Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω πως κοιτάνε με όποιον τρόπο μπορούνε να φάνε τα καταστήματα, για αυτό καλύτερα σε ότι έχουμε τη δυνατότητα να το κάνουμε on line.

 

Πριν το Πάσχα πήγα να πάρω ένα νούμερο f2g. Βιαζόμουν για αυτό δεν το παρήγγειλα on line. Πάω και μου λένε έχει κόστος 10€. Δεν λέω τίποτα, καθώς παλιότερα είχα κοιτάξει το site και εκεί έλεγε ότι σου δίνει μια κάρτα μαζί υποχρεωτικά. Βλέποντας την απόδειξη που έγραφε αϋλος χρόνος ομιλίας 10€, σκέφτηκα όλα οκ. Βάζω την κάρτα sim σε κινητό, ανοίγει και κοιτάζω το υπόλοιπο και ήταν 0,54€. Τι στο καλό λέω. Στο καπάκι σκάει sms που έλεγε επειδή έκανες ανανέωση από 10€ σε κατάστημα πήρες 2GB. Ναι, οκ, τα 2GB τα ήθελα, αλλά κανονικά θα έπρεπε να μου αφήσει και το ποσό της κάρτας μέσα. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, και το περιέγραψ ακριβώς όπως έγινε, η τηλεφωνήτρια μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν κατάλαβε ακριβώς τι εννοούσα, και μου είπε ότι έτσι είναι(πληρώνεις 10€). Όταν της είπα για το sms που λέει ότι έκανα ανανέωση, μου λέει, ναι, στην ανανέωση θα παίρνεις 1GB... Μετά κοίταξα το site, όπου έγραφε πως αν το είχα παραγγείλει από εκεί θα πλήρωνα 10€ αλλά θα μου έδινε κάρτα μαζί.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, εγώ έκανα φορητότητα απο Cote σε Wind online μέσω του site...

 

και ποσο χρεωθηκες??? :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως κοιτάνε με όποιον τρόπο μπορούνε να φάνε τα καταστήματα, για αυτό καλύτερα σε ότι έχουμε τη δυνατότητα να το κάνουμε on line.

 

Πριν το Πάσχα πήγα να πάρω ένα νούμερο f2g. Βιαζόμουν για αυτό δεν το παρήγγειλα on line. Πάω και μου λένε έχει κόστος 10€. Δεν λέω τίποτα, καθώς παλιότερα είχα κοιτάξει το site και εκεί έλεγε ότι σου δίνει μια κάρτα μαζί υποχρεωτικά. Βλέποντας την απόδειξη που έγραφε αϋλος χρόνος ομιλίας 10€, σκέφτηκα όλα οκ. Βάζω την κάρτα sim σε κινητό, ανοίγει και κοιτάζω το υπόλοιπο και ήταν 0,54€. Τι στο καλό λέω. Στο καπάκι σκάει sms που έλεγε επειδή έκανες ανανέωση από 10€ σε κατάστημα πήρες 2GB. Ναι, οκ, τα 2GB τα ήθελα, αλλά κανονικά θα έπρεπε να μου αφήσει και το ποσό της κάρτας μέσα. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, και το περιέγραψ ακριβώς όπως έγινε, η τηλεφωνήτρια μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν κατάλαβε ακριβώς τι εννοούσα, και μου είπε ότι έτσι είναι(πληρώνεις 10€). Όταν της είπα για το sms που λέει ότι έκανα ανανέωση, μου λέει, ναι, στην ανανέωση θα παίρνεις 1GB... Μετά κοίταξα το site, όπου έγραφε πως αν το είχα παραγγείλει από εκεί θα πλήρωνα 10€ αλλά θα μου έδινε κάρτα μαζί.

 

Φαντάζομαι αυτά θα γίνονται σε καταστήματα που τα έχουν συνεργάτες - αντιπρόσωποι, έτσι; Αν πάω σε κάποιο κατάστημα που το δουλεύει η ίδια η WIND (όπως αυτό στην Πανόρμου π.χ.), ίσως δε γίνονται τα ίδια... Κάποιοι νομίζω είχαν πει παλιότερα, ότι τους χρεωσαν και την κάρτα SIM στη φορητότητα!

 

Πάντως, στα τέλη Μαρτίου έκανα από το ίντερνετ φορητότητα τον αριθμό της αδερφής μου, από What's up σε F2G Crew και δεν υπήρξε καμία χρέωση, εκτός από την 10€ κάρτα που την έφερε ο ταχυδρόμος της Speedex και την πληρώσαμε και μετά την περάσαμε κανονικά μέσα. Η νέα κάρτα SIM ήταν δωρεάν και 4G MultiSIM. Η φορητότητα έκανε 10 μέρες από τότε που κάναμε την αίτηση από το σαιτ της WIND. Not bad! :)

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται μόνο σε καταστήματα που τα έχουν συνεργάτες/franchisee , αλλά έχει μερίδιο ευθύνης και η εταιρεία που τους αφήνει, όπως και το ότι όσοι δουλεύουν στην εξυπηρέτηση δεν είναι σωστά ενημερωμένοι.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη τού μήνα, σκέφτομαι να δοκιμάσω πρώτη φορά το Blender + (more) 100 λεπτά προς όλους με 10€, να δούμε και πως θα πάει και αυτό...

 

Εάν υπάρχει ακόμα υπόλοιπο τέλος τού μήνα, θα δείξει...

 

Το χρησιμοποιεί κανείς από εσάς ???

 

Βολεύει ????

Link to comment
Share on other sites

και ποσο χρεωθηκες??? :blink::blink::blink:

 

10 ευρώ όπως όλοι

Ουσιαστικά σου φερνουν μια 10αρα καρτα μαζί με την SIM

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη τού μήνα, σκέφτομαι να δοκιμάσω πρώτη φορά το Blender + (more) 100 λεπτά προς όλους με 10€, να δούμε και πως θα πάει και αυτό...

 

Εάν υπάρχει ακόμα υπόλοιπο τέλος τού μήνα, θα δείξει...

 

Το χρησιμοποιεί κανείς από εσάς ???

 

Βολεύει ????

Το χρησιμοποιώ συχνά και είναι πολύ βολικό.

 

Τον ένα μήνα βάζω 10€ και έχω 300 λεπτά + 1 GB + SMS (από log n win)

και τον επόμενο βάζω το blender.

 

Εγώ όμως είμαι light user και πάντα όταν τελειώσουν οι 30 μέρες, περίπου τα μισά δεν έχουν χρησιμοποιηθεί και χάνονται.

 

Το αν το blender θα σε βολέψει και σένα το γνωρίζεις μόνο εσύ και είναι άμεση συνάρτηση του τι χρήση κάνεις στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Λογο του οτι η καρτα σου ειναι παλια σιγουρα δεν εχει δυνατοτητα συνδεσης 4G ισως ουτε 3G, πας σε ενα καταστημα και την αλλαζεις, ειναι δωρεαν για καρτοκινητα. Να εχεις μαζι σου την ταυτοτητα σου, αν ειναι στο δικο σου ονομα η συνδεση

Καλημέρα, εγώ που πήγα σε κατάστημα με SIM Telestet μου το πήραν κανονικά το ταλιράκι για τη multi SIM...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό:

300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 1GB ΣE ΠEPIMENOYN ΣE 1 KAT/MA WIND! EΛA TΩPA, ANANEΩΣE AΠO 10€, KEPΔIΣE & EΞAΣΦAΛIΣE THN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY XAPIZEI 300Λ ΓIA OΛO TO 2016. ETHΣIO TEΛOΣ XPHΣHΣ ΠPOΣΦOPAΣ: 5€ MONO 1 ΦOPA!

 

300 ανά μήνα εννοεί? Αλλά χωρίς το 1gb?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό:

300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 1GB ΣE ΠEPIMENOYN ΣE 1 KAT/MA WIND! EΛA TΩPA, ANANEΩΣE AΠO 10€, KEPΔIΣE & EΞAΣΦAΛIΣE THN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY XAPIZEI 300Λ ΓIA OΛO TO 2016. ETHΣIO TEΛOΣ XPHΣHΣ ΠPOΣΦOPAΣ: 5€ MONO 1 ΦOPA!

 

300 ανά μήνα εννοεί? Αλλά χωρίς το 1gb?

 

Εννοεί ότι με την πρώτη ανανέωση 10 ευρώ του μήνα θα παίρνεις 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 1GB. Δηλαδή δεν θα σου τα δίνει κάθε μήνα δωρεάν...θα πρέπει να κάνεις ανανέωση με 10 ευρώ και πάνω.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ που πήγα σε κατάστημα με SIM Telestet μου το πήραν κανονικά το ταλιράκι για τη multi SIM...

 

Αν έχεις όρεξη, βγάλε μια φωτογραφία την απόδειξη της νέας κάρτας SIM, στείλε τη στη WIND μέσω της Φόρμας Επικοινωνίας στο σαιτ της και ζήτησε να σου βάλουν τα 5€ που έδωσες για τη νέα SIM μέσα στο υπόλοιπό σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε το

 

Την έχω αυτήν την προσφορά από το 2012 που την έδινε σε όλους τότε. Ξέρω τι σου λέω.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τις 4g κάρτες στο f2g μεγάλο παλούκι...

Χαλάει η παλιά συσκευή που δεν ήταν 4g και αγοράζω νέα, πριν φτάσει στα χέρια μου η συσκευή πάω από το καστημα στην Μποτσαρη Θεσσαλονικη να αλλάξω sim γιατί έτσι και αλλιώς αυτή που είχα δεν έμπαινε στον κινητό. Και αρχίζουν τα κουλά....

-Χρειάστηκε να δείξω στην υπάλληλοι το site της wind που αναφέρει ότι η αντικατάσταση παλιάς sim με νέα 4g σε καρτοκινητα είναι δωρεάν για να την κάνω να αρχίσει την διαδικασία μιας και επέμενε ότι έπρεπε να πληρώνω 5ε

-Άρχισε η κοπέλα, μπήκε από το σύστημα στο νούμερο μου και εκεί αναφαιροταν με κόκκινα γράμματα ότι η sim μου δεν είναι 4g, η συσκευή μου δεν είναι 4g και ότι η sim είναι εκτός εγγύησης.

Πάει να τον προχωρήσει για την αντικατάσταση και το σύστημα της ζητούσε 5ευρο... Δεν μπορούσε να κάνει κάτι αυτή...

-Αρχίζουμε τα τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση πελατών, από εκεί επιβεβαίωσαν ότι είναι δωρεάν αλλά για το σύστημα που ζητούσε λεφτά δεν ήξεραν τι να κάνουν και μας έβαλαν στην αναμονή για να ρωτήσουν... Επιστρέφοντας μας λένε ότι πρέπει να βγάλει το σύστημα ότι έχω 4g συσκευή για να μου την αλλάξουν! Στην απορία, ότι δεν μπαίνει η παρούσα sim στο 4g τηλέφωνο, οπότε πως θα το δει το σύστημα δεν ήξεραν τι να απαντήσουν και επαναλάμβαναν σαν ρομποτακια ότι πρέπει να δει 4g συσκευή το σύστημα.

-Κάπου εκεί αρχίζω να τα παίρνω και λέω δεν φεύγω αν δεν κάνετε την αλλαγή δωρεάν όπως λέει νστο site σας, αποδεσμευω την κοπέλα και συνέχιζω με την εξυπηρέτηση μιας στο τηλέφωνο να μου λένε κουλά, όπως ότι πρέπει έστω να τους δείξω 4g συσκευή για να κάνουν την αλλαγή και πάλι όταν τους ρώτησα πως αυτό θα αλλαξει αυτό που γράφει το σύστημα να μην ξέρουν να απαντήσουν και συνεχίζουν ρομποτικά την ίδια απάντηση...

-Ζήτησα κάποιων υπεύθυνο για να βρεθεί μία λύση και με συνέδεσαν με το τμήμα του 4g όπου μου έδωσαν 1000 δικιά αλλά λέει αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι και δεν έπρεπε να με μηλαω μαζί τους για κάτι τέτοιο... Τους ζητάω να με ξανασυνδεσουν πησω με την εξυπηρέτηση και το κάνουν.

-Ξαναρχίζει η ίδια καραμέλα, ενώ ρωτώντας τους τι ακριβώς πρέπει να κάνω αφού δεν θα μπαίνει η παλιά σιμ στο νέο τηλ για να το δει το σύστημα δεν ήξεραν τη να πουν.

Ρωτώ από μόνος μου για κόψιμο της sim κλπ αλλά πάλι με χρέωση και σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά λέει πρέπει να πληρώσω για νέα σιμ.....

-Ξαναζηταω για κάποιον υπεύθυνο που θα μπορούσε να δώσει κάποια λύση, σε αυτό το σημείο η εξυπηρέτηση αρχίζει να υψωνει την φωνή της νομίζοντας ότι θα υποχωρήσω... Της λέω οκ αφού εσείς δεν είσαστε ικανή να μου δώσετε μία λύση θα ξαναδωκιμασω και της το κλείνω χωρίς να περιμένω απάντηση...

-Κάπου εδώ η κοπέλα από το κατάστημα προσφέρθηκε να κάνει την αλλαγή σαν δώρο- ειδική μεταχείριση απο το κατάστημα αλλά αρνήθηκα ευγενικά.

-νέο τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, αρχίζουμε τα ίδια για την 4g συσκευή και τελικά μου λέει περιμένετε λίγο να ρωτήσω! Επιστρέφει και μου δίνει επιτέλους την πολυπόθητη απάντηση! Πάω στην κοπέλα στο κατάστημα της δίνω το τηλ να της το πουν και μετα απο μία ώρα και κάτι από την στιγμή που ζήτησα την αλλαγή είχα στα χέρια μου την νέα sim!!!

Δεν έγινε καμία αλλαγή στο σύστημα και έκοψαν απόδειξη 5ε κανονικά, εγώ δεν έδωσα φράγκο...

 

Αυτά τα λίγα περιληπτικά...

 

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Πλέον θα χρεώνει 5 ευρώ το χρονο

 

Ναι το ξέρω μου τα έχει πάρει ήδη. Στην πρώτη κάρτα τον 10 ευρώ που θα βάλεις θα σου αφαίρεση 5 ευρώ από το υπόλοιπο σου.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω μου τα έχει πάρει ήδη. Στην πρώτη κάρτα τον 10 ευρώ που θα βάλεις θα σου αφαίρεση 5 ευρώ από το υπόλοιπο σου.

 

τα 5 ευρω τον χρονο ειναι για τα δωρεαν 300 λεπτα προς ολους με καθε ανανεωση; ετσι δεν ειναι; για το μπονους mb ιντερνετ δεν εχει εφαρμοσει καποιο ετησιο παγιο τελος ετσι δεν ειναι; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

τα 5 ευρω τον χρονο ειναι για τα δωρεαν 300 λεπτα προς ολους με καθε ανανεωση; ετσι δεν ειναι; για το μπονους mb ιντερνετ δεν εχει εφαρμοσει καποιο ετησιο παγιο τελος ετσι δεν ειναι; .

 

όχι δεν έχει.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό:

300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 1GB ΣE ΠEPIMENOYN ΣE 1 KAT/MA WIND! EΛA TΩPA, ANANEΩΣE AΠO 10€, KEPΔIΣE & EΞAΣΦAΛIΣE THN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY XAPIZEI 300Λ ΓIA OΛO TO 2016. ETHΣIO TEΛOΣ XPHΣHΣ ΠPOΣΦOPAΣ: 5€ MONO 1 ΦOPA!

 

300 ανά μήνα εννοεί? Αλλά χωρίς το 1gb?

 

Εννοεί ότι με την πρώτη ανανέωση 10 ευρώ του μήνα θα παίρνεις 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 1GB. Δηλαδή δεν θα σου τα δίνει κάθε μήνα δωρεάν...θα πρέπει να κάνεις ανανέωση με 10 ευρώ και πάνω.

 

Μπορείτε να μου απαντήσετε;

Εμένα, που έχω διαγραφεί από πάσης φύσεως free2... από 8/1/2016 μόλις ανακοίνωσε την "προσφορά" με -5€ η Wind:

Τί μου τα στέλνει;

Τί θα γίνει άμα βάλω κάρτα >=10€?

 

http://i65.tinypic.com/14lnd4p.png

 

http://i63.tinypic.com/2edsbvc.png

 

http://i68.tinypic.com/110bp54.png

 

http://i66.tinypic.com/ih64bb.png

 

http://i66.tinypic.com/35ch5r6.png

 

http://i63.tinypic.com/1o3o5c.png

 

http://i64.tinypic.com/9lafc4.png

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα στη Λάρισα που πήγα να αντικαταστήσω την κάρτα SIM, μου είπαν ότι η συσκευή μου δεν είναι 4G. Τους είπα ότι προτίθεμαι να τη χρησιμοποιήσω σε 4G συσκευή και αμέσως μου έδωσαν καινούργια SIM χωρίς χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και παλιότερα, αλλά νομίζω κανείς δε μπόρεσε να μου δώσει σίγουρη απάντηση για το αν τα δωρεάν 120' του Double Play μπαίνουν και σε Q... Οπότε παραθέτω την απάντηση της WIND (τα xxx τα έβαλα εγώ για απόκρυψη στοιχείων):

 

"Αξιότιμε κύριε χχχχχχ,

Σε συνέχεια του έγγραφου αιτήματος που μας έχετε αποστείλει, με αριθμό καταχώρησης 37-3580χχχχχχ, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η υπηρεσία που σας προσφέρει δωρεάν χρόνο ομιλίας 120 λεπτά κάθε μήνα σε έναν αριθμό καρτοκινητού λόγω της ενεργοποίησης σταθερού στο δίκτυο της Wind, μπορεί να ενεργοποιηθεί και σε αριθμό Q." :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω F2go και έχω 3 ερωτησούλες γιατι μπερδευτηκα λιγο με ολα τα παραπανω....!!

1. Στην πρωτη ανανέωση χρονου ομιλία πχ. με 10 ευρω θα μου κρατήσουν 5 ευρώ ετήσιο τέλος? Θα γίνεται έτσι απο εδώ και μπρος?

2. Μου ηρθε και εμενα η προσφορά με τα 300 λεπτά. Θα μου ανανεωουν καθε μηνα με 300 λεπτα, χωρίς να βάλω καρτα? (δεν νομιζω ε?) απλά για να έχω την δυνατότητα καθε που θα βαζω 10αρα να μου δινουν το 300αρι ετσι, και θα μου αφαιρεσουν το 5ευρω...!! Αν δεν γουσταρω... έχω την επιλογή να μην μου το αφαιρεσουν το 5ευρω? Υπενθύμιζω οτι είναι ήδη ενεργοποιημένο το free2all, δηλαδή να μου δίνουν τα 300λ με ανανέωση πάνω απο 10 ευρώ. Μπορω να το απενργοποιησω για να μην μου παρουν το 5ευρω?

3. Μπορω να στείλω χρόνο ομιλίας (εχω 20 ευρω στην καρτα μου), στην αδερφή μου που δεν έχει καθολού στο F2go της? Εχεις αυτη την δυνατότητα στην Wind? Στο Whats up της cosmote, γίνεται πάντως γιατι το έχω δοκιμασει....!! Κρίμα να μην το έχει και η wind....!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας....!!!

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...