Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Εχω F2go και έχω 3 ερωτησούλες γιατι μπερδευτηκα λιγο με ολα τα παραπανω....!!

1. Στην πρωτη ανανέωση χρονου ομιλία πχ. με 10 ευρω θα μου κρατήσουν 5 ευρώ ετήσιο τέλος? Θα γίνεται έτσι απο εδώ και μπρος?

2. Μου ηρθε και εμενα η προσφορά με τα 300 λεπτά. Θα μου ανανεωουν καθε μηνα με 300 λεπτα, χωρίς να βάλω καρτα? (δεν νομιζω ε?) απλά για να έχω την δυνατότητα καθε που θα βαζω 10αρα να μου δινουν το 300αρι ετσι, και θα μου αφαιρεσουν το 5ευρω...!! Αν δεν γουσταρω... έχω την επιλογή να μην μου το αφαιρεσουν το 5ευρω? Υπενθύμιζω οτι είναι ήδη ενεργοποιημένο το free2all, δηλαδή να μου δίνουν τα 300λ με ανανέωση πάνω απο 10 ευρώ. Μπορω να το απενργοποιησω για να μην μου παρουν το 5ευρω?

3. Μπορω να στείλω χρόνο ομιλίας (εχω 20 ευρω στην καρτα μου), στην αδερφή μου που δεν έχει καθολού στο F2go της? Εχεις αυτη την δυνατότητα στην Wind? Στο Whats up της cosmote, γίνεται πάντως γιατι το έχω δοκιμασει....!! Κρίμα να μην το έχει και η wind....!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας....!!!

Ε, τις απαντήσεις τις έδωσες ήδη μόνος σου. Ναι, το free2talk σου δίνει 300' προς όλους, στις δύο πρώτες ανανεώσεις από 10€ κάθε μήνα. Δεν παίρνεις τα 300' χωρίς ανανέωση. Αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το bonus, υπάρχουν τρόποι: (1) Μπαίνεις στο live chat από τον myF2G λογαριασμό σου, ή καλείς (χωρίς χρέωση) στο 8005000200 και τους λες να σου απενεργοποιήσουν εντελώς την προσφορά. Προσωπικά δε σου το συνιστώ, αν και η τελική απόφαση είναι δική σου. (2) Μπες στον myF2G λογαριασμό σου, επιλογή bonus free2all και άλλαξέ το σε free2surf. Αντί για λεπτά θα παίρνεις δωρεάν MB, στις δύο πρώτες ανανεώσεις από 10€ κάθε μήνα και δε θα χρεωθείς τα 5€ ετήσιο τέλος χρήσης. Παράλληλα, όταν και αν το θελήσεις, θα μπορείς να επιλέξεις ξανά το free2talk, πληρώνοντας βέβαια (τότε) τα 5€. Όσο για το sharing, δυστυχώς όχι, μόνο στην Wind δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα SIM σε κατάστημα στα Χανιά κανονικά χωρίς να μου πουν κάτι για 5ευρω...
Και εγώ πέρσι είχα άλλαξει SIM, αλλά με 5 ευρώ.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει τρόπος να βάλω τραγούδι οταν με καλούν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχω δει αυτό, αλλά ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει... Φυσικά και θα πληρώσεις την υπηρεσία. :)

 

http://musicstore.wind.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει αυτό, αλλά ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει... Φυσικά και θα πληρώσεις την υπηρεσία. :)

 

http://musicstore.wind.gr/

http://s32.postimg.org/e0y3zb6c5/IMG_20160516_012315.jpg

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

http://s32.postimg.org/e0y3zb6c5/IMG_20160516_012315.jpg

 

 

 

Και εμένα αυτο το μήνυμα μου έβγαλε. Δεν καίγομαι γιαυτο και δεν το ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Ε, τις απαντήσεις τις έδωσες ήδη μόνος σου. Ναι, το free2talk σου δίνει 300' προς όλους, στις δύο πρώτες ανανεώσεις από 10€ κάθε μήνα. Δεν παίρνεις τα 300' χωρίς ανανέωση. Αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το bonus, υπάρχουν τρόποι: (1) Μπαίνεις στο live chat από τον myF2G λογαριασμό σου, ή καλείς (χωρίς χρέωση) στο 8005000200 και τους λες να σου απενεργοποιήσουν εντελώς την προσφορά. Προσωπικά δε σου το συνιστώ, αν και η τελική απόφαση είναι δική σου. (2) Μπες στον myF2G λογαριασμό σου, επιλογή bonus free2all και άλλαξέ το σε free2surf. Αντί για λεπτά θα παίρνεις δωρεάν MB, στις δύο πρώτες ανανεώσεις από 10€ κάθε μήνα και δε θα χρεωθείς τα 5€ ετήσιο τέλος χρήσης. Παράλληλα, όταν και αν το θελήσεις, θα μπορείς να επιλέξεις ξανά το free2talk, πληρώνοντας βέβαια (τότε) τα 5€. Όσο για το sharing, δυστυχώς όχι, μόνο στην Wind δε γίνεται.

 

δεν βρισκω το live chat....!! μπορεις να με βοηθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι ανανέωση 10 ευρώ online δίνει ξανά 1 γίγα αντί για 2 ε?
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι ανανέωση 10 ευρώ online δίνει ξανά 1 γίγα αντί για 2 ε?

Σωστά υπέθεσες,έληξε η προσφορά

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 800500200 δεν δουλεύει πια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποτέ δεν δουλεύανε 9ψήφια

Βάλε ένα ακόμα 0 στο τέλος και ξαναπάρε

8005000200

Edited by Vasileios
διορθωθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως κοιτάνε με όποιον τρόπο μπορούνε να φάνε τα καταστήματα, για αυτό καλύτερα σε ότι έχουμε τη δυνατότητα να το κάνουμε on line.

 

Πριν το Πάσχα πήγα να πάρω ένα νούμερο f2g. Βιαζόμουν για αυτό δεν το παρήγγειλα on line. Πάω και μου λένε έχει κόστος 10€. Δεν λέω τίποτα, καθώς παλιότερα είχα κοιτάξει το site και εκεί έλεγε ότι σου δίνει μια κάρτα μαζί υποχρεωτικά. Βλέποντας την απόδειξη που έγραφε αϋλος χρόνος ομιλίας 10€, σκέφτηκα όλα οκ. Βάζω την κάρτα sim σε κινητό, ανοίγει και κοιτάζω το υπόλοιπο και ήταν 0,54€. Τι στο καλό λέω. Στο καπάκι σκάει sms που έλεγε επειδή έκανες ανανέωση από 10€ σε κατάστημα πήρες 2GB. Ναι, οκ, τα 2GB τα ήθελα, αλλά κανονικά θα έπρεπε να μου αφήσει και το ποσό της κάρτας μέσα. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, και το περιέγραψ ακριβώς όπως έγινε, η τηλεφωνήτρια μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν κατάλαβε ακριβώς τι εννοούσα, και μου είπε ότι έτσι είναι(πληρώνεις 10€). Όταν της είπα για το sms που λέει ότι έκανα ανανέωση, μου λέει, ναι, στην ανανέωση θα παίρνεις 1GB... Μετά κοίταξα το site, όπου έγραφε πως αν το είχα παραγγείλει από εκεί θα πλήρωνα 10€ αλλά θα μου έδινε κάρτα μαζί. Απατεώνες...

Τέλος ενεργοποίησης καρτοκινητης λέγεται φίλε μου. ξεκινησε από 4 Φεβρουαρίου. Μέχρι τότε ήταν δωρεάν η ενεργοποίηση καρτοκινητου. Πληρώνεις 10 ευρώ και σου δίνει 120 λεπτά προς όλους 20 SMS προς όλους και 1 giga ίντερνετ. Μαζί βέβαια με τα δώρα που παίρνεις αν κάνεις ανανέωση σε κατάστημα

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστω. Αν παραγγείλεις ένα νουμεράκι μέσω internet, δεν σου δίνει μια κάρτα των 10€(που σε χρεώνει 10€ εννοείται); Εκεί δεν έχει τέλος ενεργοποίησης;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Έστω. Αν παραγγείλεις ένα νουμεράκι μέσω internet, δεν σου δίνει μια κάρτα των 10€(που σε χρεώνει 10€ εννοείται); Εκεί δεν έχει τέλος ενεργοποίησης;

 

Sent from my XT1562

Πληρώνεις τα 10 ευρώ και σου δίνει τα παραπάνω . Το ίδιο είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά τι λέω. Το παίρνεις από το site, δίνεις 10€, σου δίνει νούμερο που έχει μια κάρτα των 10€. Την βάζεις και έχεις 8,90€ υπόλοιπο. Σε αντίθεση με το να το πάρεις από κατάστημα, όπου δίνεις 10€, σου δίνει διάφορα bonus που πιθανώς δεν χρειάζεσαι, απόδειξη που γράφει χρόνος ομιλίας 10€ και έχεις υπόλοιπο μισό €. Το ίδιο είναι;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά τι λέω. Το παίρνεις από το site, δίνεις 10€, σου δίνει νούμερο που έχει μια κάρτα των 10€. Την βάζεις και έχεις 8,90€ υπόλοιπο. Σε αντίθεση με το να το πάρεις από κατάστημα, όπου δίνεις 10€, σου δίνει διάφορα bonus που πιθανώς δεν χρειάζεσαι, απόδειξη που γράφει χρόνος ομιλίας 10€ και έχεις υπόλοιπο μισό €. Το ίδιο είναι;

 

Sent from my XT1562

 

ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΚΙ ΟΧΙ. Δεν είναι το ίδιο.

 

Αλλά για 1 10ρικάκι θα τα χαλάσουμε; "Λεφτά υπάρχουν"! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...