Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αφαιρεση γινεται σε οσους εχουν την προσφορα των 300' και αφαιρουνται στην πρωτη ανανεωση του 6μηνου ανω των 10 €
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ερχόντουσαν προσφορές τις πρώτες μέρες που πήρα τον αριθμό (πχ 2 GB με 15€ και άλλα τόσα για κάποιους μήνες) και μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι είμαι τυχερός και πήρα την φοιτητική προσφορά με τα 8,5€, πάπαλα, δεν ξανάρθε τίποτα. :cry:

το ίδιο και σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κάνω μία ερώτηση. Δεν ξέρω εάν το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος, στα πακέτα το είδα πριν από λίγο καιρό, στα smart combo υπάρχει ένα πακέτο μόνο για φοιτητές με 1500 λεπτά και 1,5GB για 25 ημέρες με 8,57€. Είχα αυτή την προσφορά πιο παλιά στέλνοντας ένα μήνυμα, δεν θυμάμαι σε ποιον αριθμό και την σταμάτησα όταν μείωσαν τον χρόνο σε 25 ημέρες από τις 30. Εννοείται πως δεν είμαι ούτε ήμουν φοιτητής. Αρκετό καιρό μετά και όταν έβαλαν και το γνωστό «χαράτσι» των 6€ για την προσφορά των 300 λεπτών με ανανέωση 10€, μπορώ να πω πως το μετάνιωσα λίγο. Μπορώ να επιλέξω αυτό το πακέτο και τώρα ή είναι μόνο για φοιτητές; Βέβαια εάν είναι για φοιτητές και το επιλέξω δεν θα μου ενεργοποιηθεί; Εξακολουθεί μπορώ να πω να με ενοχλεί λίγο που είναι μόνο για 25 ημέρες και όχι για 30, αλλά απ' ότι βλέπω και διαβάζω και εδώ, η Wind έχει την τάση να συρρικνώνει το καρτοκινητό της.

 

Αν τυχόν χρειαστείς ποτέ να το ενεργοποιήσεις με μήνυμα σημείωσε 1000 στο 1264

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα 10 ευρώ ανανέωση για το 2018 και μου αφαίρεσαν 8 ευρώ. Και να το ξαναπούμε ...αυτά τα ευρώ που αφαιρούν είναι ΜΟΝΟ για αυτούς που έχουν την προσφορά των 300 λεπτών bonus.
Link to comment
Share on other sites

Χθεσινή ανανέωση στο κινητό της συζύγου και αφαιρέθηκαν 8 ευρώ, είχε ανακοινωθεί αυτό.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μάθω πότε κλείνει έτος το νούμερο μου από την τελευταία ανανέωση;

Στην εφαρμογή, όπως και στο 1269, αναφέρεται από πότε έληξε το υπόλοιπο.

Η ημερομηνία αυτή είναι 28/9/2017, οπότε το έτος θα είναι είτε 3 είτε 4 είτε 6 μήνες πριν, μιας και έχω χάσει την μπάλα από τις αλλαγές....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μάθω πότε κλείνει έτος το νούμερο μου από την τελευταία ανανέωση;

Στην εφαρμογή, όπως και στο 1269, αναφέρεται από πότε έληξε το υπόλοιπο.

Η ημερομηνία αυτή είναι 28/9/2017, οπότε το έτος θα είναι είτε 3 είτε 4 είτε 6 μήνες πριν, μιας και έχω χάσει την μπάλα από τις αλλαγές....

28/09/2017 έληξε το υπόλοιπο

28/06/2017 ήταν η τελευταία φορά που έβαλες κάρτα, σωστά;

28/06/2018 κλείνει έτος το νούμερο και (αν δεν κάνω λάθος) έχεις ακόμη έναν μήνα περιθώριο να ανανεώσεις, πριν χαθεί το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που δεν θυμάμαι. Τρίμηνο να ήταν τότε; Θα ψάξω το πρωί με την ησυχία μου στον υπολογιστή, γιατί από το κινητό δεν γίνεται δουλειά!

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψαχνεις,3μηνο ηταν. Απο 28/9/15 ανακοινωθηκε,και 1/9/16 εφαρμοστηκε,το εξαμηνο ηταν μεχρι εκεινη την ημερομηνια.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438&accept=1

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
Με ένα κιλό προβατίνα είσαι εντάξει.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και προβληματίζομαι με αυτά τα «χαράτσια» που μας βάζει η Wind και σκέφτομαι μήπως ήρθε η ώρα να μετακομίσω σε άλλο πάροχο. Θα μου πείτε πως και οι άλλοι περίπου τις ίδιες χρεώσεις έχουν. Το F2G αρχίζει να χάνει την πρωτιά του φθηνότερου καρτοκινητού κατά τη γνώμη μου. Μάλιστα επειδή έχω και ένα δεύτερο καρτοκινητό cosmoκάρτα, με αρκετά παλιό νούμερο που έχει και αυτό την παλιά προσφορά. Όταν ακούω κάποιες φορές το υπόλοιπο για να δω μήπως μου λήξει, μου λέει «δώρο για σένα 450 λεπτά με 10€ και τα χρήματα μένουν στην κάρτα χωρίς τη χρέωση των 4€». Αυτό βέβαια ίσως να είναι και ένα είδος «παγίδας» θα έλεγα ώστε να κάνω συχνές ανανεώσεις, όπως κάνω αυτή τη στιγμή στο F2G που είναι και το βασικό μου νούμερο και μετά από λίγο καιρό να αρχίσει να μου κρατάει τα 4€. Για να μην βγω εντελώς εκτός θέματος και επειδή δεν έχω «εμβαθύνει» όσο οι περισσότεροι εδώ, πως βλέπετε όλες αυτές τις χρεώσεις του F2G;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι την ομήγυρη αν έχει κάποιος εικόνα.

 

Yπάρχει ένα νούμερο f2g που παίρνει το bonus των 120 λεπτών

 

Αν ξεχαστεί να ανανεωθεί και λήξει το υπόλοιπο χωρίς να διαγραφεί το νούμερο

όταν ξαναβάλεις χρήματα, το bonus των 120 λεπτών θα ξανά πιστωθεί στις αρχές του μήνα ή έχει διαγραφεί;;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και προβληματίζομαι με αυτά τα «χαράτσια» που μας βάζει η Wind και σκέφτομαι μήπως ήρθε η ώρα να μετακομίσω σε άλλο πάροχο. Θα μου πείτε πως και οι άλλοι περίπου τις ίδιες χρεώσεις έχουν. Το F2G αρχίζει να χάνει την πρωτιά του φθηνότερου καρτοκινητού κατά τη γνώμη μου. Μάλιστα επειδή έχω και ένα δεύτερο καρτοκινητό cosmoκάρτα, με αρκετά παλιό νούμερο που έχει και αυτό την παλιά προσφορά. Όταν ακούω κάποιες φορές το υπόλοιπο για να δω μήπως μου λήξει, μου λέει «δώρο για σένα 450 λεπτά με 10€ και τα χρήματα μένουν στην κάρτα χωρίς τη χρέωση των 4€». Αυτό βέβαια ίσως να είναι και ένα είδος «παγίδας» θα έλεγα ώστε να κάνω συχνές ανανεώσεις, όπως κάνω αυτή τη στιγμή στο F2G που είναι και το βασικό μου νούμερο και μετά από λίγο καιρό να αρχίσει να μου κρατάει τα 4€. Για να μην βγω εντελώς εκτός θέματος και επειδή δεν έχω «εμβαθύνει» όσο οι περισσότεροι εδώ, πως βλέπετε όλες αυτές τις χρεώσεις του F2G;

 

Αγαπητέ φίλε,

 

Και οι τρείς κάνουν αλλαγές προς το χειρότερο δυστυχώς. Η Wind δείχνει πράγματι να χάνει σε σχέση με τις άλλες δύο.

 

Για παράδειγμα τελευταία της αλλαγή, είναι η μείωση της διάρκειας του υπολοίπου, από 3 σε 2 μήνες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια σου προταση να συμπληρωσω...οταν (και αν τελικα) αποφασισει να το εφαρμοσει. Η προηγουμενη αλλαγη του χρονου ισχυος (απο 6 σε 3 μηνες ) αργησε σιωπηλά σχεδον ενα χρονο να εφαρμοστει.
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια σου προταση να συμπληρωσω...οταν (και αν τελικα) αποφασισει να το εφαρμοσει. Η προηγουμενη αλλαγη του χρονου ισχυος (απο 6 σε 3 μηνες ) αργησε σιωπηλά σχεδον ενα χρονο να εφαρμοστει.
άργησε αλλά εφαρμόστηκε......

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και προβληματίζομαι με αυτά τα «χαράτσια» που μας βάζει η Wind και σκέφτομαι μήπως ήρθε η ώρα να μετακομίσω σε άλλο πάροχο. Θα μου πείτε πως και οι άλλοι περίπου τις ίδιες χρεώσεις έχουν. Το F2G αρχίζει να χάνει την πρωτιά του φθηνότερου καρτοκινητού κατά τη γνώμη μου. Μάλιστα επειδή έχω και ένα δεύτερο καρτοκινητό cosmoκάρτα, με αρκετά παλιό νούμερο που έχει και αυτό την παλιά προσφορά. Όταν ακούω κάποιες φορές το υπόλοιπο για να δω μήπως μου λήξει, μου λέει «δώρο για σένα 450 λεπτά με 10€ και τα χρήματα μένουν στην κάρτα χωρίς τη χρέωση των 4€». Αυτό βέβαια ίσως να είναι και ένα είδος «παγίδας» θα έλεγα ώστε να κάνω συχνές ανανεώσεις, όπως κάνω αυτή τη στιγμή στο F2G που είναι και το βασικό μου νούμερο και μετά από λίγο καιρό να αρχίσει να μου κρατάει τα 4€. Για να μην βγω εντελώς εκτός θέματος και επειδή δεν έχω «εμβαθύνει» όσο οι περισσότεροι εδώ, πως βλέπετε όλες αυτές τις χρεώσεις του F2G;

 

Εννοείται εδώ και 2 χρόνια ότι έχει τις χειρότερες τιμές (ΑΣ αφήσουμε τα άλλα).

 

Να ρωτήσω κάτι την ομήγυρη αν έχει κάποιος εικόνα.

 

Yπάρχει ένα νούμερο f2g που παίρνει το bonus των 120 λεπτών

 

Αν ξεχαστεί να ανανεωθεί και λήξει το υπόλοιπο χωρίς να διαγραφεί το νούμερο

όταν ξαναβάλεις χρήματα, το bonus των 120 λεπτών θα ξανά πιστωθεί στις αρχές του μήνα ή έχει διαγραφεί;;;;;

 

ΟΧΙ ΔΕΝ διαγράφεται:

Βάλε 5€ έστω και με ληγμένο 4μηνο και θα σου τα δίνει πάλι κάθε πρωτομηνιά.

 

ΝΑ πω ότι φραγή 4μήνου με τη μορφή που το'χουν οι άλλες 2 ΔΕΝ έχει εφαρμοστεί στη Wind καρτοκινητή.

Ειδικότερα:

ΣΕ χρήση sim ("ανοικτή" σε κινητό διαρκώς δλδ): "Δουλεύει" (δέχεται εισερχόμενες κλήσει και sms) κανονικότατα.

Η επόμενη που μου λήγει 12μηνο και "δουλεύει" κανονικότητα είναι f2go με τελευταία κάρτα από Απρίλη 2017.

 

άργησε αλλά εφαρμόστηκε......

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Προσωπική άποψη:

ΔΕ πρόκειται να εφαρμόσει κανένα 2μηνο ΠΡΙΝ ήδη να το έχουν εφαρμόσει ΚΑΙ οι άλλοι 2.

 

ΔΕ την παίρνει και απορώ πως τόλμησε να το "εκστομίσει" πρώτη.:p

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πώς μπορεί να καταργήσει κάποιος την επιλογή bonus300 του wind f2g για να μην αφαιρούνται τα 8€ μετά από ανανέωση των 10€;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στην εφαρμογή και αλλάζεις το εν λόγω μπόνους σε free2surf ωστε να παιρνεις 500 mb αντι για 300' χωρίς να σε χρεώνει τα 8€. Επίσης αν δεν το θες ουτε αυτό, διαγράφεσαι εντελώς απο την προσφορά μιλώντας με την εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στην εφαρμογή και αλλάζεις το εν λόγω μπόνους σε free2surf ωστε να παιρνεις 500 mb αντι για 300' χωρίς να σε χρεώνει τα 8€. Επίσης αν δεν το θες ουτε αυτό, διαγράφεσαι εντελώς απο την προσφορά μιλώντας με την εξυπηρέτηση.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται εδώ και 2 χρόνια ότι έχει τις χειρότερες τιμές (ΑΣ αφήσουμε τα άλλα).

ΝΑ πω ότι φραγή 4μήνου με τη μορφή που το'χουν οι άλλες 2 ΔΕΝ έχει εφαρμοστεί στη Wind καρτοκινητή.

Ειδικότερα:

ΣΕ χρήση sim ("ανοικτή" σε κινητό διαρκώς δλδ): "Δουλεύει" (δέχεται εισερχόμενες κλήσει και sms) κανονικότατα.

Η επόμενη που μου λήγει 12μηνο και "δουλεύει" κανονικότητα είναι f2go με τελευταία κάρτα από Απρίλη 2017.

 

Ενδιαφέρον αρκεί να μην είναι "μεμονωμένη" η περίπτωση σου πιθανόν διοτι σε κάποιους αριθμούς ίσως γιατί έχουν κάποια παλιά ανανέωση που ίσχυε κάτι άλλο εκείνη τη στιγμή.

Σε αριθμό Q (αδελφάκι δίκτυο/πακέτο με άλλες όμως SIM) από την ίδια εταιρία (wind και αυτά) μια χαρά σου κόβει και τις εισερχόμενες στο 4μηνο. Βασικά εμφανίζεται σαν ληγμένη κάρτα (μονο SOS) ούτε στο δίκτυο ΔΕΝ μπαίνει. Και μάλιστα όταν ξαναβάλεις κάρτα δεν ενεργοποιούνται αμέσως οι εισερχόμενες εξερχόμενες. Στην περίπτωσή μου μόλις όταν είχε "λήξει" και το καλούσα απλά δεν άκουγα τπτ (σαν να μην συνδέονταν) και όταν έβαλα κάρτα σε τέτοιο αριθμό αρχικά ακουγα ότι είναι απενεργοποιημένο (ενώ ήταν αναμένο και κάναμε και restart) και την επόμενη μέρα επανήλθε κανονικά. Αυτά σε Q ξαναλέω.

 

Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος ότι δεν έχει ακόμα φραγή εισερχομένων στο 4 μηνο παρακαλώ η wind. Πάντως και εμένα το καλοκαίρι που "πέταξα" ένα αριθμό wind αυτός λειτουργούσε πέραν του 12μηνου (με εισερχόμενες) πήγε δλδ 14 μήνες (σαν να το ξέχασαν) και μετά βέβαια έληξε.. (με έχασαν από πελάτη δεν μπορούσα να ανανεώνω κάθε τρεις και λίγο σε 2ο αριθμό).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

γινεται αυτο ακριβως που περιγραφεται στην παράθεση. Αν υπαρχει καποια κινηση στην sim εστω και ανοιχτη ή δεχομενη εισερχομενες κλησεις τακτικα,αργει αρκετα να μπει η φραγη. Προσωπικα εχω ηδη sim που λειτουργει ακομα σχεδον 2 μηνες μετα τον μηδενισμο. Και καποια αλλη q που ειχα,επισης το ιδιο ειχε γινει για καιρο μετα τον μηδενισμο (δεν ξερω ποσο θα κρατουσε γιατι μετα την ανανεωσα). Σε καρτες που ειναι κλειστες στο συρταρι καιρο,μπαινει φραγη πιο γρηγορα,ισως και αμεσα.
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

σημειωσεις νο6

Με το πέρας των αρχικών 4 μηνών από την ενεργοποίηση του καρτοκινητού και εφόσον δεν υπάρχει καμία κίνηση από τον συνδρομητή , οι εξερχόμενες κλήσεις φράσσονται αυτόματα. Από την ημερομηνία φραγής, υπάρχει ένα περιθώριο 35 ημερών για ανανέωση του χρόνου ομιλίας. Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται.

αυτο ισως περιγραφει καπως την κατασταση,αν και στη σελιδα του f2g δεν υπαρχει τετοια διευκρινηση.Σε προσφατα μηνυματα παντως εδω βλεπω και περιπτωσεις οπου η φραγη εφαρμοστηκε αμεσα. Ισως αρχισαν να το κοβουν αμεσως σε οσους μπαινουν τωρα στο τετραμηνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...