Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχυει. Εγω όπως και παααρα πολλοι ακομα, το μαθαμε εδώ και ένα μηνα σχεδόν στον παρακατω συνδεσμο:

 

http://www.insomnia.gr/topic/460200-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82/page-797#entry54691679

 

Πάντως η παραπάνω προσφορά δεν πρέπει να ισχύει σε όλα τα καταστήματα! Σήμερα στον AB Βασιλόπουλο Καστοριάς δεν υπήρχε κάποια τέτοια προσφορά.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

 

Αν είναι και αυτό σαν το άλλο των Αποκριών που δε δούλευε και μας έτρωγε το bonus, ασ' το καλύτερα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και αυτό σαν το άλλο των Αποκριών που δε δούλευε και μας έτρωγε το bonus, ασ' το καλύτερα... :lol:

 

Ελπίζω να μην είναι...να διόρθωσαν το πρόβλημα.Παντως σε όσους την πάτησαν έτσι(και το ανεφεραν) έδωσε 1GB για 30 μέρες(έδωσε και σε μένα που αντιμετώπισα το ίδιο θεμα).

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και αυτό σαν το άλλο των Αποκριών που δε δούλευε και μας έτρωγε το bonus, ασ' το καλύτερα... :lol:

 

Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά, χρειάζεται ελάχιστο υπόλοιπο ίσο με 0,01€.

"Το δωρεάν 1GB καταναλώνεται πρώτο από οποιαδήποτε άλλα ΜΒ από ενεργοποιημένα πακέτα ή Bonus με κατανάλωση ανά 1ΚΒ."

 

 

Μενει να αποδειχθει και στην πραξη αν το διορθωσαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η παραπάνω προσφορά δεν πρέπει να ισχύει σε όλα τα καταστήματα! Σήμερα στον AB Βασιλόπουλο Καστοριάς δεν υπήρχε κάποια τέτοια προσφορά.

Η προσφορά από τα καταστήματα Βασιλόπουλου ισχύει εφ όσον έχουν διαθέσιμες κάρτες. Σήμερα προμηθεύτηκα τρείς κάρτες από δύο καταστήματα ΑΒ (Πατήσια).

Απλά ρωτήστε για την διαθεσιμότητα στα ταμεία.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά από τα καταστήματα Βασιλόπουλου ισχύει εφ όσον έχουν διαθέσιμες κάρτες. Σήμερα προμηθεύτηκα τρείς κάρτες από δύο καταστήματα ΑΒ (Πατήσια).

Απλά ρωτήστε για την διαθεσιμότητα στα ταμεία.

Τι ημερομηνία λήξης έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Χθες το πρωί έκανα ανανέωση το καρτοκινητο με 10 ευρώ σε κατάστημα της wind χωρίς να δώσω ιδιαίτερη σημασία στα κλασσικά sms που μου ήρθαν για επιβεβαίωση. Σήμερα το απόγευμα μπήκα στο myfree2Go και διαπίστωσα οτι πλέον δεν είχα 8,13 ευρώ (10 ευρώ - ΦΠΑ) αλλά 5 ευρώ λιγότερα. Αμέσως κάλεσα το 1260 και με ενημέρωσαν πως υπάρχει ετήσιο κόστος 5 ευρώ για την ανανέωση της προσφοράς!!! και με απορία η κοπέλα με ρώτησε... δεν λάβατε το σχετικό SMS; Πράγματι κοιτώντας προσεκτικά τα sms είδα ότι σε ένα από αυτά αναφέρεται το πάγιο κόστος των 5 ευρώ για το 2016.

Θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά της wind ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΗΣ ΜΕ SMS ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ!

Είναι απαράδεκτο να "προκαταβάλεις" το ποσό αυτό για μια προσφορά που μπορεί να μην την "αξιοποιήσεις" για τους υπόλοιπους μήνες του έτους.

Αν ο σκοπός της WIND είναι να μαζέψει χρήμα θα μπορούσε να περάσει το πάγιο κόστος σε μηνιαία βάση σαν μείωση παροχής χρόνου ανανέωσης...

 

Κρίμα WIND να βγάζεις χρήμα "μπερδεύοντας" τους πελάτες σου ;-((

Edited by vchristo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Χθες το πρωί έκανα ανανέωση το καρτοκινητο με 10 ευρώ σε κατάστημα της wind χωρίς να δώσω ιδιαίτερη σημασία στα κλασσικά sms που μου ήρθαν για επιβεβαίωση. Σήμερα το απόγευμα μπήκα στο myfree2Go και διαπίστωσα οτι πλέον δεν είχα 8,13 ευρώ (10 ευρώ - ΦΠΑ) αλλά 5 ευρώ λιγότερα. Αμέσως κάλεσα το 1260 και με ενημέρωσαν πως υπάρχει ετήσιο κόστος 5 ευρώ για την ανανέωση της προσφοράς!!! και με απορία η κοπέλα με ρώτησε... δεν λάβατε το σχετικό SMS; Πράγματι κοιτώντας προσεκτικά τα sms είδα ότι σε ένα από αυτά αναφέρεται το πάγιο κόστος των 5 ευρώ για το 2016.

Θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά της wind ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΗΣ ΜΕ SMS ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ!

Είναι απαράδεκτο να "προκαταβάλεις" το ποσό αυτό για μια προσφορά που μπορεί να μην την "αξιοποιήσεις" για τους υπόλοιπους μήνες του έτους.

Αν ο σκοπός της WIND είναι να μαζέψει χρήμα θα μπορούσε να περάσει το πάγιο κόστος σε μηνιαία βάση σαν μείωση παροχής χρόνου ανανέωσης...

 

Κρίμα WIND ;-((

 

Δίκιο έχεις αλλά έχει βγει ανακοίνωση εδώ και πολύ καιρό.Φυσικα όποιος δεν μπαίνει ίντερνετ,myphone κλπ sites,το έμαθε μετά την ανανέωση με το σχετικό sms.Και λογικό είναι να μην μπαίνουν όλοι ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε... Μετά από αποστολή 1 στο 1209! "H ΠPOΣΦOPA ΔEN EINAI ΔIAΘEΣIMH ΣTO OIKONOMIKO ΣOY ΠAKETO."

 

Διόρθωση: Άντε το παίρνω πίσω... Μετά από 2η αποστολή 1 στο 1209! "ΔΩPAKI AΠO TO F2G! KAI AYTO TO TPIHMEPO ΣEPΦAPEIΣ ΔΩPEAN. MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 1GB ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA!" Καλό τριήμερο!!!

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το 1GB. Αυτή τη φορά τρώει αυτό και όχι το bonus. Πάλι καλά... :dance:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ επιβεβαιώνω ότι αυτή τη φορά τρώει ΜΒ απο το μπόνους του τριημέρου και όχι από το πακέτο μου. Προφανώς αυτή την φορά το έβαλαν σωστά.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εβαλαν μυαλο οντως τρωει απο το 1GB που εδωσαν για 3 ημερες

 

http://s18.postimg.org/4ma9agm3t/IMG_20160325_022707.jpg

 

Επιασε τοπο το κραξιμο :rolleyes:

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εβαλαν μυαλο οντως τρωει απο το 1GB που εδωσαν για 3 ημερες

 

http://s18.postimg.org/4ma9agm3t/IMG_20160325_022707.jpg

 

Επιασε τοπο το κραξιμο :rolleyes:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160324/32678d2b9b7f3fab854d6a4e762f4a14.jpg

 

4.5gb παλι...καλουτσικα είναι λέω! :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε όντως,αλλα προσωπικά δεν με χάλασε το προηγούμενο λάθος μιας και μου δώσαν(όπως και σε άλλα παιδιά) δώρο 1GB για 30 μέρες ;)

Με χαλάει ομως που δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω λόγω σήματος....

Link to comment
Share on other sites

Μόνο wind παιδια.. Τους ζήτησα κάτι, η κοπέλα στο τσατ μου είπε οτι είναι δύσκολο αλλά θα το προωθήσει και σε 1 ώρα τσουπ το μήνυμα ότι έγινε...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι κοιτώντας προσεκτικά τα sms είδα ότι σε ένα από αυτά αναφέρεται το πάγιο κόστος των 5 ευρώ για το 2016.

 

Σκέψου να μη σου ερχόταν ούτε το sms. :lol: Ποτέ δεν ήρθε σε 'μένα και το έμαθα από τα παιδιά εδώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως μπορούμε να βρούμε το email και το κωδικό που είχαμε βάλει στο λογαριασμό του my free to go ? αφορά την θεια μου τις είχα φτιάξει λογαριασμό για να την διαγράψω από το free talker και μετά έχασε τα χαρτιά που τις είχαμε φτιάξει. τώρα τι θα πρεπει να κάνουμε? θυμάμαι παλιά ότι στην wind που είχα ένα άλλο νούμερό μας είπανε ότι θα γίνει επαναφορά λογαριασμου αλλά δεν έγινε ποτέ και νομίζω ότι της είχανε στείλει μυνημα με έναν κωδικό και καταφέραμε και το φτιάξαμε . υπάρχει περίπτωση να κάνω το ίδιο?

.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις αλλά έχει βγει ανακοίνωση εδώ και πολύ καιρό.Φυσικα όποιος δεν μπαίνει ίντερνετ,myphone κλπ sites,το έμαθε μετά την ανανέωση με το σχετικό sms.Και λογικό είναι να μην μπαίνουν όλοι ίντερνετ.

 

Θα μπορούσε να υπάρχει μια ενημέρωση μέσα απο το myfree2go account που σίγουρα ο χρήστης καρτοκινητής της wind, θα το επισκεφτεί. Δυστυχώς δεν είδα κατι τέτοιο... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέψου να μη σου ερχόταν ούτε το sms. :lol: Ποτέ δεν ήρθε σε 'μένα και το έμαθα από τα παιδιά εδώ.

Ηρθε μετά την χρέωση οπότε ήταν άχρηστο σαν να μην ήρθε... :(

Εγινε το Myphone.gr επισημο καναλι ενημερωσης της wind ? :O (για την εταιρεία)

Edited by vchristo
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως μπορούμε να βρούμε το email και το κωδικό που είχαμε βάλει στο λογαριασμό του my free to go ? αφορά την θεια μου τις είχα φτιάξει λογαριασμό για να την διαγράψω από το free talker και μετά έχασε τα χαρτιά που τις είχαμε φτιάξει. τώρα τι θα πρεπει να κάνουμε? θυμάμαι παλιά ότι στην wind που είχα ένα άλλο νούμερό μας είπανε ότι θα γίνει επαναφορά λογαριασμου αλλά δεν έγινε ποτέ και νομίζω ότι της είχανε στείλει μυνημα με έναν κωδικό και καταφέραμε και το φτιάξαμε . υπάρχει περίπτωση να κάνω το ίδιο?

.

 

Μετά από προσπάθειές μου να επαναφέρω τους myfree2go κωδικούς, αφού το είχα μόνο στο κινητό Windows

και έκανα logout και δεν τους θυμόμουν πια.

 

Ακόμα και από facebook, ακόμα και chat από άλλο κωδικό myfree2go {αφού είχα "χάσει" αυτόν που έψαχνα}

Δεν πήρα 1260,

δε γινόταν τίποτα (δε γινόταν διαγραφή να φτιάξω καινούριο ΚΑΙ ΣΩΣΤΩΣ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ).

 

Και αναγκαστικά

έβαλα ΟΛΑ ΤΑ ΠΙΘΑΝΑ mail που μπορεί να είχα δηλώσει στην εγγραφή μου

Και τίποτα ---> Δεν ήταν κανένα!!!

 

Όσπου μετά από καμιά βδομάδα μου'ρθε φλασιά:

Ήταν αντί .....outlook.com , outlook.com.gr

Και επανήλθε ο κωδικός.

 

Δοκίμασε όλα τα πιθανά mail που μπορεί να είχες δηλώσει στην εγγραφή.

Κι αν τίποτα τότε 1260 με χρέωση (Ελπίζω δλδ να λύνεται έτσι, δεν ξέρω!)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...