Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στους δυο απο πανω φίλους που αμφισβητούν τη χρέωση σε μέρα που είχα ενεργοποιημένο πακέτο με υπολοιπο 1.4gb (!), συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού(!), με κλειστά τα δεδομένα κινητής (!) κι αλλαγμένο το apn (!)...μήπως θέλετε και τα screenshots που έστειλα και στη wind αλλά και screenshot του sms της χρέωσης;;;

Και αγνοηστε όλα τα αλλα ρε παιδι μου...σε μέρα με ενεργοποιημένο πακετο, έστω κι αν ηταν η τελευταια;!;!; τι φαση; έτσι νομιζουν θα το τσιμπανε το ευρουλακι, υπέρ πίστεως και wind? ΝΟΜΙΖΟΥΝ!!

δεν αμβισβητω αυτα που λες, η περίπτωση σου μπορεί να ειναι ενα συστημικο λάθος....

 

δεν είναι ο κανόνας

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στους δυο απο πανω φίλους που αμφισβητούν τη χρέωση σε μέρα που είχα ενεργοποιημένο πακέτο με υπολοιπο 1.4gb (!), συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού(!), με κλειστά τα δεδομένα κινητής (!) κι αλλαγμένο το apn (!)...μήπως θέλετε και τα screenshots που έστειλα και στη wind αλλά και screenshot του sms της χρέωσης;;;

Και αγνοηστε όλα τα αλλα ρε παιδι μου...σε μέρα με ενεργοποιημένο πακετο, έστω κι αν ηταν η τελευταια;!;!; τι φαση; έτσι νομιζουν θα το τσιμπανε το ευρουλακι, υπέρ πίστεως και wind? ΝΟΜΙΖΟΥΝ!!

 

Πάντα τελευταία μέρα γίνεται η χρέωση. Και σε 'μένα ακριβώς το ίδιο έκαναν. Γράψε τους στο facebook, post στη σελίδα, όχι μήνυμα και σε 1 μέρα το αργότερο θα πάρεις το ευρώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα ειναι οτι μιλώντας με το chat στη σελίδα του f2g όταν μου συνέβει κάτι αντίστοιχο, μου λεει χρησιμοποιήσατε τα δεδομένα στις τάδε του μήνα στις 20:12 το απόγευμα. (ημέρα που έληγε το πακέτο)

Και στην ερώτηση μου, να δεί και να μου επιβεβαιώσει πότε λήγει το πακέτο δεδομένων η απάντηση της ήταν η τάδε του μήνα και σταματάει, και συμπλήρωσα μέχρι τις 23:59:59 σωστά?. Απάντηση δε πήρα, αλλά ανταυτού η απάντηση της ήταν (συμβουλη) να μη χρησιμοποιώ δεδομένα το απόγευμα της μέρας που λήγει το πακέτο δεδομένων!!!

Βέβαια απάντηση δε πήρα οταν ρώτησα γιατι δεν έλέγχουν πριν στείλουν/χρεώσουν daily mobile interet :lol:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετα με το τι λένε στην εξυπηρέτηση για να μη χρεωνεστε άδικα, το πακέτο που λήγει την τελευταία μέρα λήγει την 20.00 και όχι την 23.59. Αν ανανεωσετε πριν τις 20.00 δε θα έχετε κάποιο θέμα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6442411#post6442411

Eιστε σιγουροι οτι αυτοι οι διαγωνισμοι ειναι από την wind και όχι από κάποια εταιρεια που εκμεταλευεται το "wind" στο ονομα αποστολης για να ψαρώσει κόσμος και να πάρει μέρος στην απάτη;

 

μου έστειλαν ακριβώς το ίδιο σήμερα μόνο που έλεγε "αν ο αριθμός σου τελειώνει σε 3"!!! που όντως τελειώνει!!! δίνω 10 στην εταιρία μαρκετινγκ πάντως με αυτά που σκέφτονται για να σε κάνουν να νομίζεις ότι είσαι ένας από τους τυχερούς!

 

Αν διαγραφεί κι από δω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6460896#post6460896

τί να υποθέσω;

http://i.share.pho.to/dcbaa6f2_c.png

 

http://i.share.pho.to/a43a6599_c.png

 

Σε ποιόν άλλο λαό θα "πιάναν" αυτά;

1€ από δω άλλο 1€ από κει....

Εεεε , δεν ήμαστε και ΗΠΑ να πέσουν οι μηνύσεις...ΟΚ..

Link to comment
Share on other sites

Στους δυο απο πανω φίλους που αμφισβητούν τη χρέωση σε μέρα που είχα ενεργοποιημένο πακέτο με υπολοιπο 1.4gb (!), συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού(!), με κλειστά τα δεδομένα κινητής (!) κι αλλαγμένο το apn (!)...μήπως θέλετε και τα screenshots που έστειλα και στη wind αλλά και screenshot του sms της χρέωσης;;;

Και αγνοηστε όλα τα αλλα ρε παιδι μου...σε μέρα με ενεργοποιημένο πακετο, έστω κι αν ηταν η τελευταια;!;!; τι φαση; έτσι νομιζουν θα το τσιμπανε το ευρουλακι, υπέρ πίστεως και wind? ΝΟΜΙΖΟΥΝ!!

Ούτε εγώ αμφισβητώ αυτό που έγραψες. Βέβαια έγραψα ότι δυσκολεύομαι να το πιστέψω, αλλά όχι, σε καμία περίπτωση δεν το αμφισβητώ. Όπως δεν δέχομαι το ότι μπορεί κάποια εφαρμογή να ενεργοποιήσει το internet μίας συσκευής. Η μεγαλύτερη ευθύνη γι΄αυτού το είδους τις χρεώσεις, βαρύνει αποκλειστικά τη Wind. Συστημικό λάθος, εσκεμμένη χρέωση, δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλουμε άκρη, γιατί δεν είναι κάτι που φαίνεται, ούτε αποδεικνύεται εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζει καποιος πως μπορω να ενεργοποιησω το free2roam απο το εξωτερικο με sms? Ειχα βρει πριν καπους μηνες ενα νουμερο αλλα τωρα που το ψαχνω δεν μπορω να το βρω πουθενα
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω που "χαθηκαν" 6€ απο το υπολοιπο μου σε F2G; Μπηκα να αγορασω πακετο κι εκει που ειχα πανω απο 11€ βλεπω να εχω μεινει με 5.4€. Με υπολοιπο χρονου 3 λεπτα και 850mb internet απο την προσφορα ανανεωσης των 10€ το μηνα(300', 1GB απο Online ανανεωση)... Δεν εχω μιλησει σε νουμερα πενταψηφια κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν με χρεώσει daily Internet 1€ και δεν έχω υπόλοιπο στο λογαριασμό μου θα το κρατήσει από την επόμενη κάρτα που θα βάλω? Το λέω γιατί θα πάω εξωτερικό και θα έχω κλειστά τα δεδομένα αλλά με αυτά που ακούω μπορεί πάλι να με χρεώσει αν τραβήξει δεδομένα το κινητό.

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω που "χαθηκαν" 6€ απο το υπολοιπο μου σε F2G; Μπηκα να αγορασω πακετο κι εκει που ειχα πανω απο 11€ βλεπω να εχω μεινει με 5.4€. Με υπολοιπο χρονου 3 λεπτα και 850mb internet απο την προσφορα ανανεωσης των 10€ το μηνα(300', 1GB απο Online ανανεωση)... Δεν εχω μιλησει σε νουμερα πενταψηφια κλπ.

 

μήπως είχες υπόλοιπο στα λεπτά λιγότερο από 3';; γιατί τότε, λογικά επειδή δεν μπορούσε να χρεώσει από εκεί την ελάχιστη χρέωση κλήσης, έτρωγε από το υπόλοιπο..

μπορείς να ρωτήσεις στο live chat του f2g

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

μήπως είχες υπόλοιπο στα λεπτά λιγότερο από 3';; γιατί τότε, λογικά επειδή δεν μπορούσε να χρεώσει από εκεί την ελάχιστη χρέωση κλήσης, έτρωγε από το υπόλοιπο..

μπορείς να ρωτήσεις στο live chat του f2g

Δηλαδη επειδη επεσε κατω απο τα 3 λεπτα ο χρονος(2.57"), χωρις καμια ειδοποιηση ετρωγε απο το υπολοιπο της καρτας;;; Μαλλον ετσι την πατησα.... Και η πλακα ειναι οτι χτες ειχα υπολοιπο χρονο ομιλιας 40 λεπτα και ειπα θα ανανεωσω αυριο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζει καποιος πως μπορω να ενεργοποιησω το free2roam απο το εξωτερικο με sms? Ειχα βρει πριν καπους μηνες ενα νουμερο αλλα τωρα που το ψαχνω δεν μπορω να το βρω πουθενα

 

Μετα απο αρκετο ψαξιμο τελικα καταφερα να το βρω. Στελνεις “F2R” στο 1285 για οποιον ενδιαφερεται.

 

Και μια παρατηρηση... Ποσο στον κοσμο τους ειναι εκει στην εξυπηρετηση της wind? Επειδη δεν μου εμφανιζει το live chat στο f2go (δεν ξερω γιατι) ειπα να παρω στην εξυπηρετηση να ρωτησω. Περα του οτι χρεωνουν 24 λεπτα το τηλεφωνημα δεν εγινε και η δουλεια μου γιατι ο αριθμος που ενδιαφερομουν να ενεργοποιησει το free2roam δεν ηταν ο δικος μου και για αυτο τον λογο δεν μου ελεγαν τον αριθμο που στελνεις για να ενεργοποιησεις την υπηρεσια.

Και ειχαν την απαιτηση να τους παρει τηλεφωνο ο αθρωπος που ειναι εξωτερικο για να του πουν που θα στειλει μηνυμα. Θα τρελαθουμε τελειως!!!

Edited by alicegia
Link to comment
Share on other sites

Και μια παρατηρηση... Ποσο στον κοσμο τους ειναι εκει στην εξυπηρετηση της wind? Επειδη δεν μου εμφανιζει το live chat στο f2go (δεν ξερω γιατι) ειπα να παρω στην εξυπηρετηση να ρωτησω. Περα του οτι χρεωνουν 24 λεπτα το τηλεφωνημα δεν εγινε και η δουλεια μου γιατι ο αριθμος που ενδιαφερομουν να ενεργοποιησει το free2roam δεν ηταν ο δικος μου και για αυτο τον λογο δεν μου ελεγαν τον αριθμο που στελνεις για να ενεργοποιησεις την υπηρεσια.

Και ειχαν την απαιτηση να τους παρει τηλεφωνο ο αθρωπος που ειναι εξωτερικο για να του πουν που θα στειλει μηνυμα. Θα τρελαθουμε τελειως!!!

 

Πού να δεις και στα καταστήματα. :lol:

Edited by Vasileios
Διόρθωση, διορθωμένης παραπομπής.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με μηδεν υπολοιπο αλλα εχοντας λεπτα ομιλιας προς ολους μπορει να γινει κληση?

 

Όχι.. πρέπει να έχεις τουλάχιστον 0.07€ νομίζω....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Με μηδεν υπολοιπο αλλα εχοντας λεπτα ομιλιας προς ολους μπορει να γινει κληση?

 

Όχι. Μόνο στην C-Ote γίνονται αυτά, ακόμα και με λήξη 6μηνου {3μηνου πια}: Να λέμε και τα "καλά".

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη Wind μάλλον κάνουν απεργία το Σαββατοκύριακο..Επειδη δεν είχα κάρτα να πάρω στην εξυπηρέτηση,έστειλα ενα μυνημα το Σάββατο το πρωί στο Facebook για να πάρω απαντηση εχθές κατά τις 10 το πρωί...Οκ τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη Wind μάλλον κάνουν απεργία το Σαββατοκύριακο..Επειδη δεν είχα κάρτα να πάρω στην εξυπηρέτηση,έστειλα ενα μυνημα το Σάββατο το πρωί στο Facebook για να πάρω απαντηση εχθές κατά τις 10 το πρωί...Οκ τι να πω.

 

Λογική μου ακούγεται η αναμονή που είχες:) Στην Vodafone είχα στείλει μια φορά και δεν μου απάντησαν ποτέ:)

ck
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπικ αλλα ας το ποσταρω εδω. πριν λιγο καιρο εκανα αιτηση φορητοτητας να παω απο κοσμοτε σε wind καρτοκινητο. με ππηρε η κοσμοτε και μου εκανε προσφορα καλη και εμεινα. μετα εγω εστειλα και το φαξ και το σμσ (ή τηλεφωνο ηταν δεν θυμαμαι) που επρεπε επισης να στειλω. και με πηραν και απο την γουιντ για επιβεβαιωση της ακυρωσης. ολα καλα. και σημερα σκαει λογαριασμος δεκα ευρω για την καρτα ανανεωσης της γουιντ. προφανως τον εσκισα κατευθειαν. τι παιζει? ψαχνουν για κοροιδα? ποτε δεν υπεγραψα τιποτα, ονλαιν εγινε η αιτηση. ξερει κανεις τι παιζει? μπορω να τους παρω σε καποιο νουμερο να αρχισω τα καντηλια να ισιωσουν ή δεν χρειαζεται καν να ασχοληθω και ειναι ψαρωτικο γραμμα που στελνουν οπως και να εχει, και οποιος ψαρωσει?
Link to comment
Share on other sites

Που κάνουμε παράπονα για το -1€ χωρίς να έχουμε ανοίξει τα δεδομένα?

 

Εναλλακτικά μπορείς να καλέσεις από το κινητό σου δωρεάν στο 800 500 0200 και να το δηλώσεις ως βλάβη.;)

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά μπορείς να καλέσεις από το κινητό σου δωρεάν στο 800 500 0200 και να το δηλώσεις ως βλάβη.;)

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά σήμερα το επέστρεψαν μετά από επικοινωνία μαζί τους από την σελίδα στο fb. Θέλει να προσέχουμε συχνά το υπόλοιπο με αυτά που κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν με χρεώσει daily Internet 1€ και δεν έχω υπόλοιπο στο λογαριασμό μου θα το κρατήσει από την επόμενη κάρτα που θα βάλω? Το λέω γιατί θα πάω εξωτερικό και θα έχω κλειστά τα δεδομένα αλλά με αυτά που ακούω μπορεί πάλι να με χρεώσει αν τραβήξει δεδομένα το κινητό.

Παιδιά σορυ που το ξαναποσταρω απλά με ενδιαφέρει μια άμεση απάντηση καθώς άμεσα ταξιδεύω. Μήπως γνωρίζει κάποιος?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Απλό ειναι

Το daily internet δεν ισχύει στο εξωτερικό.

Από τον επόμενο δεν κρατάει

Αλλά πηγαίνει το υπόλοιπο στο μηδέν

Σταματάνε κλήσεις και internet αν δεν έχεις 0,01

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...