Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η mobile broadband δεν δουλεύει σε περιαγωγή . Δοκιμασμένο.

 

Νομίζω ότι [Και με το γεγονός ότι ΔΕΝ ισχύουν ακριβώς όσα αναφέρουν οι εταιρίες στις ανακοινώσεις τους και για όσο χρονικό διάστημα μέχρι να αλλάξουν/ισχύσουν/επαναφερθούν]:

ΚΑΙ ειδικά για τη Wind/Q:

 

Πρέπει στη χώρα ΕΕ που θα βρεθεί κάποιος/-α με την ό,ποια sim με data (πακέτο ή ό,τι άλλο με ΜΒ):

Να δοκιμάζει όλα τα εκεί δίκτυα.

 

Για την πιθανότητα:

α) Μη λειτουργίας των data στο εκεί συγκεκριμένο δίκτυο κινητής (Ενώ να λειτουργεί σε εκεί άλλο δίκτυο κινητής)

β) Διαφοράς στην "ποιότητα" ανάμεσα στις εκεί εταιρίες κινητής όσο είμαστε σε περιαγωγή σε χώρα της ΕΕ.

 

Και μετά μπορεί να εκφέρει αντικειμενική άποψη. Και για τη συγκεκριμένη χώρα της ΕΕ (ΑΝ όχι συγκεκριμένη περιοχή της χώρας ΕΕ)).

Link to comment
Share on other sites

ειναι επιστροφη χρηματων ως μπονους στην καρτα, απο αγορες στα public,εχει αναφερθει κι αλλη φορά εδω.

Το rollover,γιατι το αναφέρει ως feature στην εφαρμογη? Μπας και θα γινεται χειροκινητα η μεταφορα μεσα απο το app?

Για το rollover, εδώ...

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/data-rollover/

 

Ισχύει μόνο για δύο πακέτα

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το myf2g και καρτες,εστω και μια χρεωστικη μονο online ανανεωση.Αλλιως στην αναγκη σε καταστημα/περιπτερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το myf2g και καρτες,εστω και μια χρεωστικη μονο online ανανεωση.Αλλιως στην αναγκη σε καταστημα/περιπτερο.

 

Να δούμε ΩΣ πότε θα "κρατήσουν":

α) 5€ min

β) Χωρίς -0,30€ {ή 0,50 ή....αλλά άαασσσεεεε}.

 

It's UP to us?

Think so OR NOT?

The 2nd {. or ?}

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι [Και με το γεγονός ότι ΔΕΝ ισχύουν ακριβώς όσα αναφέρουν οι εταιρίες στις ανακοινώσεις τους και για όσο χρονικό διάστημα μέχρι να αλλάξουν/ισχύσουν/επαναφερθούν]:

ΚΑΙ ειδικά για τη Wind/Q:

 

Πρέπει στη χώρα ΕΕ που θα βρεθεί κάποιος/-α με την ό,ποια sim με data (πακέτο ή ό,τι άλλο με ΜΒ):

Να δοκιμάζει όλα τα εκεί δίκτυα.

 

Για την πιθανότητα:

α) Μη λειτουργίας των data στο εκεί συγκεκριμένο δίκτυο κινητής (Ενώ να λειτουργεί σε εκεί άλλο δίκτυο κινητής)

β) Διαφοράς στην "ποιότητα" ανάμεσα στις εκεί εταιρίες κινητής όσο είμαστε σε περιαγωγή σε χώρα της ΕΕ.

 

Και μετά μπορεί να εκφέρει αντικειμενική άποψη. Και για τη συγκεκριμένη χώρα της ΕΕ (ΑΝ όχι συγκεκριμένη περιοχή της χώρας ΕΕ)).

 

Ξεχνάς το γεγονός ότι το τηλέφωνο όταν βρίσκεται σε περιαγωγή αυτόματα προσπαθεί να συνδεθεί σε κάποιο από τα δίκτυα που είναι διαθέσιμα στην περιοχή.

Το δικό μου στην Γερμανία και Ολλανδία δεν κατάφερε να γραφτεί σε κανένα δίκτυο.

Off topic.

Δεν δέχομαι να γράφεις ότι δεν εκφέρω αντικειμενική άποψη χωρίς στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς το γεγονός ότι το τηλέφωνο όταν βρίσκεται σε περιαγωγή αυτόματα προσπαθεί να συνδεθεί σε κάποιο από τα δίκτυα που είναι διαθέσιμα στην περιοχή.

Το δικό μου στην Γερμανία και Ολλανδία δεν κατάφερε να γραφτεί σε κανένα δίκτυο.

Off topic.

Δεν δέχομαι να γράφεις ότι δεν εκφέρω αντικειμενική άποψη χωρίς στοιχεία.

 

Δε το είπα για σένα.

Όποιος θέλει να μας πει εδώ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ, πρέπει να κάνει αυτό που είπα χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χάσω 4€ σε ένα νούμερο που δεν δουλεύω συχνά, τι μπορώ να κάνω;

Αν ενεργοποιήσω ένα Data πακέτο των 2€, θα κάνει ανανέωση για άλλο ένα τρίμηνο;

Ή μόνο με προσθήκη χρημάτων γίνεται;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μόνο με ανανέωση παίρνεις παράταση για ένα τρίμηνο.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μόνο με ανανέωση παίρνεις παράταση για ένα τρίμηνο.

 

Ακριβως,ανανεωση χρονου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε

 

1.

Όταν μου βγάζει μήνυμα ότι ο χρόνος ομιλίας μου (~40 ευρώ) θα λήξει στις 24/10, αυτό σημαίνει ότι αν κάνω ανανέωση 5 ευρώ μέσω myf2g web payment στις 24/10 το πρωί θα είμαι ΟΚ; Ή πρέπει να κάνω μέχρι 23/10 για να μην χάσω τα χρήματά μου;

 

2.

5 ευρώ αρκούν για να σώσω το υπόλοιπο ή θέλει 10 ευρώ;

 

3.

Θα έχω lognwin δώρα αν βάλω 5 ευρώ ή θέλει 10 ευρώ και πάνω;

 

4. Αν βάλω μόνο 5 ευρώ, πώς θα ανανεωθεί η προσφορά των 300' ομιλίας με 10 ευρώ (η οποία έχει πάγιο κόστος 6 ευρώ ανά 6μηνο αν θυμάμαι καλά; ). Θα χάσω το προνόμιο αυτό; Μπορώ να πληρώσω το πάγιο των 6 ευρώ ανά 6μηνο με το υπάρχον υπόλοιπο χρημάτων ή πρέπει να τα πάρει υποχρεωτικά από νέο cash από ανανέωση;

 

Ευχαριστώ

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

1. Στις 24/10 αν μπουν ειναι οκ

2. & 3. Τα 5€ αρκούν

4. Δεν τη χάνεις. Τα 6€ θα αφαιρεθούν στην επόμενη ανανέωση από 10€.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μόνο με ανανέωση παίρνεις παράταση για ένα τρίμηνο.
Ακριβως,ανανεωση χρονου.
Ευχαριστώ

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής, σου δείχνει με μία κίνηση λιγότερη την ημερομηνία λήξης των πακέτων.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο rollover τα 35sms ειναι προς ολους ή προς wind/q?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τι εννοει "εως" 300' ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο ειναι το new talk and data. Το rollover που βλέπεις αφορά μονο τα mb (μεταφορά των υπόλοιπων για ακόμα 30 μέρες με ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου).

Τα sms είναι προς όλους.

Που γράφει έως 300' ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ειδα,στο site,σε όλα τα πακέτα και σε όλες τις παροχές λέει "έως" δεν ξέρω γιατί. Για τα λεπτά εχει νόημα λόγω της ελάχιστης 3',δεν είναι καθαρα 300' εκτος αν κανεις παντα κλήσεις ανω των 3'. Στο online bonus έχουν παραλείψει τους προορισμούς. Είναι 50' προς όλους,350' προς wind/q,35 sms προς όλους. Στην εφαρμογή φαίνονται αναλυτικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν έχει το ειδικό/φοιτητικό πακέτο, νομίζω είναι η πρώτη φορά που ένα πακέτο τα έχει όλα και συμφέρει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, ναι. Συνεχίζουν.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, ναι. Συνεχίζουν.

 

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση..Ρώτησα γιατί ενώ Σάββατο βράδυ έκανα ανανέωση τα 500 άφαντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση..Ρώτησα γιατί ενώ Σάββατο βράδυ έκανα ανανέωση τα 500 άφαντα

 

Νομίζω είναι για ανανέωση online ή από κατάστημα. Εσύ πώς την έκανες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...