Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

Μια γρηγορη ερωτηση

Εδω και λιγο καιρο ψαχνομαι να δω σε τη εταιρια θα παω(vodafone exw)

Bλεπω η wind εχει καλες προσφορες δωρα κτλ.

Λοιπον η ερωτηση αντικιμενικα πια εταιρεια πιστευετε αυτη την στιγμη ειναι η καλητερη σε ολα τα θεματα

Για σημα πακετα κλεψια.

Ευχαριστω

Κωστας

 

εξαρταται απο το πως χρησιμοποιείς το κινητό. Προς ποιό δίκτυο είναι οι πιο πολλές κλήσεις; Μηνύματα; Ίντερνετ; Θέλεις 4g;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Μια γρηγορη ερωτηση

Εδω και λιγο καιρο ψαχνομαι να δω σε τη εταιρια θα παω(vodafone exw)

Bλεπω η wind εχει καλες προσφορες δωρα κτλ.

Λοιπον η ερωτηση αντικιμενικα πια εταιρεια πιστευετε αυτη την στιγμη ειναι η καλητερη σε ολα τα θεματα

Για σημα πακετα κλεψια.

Ευχαριστω

Κωστας

 

Αντικειμενικά δεν μπορεί να σου απαντήσει κανένας.

Υποκειμενικά αν ρωτάς καμμία εταιρεία δεν είναι καλύτερη σε όλα τα θέματα ταυτόχρονα. Η Wind έχει από τις καλύτερες τιμές και πακέτα, αλλά από κάλυψη η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά δεν μπορεί να σου απαντήσει κανένας.

Υποκειμενικά αν ρωτάς καμμία εταιρεία δεν είναι καλύτερη σε όλα τα θέματα ταυτόχρονα. Η Wind έχει από τις καλύτερες τιμές και πακέτα, αλλά από κάλυψη η τελευταία.

 

η τελευταια στο 3g συμφωνω, αλλα στις κλησεις φωνης πιστευω ειναι δευτερη. 4g δεν εχει, αλλά εχει edge παντου, που για σερφαρισμα προσωπικά ειμαι ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια ενεργοποιησα το μεσοβδομαδω δωρο με την ενεργοποιηση των 200 λεπτων πηρα 100 sms 15 μερες απο εκει και

περα ειχα πριν 22 μερες ςνεργοποιησει το μπλεντερ ειχαν μεινει 80 λεπτα μιλαω σημερα αφαιρει20 απο το καινουργιο πακετο!!!!!

μα σε 8 μερες ληγει το μπλεντερ τι κανει??? γραφει τα πακετα που ληγουν πρωτα σας ρωταω μηπως κανω εγω λαθος παιδια

:(:mad:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Το Μπλέντερ είναι πακέτο με SMS, MB , λεπτά ομιλίας.

Κατά πάγια τακτική σε όλες τις εταιρείες το γενικό πακέτο έχει δευτερη προτεραιότητα .

Αν έχεις δηλαδή πακέτο προς wind που λήγει σε 30 ημέρες και πακέτο προς όλους που λήγει σήμερα , και μιλήσεις προς wind θα αφαιρεθούν από το wind , και ας λήγει αργότερα , με την ίδια ακριβώς λογική είναι και το Μπλέντερ, παραμένει ως έχει για να χρησιμοποιήσεις ΜΒ

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/blender-page/

 

Με προτεραιότητα καταναλώνονται οποιοδήποτε άλλα λεπτά, SMS, MB έχεις στη διάθεσή σου από υπόλοιπα Πακέτα ή Βonuses για να διασφαλίζεις το μεγαλύτερο δυνατό όφελος, καθώς το Πακέτο Blender έχει μεγαλύτερο εύρος χρήσεων. Π.χ. αν έχεις ενεργό το Πακέτο 200’ προς όλους και το Πακέτο Blender και μιλήσεις προς ένα ελληνικό σταθερό τηλέφωνο, θα μειωθεί ο χρόνος σου από το Πακέτο 200’ και όχι από το Blender, για να μπορέσει το Blender να παραμείνει στη διάθεσή σου ώστε να σερφάρεις ή να στείλεις SMS.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος να μεταφερθω απο vid se wind και σκαει αυτο οτι θελουν 10 ευρω για νουμερο. Ακουω και για καλυπσι χαλια 3g μιδαμινο και ειμαι απο σπαρτη αρα πιο χαλια

Τη να πω. Οπως τα βλεπω η cosmote διχνει να ειναι σταθερη.

Τπτ ιδεες βρε παιδια

Εγω θελω ομιλια προς ολους sms προ ολους και mb

Τη προτινετε

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος να μεταφερθω απο vid se wind και σκαει αυτο οτι θελουν 10 ευρω για νουμερο. Ακουω και για καλυπσι χαλια 3g μιδαμινο και ειμαι απο σπαρτη αρα πιο χαλια

Τη να πω. Οπως τα βλεπω η cosmote διχνει να ειναι σταθερη.

Τπτ ιδεες βρε παιδια

Εγω θελω ομιλια προς ολους sms προ ολους και mb

Τη προτινετε

 

Σιγουρα εχεις χαλια σημα στην Σπάρτη;Παρε μια δοκιμαστική κάρτα να δεις .

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχεις χαλια σημα στην Σπάρτη;Παρε μια δοκιμαστική κάρτα να δεις .

Μαυροβούνι και Γύθειο που παραθεριζω μαύρα χάλια .

Σε ορισμένα σημεία βλέπω 3g και αυτό σπάνια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος να μεταφερθω απο vid se wind και σκαει αυτο οτι θελουν 10 ευρω για νουμερο. Ακουω και για καλυπσι χαλια 3g μιδαμινο και ειμαι απο σπαρτη αρα πιο χαλια

Τη να πω. Οπως τα βλεπω η cosmote διχνει να ειναι σταθερη.

Τπτ ιδεες βρε παιδια

Εγω θελω ομιλια προς ολους sms προ ολους και mb

Τη προτινετε

 

Η χρέωση των 10 ευρώ αρχίζει από 1/9 και, επομένως, έχεις αρκετό καιρό μέχρι τότε για να κάνεις τη φορητότητα.

Το θέμα της κάλυψης, όμως, είναι σοβαρό και πρέπει να το ξεκαθαρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω τοτε μια αυριο και θα δοκιμασω

Δεν ξερω ρε παιδια. Ειμαι 14 χρονια vodafone. Δεν μου δινουν τπτ αξιολογο τωρα

Εχω ενα καρυοσυμβολαιο 20

Μου δινουν 21.5 καρτα η οποια μενει στο κινιτο

1500 vodafono

1500 μην vod

100 mb

Παγιο 15.65

Δεν λεω ειναι ασχιμο αλλα απο αυτα μονο τ καρτα τρωω γιατι οι περισοτεροι ειναι αλλες ετεριες

Εντομεταξι τωρα αν κρατισω αυτο μ το ανανεωνουν αλλα παγιο 18.κατι

Εγω θελω λεπτα προς ολους κ σμς

Η cosmote αυτο που εχει με 10 ευρω 200 προς ολους 100 sms 120mb den einai asximo alla den exei tpt απο προσφορες. Η wind ακουω καργα προσφορες bonus. Δεν ξερω που να στραφω πια

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω τοτε μια αυριο και θα δοκιμασω

Δεν ξερω ρε παιδια. Ειμαι 14 χρονια vodafone. Δεν μου δινουν τπτ αξιολογο τωρα

Εχω ενα καρυοσυμβολαιο 20

Μου δινουν 21.5 καρτα η οποια μενει στο κινιτο

1500 vodafono

1500 μην vod

100 mb

Παγιο 15.65

Δεν λεω ειναι ασχιμο αλλα απο αυτα μονο τ καρτα τρωω γιατι οι περισοτεροι ειναι αλλες ετεριες

Εντομεταξι τωρα αν κρατισω αυτο μ το ανανεωνουν αλλα παγιο 18.κατι

Εγω θελω λεπτα προς ολους κ σμς

Η cosmote αυτο που εχει με 10 ευρω 200 προς ολους 100 sms 120mb den einai asximo alla den exei tpt απο προσφορες. Η wind ακουω καργα προσφορες bonus. Δεν ξερω που να στραφω πια

 

Με 2€ 800 λεπτά προς όλη την wind/Q

Με 2€ 800 μηνύματα προς όλη την wind/Q

Με 3€ 80 λεπτα προς όλους

Με 2€ 60 sms προς όλους

Με 2€ 400 ΜΒ

Αυτό τα έχει η Q CARD

Και πάντα χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο ομιλίας.

Εσύ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον

Καποιος να μου πει ετσι αναλυτικα το f2g τη δινει? κ αν εχει κ ημερισια/εβδομαδιεα bonus

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον

Καποιος να μου πει ετσι αναλυτικα το f2g τη δινει? κ αν εχει κ ημερισια/εβδομαδιεα bonus

Ευχαριστω

 

Είναι αρκετοί οι συνδιασμοί που μπορείς να κάνεις...Δες εδώ

και βλέπεις αν σε καλύπτει...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα wind να παρω νουμερο f2g καια μου λεει 5 ευρω+ οση καρτα θελεις

Wtf αυτο υποτιθετε θα γινει στης 1/9 η κανω λαθος ρε παιδια?

Επισης κανενας απο σπαρτη που να εχει f2g να μου πει τη παιζει με σημα και 3g εδω

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα wind να παρω νουμερο f2g καια μου λεει 5 ευρω+ οση καρτα θελεις

Wtf αυτο υποτιθετε θα γινει στης 1/9 η κανω λαθος ρε παιδια?

Επισης κανενας απο σπαρτη που να εχει f2g να μου πει τη παιζει με σημα και 3g εδω

Ευχαριστω

 

το "δωρεαν δοκιμη δικτυου" δεν ισχυει εκει;

Link to comment
Share on other sites

Τη να σου πω δεν ξερω εγω της λεω αν ειναι να πληρωσω δεν θελω απλα να δοκιμασω το σημα της λεω. Και μου λεει πρεπει να παρεις νουμερο
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα τη δωρεάν δοκιμή δικτύου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα wind να παρω νουμερο f2g καια μου λεει 5 ευρω+ οση καρτα θελεις

Wtf αυτο υποτιθετε θα γινει στης 1/9 η κανω λαθος ρε παιδια?

Επισης κανενας απο σπαρτη που να εχει f2g να μου πει τη παιζει με σημα και 3g εδω

Ευχαριστω

την 1/9 ισχυει τελος ενεργοποιησης 10 ευρω. Απλα τωρα το νουμερο κανει 5 ευρω οπως παντα,και λογικα θα παιρνεις 1 ευρω το μηνα για 5 μήνες με προυποθεση μιας ανανεωσης τον 1ο μηνα. Στα πλαισια της δοκιμης δικτυου και αλλων promotions εδιναν δωρεαν αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα wind να παρω νουμερο f2g καια μου λεει 5 ευρω+ οση καρτα θελεις

Wtf αυτο υποτιθετε θα γινει στης 1/9 η κανω λαθος ρε παιδια?

Επισης κανενας απο σπαρτη που να εχει f2g να μου πει τη παιζει με σημα και 3g εδω

Ευχαριστω

Πριν ένα μήνα πήρα από κατάστημα wind νούμερο τσάμπα, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου εξηγήσετε αυτό που λέτε για την ενεργοποίηση που κοστίζει 10 ευρώ από 1/9 γιατί είμαι από το κινητό και δυσκολεύομαι να το googlάρω;

 

εδιτ: Μπήκα από Η/Υ και βρήκα την ανακοίνωση.

"

01/08/2014

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 01 Σεπτεμβρίου 2014 χρέωση κατά την ενεργοποίηση νέας σύνδεσης καρτοκινητής, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα καρτοκινητής WIND & Q. Η χρέωση ενεργοποίησης θα ανέρχεται στα 10€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 23%.

 

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/και τερματισμού όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

 

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND http://www.wind.gr ή επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών WIND/Q καλώντας στο 1260 (με χρέωση) από κινητό WIND/Q.

"

Ξέρετε κάτι παραπάνω; Ήδη διάβασα παραπάνω ότι ισχύει και για φορητότητα. Αναρωτιέμαι αν αυτά τα 10 πάνε "χαμένα" ή μπαίνουν ως υπόλοιπο στην κάρτα.

Ενημερώστε όποιος γνωρίζει!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν αυτά τα 10 πάνε "χαμένα" ή μπαίνουν ως υπόλοιπο στην κάρτα.

Ενημερώστε όποιος γνωρίζει!

Δεν αναφέρεται κάτι σχετικό στην ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

αφου πηγα εγω να παρω αριθμο και μ ζιτησε 5 ευρω κ αλλα5 για καρτα αρα τα 10 τ χανουμε ετσι και τ κανουμε
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για χρηστες καρτοκινητου f2g της wind, επειδη εγω το χρησιμοποιω για πρωτη φορα απο 1 Αυγουστου

κανω κληση και αρχιζω να μιλαω ... Στο 90% των περιπτωσεων, η κληση τερματιζεται (διακοπτεται) πριν ή λιγο μετα την δυμπληρωση ενός λεπτου. Πολλες φορες και στα 20-30 δευτερολεπτα. Ξανακαλω, και παλι το ιδιο. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα για να πραγματοποιησω μια συμομιλια περιπου 90 δευτερολεπτων να χρεωθω τρεις κλησεις των τριων λεπτων η καθεμια ( ελαχιστος χρονος χρεωσης)

Συμβαινει και με αλλους αυτο ή ειναι προνομιο δικο μου ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για χρηστες καρτοκινητου f2g της wind, επειδη εγω το χρησιμοποιω για πρωτη φορα απο 1 Αυγουστου

κανω κληση και αρχιζω να μιλαω ... Στο 90% των περιπτωσεων, η κληση τερματιζεται (διακοπτεται) πριν ή λιγο μετα την δυμπληρωση ενός λεπτου. Πολλες φορες και στα 20-30 δευτερολεπτα. Ξανακαλω, και παλι το ιδιο. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα για να πραγματοποιησω μια συμομιλια περιπου 90 δευτερολεπτων να χρεωθω τρεις κλησεις των τριων λεπτων η καθεμια ( ελαχιστος χρονος χρεωσης)

Συμβαινει και με αλλους αυτο ή ειναι προνομιο δικο μου ;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη μεμονωμένη περίπτωση, αλλά προφανώς και δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο γενικά, όχι στο 90% των κλήσεων, ούτε στο 1%. Δεν θα είχε ούτε έναν πελάτη η wind.

Είσαι σίγουρος ότι δεν φταίει η συσκευή σου; Είχες σήμα και ο συνομιλητής σου το ίδιο; Αν έχεις smartphone δοκίμασε να το κλειδώσεις μόνο σε gsm μήπως κάνει καμία πατατιά ψάχνοντας LTE...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για χρηστες καρτοκινητου f2g της wind, επειδη εγω το χρησιμοποιω για πρωτη φορα απο 1 Αυγουστου

κανω κληση και αρχιζω να μιλαω ... Στο 90% των περιπτωσεων, η κληση τερματιζεται (διακοπτεται) πριν ή λιγο μετα την δυμπληρωση ενός λεπτου. Πολλες φορες και στα 20-30 δευτερολεπτα. Ξανακαλω, και παλι το ιδιο. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα για να πραγματοποιησω μια συμομιλια περιπου 90 δευτερολεπτων να χρεωθω τρεις κλησεις των τριων λεπτων η καθεμια ( ελαχιστος χρονος χρεωσης)

Συμβαινει και με αλλους αυτο ή ειναι προνομιο δικο μου ;

 

Δεν είναι προνόμιο, είναι πρόβλημα δικό σου, (περιοχής η συσκευής)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...