Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία, το super talk πακέτο ξεκλειδώνει τα turbo, λοιπόν.

Όσον αφορά τα smart combos πακέτα με 8,5€ (π.χ. smart combo text - 300' προς όλους 100 sms προς όλους και 600' προς Wind/Q), αυτά ξεκλειδώνουν τα turbo;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κάποιες μέρες στην Τουρκία. Εκτός από το πακέτο για χρόνο ομιλίας 40' προς Τουρκία με 4,44€ (SMS "46" στο 12000) υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω; Για κλήσεις από και προς Ελλάδα; Επίσης κάποιο πακέτο δεδομένων υπάρχει; Τα Free2Roam και Data2Roam δεν ισχύουν για Τουρκία.
Link to comment
Share on other sites

τπ πακέτο προς Τουρκία ειναι για κλήσεις προς Τουρκία όταν εισαι στην Ελλάδα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κάποιες μέρες στην Τουρκία. Εκτός από το πακέτο για χρόνο ομιλίας 40' προς Τουρκία με 4,44€ (SMS "46" στο 12000)

Δεν είναι για περιαγωγή

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρονται τα 3gb εκεί στη γουιντ που μας έδωσε και μάλιστα και με χρέωση. Από Σκοτίνα Πιερίας τα στατιστικά.

 

6911fbcebf79fe1829ba4e78f71e37c4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτές είναι οι στάνταρ ταχύτητες όπου δεν έχει γίνει αναβάθμιση ακόμα και παίζει με το παλιό 3G.

Άντε αργά το βράδυ, ξημερώματα να πιάσεις 1Mbps.

Link to comment
Share on other sites

τπ πακέτο προς Τουρκία ειναι για κλήσεις προς Τουρκία όταν εισαι στην Ελλάδα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Δεν είναι για περιαγωγή

 

Έχετε δίκιο, ευχαριστώ! Δε βλέπω να έχει κάποιο πακέτο, οπότε πάω με τις αντίστοιχες χρεώσεις περιαγωγής: 1,538€/λεπτό προς Τουρκία, 2,288€/λεπτό προς Ελλάδα και 1,068€/λεπτό εισερχόμενες!!!!!!! Και 0,641€ ανά SMS!!! Με βλέπω με κλειστό το κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθαν 2 μηνυματα ταυτοχρονα , το ενα με αριθμο 54578 και το αλλο 54579. Με χρεωσαν 4 ευρω.

Μιας και παλιοτερα εχω διαβασει οτι εχει συμβει και σε αλλους , αλλα δεν βρισκω τωρα τα μηνυματα, σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε? Ζηταμε στη Wind να μας τα δωσει πισω? Υπαρχει περιπτωση να τα δωσει?

Ταυς αριθμους τους μπλοκαρα στο κινητο, αλλα δεν ξερω αν αυτο λυνει το προβλημα., και δεν θελω να κανω φραγη στα 5ψηφια, γιατι ετσι θα μπλοκαρω και αυτα που θελω να λαμβανω. Υπαρχει αλλος τροπος να τα μπλοκαρω?

Σε καποια σελιδα στο internet παντως δεν ειχα μπει απο το κινητο , για να υπαρχει περιπτωση να εχω πατησει καπου και να ενεργοποιησω αυτα τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας αν περιεχουν επιλογη διαγραφης τα μηνυματα που ελαβες (stop στο ταδε νουμερο) το κανεις αμεσως,ή αν υπαρχει νουμερο σταθερο για πληροφοριες/παραπονα παιρνεις και ζητας διαγραφη και επιστροφη των 4 ευρω. Η υπηρεσια φραγης 5ψηφιων των εταιριων κινητης μπλοκαρει τα χρεωσιμα απο 54χχχ και 19χχχ.

Περισσότερα στο αντιστοιχο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441441

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας αν περιεχουν επιλογη διαγραφης τα μηνυματα που ελαβες (stop στο ταδε νουμερο) το κανεις αμεσως,ή αν υπαρχει νουμερο σταθερο για πληροφοριες/παραπονα παιρνεις και ζητας διαγραφη και επιστροφη των 4 ευρω. Η υπηρεσια φραγης 5ψηφιων των εταιριων κινητης μπλοκαρει τα χρεωσιμα απο 54χχχ και 19χχχ.

Περισσότερα στο αντιστοιχο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441441

 

Ανοιξα μονο το ενα μηνυμα και εγραφε οτι πρεπει αν στειλω σε ενα νουμερο για διαγραφη, αλλα δεν το εκανα γιατι φοβηθηκα μην χρεωθω επιπλεον. Στη συνεχεια μπλοκαρα στο κινητο τα 2 αυτα νουμερα και εσβησα τα μηνύματα. Οποτε τωρα δεν μπορω να τα δω για να δω σε πιο νουμερο στελνεις για διαγραφη ή αν εχει καποιο σταθερο για να παρω.....

προς το παρον εστειλα μηνυμα στη wind στο fb ,μου ζητησαν το νουμερο του κινητου μου για να το κοιταξουν, τους το εγραψα και τωρα περιμενω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρεωνόσουν για διαγραφή. Το μπλοκάρισμα στο κινητό σου δεν εμποδίζει την χρέωση πιστεύω. Κοίτα τι θα σου απαντήσει η wind και προχωράς ανάλογα...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το super talk πακέτο ξεκλειδώνει τα turbo, λοιπόν.

Όσον αφορά τα smart combos πακέτα με 8,5€ (π.χ. smart combo text - 300' προς όλους 100 sms προς όλους και 600' προς Wind/Q), αυτά ξεκλειδώνουν τα turbo;

 

Γνωρίζει κανείς, παιδιά; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθαν 2 μηνυματα ταυτοχρονα , το ενα με αριθμο 54578 και το αλλο 54579. Με χρεωσαν 4 ευρω.

Μιας και παλιοτερα εχω διαβασει οτι εχει συμβει και σε αλλους , αλλα δεν βρισκω τωρα τα μηνυματα, σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε? Ζηταμε στη Wind να μας τα δωσει πισω? Υπαρχει περιπτωση να τα δωσει?

Ταυς αριθμους τους μπλοκαρα στο κινητο, αλλα δεν ξερω αν αυτο λυνει το προβλημα., και δεν θελω να κανω φραγη στα 5ψηφια, γιατι ετσι θα μπλοκαρω και αυτα που θελω να λαμβανω. Υπαρχει αλλος τροπος να τα μπλοκαρω?

Σε καποια σελιδα στο internet παντως δεν ειχα μπει απο το κινητο , για να υπαρχει περιπτωση να εχω πατησει καπου και να ενεργοποιησω αυτα τα μηνύματα.

 

Κι εγω το ιδιο επαθα στελνεις STOP στο 19356

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθαν 2 μηνυματα ταυτοχρονα , το ενα με αριθμο 54578 και το αλλο 54579. Με χρεωσαν 4 ευρω.

Μιας και παλιοτερα εχω διαβασει οτι εχει συμβει και σε αλλους , αλλα δεν βρισκω τωρα τα μηνυματα, σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε? Ζηταμε στη Wind να μας τα δωσει πισω? Υπαρχει περιπτωση να τα δωσει?

Ταυς αριθμους τους μπλοκαρα στο κινητο, αλλα δεν ξερω αν αυτο λυνει το προβλημα., και δεν θελω να κανω φραγη στα 5ψηφια, γιατι ετσι θα μπλοκαρω και αυτα που θελω να λαμβανω. Υπαρχει αλλος τροπος να τα μπλοκαρω?

Σε καποια σελιδα στο internet παντως δεν ειχα μπει απο το κινητο , για να υπαρχει περιπτωση να εχω πατησει καπου και να ενεργοποιησω αυτα τα μηνύματα.

 

Η Wind δεν πρόκειται να αναμιχθεί με τις χρεώσεις αυτές και έτσι θα σου απαντήσει.

Αυτό που έπρεπε να κάνεις αμέσως ήταν να στείλεις STOP στον αριθμό που σου έγραφε και αν δεν το θυμάσαι μπορείς να το βρεις είτε από την εξυπηρέτηση της Wind είτε googlάροντας.

 

Σε κάθε περίπτωση, μη συνεχίζεις εδώ τις απορίες σου αφού υπάρχει σχετικό νήμα.

Link to comment
Share on other sites

το chat του f2go που το βρισκω?

 

στην εφαρμογη μεσω κινητου ή στην σελιδα μεσω pc.....δεν το βρισκω...

 

τι ωρες λειτουργει?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

10 το πρωι με 6 το απογευμα,αφου κανεις login στο f2g.gr. Βγαινει κατω δεξια,εφ'οσον απενεργοποιησεις adblock που τυχον εχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, ευχαριστώ! Δε βλέπω να έχει κάποιο πακέτο, οπότε πάω με τις αντίστοιχες χρεώσεις περιαγωγής: 1,538€/λεπτό προς Τουρκία, 2,288€/λεπτό προς Ελλάδα και 1,068€/λεπτό εισερχόμενες!!!!!!! Και 0,641€ ανά SMS!!! Με βλέπω με κλειστό το κινητό :p

viber από το WiFi του ξενοδοχείου....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

viber από το WiFi του ξενοδοχείου....

 

Σκέφτομαι το CSipSimple με OmniVoice. Έχει πολύ χαμηλές τιμές για κλήσεις και σε Ελλάδα και σε Τουρκία. Αρκεί να έχω πρόσβαση σε WiFi. Αν και τις κανονικές εισερχόμενες κλήσεις φοβάμαι πιο πολύ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο δεν έχει γράψει όμως......χρέωση data 10,67 Ευρώ ανα ΜΒ ( ναι... ΜEGABYTE).....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το super talk πακέτο ξεκλειδώνει τα turbo, λοιπόν.

Όσον αφορά τα smart combos πακέτα με 8,5€ (π.χ. smart combo text - 300' προς όλους 100 sms προς όλους και 600' προς Wind/Q), αυτά ξεκλειδώνουν τα turbo;

 

Το έχει δοκιμάσει/γνωρίζει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω, πήρα ένα smart combo στο καρτοκινητό που μου έδωσαν από το public με 100€ μέσα για ένα μήνα. Δεν βλέπω πουθενά turbo, μόνο τα more. Δοκίμασα και στο site, αλλά κάπου που είχε επιλογή για είδη πακέτων βάζοντας turbo δεν έβγαζε τίποτα. Υποθέτω λοιπόν πως όχι.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω, πήρα ένα smart combo στο καρτοκινητό που μου έδωσαν από το public με 100€ μέσα για ένα μήνα. Δεν βλέπω πουθενά turbo, μόνο τα more. Δοκίμασα και στο site, αλλά κάπου που είχε επιλογή για είδη πακέτων βάζοντας turbo δεν έβγαζε τίποτα. Υποθέτω λοιπόν πως όχι.

 

Sent from my Moto X Play

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τον κόπο που έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, ευχαριστώ! Δε βλέπω να έχει κάποιο πακέτο, οπότε πάω με τις αντίστοιχες χρεώσεις περιαγωγής: 1,538€/λεπτό προς Τουρκία, 2,288€/λεπτό προς Ελλάδα και 1,068€/λεπτό εισερχόμενες!!!!!!! Και 0,641€ ανά SMS!!! Με βλέπω με κλειστό το κινητό :p

 

WIND Roamer: Μιλάς με 0,454€ ανά κλήση στην Ε.E. και 2,621€ ανά κλήση στον υπόλοιπο κόσμο!

 

 

 

Με την υπηρεσία WIND Roamer έχεις χαμηλότερες χρεώσεις όταν ταξιδεύεις στο εξωτερικό, ανάλογα με τη χώρα στην οποία βρίσκεσαι. Έτσι μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό σου ξέγνοιαστα όταν ταξιδεύεις και ταυτόχρονα να διατηρείς τον έλεγχο του λογαριασμού σου!

 

Η υπηρεσία ενεργοποιείται δωρεάν, χωρίς μηνιαίο πάγιο! Αφού ενεργοποιηθεί, ισχύει κάθε φορά που βρίσκεσαι στο εξωτερικό! Αναλυτικά οι χρεώσεις εξερχομένων/εισερχομένων κλήσεων φαίνονται παρακάτω:

Ζώνη 1 / Ευρωπαϊκή Ένωση

 

Οι εξερχόμενες κλήσεις χρεώνονται με 0,454€ ανά κλήση για τα πρώτα τρία λεπτά ομιλίας και μετά ισχύει χρέωση 0,342€/λεπτό.

Οι εισερχόμενες κλήσεις χρεώνονται με 0,0134€ ανά λεπτό. Η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη χρέωση.

 

Αν έχεις στη διάθεση σου χρόνο ομιλίας προς όλους από bonus ή πακέτα, πρώτα καταναλώνεις το υπόλοιπο σου με επιπλέον χρέωση 0,062€ ανά λεπτό (χρέωση ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 30 δευτερόλεπτα) και στη συνέχεια ισχύουν οι χρεώσεις του WIND Roamer.

Ζώνη 2 & 3

 

Οι εξερχόμενες κλήσεις από τις χώρες των παραπάνω ζωνών χρεώνονται με 2,621€ ανά κλήση για τα πρώτα δύο λεπτά ομιλίας και μετά ισχύει χρέωση 0,342€/λεπτό.

Οι εισερχόμενες κλήσεις διάρκειας μέχρι 30 λεπτών για τις χώρες αυτές θα έχουν χρέωση 2,621€ ανά κλήση.

 

Τρόποι Ενεργοποίησης:

 

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία στέλνοντας δωρεάν SMS «ROAMER ΝΑΙ» στο 1284

Μπορείς να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία στέλνοντας δωρεάν SMS «ROAMER ΟΧΙ» στο 1284

 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

 

Η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο ομιλίας, με ελάχιστο χρόνο χρέωσης τα 180 δευτερόλεπτα για κλήσεις από κι εντός ΕΕ και 120 δευτερόλεπτα για κλήσεις από τις ζώνες 2 και 3.

Αν η διάρκεια της εισερχόμενης κλήσης στις ζώνες 2 & 3 ξεπεράσει τα 30 λεπτά, τότε ισχύουν οι εκάστοτε χρεώσεις περιαγωγής για εισερχόμενες κλήσεις.

Η υπηρεσία WIND Roamer ισχύει για κλήσεις προς Ελλάδα, κλήσεις εντός της χώρας που ταξιδεύεις (τοπικές) και κλήσεις προς χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Δεν ισχύει για κλήσεις προς χώρες του Υπόλοιπου Κόσμου, για κλήσεις προς δορυφορικά και maritime δίκτυα, προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας και υπηρεσίες δεδομένων, για τα οποία ισχύουν οι χρεώσεις του επισήμου τιμοκαταλόγου περιαγωγής.

Σε όλες τις αναγραφόμενες τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 24%.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...