Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω αποφασισα να αφησω το κινητο και να αρχισω τη χρηση του καρτοτηλεφωνου!

2025:

Κινητά όλοι χωρίς sim με apps viber, wpa finder και ό,τι άλλο θα'χει βγει σε 10 χρόνια?

 

Φαντασίας;

 

Αααα και τα αιωρούμενα της google και άλλων για wifi?

10 χρόνια? Απίθανο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά καταλάβατε από την ανακοίνωση της Wind?

Παρακάτω (κρυμμένο): http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=381

3μηνο, λοιπόν, κι η Wind: Καλο "χειμώνα"...

 

Τέλος από τις 28 Σεπτεμβρίου 2015 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q card και WIND F2G.

Συγκεκριμένα από την ανωτέρω ημερομηνία η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση αλλάζει και μειώνεται από 6 μήνες σε 90 ημέρες. Εάν κατά το χρονικό διάστημα των 90 ημερών μετά την τελευταία ανανέωση δεν πραγματοποιηθεί εκ νέου ανανέωση χρόνου ομιλίας, τότε τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή...

:down: :down::down:

 

Δεν θα έπρεπε να το κάνει η Wind για να ξεχωρίσει.

Μακάρι να το έβλεπαν έτσι. Αλλά που;

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχουν σκοπο απλα να περνουν ενα 20 ευρω μινιμουμ καθε χρονο απο ολους μας μιλας δεν μιλας.

παντως καποιος που δεν χρησιμοποιει πολυ το κινητο του,ειναι ευκαιρια να πεταξει την σιμ.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και μετά από αυτά τα νέα πάντως, το F2G συνεχίζει να είναι ό,τι καλύτερο κατά τη γνώμη μου υπάρχει.

Και τα 8 ευρώ του Blender, αν συνυπολογίσει κάποιος τις αυξημένες παροχές και το πώς λειτουργεί αυτό το πακέτο μια χαρά είναι.

Με 8 ευρώ βγάζεις άνετα τον μήνα σου, έχεις και Magic Numbers, Log@Win, να μην τα ξαναγράφουμε. Συν online bonus.

Είναι μεν αύξηση, αλλά ανταποδοτική.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα,μην μου το κανεις 3μηνο ρε γμτ

 

Ας το κανει αλλα ας επαναφερει και την μεταφορα μοναδων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να γίνει μεταφορά υπολοίπου για των απλό λόγω ότι βάζοντας 10 ευρώ σου δίνει 300 λεπτά ομιλίας δεν σε αφήνει να τα πάρεις τα λεφτά αυτά και να τα στείλεις σε άλλο συνδρομητή. :O
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικο πακετο με 1500' προς ολους με 8€, το δινουν πλεον και σε ατομα που δεν ειναι φοιτητες? Αξιζει γενικα? Εγω τωρα ειμαι σε whats up.

Οι καρτες ανανεωσεις ξεκινουν απο 10€ ?

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικο πακετο με 1500' προς ολους με 8€, το δινουν πλεον και σε ατομα που δεν ειναι φοιτητες? Αξιζει γενικα? Εγω τωρα ειμαι σε whats up.

Οι καρτες ανανεωσεις ξεκινουν απο 10€ ?

 

ναι, σε επιλεγμένους ,όχι σε όλους.

οι κάρτες σε όλες τις εταιρείες ξεκινάνε από 10 ευρώ εκτός των καταστημάτων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι κάρτες σε όλες τις εταιρείες ξεκινάνε από 10 ευρώ εκτός των καταστημάτων

Ισχυει κανονικα δηλαδη και η ανανεωση σε καταστημα για κατω απο 10€?

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει κανονικα δηλαδη και η ανανεωση σε καταστημα για κατω απο 10€?

 

Και σε καταστημα και μεσω ιντερνετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χρεώνει η wind το facetime/imessage? είχα 8,40€ υπόλοιπο, έβαλα την κάρτα στο iPhone και βλέπω από το f2g.gr ότι έχω 8€. ακόμα όμως και αυτό να χρεώνει, το ακύρωσα όταν βγήκε ειδοποίηση. mb/χρόνο ομιλίας προς όλους έχω, οπότε δεν καταλαβαίνω τη χρέωση

 

με την ευκαιρία της ερώτησης και της κριτικής προς τους υπαλλήλους της wind δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. δεν έχω θέμα τόσο με το cc όσο με τα καταστήματα που πηγαίνω συνέχεια για ανανέωση. στα τόσα χρόνια που έχω wind βλέπω ότι είναι η μόνη που κάνει "λαμογιές". είχαμε παλιά τα 11 ευρώ τώρα έχουμε τα "δώρα" και εξηγούμαι: πήγε ο πατέρας μου να κάνει ανανέωση σε δύο καρτοκινητά ένα f2g2 απλό και ένα φοιητιτκό (το δικό μου). σαν ψαγμένος που έγινε (αναγκαστικά) ζήτησε μόνο ενεργοποίηση του πακέτου των 200 λεπτών στον δικό του αριθμό και στη συνέχεια είπε στην υπάλληλο ότι στο φοιτητικό θα ενεργοποιηθεί το ειδικό πακέτο. όταν της είπε αυτό, εκείνη του αποκρίθηκε ότι υπάρχει δώρο στη γραμμή το πακέτο των 200 λεπτών και αν θέλει να μου το ενεργοποιήσει. εκείνος δέχτηκε αφού ρώτησε 3 φορές αν θα επηρεαστεί το υπόλοιπο και αφού πήρε αρνητική απάντηση. το αποτελεσμα ήταν να δω ένα ωραιότατο μήνυμα ότι έχω λάβει 200 λεπτά, έχω ξεκλειδώσει τα turbo (?) πακέτα και έχω 3 ευρώ στο λογαριασμό μου. well done, wind! φυσικά το ποσό πιστώθηκε και το πακέτο παρέμεινε στη γραμμή αλλά είναι η 3η φορά από την αρχή του έτους που γίνεται αυτό και τις δύο προηγούμενες φορές είχε γίνει στο κρυφό (δεν μου είπαν καν ότι το ενεργοποίησαν, το είδα αργότερα)

Edited by iStewie
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το F2G2 που έχουμε πολλοί εδώ μέσα :cry:

Κράτησε 8 χρόνια περίπου. Άντε τώρα σε γονείς να βάζεις πακέτα ομιλίας κάθε μήνα γιατί η χρονοχρέωση είναι απαγορευτική. Αναμένω την καρτοκινητή της CYTA μήπως και έχει φθηνότερη χρονοχρέωση. Ευτυχώς σε μένα που ήρθε το ειδικό πακέτο και σώθηκε η κατάσταση.

Γιατί; κάθε πότε έκανες ανανέωση και σε επηρεάζει αρνητικά; το τρίμηνο;

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Βλέπω ότι και στην σελίδα τους στο fb γίνεται ένας ψιλοχαμός απο παράπονα ότι τους τρώνε το χρηματικό υπόλοιπο ενώ έχουν ενεργοποιημένα πακέτα ομιλίας/ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω με τις λαλακιες που κανη η wind θα χαση αρκετο κοσμο. Δεν λεω εχω της καλυτερες προσφορες αλλα και τα αρνητικα της δεν ειναι και λιγα
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα με αυτές τις αλλαγές θα ανακοινώσουν οτι για το μήνα Αυγουστο σας προσφέρουμε 1γβ δωρεαν πλοήγηση (συν το διπλασιασμο που έδωσαν ήδη) και ξαφνικά θα τα ξεχάσουμε όλα και θα τη ξαναπιάσουμε τη κουβέντα απο Σεπτέμβρη.

 

Για το οτι δεν υπάρχουν σοβαρές υποδομές δικτυου....κουβέντα όμως για την αναβάθμιση του!!.

 

Οπως και να έχει όμως παραμένει με διαφορά η φθηνότερη/οικονομικότερη λύση σε σύγκριση με τις άλλες εταιρίες, και προφανώς οικονομικότερη μακράν απο συνδέσεις συμβολαίου!

 

:mad:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

ειναι στανταρ πως στο f2go2 τελος το 0,11 ?

 

Το λεει ξεκαθαρα η ανακοινωση περι Frog. Δεν υπηρχε ποτε καποιο αλλο πακετο στη Wind με την ονομασια Frog. Και να σκεφθεις οτι εμενα ειναι ο κυριος αριθμος μου το f2g2 (Frog) οποτε να πανε να...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Υπάρχει τρόπος σε f2g μέσω δικτύου να ορίσω την διάρκεια ισχύος των sms στη μία ώρα; Στο παλιό μου android η εφαρμογή των μηνυμάτων είχε αυτή την επιλογή, αλλά η stock (και 2-3 άλλες που δοκίμασα) σε Kit Kat όχι

"Μέσω δικτύου" εννοώ από cs ή με κάποιο πρόθεμα, όπως εκείνο για την αναφορά παράδοσης (μου διαφεύγει τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; κάθε πότε έκανες ανανέωση και σε επηρεάζει αρνητικά; το τρίμηνο;

 

Εμένα προσωπικά δεν με επηρεάζει γιατί στο F2G2 που έχω βάζω πακέτα για χρόνο και ανανεώνω κάθε 2 μήνες. Στους γονείς μου που είναι μεγάλοι άνθρωποι χρησιμοποιούν την χρονοχρέωση του F2G2 και ανανεώνουν κάθε 4-5 μήνες. Οπότε αν βγάλει η CYTA καρτοκινητή με καλύτερη χρονοχρέωση και διάρκεια της κάρτας έκανα φορητότητα για εκεί τα νούμερα των γονιών μου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το λεει ξεκαθαρα η ανακοινωση περι Frog. Δεν υπηρχε ποτε καποιο αλλο πακετο στη Wind με την ονομασια Frog. Και να σκεφθεις οτι εμενα ειναι ο κυριος αριθμος μου το f2g2 (Frog) οποτε να πανε να...

 

εχει frog η wind? edit εχει τελικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα προσωπικά δεν με επηρεάζει γιατί στο F2G2 που έχω βάζω πακέτα για χρόνο και ανανεώνω κάθε 2 μήνες. Στους γονείς μου που είναι μεγάλοι άνθρωποι χρησιμοποιούν την χρονοχρέωση του F2G2 και ανανεώνουν κάθε 4-5 μήνες. Οπότε αν βγάλει η CYTA καρτοκινητή με καλύτερη χρονοχρέωση και διάρκεια της κάρτας έκανα φορητότητα για εκεί τα νούμερα των γονιών μου.

 

Μπορεις να τους στελνεις τα log win δωρα.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Μπορεις να τους στελνεις τα log win δωρα.

 

Αν περάσει μήνας από την τελευταία ανανέωση του καρτοκινητού που θέλω να λάβει το log n win μπορώ να του το στείλω;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα πρέπει τόσο εσύ που στέλνεις το Log n Win δώρο όσο και ο παραλήπτης, να έχετε κάνει ανανέωση της τελευταίες 30 μέρες.
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

αν νομιζουν οτι καταφεραν να μας κανουν εξαρτημενους απο καποιες υπηρεσιες που παλια δινονταν αβερτα και σε νορμαλ τιμες και τωρα θα πεσουμε παλι με τα μουτρα σε οτι τιμη και αν της πασαρουν,τοτε μαλλον πρεπει να αλλαξουν πλευρο...

οι μικρες ηλικιες ισως,αλλα και παλι η μιζα εχρετε μεσα απο το σπιτι ,οποτε :p

απλα θα κοπει το παρλαρε ανευ λογου και θα σταματησουν και τα παραπονα για χαμηλες ταχυτητες δικτυου ,κοψιματα γραμμης,μπουκωματα κυψελων και οτι αλλο εχουμε διαβασει και ακουσει.

αλλα κατι μου λεει πως ολα αυτα γινονται λογω καταργησης τελων περιαγωγης που ερχεται...

ενιαια τιμη σε ολους για να υπαρχει κερδος πλεον( γιαυτους)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς στο παρελθόν καταγγελία σύμβασης ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ εντός μηνός από την ανακοίνωση τροποποίησης τιμολογίου;; Μπορεί να λάβει το υπόλοιπο του ως επιταγή ή παρόμοιο;;

To πιο χρησιμο ποστ για τον καταναλωτή είναι αυτό μετα τα ασχημα νεα που διαβασα για 3μηνο και τις (για πολλoστη φορα τον τελευταιο καιρο) αυξησεις της wind.

 

Απαντηση δεν δωθηκε όμως.

 

Τι θα πει καταγγελια της συμβασης αν δεν σημαινει επιστροφη των χρηματων που είναι μεσα; Αν δεν σημαινει επιστροφη των χρηματων είναι χωρις νοημα η καταγγελια και απλα μια κοροϊδια. Το μονο που μενει είναι να επιβεβαιωσει καποιος ότι ο πελατης δικαιούται κατι τετοιο.

 

Οποιος γνωριζει μας φωτιζει.

 

 

Και ένα σχολιο:

Εδώ και 1.5 χρονο παντως, εχουμε φτασει στο αντιθετο από ότι ζουσαμε στις αρχες της δεκαετιας του 2000. Τοτε οι εταιριες κοιτουσαν πως θα βαλουν τον καταναλωτή στο τριπακι να παρει κινητο τηλεφωνο. Τωρα παρα την κριση κοιτανε πως θα μας κανουν να το παρουμε απόφαση να το πετάξουμε στην ακρη και να ζουμε όπως ζουσαμε μια χαρα και χωρις αυτό. (προφανως δεν μας εχουν ικανους για κατι τετοιο, αλλιως είναι αυτοκτονια για τις εταιριες η πολιτικη πληξης-εκδιωξης των πελατων/καταναλωτων που δεν χρησιμοποιουν/φορτωνουν το δικτυο της)

Οι εξαρτημενοι με μεγαλες καταναλώσεις δεν πλήττονται, κάθε αλλο, αλλα οσοι το εχουν για μια ωρα ανάγκης θα πρεπει να πληρωνουν στην ουσια την οποια εταιρια να κανει αποσβεση και να εχει κερδη χωρις να τους δινει στην ουσια, χωρις να χρησιμοποιουν τις παροχες της. 20-25 ευρω τον χρονο για 1-5-10 κλησεις τον χρονο είναι αισχροκερδεια κατά την γνωμη μου. Αυτά μονο στην Ελλαδα γινονται. Πιθανον να είναι και παρανομα με την εννοια της αντισυνταγματικότητας. Χαιρομαι που θα είναι η Ελλαδα η πρωτη χωρα απεξάρτησης των κατοικων της από τα κινητα. :)

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...