Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοούμε το εξάμηνο από την αποσύνδεση του αριθμού, δηλαδή 19 μήνες και κάτι μετά από την τελευταία ανανέωση, τότε ναι δινουν νέα sim.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας...

1. Βάζουμε 10€ για να ανανεώσουμε την δίμηνη ισχύ της κάρτας ή πρέπει να βάλουμε υποχρεωτικά 12€;

2. Για να πάρουμε τις προσφορές στις οποίες είμαστε γραμμένοι πχ. F2Surf ή F2Talk , θα πρέπει να βάλουμε υποχρεωτικά 12€; :confused:

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας...

1. Βάζουμε 10€ για να ανανεώσουμε την δίμηνη ισχύ της κάρτας ή πρέπει να βάλουμε υποχρεωτικά 12€;

2. Για να πάρουμε τις προσφορές στις οποίες είμαστε γραμμένοι πχ. F2Surf ή F2Talk , θα πρέπει να βάλουμε υποχρεωτικά 12€; :confused:

 

και μην ξεχάσεις το δώρο tap and get it να ενεργοποιήσεις μέσα σε 7 ημέρες !

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεται σε διπλανο φορουμ οτι εντοπιστηκε να δινεται σαν προωθητικη ενεργεια πακετο εξω απο Μετρό Σύνταγμα και Ομόνοια : 1300' προς όλους και 4gb με 10 ευρώ κάθε μήνα. Περισσοτερα δε γνωριζω αλλα μπορει να ενδιαφερει καποιους...
Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχάσεις το δώρο tap and get it να ενεργοποιήσεις μέσα σε 7 ημέρες !

Την προηγούμενη εβδομάδα που έβαλα 10€ δεν μου έδωσε tap and get it μιας και λειτουργεί για ανανέωση απο 12€ και άνω οπότε πρακτικά προωθούν όπως μπορούν το 12αρι

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα που έβαλα 10€ δεν μου έδωσε tap and get it μιας και λειτουργεί για ανανέωση απο 12€ και άνω οπότε πρακτικά προωθούν όπως μπορούν το 12αρι

 

οντως δεν το ειχα προσεξει

Silver κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 12-14€ πηγη : https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/tap-get-it/

παντως γενικα απο καταστημα και απο περιπτερο απο 12 μπορεις να βαλεις οποτε , γενικα οι περισσοτεροι θα μπορουνε να το ενεργοποιησουνε , πχ ο θειος μου που βαζει καρτα απο καταστημα , του το ενεργοποιω εγω που εκεινος δεν ξερει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το "φοιτητικό" με τα 1500 προς όλους και το 1.5 gb. Παράλληλα έχω ενεργοποιημένο και το free2talk.

 

Αν βάλω μια κάρτα 10€ αυτόματα θα μου φάει τα 8€ για να ανανεώσει το free2talk για ένα 4μηνο:

 

Από 01.01.2019, η ανανέωση της υπηρεσίας Free2Talk έχει τετραμηνιαίο κόστος €8. Πιο αναλυτικά, οι συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G που είναι εγγεγραμμένοι στο σχήμα Free2Talk, θα συνεχίσουν να επωφελούνται τα 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά & σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις κάθε ημερολογιακού μήνα με κάρτα αξίας 10€+, ενώ παράλληλα η αξία της κάρτας παραμένει στο υπόλοιπό τους. Για την χρήση της υπηρεσίας μέσα στο 2019, υπάρχει κόστος 8€ ανά ημερολογιακό τετράμηνο. Με την επέκταση της υπηρεσίας ανά τετράμηνα, οι συνδρομητές κερδίζουν 500 ΜΒ για 30 ημέρες κατά την αφαίρεση της αξίας επέκτασης.

 

Τα τετράμηνα ορίζονται ως εξής

 

1ο Τετράμηνο: Ιανουάριος – Απρίλιος

2ο Τετράμηνο: Μάιος – Αύγουστος

3ο Τετράμηνο: Σεπτέμβριος - Δεκέμβριος

 

Στο Bonus Free2Surf δεν εφαρμόζεται το τετραμηνιαίο κόστος ανανέωσης €8, αλλά αν ωστόσο κάποια στιγμή αποφασίσεις να αλλάξεις το Bonus σου σε Free2Talk, τότε και μόνο τότε και κατά την πρώτη ανανέωση αξίας από €10 θα αφαιρεθούν από το υπόλοιπό σου τα €8.

 

Σκέφτομαι να το γυρίσω στο free2surf, πριν κάνω την ανανέωση, ώστε να μην μου τραβήξει τα 8€ για το free2talk και να μπορέσω να ενεργοποιήσω το 'φοιτητικό' 1500 χρησιμοποιώντας τα 10€ της ανανέωσης. Ισχύει;

 

Προσοχή! Κατά τη μεταφορά σου στο Free2surf, μεταβαίνεις αυτόματα στις χρεώσεις του εμπορικά διαθέσιμου πακέτου F2G, ακόμα και αν ανήκεις αυτή τη στιγμή σε οποιοδήποτε παλαιότερα εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα. Για αναλυτική ενημέρωση των χρεώσεων, μπορείς να επισκεφτείς τον F2G τιμοκατάλογο.

 

Μήπως η 'μετάβαση στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο F2G έχει ως συνέπεια να χαθεί το 'φοιτητικό' 1500;

 

Επίσης το πρόγραμμά μου είναι το παλιό free 2 go II, δεν θυμάμαι τι πλεονεκτήματα είχε αυτό (είχε κάποια) και αν αξίζει να κρατηθεί (αυτό σίγουρα θα χαθεί κατά την μετάβαση στο free2surf)..

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

Το f2g2 έχει καταργηθεί ολοι τα ίδια εχουν τώρα.

Αν αλλάξεις σε free2surf δεν θα σε χρεώνει τίποτα,με 10€ ανανέωση θα σου δίνει 500mb.

Για το free2talk εχει βγει νεότερη ανακοίνωση

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313223894/

Πλέον θέλει 12 για να σου δώσει 300'. Και τραβάει τα 10 τις 3 φορες το χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ειδικο πακέτο (1500') δεν χάνεται απο αυτή την αλλαγή (free2talk σε free2surf).

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτεί.

για να πάρει κάποιος τα 300 τι ανανέωση πρέπει να κάνει και πόσα χρήματα τραβάει και πότε?

Το λες απο επάνω συγγνώμη αλλά μπερδευτεί.

Τα 1500/1500 υπάρχουν ακόμα στα 8.5€?

θα υπάρχουν σε κανα μήνα λέτε?

 

προσπαθώ να υπολογίσω πως θα τελειώσω τα χρήματα μεσα επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

Από 14 Φεβρουαρίου 2019, τροποποιείται το μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, με τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς 8€ στην 1η ανανέωση από 10€ κι άνω. Συγκεκριμένα, το τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς αλλάζει σε 10€ και θα εφαρμόζεται αυτόματα στην 1η ανανέωση από 12€ κι άνω, ενώ τα δωρεάν 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα θα αποδίδονται στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 12€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα. Ταυτόχρονα με την καταβολή του τέλους, συνεχίζουν να αποδίδονται αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες.

 

Τα τετράμηνα ορίζονται ως εξής

 

1ο Τετράμηνο: Ιανουάριος – Απρίλιος

2ο Τετράμηνο: Μάιος – Αύγουστος

3ο Τετράμηνο: Σεπτέμβριος - Δεκέμβριος

 

Άρα για να σου δωσει 300' πρέπει να βάλεις 12€ πλεον.

Επιπλέον στην 1η ανανέωση απο 12 και επάνω που θα κάνεις σε καθε τετράμηνο απο αυτά που βλέπεις απο πάνω,απο τα 10,31 που μπαινουν καθαρα,θα σου τρωει τα 10 για τη διατηρηση της προσφορας.

Τα 1500' και 1,5 γιγα εχουν γινει 1500' και 2 γιγα για 25 μέρες με 10 ευρω πλεον.

Σε κανα μηνα θα υπαρχει σιγουρα το πακετο,αν ηθελαν να το καταργησουν θα επρεπε να το ειχαν ηδη ανακοινώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

εξισώσεις κανονικά.

Με το προνομιακό είχα μείνει.ότι υπάρχουν και τα 2 πακετα με 8.5 αλλα και το καινούργιο με τα 10.

 

Παω να λύσω την εξίσωση μπας και καταφέρω να εξαντλησω τα χρήματα σύντομα και να ησυχάσω με αυτή την ανανέωση καθε 3 και λίγο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Φραγή στα εισερχόμενα μετά την ανανέωση σε πόσο χρονο μπαίνει; Η διατήρηση του αριθμού για ένα χρόνο ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα στους 3 μήνες.. Ανεπίσημα ουτε σε εμενα εφαρμόστηκε όταν δεν εβαζα κάρτα.. Ενα χρόνο ναι

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το f2g2 έχει καταργηθεί ολοι τα ίδια εχουν τώρα.

Αν αλλάξεις σε free2surf δεν θα σε χρεώνει τίποτα,με 10€ ανανέωση θα σου δίνει 500mb.

Για το free2talk εχει βγει νεότερη ανακοίνωση

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313223894/

Πλέον θέλει 12 για να σου δώσει 300'. Και τραβάει τα 10 τις 3 φορες το χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ειδικο πακέτο (1500') δεν χάνεται απο αυτή την αλλαγή (free2talk σε free2surf).

 

Εγώ πριν 5 μέρες ανανέωσα με 10€ και πήρα 300' ομιλίας F2Talk. Δεν έβαλα δηλαδή 12€...:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα στην εφαρμογή λέει, στο bonus f2g για κάθε ανανέωση χρόνου από 10 ευρώ ή και περισσότερα

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση λέει 12,την έβαλα πριν. Τωρα αν οι ίδιοι ακόμα δεν το εφάρμοσαν,είναι άλλο θέμα. Για ποιο μπόνους μιλάει η εφαρμογή? Γιατί υπάρχουν και τα 500 mb.
Link to comment
Share on other sites

Άρα για να σου δωσει 300' πρέπει να βάλεις 12€ πλεον.

Επιπλέον στην 1η ανανέωση απο 12 και επάνω που θα κάνεις σε καθε τετράμηνο απο αυτά που βλέπεις απο πάνω,απο τα 10,31 που μπαινουν καθαρα,θα σου τρωει τα 10 για τη διατηρηση της προσφορας.

Τα 1500' και 1,5 γιγα εχουν γινει 1500' και 2 γιγα για 25 μέρες με 10 ευρω πλεον.

Σε κανα μηνα θα υπαρχει σιγουρα το πακετο,αν ηθελαν να το καταργησουν θα επρεπε να το ειχαν ηδη ανακοινώσει.

Αν εχω 11€ και βάλω 10 θα παρω παράταση.

Αλλά θα μου τραβήξει χρήματα για τα 300 ανεξάρτητα αν δεν μου τα δώσει μιας και δεν έβαλα 12?

 

Αν ενεργοποιήσω πακέτο σήμερα πχ με 10 ευρώ και μου μείνει μεσα 1€ το οποίο λήγει πχ αύριο αν θυμάμαι καλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πακέτο, λήγει/κλειδώνει και αυτό, ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Στην 2η ερωτηση ναι θα χαθεί και το πακετο αν μηδενίζεται αυριο το υπόλοιπο. Για το άλλο,με βαση την ανακοίνωση θα σου τραβήξει 10 ευρώ μόνο μετά απο ανανέωση αξίας 12€, δίνοντας και τα 300'

*Ο φίλος που έγραψε οτι πήρε 300' με ανανέωση 10€ μηπως είχε λάβει μήνυμα προσφοράς πριν, ανεξάρτητα από το free2talk? Μήπως τα 300' που πήρε ήταν για 15 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση λέει 12,την έβαλα πριν. Τωρα αν οι ίδιοι ακόμα δεν το εφάρμοσαν,είναι άλλο θέμα. Για ποιο μπόνους μιλάει η εφαρμογή? Γιατί υπάρχουν και τα 500 mb.
Μέσα από τη εφαρμογή, πας υπηρεσίες και βαφτίζει bonus f2g τα free2surf και free2talk2cbd148f8a1d276f4677cd5958a2c78b.jpg

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 2η ερωτηση ναι θα χαθεί και το πακετο αν μηδενίζεται αυριο το υπόλοιπο. Για το άλλο,με βαση την ανακοίνωση θα σου τραβήξει 10 ευρώ μόνο μετά απο ανανέωση αξίας 12€, δίνοντας και τα 300'

*Ο φίλος που έγραψε οτι πήρε 300' με ανανέωση 10€ μηπως είχε λάβει μήνυμα προσφοράς πριν, ανεξάρτητα από το free2talk? Μήπως τα 300' που πήρε ήταν για 15 μέρες?

 

Θα ήθελα να το επιβεβαιώσω, έβαλα 10€ και πήρα 300' F2Talk για 30 μέρες.

Δεν είχα λάβει πριν κάποιο πακέτο προσφοράς. :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνω ενεργοποίηση του πακέτου Turbo Talk to All μου λεει στην ιστοσελίδα της Wind οτι δίνει 200 λεπτα προς όλους για 1 μέρα και δώρο 50 λεπτα προς όλους για 15 μέρες. Αυτό με τα 50 λεπτά για 15 μέρες ισχύει ή είναι λάθος της ιστοσελίδας οτι τα 50 λεπτά ισχύουν για 15 μέρες; Το ρωτάω γιατι τα πακέτα Turbo είναι για 1 μέρα όλα τους.
.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν 5 μέρες ανανέωσα με 10€ και πήρα 300' ομιλίας F2Talk. Δεν έβαλα δηλαδή 12€...:)

 

Θα ήθελα να το επιβεβαιώσω, έβαλα 10€ και πήρα 300' F2Talk για 30 μέρες.

Δεν είχα λάβει πριν κάποιο πακέτο προσφοράς. :)

 

Επιβεβαιώνω.

 

Σήμερα το πρωί 1η Απριλίου έκανα online ανανέωση 10€ μέσω paypal και το Free2talk μου έδωσε 300' λεπτά προς όλους και 500MB Bonus για 30 μέρες + άλλα 500ΜΒ Δώρο για 15 ημέρες και μου κράτησε 8€.

 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το σημείο που γράφει στο τελευταίο μνμ:

"...ΕΠΕΚΤΑΘΗΚΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ!". Ποιόν Απρίλιο εννοεί? Για ένα μήνα δηλαδή έγινε η επέκταση? :blink:

 

Ο λόγος που έκανα σήμερα το πρωί ανανέωση είναι επειδή στην εφαρμογή έγραφε:

Ο υπολειπόμενος χρόνος ομιλίας λήγει 1/4/2019 12:00:00.

Εννοούσε 12 το μεσημέρι ή 12 το βράδυ?

 

wp-ss-20190401-0001.png

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Σου κράτησε 8€ για την περίοδο 1/1 έως 30/4. Αν βάλεις κάρτα πχ τον άλλο μήνα θα σου κρατήσει για το επόμενο τετράμηνο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σου κράτησε 8€ για την περίοδο 1/1 έως 30/4. Αν βάλεις κάρτα πχ τον άλλο μήνα θα σου κρατήσει για το επόμενο τετράμηνο.

 

Μα καλά τα τετράμηνα έτσι τα μετράνε? Είναι δυνατόν? Μήπως κάνεις λάθος? Δηλαδή αν έβαζα προς το τέλος του μήνα ή την τελευταία ημέρα του Απριλίου θα μου παρακρατούσε πάλι 8€ για μια ημέρα χρήσης? Αν πράγματι συμβαίνει αυτό, τότε είναι καθαρά ληστεία.

 

:!: Edit:

 

Ζήτησα την επιστροφή της παρακράτησης των 8€ του Free2talk μέσα από τη σελίδα τους στο fb και ανταποκρίθηκαν άμεσα και θετικά. :)

Έγινε επιστροφή ολόκληρου του ποσού και χωρίς να μου αφαιρέσουν τα 300' λεπτά και το 1GB. :p

 

Μπράβο στη WIND. Tα καλά να τα λέμε. ;)

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...