτι απο οταν βαζεις χρηματα εχεις 2 μηνες και μετα διαγραφεται το υπολοιπο. Χωρις υπολοιπο δεν μπορεις να κανεις εξερχομενη αλλα μονο εισερχομενες κλησεις να απαντησεις. 4 μηνες μετα την ληξη του υπολοιποι (6 μηνες απο τοτε που εβαλες χρηματα τελευταια φορα) σταματαει να δεχεται μηνυμαρα και εισερχομενες. Δεν ισχυει αυτο;;

Take five..
Link to comment
Share on other sites

οχι ετσι ηταν μετα απο τις τελευταιες αλλαγες. Μαλλον το ειχες καταλαβει λαθος ή δεν είχες δει τις τελευταιες αλλαγές. Οντως στο 2μηνο διαγραφεται το υπολοιπο. Το 4μηνο για τη φραγη μετραει απο την τελευταια ανανεωση και οχι απο τη ληξη του υπολοιπου.Πρακτικά δεν μπαίνει φραγή όμως,οι περισσότεροι δέχονται μηνύματα και κλήσεις ως το τέλος του 12μηνου εφ'οσον εχουν ενεργό το νούμερο (δηλ. δεν είναι μονίμως κλειστό)
Link to comment
Share on other sites

Πως μαθαίνω πότε απενεργοποιείται η sim μου; Είμαι εξωτερικό και χρησιμοποιώ την f2g όποτε βρίσκομαι Ελλάδα.

To Δεκέμβριο ανανέωσα sim f2g μετά από 11 μήνες. Όλο αυτό το διάστημα δεχόταν εισερχόμενες κανονικά.

Μια άλλη sim Q μου έληξε το καλοκαίρι μετά από 13 μήνες. Μην αγχώνεσαι.

Στην ανάγκη παίρνεις μια άλλη sim όταν θα επιστρέψεις. Μην τους δίνεις τσάμπα 10ρικα.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ στο official faq

 

"Διάρκεια ισχύος της σύνδεσης WIND F2G καρτοκινητής είναι 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Με το πέρας 4 μηνών από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, φράσσονται αυτόματα οι εξερχόμενες κλήσεις. Από την ημερομηνία φραγής, έχεις στη διάθεσή σου 35 μέρες για να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου και να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία του τηλεφώνου σου..

Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται και κατά συνέπεια σταματά και η σύνδεσή σου με το δίκτυο GSM WIND."

 

Το είχα διαβάσει αυτό αλλά έλεγα μήπως υπάρχει τρόπος να μάθω κάπως ημερομηνία λήξης της κάρτας.

Τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας έκανα στις 11/07/2019 και η κάρτα είναι ακόμα έγκυρη πάντως.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού η Αρχή Τηλεπικοινωνιών ρίχνει πρόστιμα γιατί υπάρχει τιμολόγηση στις 28 μέρες. Εδώ με την wind και τις 25 μέρες δεν έγινε τίποτα.

Διαβάστε για την Ιταλία : https://www.adslgr.com/forum/threads/1144651-Μεγάλο-πρόστιμο-στους-Ιταλικούς-πάροχους-για-τιμολόγηση-28-ημερών-στις-υπηρεσίες-τους

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που απο 12€καρτα μενει 0,01€ με το φοιτητικο πακετο, ειναι ευκολα να παει 0€ το υπολοιπο.

Με 0€ γινονται κλησει. Πλοηγηση στο ιντερνετ και sms γινονται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μόνο το φοιτητικό αλλά όλα τα μηνιαία πακέτα. Με 0€ δεν έχεις data.. Ευκολο αν έχεις πακέτο, δεν ειναι να παει στα 0€..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μόνο το φοιτητικό αλλά όλα τα μηνιαία πακέτα. Με 0€ δεν έχεις data.. Ευκολο αν έχεις πακέτο, δεν ειναι να παει στα 0€..

 

δηλαδη με υπολοιπο 0 ευρω δεν μπορεις ουτε κλησεις να κανεις;

γνωριζω οτι χρειαζεται υπολοιπο 0,01 ευρω για λειτουργει σωστα η γραμμη. Αλλα αμα τυχον μηδενιστει τι γινεται με τις κλησεις; σιγουρα το ιντερνετ δεν δουλευει και νομιζω ουτε και τα μυνηματα δεν πρεπει να μπορουνε να σταλθουνε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις μπορεις να κάνεις αν φυσικά έχεις πακέτο. Αυτό που επίσης γίνεται μόνο στο f2g ειναι ότι αν στο δίμηνο σου λήξει το υπόλοιπο, λήγουν και τα πακέτα που στους άλλους κρατάνε μέχρι να μπει φραγή. Βεβαια ο αντίλογος ειναι ότι σιωπηλά η wind δεν εφαρμόζει το 3μηνο της φραγής..
Link to comment
Share on other sites

@algedan

 

 

Εσυ το διάβασες ; Μάλλον όχι. Το προστιμο έπεσε για συνεργασις μεταξύ των εταιρειών και όχι για την ίδια την τιμολόγηση των 28ημερων. (Έρευνα για πιθανή συνενόηση ).

Εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχει ίδια συμεριφορά από αλλους παρόχους , οπότε η E.E.T.T. δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω γιατί ενώ έχω υπόλοιπο μέσα και ενεργό πακέτο ομιλίας δεν μπορούν να με πάρουν και μου λέει ο συνδρομητής πού καλέσατε προσωρινά δεν δεχετε κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην wind τοτε για την λαλακια της. Βεβαια λιγο καιρο θα μεινει αυτο γιατι βλεπω να γινεται η καρτα στα 15€ .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω γιατί ενώ έχω υπόλοιπο μέσα και ενεργό πακέτο ομιλίας δεν μπορούν να με πάρουν και μου λέει ο συνδρομητής πού καλέσατε προσωρινά δεν δεχετε κλήσεις

 

Μήπως έχει ενεργοποιηθεί κάποια φραγή;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ενεργοποιηθεί κάποια φραγή;

 

Όχι δεν έχει φραγή γιατί έχει μέσα υπόλοιπο και ενεργό πακέτο ομιλιας,κάτι άλλο είναι

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην wind τοτε για την λαλακια της. Βεβαια λιγο καιρο θα μεινει αυτο γιατι βλεπω να γινεται η καρτα στα 15€ .

 

Μήπως άθελά σου έχεις αποκλείσει τις κλήσεις από το συγκεκριμένο αριθμό;

Συμβαίνει καμιά φορά.

Link to comment
Share on other sites

Διαχειρίζομαι το f2g του πατέρα μου και πάντα στην εφαρμογή έβγαζε δωράκια από 7€ και πάνω για πακέτα. Είχε 0,7€ μέσα και το άφησα επίτηδες να λήξουν. Την επόμενη μέρα τα δώρα πήγαν 5€ για 500' και 1GB κτλ. Επίσης επιβεβαιώνω ότι έβαλα 10€ και όχι 12€ που αναφέρει το sms κάρτα σήμερα και έλαβα τα 300' προς όλους από το f2talk και δεν μου αφαιρέθηκαν τα 10,4€ για το τρίμηνο και ας ήταν η πρώτη ανανέωση του έτους. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ME ANANEΩΣH 12€! MHN ΞEXNAΣ NA BAZEIΣ KAPTA KAΘE MHNA ΓIA NA AΠOΛAMBANEIΣ THN KAΛYTEPH ΠPOΣΦOPA ΔΩPEAN! (IΣXYEI ΓIA 2 KAPTEΣ ANA MHNA) ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

 

Τι είναι αυτό τώρα;

Εγω εχω απενεργοποιησει το free2talk και έχω το free2surf εδώ κ χρόνια.

 

Kαι εγω εχω παει χρονια στο surf και παρολα αυτα μου ειχαν στειλει ενα τετοιο μηνυμα. Εβαλα 12 ευρω αντι για 10 που θα εβαζα, αλλα δεν μου εδωσαν 300 λεπτα :down:, οποτε καταλαβα οτι τα στελνουν οπου να 'ναι και αφορα μονο οσους εχουν f2talk. Επομενως ΜΗΝ βαλεις 12αρα καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω εχω παει χρονια στο surf και παρολα αυτα μου ειχαν στειλει ενα τετοιο μηνυμα. Εβαλα 12 ευρω αντι για 10 που θα εβαζα, αλλα δεν μου εδωσαν 300 λεπτα :down:, οποτε καταλαβα οτι τα στελνουν οπου να 'ναι και αφορα μονο οσους εχουν f2talk. Επομενως ΜΗΝ βαλεις 12αρα καρτα.

 

Με βλεπω και εμενα να το γυρνάω σε surf. Τωρα το free2talk που το παει αν τριμηνο + 10 δεν λέει.

Στο Surf δεν σου κρατάει τπτ σωστά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω και εμενα να το γυρνάω σε surf. Τωρα το free2talk που το παει αν τριμηνο + 10 δεν λέει.

Στο Surf δεν σου κρατάει τπτ σωστά ?

 

Σωστα. Στο free2talk μπορεις να εγγραφεις και πάλι αν θέλεις πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Στο free2talk μπορεις να εγγραφεις και πάλι αν θέλεις πάντως.

 

Ναι , εσυ με μια ανανέωση των 12 ας πούμε παίρνεις σαν μπόνους 500 mb για 15 ημέρες λόγω ανανέωσης + 500 mb για ποση διάρκεια λογο του surf ?

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ενεργοποιηθεί κάποια φραγή;

 

 

Μήπως άθελά σου έχεις αποκλείσει τις κλήσεις από το συγκεκριμένο αριθμό;

Συμβαίνει καμιά φορά.

 

Δεν ξέρω αν έχω αποκλίσει τις κλήσεις αν είναι πως το διορθώνω ;

Link to comment
Share on other sites

Πας στην επαφή και ελέγχεις ΑΝ είναι αποκλεισμένη
Link to comment
Share on other sites

Πας στην επαφή και ελέγχεις ΑΝ είναι αποκλεισμένη

 

Δεν είναι ούτε αυτό το κοίταξα ούτε φίλος που δεν έχω αποθηκεύσει το νούμερο του μπορεί να με πάρει βγαίνει το μήνυμα ο συνδρομητής πού καλέσατε προσωρινά δεν δεχετε κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...