Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο μεταξύ τερμα οι φορητοτητες μεσω του site του f2g. Υπαρχει μόνο επιλογή για νεο νούμερο. Τα ιδια και στην q.
Βρωμάει πολύ αυτό

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H wind θέλει μεγάλη προσοχή στα προγράμματα που προσφέρει στα πακέτα F2G για δήθεν χρόνο ομιλία και MB .

Είχα ενεργοποιήση το πακέτο BLENDER το οποίο το αξιοποιείς όπως εσύ θες μετά από δύο ημέρες πήρα στέλνοντας στο 12410 100 10GB internet γιατί το χρειαζόμουν μετά που μου ενεργοποιήθηκε το πακέτο δούλεψα τα δεδομένα που χρειαζόμουνα την επόμενη ημέρα μου έρχεται ένα μήνυμα από την wind ότι τα MB τέλος από το πακέτο BLENDER καθως και τα λεπτα ομιλίας που έδινε . Όταν τους πήρα και διαμαρτυρήθηκα γιαυτό μου είπαν συγνώμη έτσι δουλεύει η wind πρώτα καταναλώνει τα MB του πακέτου για να τελειώνει ωστε να αγοράσεις νεο τα συγχαρητήριά μου στην wind !!!!!!!!!!!

Edited by Vasileios
αποφυγή χαρακτηρισμών.
Link to comment
Share on other sites

H wind θέλει μεγάλη προσοχή στα προγράμματα που προσφέρει στα πακέτα F2G για δήθεν χρόνο ομιλία και MB .

Είχα ενεργοποιήση το πακέτο BLENDER το οποίο το αξιοποιείς όπως εσύ θες μετά από δύο ημέρες πήρα στέλνοντας στο 12410 100 10GB internet γιατί το χρειαζόμουν μετά που μου ενεργοποιήθηκε το πακέτο δούλεψα τα δεδομένα που χρειαζόμουνα την επόμενη ημέρα μου έρχεται ένα μήνυμα από την wind ότι τα MB τέλος από το πακέτο BLENDER καθως και τα λεπτα ομιλίας που έδινε . Όταν τους πήρα και διαμαρτυρήθηκα γιαυτό μου είπαν συγνώμη έτσι δουλεύει η wind πρώτα καταναλώνει τα MB του πακέτου για να τελειώνει ωστε να αγοράσεις νεο τα συγχαρητήριά μου στην wind !!!!!!!!!!!

 

Υπάρχει πακέτο με 10 gb μέσω του 12410;

Edited by XP130TD

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου είχε στείλει μήνυμα στέλνεις 100 στο 12410

Mε τι κόστος;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχίζω και ψάχνω εναλλακτική.ευτυχως έχω δικαρτο. Θα το κρατήσω σαν νούμερο κ θα βάλω κάνα φρογκ ή κιου.

Το ελάχιστο με PayPal που πρέπει να βάζω για να κρατάω το νούμερο πόσο είναι παρακαλώ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κόστος 8 ευρώ και είναι για όλο το 24ωρο

 

Στα καρτοκινητά είναι κλασική πηγή απορίας η προτεραιότητα κατανάλωσης. Τουλάχιστον για το F2G υπάρχει μια σχετικά αναλυτική δημοσίευση της εταιρίας σχετικώς: https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-xrewseis-kinhths-thlefwnias/

 

Δες λίγο αν μπορείς να βγάλεις άκρη από το άρθρο ποιανού λάθος ήταν η περιπέτειά σου.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

το ότι πλέον τα δεδομένα, λεπτά κλπ της ειδικής προσφοράς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο εξωτερικό ΠΑΡΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΈΝΟ ΠΑΚΈΤΟ, (δεν είναι από μπόνους) δεν είναι παράνομο;; με αυτή τη λογική αύριο μπορεί να βγάλουν και άλλα αγορασμένα πακέτα από την επιλογή χρήσης τους στο εξωτερικό! τότε τι σκ@τα λέει η νέα ευρωπαϊκή νομοθεσία;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ότι πλέον τα δεδομένα, λεπτά κλπ της ειδικής προσφοράς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο εξωτερικό ΠΑΡΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΈΝΟ ΠΑΚΈΤΟ, (δεν είναι από μπόνους) δεν είναι παράνομο;; με αυτή τη λογική αύριο μπορεί να βγάλουν και άλλα αγορασμένα πακέτα από την επιλογή χρήσης τους στο εξωτερικό! τότε τι σκ@τα λέει η νέα ευρωπαϊκή νομοθεσία;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Και η κοτε χρέωσε 90 € σε συμβόλαιο των 30 € με συγκεκριμένα πακέτα ομιλίας και δεδομένων από λίγη χρήση σε χώρα ΕΕ.

Όλοι κοροϊδεύουν και συνεννοούνται μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

το ότι πλέον τα δεδομένα, λεπτά κλπ της ειδικής προσφοράς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο εξωτερικό ΠΑΡΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΈΝΟ ΠΑΚΈΤΟ, (δεν είναι από μπόνους) δεν είναι παράνομο;; με αυτή τη λογική αύριο μπορεί να βγάλουν και άλλα αγορασμένα πακέτα από την επιλογή χρήσης τους στο εξωτερικό! τότε τι σκ@τα λέει η νέα ευρωπαϊκή νομοθεσία;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όχι το προβλέπει η Ευρωπαική νομοθεσίς ότι μπορούν να εξαιρούν πακέτα , Απλά να θυμίσω ότι δεν η πρώτη ούτε η μόνη που εξαιρεί φοιτητικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

στο chat της Q

 

Εκει σωστα στα ειπαν,το θέμα είναι τι θα ακούσεις στο κατάστημα που θα πας. Συνήθως ζητάνε 5€ για την νέα σιμ.Αλλά υπάρχουν και περιπτωσεις που λόγω άγνοιας μπορεί να ζητήσουν 30,σαν κανονική φορητότητα. Ειναι που θα πέσεις. Βεβαίως όπως και να έχει εχεις υπερ σου την απάντηση του cc.

Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας του πακέτου μπορεί να καταναλωθεί για εξερχόμενες κλήσεις εντός Ελλάδας καθώς και για κλήσεις κατά την περιαγωγή από Ε.Ε. προς Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύει για κλήσεις περιαγωγής από και προς χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7), δορυφορικά και maritime δίκτυα καθώς και κλήσεις προς σταθερούς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς). Τα ενσωματωμένα MB του πακέτου αφορούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύουν για πλοήγηση που γίνεται κατά την περιαγωγή σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7).

Το πακέτο NEW Talk to All & Data βρίσκεται σε promo και θα είναι διαθέσιμο έως και 30.06.2018 (15.00μμ).

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combo/new-talk-to-all-data/

Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας του πακέτου μπορεί να καταναλωθεί για εξερχόμενες κλήσεις εντός Ελλάδας καθώς και για κλήσεις κατά την περιαγωγή από Ε.Ε. προς Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύει για κλήσεις περιαγωγής από και προς χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7), δορυφορικά και maritime δίκτυα καθώς και κλήσεις προς σταθερούς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς). Τα ενσωματωμένα MB του πακέτου αφορούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύουν για πλοήγηση που γίνεται κατά την περιαγωγή σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7).

Το πακέτο NEW Talk to All & Data βρίσκεται σε promo και θα είναι διαθέσιμο έως και 30.06.2018 (15.00μμ).

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combo/new-talk-to-all-data/

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Είμαι έξαλλη με τη WIND. :mad::mad::mad: Πριν μισή ώρα πλήρωσα οnline 5 ευρώ για να ενεργοποιήσω ένα πακέτο αξίας 4,44 ευρώ. Τα χρήματα δε φάνηκαν όταν μπήκα στο F2G, ούτε και φαίνονται ακόμα, ενώ έχουν χρεωθεί στη κάρτα μου. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι τα χρήματα φαίνονται, μόνο που είναι 3,96 γιατί έστειλα ένα υποτιθέμενο sms στην Αγγλία, (κάτι που δε φαίνεται πουθενά στο κινητό μου). Δεν δώσαν καμία εξήγηση γιατί δε φαίνονται στο F2G.

 

Οπότε δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το πακέτο. Πρέπει λοιπόν να πληρώσω άλλα 5 ευρώ για να γίνει αυτό καθώς το ελάχιστο ποσό πληρωμής είναι 5 ευρώ. :mad::mad::mad: Και που ξέρω εγώ αν δε θα επαναληφθεί το ίδιο σενάριο?

 

Παρακαλώ για οποιοδήποτε σχόλια ή βοήθεια. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει σχέση, αλλα μου είχε τύχει κατι παρόμοιο επειδη εχω iPhone και για να ενεργοποιήσει το iMessage έπρεπε να στείλει σμς σε αριθμό εξωτερικού
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι......f3e5faeb306ec80054b7d73ccff5dca8.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Σε κάποιους μπορεί να βολέψει.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τις 48 χωρες απο που θα τις δούμε? Θα τις γραφουν στο...sms οταν ενεργοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε ενημερωθήκαμε για το πρόβλημα . Καθημερινές αναφορές δεν χρειάζονται για την εξέλιξη του. Ενημέρωσε μας όταν λυθεί.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...