Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από αυτό, σκέψου ότι μιλάμε για την wind που αποδεδειγμένα πλέον πρωτοπορεί στην εξεύρεση κάθε είδους τρόπου να στα πάρει, ακόμα και αν το ποσό που σου ζητάει δεν είναι καν ανταποδοτικό (πχ τέλος ανανέωσης σε κατάστημα) ή απλά γελοίο (πχ διαρκώς αυξανόμενη χρέωση για "δώρο" τύπου 300' με ανανέωση σε παλιά f2g).

Με αυτό το δεδομένο, πως θα γινόταν να σου δώσει στο καρτοκινητό twin sim; Με εφάπαξ χρέωση χωρίς τίποτα άλλο να έχει να λαμβάνει μετά; (στο συμβόλαιο έχει μηνιαία χρέωση 3 και κάτι€).

Φαντάζομαι και να το έδιναν θα σκέφτονται πως θα θέλουν με κάποιον τρόπο να τα αρπάζουν από όποιον χρησιμοποιεί την υπηρεσία με το μήνα, και επειδή δεν είναι σίγουρο αυτό όπως το συμβόλαιο, μιας και αν δεν θες δεν ανανεώνεις με το ζόρι στο καρτοκινητό, έχουν κολλήσει.

Μακάρι να βγει και να το δώσει αύριο και να φαίνονται βλακείες όλα αυτά, αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος.

Για μένα είναι λόγος απόρριψης του παρόχου για τον κύριο αριθμό μου η απουσία της υπηρεσίας καθώς εδώ και 5 χρόνια έχω βολεύει αφάνταστα με τη χρήση 2 συσκευών παράλληλα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα ΜΒ των πακέτων απο ρολλοβερ που καταργούνται μου απάντησαν ότι αν ανανεώσω σε ενα απο τα καινούργια πακέτα, θα ανανεωθούν

 

Διατηρώ επιφυλάξεις, κοντός ψαλμός...

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον λόγος να παραμείνει κάποιος στην wind μετά την αλλαγή στο free2talk; Έχουν καταλάβει τι έκαναν;

Έχω τον αριθμό 15 χρόνια περίπου, ακόμα περιμένω twin sim και WiFi Call...

Κάποτε περίμενα και σήμα...

 

Μεσα σε τρεις σειρές τα είπες όλα. Κάποτε περίμενα σήμα. Από τότε που ήρθε το σήμα καβάλησαν το καλάμι και κάθε βδομάδα ανακοίνωση και αύξηση τιμών ή μείωση χρόνου πακέτων. Ήδη τους έχω αποχαιρετήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω παράλογο...

Πόσοι να είναι που ακολούθησαν τη διαδικασία που περιγράφεις; Αν υπολογίσουμε ότι δεν γινόταν και από πάντα αυτό με την επιστροφή χρημάτων.

 

Sent from my SM-G970F

 

Σε μία χώρα όπου πολλές φορές οι έννοιες "παράλογο" και "αυτονόητο" φαίνεται να μην απέχουν και πολύ, θα σου απαντήσω ότι θα κάνω τα πάντα ώστε να πάρω πίσω τα χρήματα από την κάρτα μου και να φαει σούτι η Wind μια και καλή. Από κει και πέρα, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει τις επιλογές του. Εδώ υπάρχουν άτομα που έχουν συμβόλαιο γιατί θεωρούν μπανάλ να βάζουν κάρτα, θα έχω την απαίτηση να κάνουν όλη αυτη τη διαδικασία για να τους επιστραφεί η κάρτα; Oh, please...

Link to comment
Share on other sites

Αν ο καθένας είναι ελευθερος μην παραπονιέσαι που δεν βλέπεις κανέναν άλλο και μάλιστα σε μια καινούρια διαδικασία. Αν και εχει γράψει ο w@p στον χώρο της Q.

Όταν τελειωσεις γράψε την εμπειρία σου για τους επόμενους

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να μη βλέπω μεγάλη βελτίωση στο σήμα ώστε ν'αξίζει γι'αυτά που δίνει πλέον. Ίσως τα πάει καλύτερα στο 5G. Μέχρι τότε 2ος αριθμός και όσο κρατήσει...

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή Κυριακή.

Τι αξίζει σε κάποιον που κάνει μέση χρήση (200-300 λεπτά ομιλία, 1-2GB internet) σε ομιλία και δεδομένα για επιλογή (οικονομικού πακέτου) παρόχου αφήνοντας το f2go.

Γνωρίζω ότι η ερώτηση είναι εκτός θέματος φόρουμ, αλλά προσδοκώ σε κάποια ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο οικονομικό σε χρήματα; Καταρχήν όπου και αν πας τα 10-12€ το μήνα καρτα θα τα δίνεις. Προσωπικά θεωρώ ότι έτσι που κάνουν τώρα την προσφορά free2talk που πρακτικά θα θέλει 12€/μήνα, για κάποιον που του έφταναν τα λεπτά αυτά και θέλει και επιπλέον gb, παίζει να συμφέρει το q star auto ή κιου σταρ αουτο στη νεα γλώσσα της q... Αρκεί φυσικά να διατηρηθεί ως έχει και να μην κάνουν και εκεί τα γνωστά τους...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το talk to all data +, που έχει το Giga button.

Αυτό δίνει 400 λεπτά προς όλους, 400 προς Wind και Q, 40 sms προς όλους, 400 sms προς Wind Q και 750 MB δεδομένα, τα οποία με το Giga button γίνονται 1,5 GB, με 1,5 επιπλέον ευρώ.

Επομένως, όλο το πακέτο βγαίνει στα 11,50 €. Εκμεταλλευόμενοι και τα log and win πακέτα, μπορούμε να προσθέσουμε 600 MB το μήνα δεδομένα και φτάνουμε στα 2,1 GB.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και με τιμή πανω όμως από τα 12€ αξία κάρτας.. Και λόγω χαρατσιου wind θες 14€ καρτα για να περισσέψει τα 11.5€.υπάρχει και η δρομολογημένη σύμφωνα με την ανακοίνωση πάντα κατάργηση των 8.5€ πακέτων από τις 30/9. Για να δούμε τι άλλο θα βγάλουν

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και με τιμή πανω όμως από τα 12€ αξία κάρτας.. Και λόγω χαρατσιου wind θες 14€ καρτα για να περισσέψει τα 11.5€.υπάρχει και η δρομολογημένη σύμφωνα με την ανακοίνωση πάντα κατάργηση των 8.5€ πακέτων από τις 30/9. Για να δούμε τι άλλο θα βγάλουν

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αυτά που κάνουν σίγουρα τα μάτια τους θα βγάλουν

 

Τα χειρότερα πακέτα από άποψη παροχών

 

ΕvEr

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Βγάλανε log n win επί 2 !

Αλλά, για πόσες ημέρες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έως ΤΡΙΤΗ ώρα 14.00 !!!

ΥΓ. Το προλαβαίνω !

Link to comment
Share on other sites

Βγάλανε log n win επί 2 !

Αλλά, για πόσες ημέρες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έως ΤΡΙΤΗ ώρα 14.00 !!!

ΥΓ. Το προλαβαίνω !

 

σημερα που ενεργοποιησα τα log and win στο κινητο του θειο μου εδινε 20 λεπτα προς ολους! και οχι 40 ! απο πια ωρα ξεκινησε ο διπλασιασμος στα πακετα του log and win ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σημερα που ενεργοποιησα τα log and win στο κινητο του θειο μου εδινε 20 λεπτα προς ολους! και οχι 40 ! απο πια ωρα ξεκινησε ο διπλασιασμος στα πακετα του log and win ?

 

Στις 14.00 !

Την πάτησες!

Αλλά, που να το ξέρεις !

Link to comment
Share on other sites

Off η εφαρμογή εδώ και λίγη ώρα...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και η σελίδα είναι off.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με πήρε η wind όπως ήταν αναμενόμενο.

Είμαι στο γνωστό προνομιακό κ μου είπαν ότι από 15-11 αλλάζει η χρέωση των καρτών.

Η προσφορά:13,5 ευρώ,600 προς όλους,1000 προς wind,q ,100 sms και 3.5 γιγα.

Μου θυμίζετε λίγο τι θα γίνει για μας που έχουμε το προνομιακό με τα 300?Για να έχουμε τα 300 προς όλους κ τα 500mb θα πρέπει να βάζουμε τουλάχιστον 12 το μήνα και θα τραβάει τα 10,4?

Πως σας φαίνεται η προσφορά?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με πήρε η wind όπως ήταν αναμενόμενο.

Είμαι στο γνωστό προνομιακό κ μου είπαν ότι από 15-11 αλλάζει η χρέωση των καρτών.

Η προσφορά:13,5 ευρώ,600 προς όλους,1000 προς wind,q ,100 sms και 3.5 γιγα.

Μου θυμίζετε λίγο τι θα γίνει για μας που έχουμε το προνομιακό με τα 300?Για να έχουμε τα 300 προς όλους κ τα 500mb θα πρέπει να βάζουμε τουλάχιστον 12 το μήνα και θα τραβάει τα 10,4?

Πως σας φαίνεται η προσφορά?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Αν είναι ΤΕΛΙΚΗ τιμή, είναι πολύ καλή προσφορά ακόμα και αν σου είναι πολλά τα 600' προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρώτησα 3 φορές!Μου είπε τελική τιμή!!!

Ευχαριστώ πολύ!

Αν είναι ΤΕΛΙΚΗ τιμή, είναι πολύ καλή προσφορά ακόμα και αν σου είναι πολλά τα 600' προς όλους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με πήρε η wind όπως ήταν αναμενόμενο.

Είμαι στο γνωστό προνομιακό κ μου είπαν ότι από 15-11 αλλάζει η χρέωση των καρτών.

Η προσφορά:13,5 ευρώ,600 προς όλους,1000 προς wind,q ,100 sms και 3.5 γιγα.

Μου θυμίζετε λίγο τι θα γίνει για μας που έχουμε το προνομιακό με τα 300?Για να έχουμε τα 300 προς όλους κ τα 500mb θα πρέπει να βάζουμε τουλάχιστον 12 το μήνα και θα τραβάει τα 10,4?

Πως σας φαίνεται η προσφορά?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Το ιδιο πακέτο (νομίζω) εχουν δώσει στην πεθερά μου. Από τις καλύτερες προσφορές που μπορείς να βρείς αυτή την χρονική περίοδο. Μόνο βεβαιώσου οτι είναι τελική τιμή με ΦΠΑ+φόρους

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζετε λίγο τι θα γίνει για μας που έχουμε το προνομιακό με τα 300?Για να έχουμε τα 300 προς όλους κ τα 500mb θα πρέπει να βάζουμε τουλάχιστον 12 το μήνα και θα τραβάει τα 10,4?

Πως σας φαίνεται η προσφορά?

Ευχαριστώ πολύ!

Με το που βάζεις 12€ αφήνει μέσα 10.41€. Θα σου παίρνουν τα 10.40€ και θα σου δίνουν 300 προς όλους, με επιπλέον bonus 3000΄ προς wind/q και 300mb και το οποίο bonus θα ισχύει μέχρι 31-1-2020 αλλά προσωπική μου γνώμη ότι θα παίρνει συνεχώς παρατάσεις αυτό το bonus ως και καλά το "τυράκι"... για αντιστάθμισμα της αύξησης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με πήρε η wind όπως ήταν αναμενόμενο.

Είμαι στο γνωστό προνομιακό κ μου είπαν ότι από 15-11 αλλάζει η χρέωση των καρτών.

Η προσφορά:13,5 ευρώ,600 προς όλους,1000 προς wind,q ,100 sms και 3.5 γιγα.

Μου θυμίζετε λίγο τι θα γίνει για μας που έχουμε το προνομιακό με τα 300?Για να έχουμε τα 300 προς όλους κ τα 500mb θα πρέπει να βάζουμε τουλάχιστον 12 το μήνα και θα τραβάει τα 10,4?

Πως σας φαίνεται η προσφορά?

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό το προνομιακό καρτοσυμβόλαιο είναι για 1μήνα ή για 4 βδομάδες όπως θα γίνουν τα πακέτα των καρτοκινητών από το Νοέμβριο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...