Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση από ότι έχω παρατηρήσει σε δικές μου κάρτες στο παρελθόν ότι δεν μπαίνει φραγή μόνο όταν οι κάρτες παραμείνουν σε μια ανοιχτή συσκευή, μόνιμα συνδεδεμένη στο δίκτυο. Αν κλείσει και περάσουν μερικές μέρες μπαίνει φραγή.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλεύω σαν δεύτερο 3 χρονια καθημερινά . Προχτες και για πρωτη φορα, μου ξεφυγε να ανανεώσω αφου τωρα με το δίμηνο και όχι τρίμηνο, δεν το εχω συνηθησει ακομα. Μου έφαγε τα χρήματα ,τον χρονο και μπηκε και καπακι φραγή

Ευχαριστούμε !!! :p

Τωρα λενε θα κόψουν την 10ρα καρτα οπως στην cosmote !!!

Ηδη στα καταστήματα wind αν θελεις να βαλεις, το λιγότερο ειναι 12ευρακια...

Σε κανα χρονο θα μας αναγκάζουν να βάζουμε 20€ τον μηνα αλλιως μπουμ φραγή.

Ευτυχως ανεβαινουν οι μισθοι και τα εισοδηματα μας , να καλυπτουμε αυτες τις αυξησεις

:mad::mad::mad::mad::mad:

Edited by DarthStergius

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Σπρώχνουν τον κόσμο στα συμβόλαια πάλι αλλά δε θα τους κάνουμε τη χάρη.

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια βδομαδα που πηγα για να αλλαξω την καρτα σιμ να παρω μια nano , η κοπελα με επρηξε μια ωρα για να το κανω καρτοσυμβολαιο με 15 τον μηνα . της ελεγα δεν με ενδιαφερει , με καλυπτει μια καρτα τον μηνα κλτ κτλ αυτη συνεχιζε να με ζαλιζει και στο τελος στραβωσε κιολας!!!! :lol::lol::lol:

τελειο!

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα μπαινει

 

ειχα φραγη στην επομενη μερα που εληξε η καρτα (2 μηνες)

 

Εγώ έχω να κάνω ανανέωση εδώ και οχτώ μήνες και δέχομαι κανονικά εισερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση από ότι έχω παρατηρήσει σε δικές μου κάρτες στο παρελθόν ότι δεν μπαίνει φραγή μόνο όταν οι κάρτες παραμείνουν σε μια ανοιχτή συσκευή, μόνιμα συνδεδεμένη στο δίκτυο. Αν κλείσει και περάσουν μερικές μέρες μπαίνει φραγή.

 

Sent from my SM-G970F

 

Είχα μια Q στο συρτάρι 5 μήνες. Την χρειάστηκα γιατί την είχα δηλώσει σε μια τράπεζα και θα ερχόταν sms επιβεβαίωσης. Την έβαλα και δούλεψε κανονικά (άλλαξα και το κινητό στην τράπεζα εννοείτε).

Αυτή η κάρτα δούλεψε για 13 μήνες. Μετά την άφησα να ακυρωθεί. Πλέον δε συμφέρει να έχεις κάρτες στο συρτάρι.

Μια άλλη κάρτα f2g την έβγαλα σήμερα από το συρτάρι και δουλεύει μια χαρά 9 μήνες από την τελευταία ανανέωση. Αυτή είναι για τα καλοκαίρια. Την κουμπώνω σε μια συσκευή sagem rl300 , στο εξοχικό , κάθε καλοκαίρι .Με τα magic number την χρησιμοποιούν οι γονείς μου (με ασύρματο τηλέφωνο σαν σταθερό) για επικοινωνία με τα παιδιά τους.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή καθυστέρησα και εγώ να βάλω κάρτα μια φορά μόλις πέρασε το δίμηνο στο εμφανίζει σαν να έχει φραγή όταν θες να κάνεις κάποια κλήση αλλά οι εισερχόμενες έρχονται κανονικά αν εννοεί ο φίλος παραπάνω αυτό σαν φραγή
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα δεχεται κλησεις. ειναι σε συσκευη κλειστη.αντε να ανοιξει 1-2 λεπτα το μηνα κ αν...

 

kk.png

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

- Παιδιά μια ερώτηση, αν η ημερομηνία ανανέωσης λήγει στις 19/05 πρέπει να βάλω κάρτα μέχρι τις 19/05 έως τα μεσάνυχτα ή απο τις 18/05, μια μέρα πριν αυτή που γράφει ?

 

- Να σας πω τι έπαθα να γνωρίζετε. "πριν μια βδομάδα χάλασα πόντους απο το windclub και πήρα 8 ευρώ, είχα κάπου 8.60 περίπου. Αφού είδα πως έληγε το δίμηνο στις 19/05 λέω θα βάλω και 10ευρώ ωστε να έχω μέσα.

 

- Την ανανέωση την έκανα στις 19/05, την ημέρα που έγραφε η εφαρμογή f2g, και ενώ είχα 8 και κάτι ευρώ, μετά την ανανέωση πήγε στα 7,39 ενώ περίμενα να έχει τα 10 μείον το φόρο συν τα 8 και κάτι απο το μπόνους του windclub.. περίεργα πράγματα...

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τις 19/05 23.59 μπορεις να βαλεις.

Οσον αφορα το αλλο,πιθανον εχεις την προσφορα με τα 300' με ανανεωση απο 10 και πανω(ή 12 μετά τις τελευταίες αλλαγές).Αφαιρεθηκε προφανως το ποσο που απαιτειται για τη διατηρηση της εν λογω προσφορας ανα 4μηνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια χαρα μπαινει

 

ειχα φραγη στην επομενη μερα που εληξε η καρτα (2 μηνες)

 

φραγη εξερχομενων μπαινει στο διμηνο. Φραγη εισερχομενων ειναι στο 4μηνο και μπαινει σπανιως,πρακτικα το συντριπτικο ποσοστο των συνδεσεων εχει εισερχομενες εως και τη ληξη των συνδεσεων (13 μηνες και 5 μερες) με βαση τα μεχρι στιγμης πρακτικως ισχυοντα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέχασα να το γράψω πως έχω τη προσφορά με τα 300'.

Σύγνώμη αλλά δε τις παρακολουθώ τις εξελίξεις εδώ και αρκετό καιρό, το 6μηνο το έκαναν 4μηνο, και θέλουν και κάθε 2μηνο ανανέωση?

Αν είναι έτσι βγαίνει γύρω στα 90Ε το χρόνο με ανανεώσεις των 10Ευρώ και 118Ευρώ με ανανεώσεις των 12Ε.

Την κάνανε την καρτούλα να είσαι συνεχώς στην πρίζα γιατί αν ξεχαστείς, τα έφαγε.

Συν τις παροχές που τις χαλάσανε, πχ τα ΜΒ.

 

Αν σου δίνει ένα καρτοσυμβόλαιο πολύ περισσότερα ΜΒ με 12 ευρώ το μήνα ίσως και να είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου δίνει ένα καρτοσυμβόλαιο πολύ περισσότερα ΜΒ με 12 ευρώ το μήνα ίσως και να είναι καλύτερα.

 

Κανένα καρτοσυμβόλαιο δεν αξίζει τα χρήματά του.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέχασα να το γράψω πως έχω τη προσφορά με τα 300'.

Σύγνώμη αλλά δε τις παρακολουθώ τις εξελίξεις εδώ και αρκετό καιρό, το 6μηνο το έκαναν 4μηνο, και θέλουν και κάθε 2μηνο ανανέωση?

Αν είναι έτσι βγαίνει γύρω στα 90Ε το χρόνο με ανανεώσεις των 10Ευρώ και 118Ευρώ με ανανεώσεις των 12Ε.

Την κάνανε την καρτούλα να είσαι συνεχώς στην πρίζα γιατί αν ξεχαστείς, τα έφαγε.

Συν τις παροχές που τις χαλάσανε, πχ τα ΜΒ.

 

Αν σου δίνει ένα καρτοσυμβόλαιο πολύ περισσότερα ΜΒ με 12 ευρώ το μήνα ίσως και να είναι καλύτερα.

Έτσι είναι αν ο χρόνος έχει 18 μήνες βγαίνει 90 ευρώ , αλλά ακόμα έχει 12 μήνες και βγαίνει με 60 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά μιλάμε με έναν άνθρωπο που πέρνει τα 300 δωρεάν λεπτά.

Για τον 75χρονο που μιλάει 5 λεπτά τον μήνα και στέλνει 4 sms μπορείς αν θέλεις να ανοίξεις νέο θέμα για να μην επαναλαμβάνεσε σε όλα τα φόρα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον για να έχεις αυτή την προσφορά ενεργή σε οσους την έχουμε από παλιά, πρέπει να βάζεις 12 ευρώ κάθε μήνα και ανά τέσσερις μήνες απο τα 12 ευρώ που βάζεις, τα 10 στα κρατάει η Wind ενώ τους άλλους μήνες το υπόλοιπο μένει στην κάρτα σου για για αγορά άλλου πακέτου. Πρακτικά Λοιπόν κοστίζει 144 ευρώ το χρόνο για να σου δίνει 300 λεπτά προς όλους κάθε μήνα εκ των οποίων συνολικά τα 40 ευρώ θα τα κρατήσει η Wind για να σου δίνει κάθε μήνα τα 300 λεπτά και τα υπόλοιπα 104 ευρώ μένουν στο υπόλοιπο σου για να αγοράσεις αλλα πακέτα. Επίσης αν θεωρήσουμε ότι με τα 10 ευρώ που σου μένουν στην κάρτα αγοράζεις το πακέτο data#2 για το ίντερνετ τότε πρακτικά τους μήνες που σου τα κρατάει η Wind το δεκάρικο για την ενεργοποίηση της προσφοράς θα πρέπει να βάλεις διπλή κάρτα και έτσι το κόστος φτάνει κάπου στα 180€..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην πράξη καλύτερα ένα καρτοσυμβόλαιο που θα σου δίνει και περισσότερα,
Link to comment
Share on other sites

Η να εχεις όπως εγώ το free2surf που το έβαλα όταν είδα ότι με συμφέρει καλύτερα.

Καθώς παίρνω τα bonus mb με την ανανέωση και διαχειριζομαι εγω τι πακέτο ομιλίας θα βάλω μετά.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει καρτοσυμβόλαιο που με 12 ευρώ το μήνα δίνει περισσότερα καλώς. Κατά την προσωπική μου άποψη το σημαντικό είναι οι παροχές που πληρώνεις να καταναλώνονται και να μην πηγαίνουν υπέρ της εταιρείας.

Το να πάρεις για παράδειγμα ένα καρτοσυμβόλαιο που κάνει πχ 15 ευρώ και σου δίνει 1500 λεπτά προς όλους και εσύ τρως πχ τα 150 ουσιαστικά χαμένος βγαίνεις.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Το κυριότερο είναι να βάζουμε τα χρήματα μας ανάλογα τις ανάγκες μας και όχι ανάλογα τις προσφορές γιατι την πατάμε. Και αυτό ισχύει γενικότερα.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει καρτοσυμβόλαιο που με 12 ευρώ το μήνα δίνει περισσότερα καλώς. Κατά την προσωπική μου άποψη το σημαντικό είναι οι παροχές που πληρώνεις να καταναλώνονται και να μην πηγαίνουν υπέρ της εταιρείας.

Το να πάρεις για παράδειγμα ένα καρτοσυμβόλαιο που κάνει πχ 15 ευρώ και σου δίνει 1500 λεπτά προς όλους και εσύ τρως πχ τα 150 ουσιαστικά χαμένος βγαίνεις.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eν τω μεταξύ στο προηγούμενο μήνυμα έκανα λάθος στα ποσά που μένουν στη κάρτα γιατί δεν αφαίρεσα τον φόρο κινητής αλλά η ουσία παραμένει η ίδια. 12€/μήνα για να έχεις τα 300' "δωρεάν" και έξτρα χρέωση 10€ ανά 4μηνο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον για να έχεις αυτή την προσφορά ενεργή σε οσους την έχουμε από παλιά, πρέπει να βάζεις 12 ευρώ κάθε μήνα και ανά τέσσερις μήνες απο τα 12 ευρώ που βάζεις, τα 10 στα κρατάει η Wind ενώ τους άλλους μήνες το υπόλοιπο μένει στην κάρτα σου για για αγορά άλλου πακέτου.

 

Αναφέρεται κάπου αυτό γραπτά?

Δεν βάζω 12€/μήνα κι απολαμβάνω ακόμα την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Γραπτά Αναφέρθηκε στην ανακοίνωση που έβγαλε η Wind πριν κάπου ένα δίμηνο και όλα τα sms που μου έχει στείλει ως κάτοχο της προσφοράς αναφέρει πλέον για 12 ευρώ με μέγιστο 2 φορές το μήνα για να έχεις την απόδοση των 300'. Προσωπικά δεν ξέρω στην πράξη αν όντως ισχύει αυτό γιατί το έχω γυρίσει σε free to surf και νομίζω ότι με συμφέρει καλύτερα για τη χρήση που κάνω εγώ προσωπικά οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω άμεσα αν με 10 ευρώ θα μου δώσει τα 300 λεπτά

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...