Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ό,τι πεις (το ξαναλέω):

 

ειναι γνωστος, ακατανοητος,ο τροπος γραφης σου,παλιοτερα παντως κατα καιρους εχεις γκρινιαξει για τους συγκεκριμενους διαγωνισμους επανελλειμενα.Να λοιπον που αναρτουν νικητες...

Link to comment
Share on other sites

Πως συμμετεχεις στον διαγωνισμό ???

Μέσα από την εφαρμογή μπορείς να πάρεις μέρος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω f2g,δεν ξερω αν εχει ειπωθει στο θεμα εδω, αλλα η χρεωση των δωρεαν λεπτων εχι γινει ανα 3 λεπτο? Δηλαδη αν μιλησεις 3.5 λεπτα θα μας φαει 6? Γιατι στην εφαρμογη βλεπω στογγυλοποιημενα λεπτα, χωρις δευτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω f2g,δεν ξερω αν εχει ειπωθει στο θεμα εδω, αλλα η χρεωση των δωρεαν λεπτων εχι γινει ανα 3 λεπτο? Δηλαδη αν μιλησεις 3.5 λεπτα θα μας φαει 6? Γιατι στην εφαρμογη βλεπω στογγυλοποιημενα λεπτα, χωρις δευτερολεπτα.

 

3 λεπτά minimum

Δλδ:

54΄΄ αφαιρεί 3΄

2΄03΄΄ αφαιρεί 3΄

3΄30΄΄ αφαιρεί 3΄30΄΄

5΄23΄΄ αφαιρεί 5΄23΄΄

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά minimum

Δλδ:

54΄΄ αφαιρεί 3΄

2΄03΄΄ αφαιρεί 3΄

3΄30΄΄ αφαιρεί 3΄30΄΄

5΄23΄΄

 

Οκ, σευχαριστω για την απαντηση...αλλα μου κανε εντυπωση που παντα ειναι σε λεπτα...δε βλεπω δευτερα. Θα το ξανακοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά minimum

 

 

Οκ, σευχαριστω για την απαντηση...αλλα μου κανε εντυπωση που παντα ειναι σε λεπτα...δε βλεπω δευτερα. Θα το ξανακοιταξω.

 

Το νέο app δεν τα δείχνει.

Υπολογίζονται, όμως, αν δεις το site ή στο παλιό app....:)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει τίποτα, παρόλο που έκανε αναβάθμιση χθες...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή έχω το Vodafone RED 1 (1500 λεπτά προς όλους, 1500 sms προς όλους και 2gb internet) στα 39 ευρώ/μήνα.

Με τις τελευταίες αυξήσεις της Vodafone σκεφτόμουν την περίπτωση να το κόψω και να γυρίσω σε καρτοκινητό.

Μιλάω κάθε μήνα τουλάχιστον 700 λεπτά προς Cosmote, Vodafone και σταθερά. Αρκετές φορές φτάνω και τα 1000 λεπτά. Wind δεν έχει κανένας από όσους μιλάω.

sms στέλνω το πολύ 120/μήνα, τα περισσότερα προς Cosmote.

internet καταναλώνω περίπου 1500mb.

Υπάρχει κάποιος συνδυασμός από τα πακέτα που προσφέρει η wind που θα μπορούσε να με καλύψει;

Δεν ενδιαφέρομαι για νέο αριθμό αλλά για φορητότητα του δικού μου.

Το πακέτο της "ειδικής/φοιτητικής προσφοράς" θα ήταν σούπερ, αλλά δεν νομίζω να είναι εύκολο να το πάρω

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο της "ειδικής/φοιτητικής προσφοράς" θα ήταν σούπερ, αλλά δεν νομίζω να είναι εύκολο να το πάρω

 

Είναι εύκολο να το πάρεις, αλλά θα πάρεις μαζί και νέο αριθμό. Αν θες να κρατήσεις και τον παλιό, θα χρειαστείς κινητό dual SIM. Αλλά αυτή τη στιγμή, η αντίστοιχη προσφορά του Whats App, με 8,50€ - 1500' & 1500ΜΒ για 30 μέρες, είναι καλύτερη από της Wind, ειδικά για τη χρήση που θέλεις. Αλλά και σε αυτήν την περίπτωση δίνεται με νέο αριθμό μόνο (όχι φορητότητα)!

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να το πάρεις, αλλά θα πάρεις μαζί και νέο αριθμό. Αν θες να κρατήσεις και τον παλιό, θα χρειαστείς κινητό dual SIM. Αλλά αυτή τη στιγμή, η αντίστοιχη προσφορά του Whats App, με 8,50€ - 1500' & 1500ΜΒ για 30 μέρες, είναι καλύτερη από της Wind, ειδικά για τη χρήση που θέλεις. Αλλά και σε αυτήν την περίπτωση δίνεται με νέο αριθμό μόνο (όχι φορητότητα)!

 

Με κάτι λίγα που έχω διαβάσει το φαντάστηκα ότι κάπως έτσι θα ήταν. Έχω τον ίδιο αριθμό από το 2001 και δεν σκοπεύω να τον αλλάξω. Η Cosmote δεν έχει καθόλου σήμα μέσα στο σπίτι μου, οπότε δεν μπορώ σε καμιά περίπτωση να πάω εκεί.

 

Για dual SIM το λες για να έχω τον τωρινό μου αριθμό για εισερχόμενες και τον νέο για εξερχόμενες;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοει για το δικαρτο. Εγω θα προτεινα ενα συνδυασμο για καρτοκινητη wind (f2g) με το νουμερο που εχεις. Με την υποσημειωση οτι η καταναλωση των λεπτων ειναι με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο.Υπάρχει μεσω της εφαρμογης το συνδυαστικο πακετο NEW talk to all & data που δινει συνολικα 350' προς όλους και 350' προς wind/q και 750 mb και 35 μηνύματα. Με την ανανέωση των 10 ευρω παιρνεις παραλληλα άλλα 500 mb. Σε επιπλεον αναγκη μπορεις να ξαναενεργοποιησεις το πακετο,ενω συμπληρωμα για τα μηνυματα ή τα λεπτα προς ολους,με 20 την εβδομαδα μεσω log and win,μετα απο την ανανεωση. (βγαινουν συνολο 80' ή 80 sms προς ολους επιπλεον το μηνα). Απο εκεί και πέρα πλέον μια πιθανοτητα να πάρεις στο νούμερο ως f2g την προσφορά των 1500',υπαρχει αν στειλεις μια παρακληση στην φορμα επικοινωνιας της wind να σου δωσουν την συγκεκριμενη προσφορα,αλλά δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα το δεχτούν. Επισης κατα καιρους υπαρχουν προσφορές μέσω sms κυρίως για mb και χρόνο προς όλους,που ερχονται κατα καιρους στο f2g. Αν και παλι βλεπεις οτι δεν σε καλυπτει το καρτοκινητο για την χρηση σου,κοιταξε για συμβολαιο ή καρτοσυνδεση wind εφοσον δεν μπορεις να πας λογω σηματος στην κοσμοτε. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Με κάτι λίγα που έχω διαβάσει το φαντάστηκα ότι κάπως έτσι θα ήταν. Έχω τον ίδιο αριθμό από το 2001 και δεν σκοπεύω να τον αλλάξω. Η Cosmote δεν έχει καθόλου σήμα μέσα στο σπίτι μου, οπότε δεν μπορώ σε καμιά περίπτωση να πάω εκεί.

 

Για dual SIM το λες για να έχω τον τωρινό μου αριθμό για εισερχόμενες και τον νέο για εξερχόμενες;

 

Ακριβως αυτο,βρες προνομιακο f2g και καθαρισες.

Και θα σου προτεινα να κανεις το νουμερο σου καρτοκινητο σε vodafone/cosmote.Γιατι η Wind ακομα πανελλαδικα εχει θεμα σε 3G/4G.Εγω που ειναι θεσσαλονικη και κινουμαι σε Πιερια και Ημαθια αλλα εχω παει και Κιλκις,Εδεσσα, Γιαννιτσα και Αλεξανδρουπολη θα σου πω τα εξης.

Θεσσαλονικη σχεδον σε ολο τον νομο ειναι οκ.Χαλκηδονα και κουφαλια καθως και στην λιμνη βολβη δεν αναβαθμισε πληρως εχει θεματα σε 2G/3G.Θεσσαλονικη και εντος της πολης εχει θεματα σε συγκεκριμενα σημεια.Ημαθια δεν αναβαθμισε εκτος απο Πλατανο και Πλατυ που ειναι στα ορια με Θεσσαλονικη.

Πιερια αναβαθμισμενα απο φετος το καλοκαιρι.

Γιαννιτσα εχει H+ αλλα ο νομος γενικα δεν αναβαθμισε.

Αλεξανδρουπολη εντος πολης και προς τα συνορα ειναι καλα,πιο μεσα εχει θεματα.Κιλκις απο κουφαλια εως Πολυκαστρο παλιο 3G και 2G.

Γενικα η Wind εχει ακομα νομους που παιζουν μονο 2G και σε μεγαλα χωρια και πολεις εχει Edge/3G απλο με 1Mbps Down οι ταχυτητες.

Αν ψαχνεις για dual sim κινητο,δικαρτο να εχει την B20/800mhz για το 4G.Αλλιως το 4G της Wind το βλεπεις με το κυαλι.

Την εχουμε οικογενειακως 5 χρονια και δυστυχως υπηρξαν φορες που δεν ειχα ιντερνετ.Οι γονεις μου εχουν vodafone cu σαν 2η καρτα πλεον και οταν δεν πιανει η Wind,γυρνανε στο 2ο νουμερο για δεδομενα.Γι αυτο αξιζει να παρεις προνομιακο αλλαζοντας νουμερο και να κρατησεις τον παλιο ωστε να δεχεσαι κλησεις και για δεδομενα οταν δεν πιανει η Wind.

Επειδη την εχουμε απο το 2012 εως τωρα,πριν το 2015 και την ελευση του 4G καμια σχεση το δικτυο σε σχεση με τωρα.Εδω και 2 χρονια οπου αναβαθμιζει ειναι αψογη με 5 εως 50Mbps Download ταχυτητες στο 4G.Και H+ μεχρι 20-30Mbps.

Εγω εχω μετρησει απο 2-3 εως 20-23Mbps download σε 3G και 4G απο 2-3Mbps εως 50-55Mbps μεσα στη Θεσσαλονικη.

Παρολα αυτα,αξιζει να πας στην Wind.Αρκετα τιμιες τιμες ακομα εχει σε σχεση με το δικτυο της.Και σε περιαγωγη εντος Ε.Ε. παιζουν τα παντα εκτος απο τα bonus.Ειχα αγορασμενα mb και πηγα Κυπρο.

Ειχα 4G roaming και χωρις οριο χρησης στα δεδομένα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι δεν διαβασες τι εγραψε...και δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η αναλυση του σηματος,αλλα ρωταει...Ασε που λες για Β. Ελλάδα κι ο ανθρωπος ειναι Αττική.:lol:

υ.γ.ολο και καποιος θα βγει και θα σε ρωτησει αν κινεισαι σε ολη την Ελλάδα :)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το λάβατε όλοι σας:

 

Screenshot_2017_11_21_10_22_06.png

 

Το πήρα πριν λίγο σε όλα τα f2go μου παρότι έχω άλλα από το 12410 να τρέχουν ταυτόχρονα.

 

Χα χα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το ίδιο πακέτο (χωρίς να λέει black Friday), όπως επίσης 120' με 2ε, μάλλον επειδή σε λιγότερο απο μήνα λήγει το υπόλοιπο μου (3μηνο).
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το λάβατε όλοι σας:

 

Screenshot_2017_11_21_10_22_06.png

 

Το πήρα πριν λίγο σε όλα τα f2go μου παρότι έχω άλλα από το 12410 να τρέχουν ταυτόχρονα.

 

Χα χα!!

Αφού λέει αποκλειστική δεν είναι για όλους..Εμένα το μόνο που έχει έρθει απο 12410 το τελευταιο 20ημερο ειναι τα 5gb-->5€ και κάθε φορά με ανανεωμένη ημερομηνία λήξης αλλά το αγνοώ γιατί είναι άχρηστο λόγω του δικτύου που έχει εδώ η wind.Το δικό σου όμως με τα λεπτά ομιλίας δε με χαλάει αλλά δε μου το έστειλαν

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λάβαμε όλοι,τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Εμένα σήμερα μου ήρθε το κλασικό με τα 8GB με 10 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το ίδιο πακέτο (χωρίς να λέει black Friday), όπως επίσης 120' με 2ε, μάλλον επειδή σε λιγότερο απο μήνα λήγει το υπόλοιπο μου (3μηνο).

Την ημέρα που θα λήξει το υπόλοιπο σου θα λήξουν και τα πακέτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα που θα λήξει το υπόλοιπο σου θα λήξουν και τα πακέτα σου.

 

Συγνώμη για τη λάθος διατύπωση, εννοούσα "έλαβα" σε μηνυμα το ιδιο πακέτο. Ευχαριστώ πάντως για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απάτη το myF2Gapp.

Δεν ξεχωρίζει τα λεπτά προς Διεθνείς Προορισμούς.20a626baa63738afda75e89a36d6af8d.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω με κληση στο 1269 θα στα λεει ξεχωριστα.Δοκιμασε και μηνυμα ΥΠ στο 1285.

Αυτα τα επιπλέον 7500' προς magic numbers πως προεκυψαν? Εκανες 4 ανανεωσεις των 5€ ?

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απάτη το myF2Gapp.

Δεν ξεχωρίζει τα λεπτά προς Διεθνείς Προορισμούς.

 

Θα έλεγα να τους το αναφέρεις με κάποιον τρόπο: είτε με σχόλιο στο Play Store, είτε στο chat. Η εφαρμογή είναι καινούργια και φαίνεται ότι την βελτιώνουν συνεχώς, ακούγοντας και τα σχόλια (π.χ. βελτίωσαν τα widgets).

Link to comment
Share on other sites

νομιζω με κληση στο 1269 θα στα λεει ξεχωριστα.Δοκιμασε και μηνυμα ΥΠ στο 1285.

Αυτα τα επιπλέον 7500' προς magic numbers πως προεκυψαν? Εκανες 4 ανανεωσεις των 5€ ?

Δεν βγάζει τίποτα είτε με ΥΠ στο 1285 ή στο 1269.

Όσο για τα magic numbers έκανα τρείς ανανέωσης των 13€ αυτο το μήνυμα για να βάλω κάποια πακέτα και είχα και κάποια λεπτά υπόλοιπο από ανανέωση στο τέλος του προηγούμενου μήνα.

a86a8b416ff77bbf5d20bf6d29f72cdc.jpg63f85372ad7e62292b4ef33082493439.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα έλεγα να τους το αναφέρεις με κάποιον τρόπο: είτε με σχόλιο στο Play Store, είτε στο chat. Η εφαρμογή είναι καινούργια και φαίνεται ότι την βελτιώνουν συνεχώς, ακούγοντας και τα σχόλια (π.χ. βελτίωσαν τα widgets).
Σωστά, θα το αναφέρω με pm στο Facebook.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε απάντηση στο Messenger.dd89cbee2fb4325cfe3573d441e4e353.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν λέει και τα δευτερόλεπτα η νέα εφαρμογή μην ξεχνάμε ότι τα κάθε πρώτα 3 λεπτά είναι τρίλεπτο και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο...

 

Έχω στείλει στην φόρμα επικοινωνίας οποίος θέλει να το κάνει είτε φόρμα επικοινωνίας είτε chat είτε fb

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...