Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να μου την έστειλαν κ μένα που βάζω τα GB αέρα, αλλά δυστυχώς.. Ενεργοποίειται μόνο σε όσους λαμβάνουν το μήνυμα

 

Πάω να ανανέωσω 10€ με χρεωστικη της ΆΛΦΑ κ μου πετάει σφάλμα ενώ έχω 10,50 μέσα. Υπάρχει θέμα ή δεν είναι συμβατή?

 

Πρόσεχε φίλε μου γιατί πετάει σφάλμα, αλλά την χρέωση της πιστωτικής στην κάνει κανονικά χωρίς να μπουν φυσικά τα ευρώ στο υπόλοιπο σου. Έλεγξε την πιστωτική σου, δεν υπάρχουν οι τύποι, έπαθα την ίδια δουλειά, πήγα να ανανεώσω 15€ και ενώ μου χρέωσε την πιστωτική τα ευρώ δε μπήκαν ποτέ στο υπόλοιπο. 20 μέρες παιδευτικα για να μου επιστρέψουν τα ευρώ μου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω:

 

1) Στα καταστήματα ποιό είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης που μπορείς να βάλεις; €5 ή €10;

 

2) Για πόσο καιρό επιτρέπονται οι εισερχόμενες -χωρίς να μπει φραγή από την εταιρία- σε αριθμό που μόλις έκανε ανανέωση υπολοίπου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

1) 10 στο f2g 6 στην q

2) 4 μήνες

3 μήνες δεν ήταν;

 

Άρα πλέον μιλάμε για ταρίφα €30 τον χρόνο! Μάλλον θα το αφήσω να λήξει όπως πάει η δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Σωστο. Η ερωτηση επακριβως ηταν ποσο καιρο κραταει χωρις να γινει φραγη γι'αυτό εγραψα 4 μήνες αρχικά.
Link to comment
Share on other sites

Στο F2G της αδερφής μου σήμερα, ήρθε αυτή η προσφορά με τα 2GB για 3 μήνες με 3€ και την αγόρασε. Και να θες να φύγεις, η WIND δε σε "αφήνει". :lol:

 

Screenshot_2018_02_23_15_31_27.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως πάλι έχει πρόβλημα η ιστοσελίδα της wind . f2g και δεν φορτώνει;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και 3 μέρες.

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Στο F2G της αδερφής μου σήμερα, ήρθε αυτή η προσφορά με τα 2GB για 3 μήνες με 3€ και την αγόρασε. Και να θες να φύγεις, η WIND δε σε "αφήνει". :lol:

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να φρεσκάρουμε πώς λειτουργεί αυτή η προσφορά. Τελευταία αναφορά θυμάμαι να μιλάει για αυτόματη απόδοση των επόμενων 2GB την πρώτη ημερολογιακά καθενός από τους επόμενους 2 μήνες. Ενεργοποιώντας δηλαδή την προσφορά αυτή στο τέλος κάποιου μήνα, μάλλον μιλάμε για data 2 μηνών και 1 εβδομάδας (όχι 3 μήνες). Φυσικά για 3€ είναι καλά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, μήπως πάλι έχει πρόβλημα η ιστοσελίδα της wind . f2g και δεν φορτώνει;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και 3 μέρες.

Ευχαριστώ

 

Τα site τους είναι πολύ βαριά -- δεν ξέρω κι εγώ τι εξωτερικές υπηρεσίες cookies χρησιμοποιούν. Αξίζει να δοκιμάσεις την διαγραφή όλων των cookies που σχετίζονται με το domain wind.gr και να δοκιμάσεις ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G της αδερφής μου σήμερα, ήρθε αυτή η προσφορά με τα 2GB για 3 μήνες με 3€ και την αγόρασε. Και να θες να φύγεις, η WIND δε σε "αφήνει". :lol:

 

Screenshot_2018_02_23_15_31_27.jpg

 

Εμενα εχει να εμφανιστει προσφορα ...περιπου 2+ χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάθε μέρα κι από 1-3 μηνύματα.... Προσπαθεί να με κάνει να βάλω κάρτα, αλλά εγώ δεν χαμπαριάζω!
Link to comment
Share on other sites

Να το ζητήσεις πίσω!

11 το βράδυ λήγουν τα πακέτα ίντερνετ.

Ή αλλάζεις το apn ή τηλέφωνο να στο απενεργοποιησουν.

Πάντα πριν τις 11 το βράδυ.

Πάλι με χρέωσε ένα 1 από το Internet ενώ ήταν κλειστό
Link to comment
Share on other sites

Τα site τους είναι πολύ βαριά -- δεν ξέρω κι εγώ τι εξωτερικές υπηρεσίες cookies χρησιμοποιούν. Αξίζει να δοκιμάσεις την διαγραφή όλων των cookies που σχετίζονται με το domain wind.gr και να δοκιμάσεις ξανά...

 

Ευχαριστώ, δούλεψε

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ο αριθμος μετα απο ποσο καιρο αν δε βαλεις καρτα χανεται; οκ στους 3 μηνες (πλεον 2) χανεται το υπολοιπο.
Link to comment
Share on other sites

ο αριθμος μετα απο ποσο καιρο αν δε βαλεις καρτα χανεται; οκ στους 3 μηνες (πλεον 2) χανεται το υπολοιπο.

 

12 μηνες,το εκανε η μανα μου περυσι.Το αφησε τελειως λογω φοιτητικου και περυσι το καλοκαιρι στο παρα 5 το ανανεωσε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,συγγενής μου στην Αθήνα πήγε να κάνει μεταφορά από q σε f2g,και πλήρωσε 10€,ενώ στην κάρτα έβαλαν μόνο 1€.Μια μικρή φορητοτητα δηλαδή,η κατα τα αλλά συμφερουσα wind,έχει αρχίσει και χτυπάει παντού πλέον με αυξητική τάση.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει να εμφανιστει προσφορα ...περιπου 2+ χρονια.

 

Εμένα μου ερχόντουσαν προσφορές τις πρώτες μέρες που πήρα τον αριθμό (πχ 2 GB με 15€ και άλλα τόσα για κάποιους μήνες) και μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι είμαι τυχερός και πήρα την φοιτητική προσφορά με τα 8,5€, πάπαλα, δεν ξανάρθε τίποτα. :cry:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,συγγενής μου στην Αθήνα πήγε να κάνει μεταφορά από q σε f2g,και πλήρωσε 10€,ενώ στην κάρτα έβαλαν μόνο 1€.Μια μικρή φορητοτητα δηλαδή,η κατα τα αλλά συμφερουσα wind,έχει αρχίσει και χτυπάει παντού πλέον με αυξητική τάση.

 

Κακως ζητησαν τοσα,η συγκεκριμένη αλλαγή σύμφωνα με το cc ειναι δωρεάν (αντε το πολύ να δικαιολογούνται τα 5€ για τη sim.). Αν πηρε απόδειξη ας τη στειλει στη φόρμα επικοινωνίας και να ζητήσει μηπως γινεται να του πιστωθεί το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κάνω μία ερώτηση. Δεν ξέρω εάν το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος, στα πακέτα το είδα πριν από λίγο καιρό, στα smart combo υπάρχει ένα πακέτο μόνο για φοιτητές με 1500 λεπτά και 1,5GB για 25 ημέρες με 8,57€. Είχα αυτή την προσφορά πιο παλιά στέλνοντας ένα μήνυμα, δεν θυμάμαι σε ποιον αριθμό και την σταμάτησα όταν μείωσαν τον χρόνο σε 25 ημέρες από τις 30. Εννοείται πως δεν είμαι ούτε ήμουν φοιτητής. Αρκετό καιρό μετά και όταν έβαλαν και το γνωστό «χαράτσι» των 6€ για την προσφορά των 300 λεπτών με ανανέωση 10€, μπορώ να πω πως το μετάνιωσα λίγο. Μπορώ να επιλέξω αυτό το πακέτο και τώρα ή είναι μόνο για φοιτητές; Βέβαια εάν είναι για φοιτητές και το επιλέξω δεν θα μου ενεργοποιηθεί; Εξακολουθεί μπορώ να πω να με ενοχλεί λίγο που είναι μόνο για 25 ημέρες και όχι για 30, αλλά απ' ότι βλέπω και διαβάζω και εδώ, η Wind έχει την τάση να συρρικνώνει το καρτοκινητό της.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις την προσφορά των 300' με ανανέωση 10€. Δυο φορες το χρόνο αφαιρεί το ποσό αυτό για διατηρηση της προσφοράς. Ειχε ανακοινωθεί οτι θα πάει στα 8€,εν τούτοις ακόμα αφαιρούνται 6€.

 

Σήμερα έκανα ανανέωση και αφαιρέθηκαν 8€.

Link to comment
Share on other sites

για το συγκεκριμενο πακετο πιστευω οτι ισχυει αυτο https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7485084#post7485084 (για να μην το ξαναγραφω)

τωρα βεβαια δικαιολογημενα μπορει να μπερδευτει καποιος αν μεσα στην εφαρμογη γραφεται ως "φοιτητικο". Απο την στιγμη που φαινεται στην εφαρμογη μπορεις να δοκιμασεις να το ενεργοποιησεις.

Γεια σας να κάνω μία ερώτηση. Δεν ξέρω εάν το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος, στα πακέτα το είδα πριν από λίγο καιρό, στα smart combo υπάρχει ένα πακέτο μόνο για φοιτητές με 1500 λεπτά και 1,5GB για 25 ημέρες με 8,57€. Είχα αυτή την προσφορά πιο παλιά στέλνοντας ένα μήνυμα, δεν θυμάμαι σε ποιον αριθμό και την σταμάτησα όταν μείωσαν τον χρόνο σε 25 ημέρες από τις 30. Εννοείται πως δεν είμαι ούτε ήμουν φοιτητής. Αρκετό καιρό μετά και όταν έβαλαν και το γνωστό «χαράτσι» των 6€ για την προσφορά των 300 λεπτών με ανανέωση 10€, μπορώ να πω πως το μετάνιωσα λίγο. Μπορώ να επιλέξω αυτό το πακέτο και τώρα ή είναι μόνο για φοιτητές; Βέβαια εάν είναι για φοιτητές και το επιλέξω δεν θα μου ενεργοποιηθεί; Εξακολουθεί μπορώ να πω να με ενοχλεί λίγο που είναι μόνο για 25 ημέρες και όχι για 30, αλλά απ' ότι βλέπω και διαβάζω και εδώ, η Wind έχει την τάση να συρρικνώνει το καρτοκινητό της.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κάνω μία ερώτηση. Δεν ξέρω εάν το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος, στα πακέτα το είδα πριν από λίγο καιρό, στα smart combo υπάρχει ένα πακέτο μόνο για φοιτητές με 1500 λεπτά και 1,5GB για 25 ημέρες με 8,57€. Είχα αυτή την προσφορά πιο παλιά στέλνοντας ένα μήνυμα, δεν θυμάμαι σε ποιον αριθμό και την σταμάτησα όταν μείωσαν τον χρόνο σε 25 ημέρες από τις 30. Εννοείται πως δεν είμαι ούτε ήμουν φοιτητής. Αρκετό καιρό μετά και όταν έβαλαν και το γνωστό «χαράτσι» των 6€ για την προσφορά των 300 λεπτών με ανανέωση 10€, μπορώ να πω πως το μετάνιωσα λίγο. Μπορώ να επιλέξω αυτό το πακέτο και τώρα ή είναι μόνο για φοιτητές; Βέβαια εάν είναι για φοιτητές και το επιλέξω δεν θα μου ενεργοποιηθεί; Εξακολουθεί μπορώ να πω να με ενοχλεί λίγο που είναι μόνο για 25 ημέρες και όχι για 30, αλλά απ' ότι βλέπω και διαβάζω και εδώ, η Wind έχει την τάση να συρρικνώνει το καρτοκινητό της.

 

Εφόσον φαίνεται στο app φυσικά και μπορείς να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...