Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξερουμε για ποσο ισχυει η προσφορα αυτη?....μπορουμε να το παρουμε και την επομενη εβδομαδα αν δεν την παρουμε τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω να μου στελνει μηνυμα η wind τις χαμενες κλησεις οταν εχω απενεργοποιημενο το κινητο και να μην εχω τον τηλεφωνητη? Γιατι τωρα οταν εχω απενεργοποιημενο το κινητο απλα οποιος με καλει συνδεεται μετα στον τηλεφωνητη.
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω να μου στελνει μηνυμα η wind τις χαμενες κλησεις οταν εχω απενεργοποιημενο το κινητο και να μην εχω τον τηλεφωνητη? Γιατι τωρα οταν εχω απενεργοποιημενο το κινητο απλα οποιος με καλει συνδεεται μετα στον τηλεφωνητη.

 

Πρέπει απλά να έχεις απενεργοποιήμενο τον τηλεφωνητή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα μιας και δεν εχει αναφερθει το log 'n win πηγε 150MB απο 100MB

κατι ειναι και αυτο το +50%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα μιας και δεν εχει αναφερθει το log 'n win πηγε 150MB απο 100MB

κατι ειναι και αυτο το +50%

 

πολυ θετικη και αυτη η κινηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτο ηταν ευχαριστω.

Και με ενεργοποιημενο τον τηλεφωνητη παντως , μου εστελνε κανονικα μηνυματα με τις χαμενες κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα μιας και δεν εχει αναφερθει το log 'n win πηγε 150MB απο 100MB

κατι ειναι και αυτο το +50%

Δεν είναι και άσχημα! Μαζί με το 1GB με ανανέωση από κατάστημα φτάνεις τα 1600mb δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και άσχημα! Μαζί με το 1GB με ανανέωση από κατάστημα φτάνεις τα 1600mb δωρεάν!

 

1024 + 150 =1174 mb.

πως προκυπτουν τα 1600?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1024 + 150 =1174 mb.

πως προκυπτουν τα 1600?

150*4=600MB το μήνα συν τα 1024 της ανανέωσης

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα λοιπόν σε καινούρια συσκευή να ενεργοποιήσω σύνδεση δεδομένων, αλλά απόκριση καμία!

Βρε απο βρε απο εκεί, τίποτα!!

 

Βγάζω μια άλλη σιμ που έχω (voda) τη βάζω στη νέα συσκευή, ανοίγω data και όλα καλά!

 

Τι μπορεί να κάνω λάθος??

Επίσης δοκίμασα τη κάρτα της wind στη συσκευή που έχω το vodafone (η οποία συνδέεται κανονικά με τη κάρτα της voda) αλλά και εκεί τζίφος.

 

Απο τα παραπάνω καταλήγω ότι μάλλον είναι θέμα sim, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Καμιά ιδέα?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις internet, APN. Τα έχεις ρυθμίσει;

 

Οχι δεν ασχολήθηκα με αυτά (ούτε ξέρω ακριβώς που είναι ή τι να βάλω) αλλά ούτε και με τη κάρτα της voda δεν έκανα τίποτα και έπαιξε κανονικά.

 

Μπορείς να μου πείς που να πάω, τι να ρυθμίσω?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε λέει κάτι. Το πιθανότερο είναι όταν είχες βάλει την πρώτη φορά τη Vodafone να ήρθε αυτόματο μήνυμα με τις ρυθμίσεις. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να είχε γίνει και με τη Wind. Αλλά αν δεν ήρθε ποτέ, θα βρεις τις ρυθμίσεις εδώ : http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/upostirixi/ruthmiseis-internet/

 

Στην ουσία αρκεί να φτιάξεις ένα προφίλ internet και να βάλεις το APN της Wind(gint.be-online.gr). Αν δεις πως είναι αυτό της Vodafone στη συσκευή σου, δεν θα είναι πολύ δύσκολο να το φτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γιa να κανω βιντεοκλησεις (το υποστηριζουν και τα 2 κινητα) χρειαζεται νa εχω πακετο ιντερνετ? mb? χρειαζεται να κανω ενεργοποιηση στη wind? για βιντεοκλησεις? τα ιδια λεπτα ομιλιας αντιστοιχουν και σε βιντεοκλησεις? ή ειναι αλλο πακετο?

 

απο cosmote σε wind και απο wind σε wind (καρτοκινητα)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γιa να κανω βιντεοκλησεις (το υποστηριζουν και τα 2 κινητα) χρειαζεται νa εχω πακετο ιντερνετ? mb? χρειαζεται να κανω ενεργοποιηση στη wind? για βιντεοκλησεις? τα ιδια λεπτα ομιλιας αντιστοιχουν και σε βιντεοκλησεις? ή ειναι αλλο πακετο?

 

απο cosmote σε wind και απο wind σε wind (καρτοκινητα)

Χρειάζεται να το υποστηρίζει το κινητό! Και όχι δεν χρειάζεται ίντερνετ απλά ξοδεύει κανονικά από τα λεπτά ομιλίας από το πακέτο. Επίσης πρέπει να είναι και οι 2 συσκευές σε 3G!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε λέει κάτι. Το πιθανότερο είναι όταν είχες βάλει την πρώτη φορά τη Vodafone να ήρθε αυτόματο μήνυμα με τις ρυθμίσεις. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να είχε γίνει και με τη Wind. Αλλά αν δεν ήρθε ποτέ, θα βρεις τις ρυθμίσεις εδώ : http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/upostirixi/ruthmiseis-internet/

 

Στην ουσία αρκεί να φτιάξεις ένα προφίλ internet και να βάλεις το APN της Wind(gint.be-online.gr). Αν δεις πως είναι αυτό της Vodafone στη συσκευή σου, δεν θα είναι πολύ δύσκολο να το φτιάξεις.

είναι gint.b-online.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε λέει κάτι. Το πιθανότερο είναι όταν είχες βάλει την πρώτη φορά τη Vodafone να ήρθε αυτόματο μήνυμα με τις ρυθμίσεις. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να είχε γίνει και με τη Wind. Αλλά αν δεν ήρθε ποτέ, θα βρεις τις ρυθμίσεις εδώ : http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/upostirixi/ruthmiseis-internet/

 

Στην ουσία αρκεί να φτιάξεις ένα προφίλ internet και να βάλεις το APN της Wind(gint.be-online.gr). Αν δεις πως είναι αυτό της Vodafone στη συσκευή σου, δεν θα είναι πολύ δύσκολο να το φτιάξεις.

 

Θα το δοκιμάσω το απόγευμα, ευχαριστώ πολύ.

 

Απλα μιας και δεν ήρθε μηνυμα ουτε απο το ένα δίκτυο, ουτε απο το άλλο, σκέφτηκα μιας και η sim είναι αρκετά παλιά (6 χρόνια περίπου) να υπάρχει σενάριο να μην υποτηρίζει σύνδεση δεδομένων??

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...