Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ενα φιλο μου χτες με φοιτητικο, του μπηκαν χωρις να κανει τιποτα τα 200' προς ολους με 5ευρω, χωρις να κανει το παραμικρο.

 

Μπορεί να έβαλε 10€ ή πάνω, να κράτησε 5€ και να ενεργοποιήθηκε αυτόματα το πακέτο 200' προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έβαλε 10€ ή πάνω, να κράτησε 5€ και να ενεργοποιήθηκε αυτόματα το πακέτο 200' προς όλους.

 

Καμια σχεση. Ουτε καν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά να βάλεις κάρτα 5 ευρώ, επίσης πλέον μπορείς να κάνεις και ανανέωση μέσω internet με πιστωτική ή paypal.

 

ειναι κατάστημα γουίντ . Ξαναπήγα στο κατάστημα και ζήτησα να μου βάλουν 5 ευρώ και μου είπαν οτι το σύστημα δέχεται πλέον το λιγότερο από 10 ευρώ . αυτή τη φορά ήταν άλλος υπάλληλος.\

Τελικά δεν έβαλα και έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα Wind είναι franchise, δεν ανήκουν δηλαδή στην ίδια την Wind. Απλά πάνε σε άλλο κατάστημα αν υπάρχει στην περιοχή σου, αλλιώς πάρε κάρτα απο περίπτερο, ο καθένας προσπαθεί με απατεωνιές να βγάλει λεφτά εις βάρος μας.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται εκεί στη WIND.

τι δεν καταλαβαινεις?σε χρεωνουν επιτηδες και εαν το δεις το ειδες αλλοιως σου το φαγανε

η κοπελα στο 1231 εχει τρελλαθει να μου ανοιγοκλεινει τα data,αλλα δεν πειραζει,καλυτερα αυτη παρα εγω,ασε που δεν το πιστευει και.... καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Με τα data πρέπει να έχουν θέμα συστήματος και σε μένα μου έχει δείξει 2 φορές ότι είχε να κάνει με το ρολόι του συστήματος τους. Την μία φορά είχα είχα ένα πακετάκι 120ΜΒ αν θυμάμαι καλά που έκανε αυτόματα ανανέωση για τον επόμενο μήνα εάν δεν έστελνες SMS για να μην κάνει ανανέωση και μου χρεώθηκε το 1 ευρώ στην αλλαγή των 30 ημερών. Η πλάκα είναι ότι ήρθε μήνυμα χρέωσης του 1 ευρώ και λίγο αργότερα ήρθε μήνυμα που με ειδοποιούσε ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο και για άλλες 30 μέρες. Την άλλη φορά την μέρα που έληγε το πακέτο του 1GB ενώ έκλεισα τα data ένα τέταρτο πριν τα μεσάνυχτα για να μην χρεωθώ την επόμενη μέρα που ήρθε το γνωστό μύνημα. Βέβαια και στις 2 φορές μου επιστράφηκε το 1 ευρώ αλλά δεν γίνεται να κάθεσαι και να τρέχεις κάθε φορά για το τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω ενδιαφέρουσα τη δυνατότητα ανανέωσης με paypal. Δέχεται συγκεκριμένα ποσά ή σε αφήνει να βάλεις ότι θέλεις;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το κόλπο, ότι οι περισσότεροι βαριούνται να τρέχουν. Έτσι κερδίζουν κάτι 100δες χιλιάρικα κάθε μήνα με αυτήν την κομπίνα.
Link to comment
Share on other sites

Με τα data πρέπει να έχουν θέμα συστήματος και σε μένα μου έχει δείξει 2 φορές ότι είχε να κάνει με το ρολόι του συστήματος τους. Την μία φορά είχα είχα ένα πακετάκι 120ΜΒ αν θυμάμαι καλά που έκανε αυτόματα ανανέωση για τον επόμενο μήνα εάν δεν έστελνες SMS για να μην κάνει ανανέωση και μου χρεώθηκε το 1 ευρώ στην αλλαγή των 30 ημερών. Η πλάκα είναι ότι ήρθε μήνυμα χρέωσης του 1 ευρώ και λίγο αργότερα ήρθε μήνυμα που με ειδοποιούσε ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο και για άλλες 30 μέρες. Την άλλη φορά την μέρα που έληγε το πακέτο του 1GB ενώ έκλεισα τα data ένα τέταρτο πριν τα μεσάνυχτα για να μην χρεωθώ την επόμενη μέρα που ήρθε το γνωστό μύνημα. Βέβαια και στις 2 φορές μου επιστράφηκε το 1 ευρώ αλλά δεν γίνεται να κάθεσαι και να τρέχεις κάθε φορά για το τίποτα.

το θεμα ειναι οτι το πηρα χαμπαρι γιατι μου πηρε το 1€ και επειδη ειχα μετα υπολοιπο λιγοτερο απο 0,50€ με ειδοποιησε "αναγκαστικα"το συστημα,μπαινω απο αλλη sim που εχω για το στικακι,βλεπω τον λογαριασμο μου -1€ κανονικα,τα mbs 0,τα παιρνω κρανιο,τους παιρνω τηλεφωνο και το αρνουνται οι ξανθιες,το ελεχγουν την αλλη ημερα,σορυ παιδι μου λενε,λεω τι σορι,που ειναι τα mbs στον λογαριασμο μου που με χρεωσατε?δεν ξερουμε κυριε μου λενε

προχθες εμαθα τυχαια οτι επειδη ειναι απο 1kb-20mb ΔΕΝ φαινονται στον λογαριασμο μας

πουστια σκετη δηλ το ολο θεμα

και κοτε που ξερω τα ιδια κανουν μονο που εκει μπορεις με sms να το ενεργοποιεις η αντιθετα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω ενδιαφέρουσα τη δυνατότητα ανανέωσης με paypal. Δέχεται συγκεκριμένα ποσά ή σε αφήνει να βάλεις ότι θέλεις;

 

Είναι πράγματι πολύ χρηστική η αγορά με paypal αλλά μπορεί να αγοράσεις μόνο τα διαθέσιμα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πράγματι πολύ χρηστική η αγορά με paypal αλλά μπορεί να αγοράσεις μόνο τα διαθέσιμα πακέτα.

 

Μπορεί να βάλεις οποιοδήποτε ακέραιο ποσόν από 5-20€.

6,11, 16 κλπ κάθε φορά.

Αν θες να βάλεις 100€ θα επαναληφθεί η διαδικασία 5 φορές μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Αφού με χρέωσαν για 3 συνεχόμενες ημέρες από 1€ για χρήση internet, έβαλα ένα log n win 30MB και φαίνεται να ‘’ηρέμισαν’’. Τους έγραψα τόσο στη σελίδα τους στο f/B όσο και μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας στο site της WIND. Περιμένω νέα τους να δούμε εάν θα μου απαντήσουν ή με καλέσουν και τι θα μου πούμε. Εάν μετά από λίγες ημέρες δε λάβω νέα τους, θα γράψω πάλι και πάλι μέχρι να μου απαντήσουν. Θέλω να πιστεύω ότι αυτές οι χρεώσεις γίνονται από λάθος στο σύστημα τους και όχι ‘’εσκεμμένα’’. Βέβαια είναι κάτι που δε μπορείς να το αποδείξεις, παρά μόνο με συνεχείς επισημάνσεις και ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αφού με χρέωσαν για 3 συνεχόμενες ημέρες από 1€ για χρήση internet, έβαλα ένα log n win 30MB και φαίνεται να ‘’ηρέμισαν’’. Τους έγραψα τόσο στη σελίδα τους στο f/B όσο και μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας στο site της WIND. Περιμένω νέα τους να δούμε εάν θα μου απαντήσουν ή με καλέσουν και τι θα μου πούμε. Εάν μετά από λίγες ημέρες δε λάβω νέα τους, θα γράψω πάλι και πάλι μέχρι να μου απαντήσουν. Θέλω να πιστεύω ότι αυτές οι χρεώσεις γίνονται από λάθος στο σύστημα τους και όχι ‘’εσκεμμένα’’. Βέβαια είναι κάτι που δε μπορείς να το αποδείξεις, παρά μόνο με συνεχείς επισημάνσεις και ενημερώσεις.

 

Αν το έγραψες στις δημοσιεύσεις στην σελίδα τους στο Facebook που τις βλέπει χιλιάδες κοσμος θα σε βοηθησουν.Αν το έστειλες σε inbox αμφιβάλλω εαν θα σου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τηλεφωνο καλούμε για να αναφέρουμε το περιστατικό με τη χρέωση του 1€;;;

 

στο 1260 με χρέωση 0,25

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τηλεφωνο καλούμε για να αναφέρουμε το περιστατικό με τη χρέωση του 1€;;;

 

Στο 1260 για να το αναφερεις στο 1231 να κλείσουν το ίντερνετ.Παντως αν θες την γνωμη μου αν έχεις Facebook δημοσίευσε το εκεί που τα βλεπει ο κόσμος για να αναγκαστούν να σε βοηθησουν σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε F2G περίπου 1 μήνα και έχω κάνει την πρώτη αγορά χρόνου ομιλίας online (11€ μέσω Paypal).

Τώρα ήρθε η ώρα να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας μου, και προσπάθησα με τον ίδιο τρόπο (online) αλλά μου βγάζει το μήνυμα:

¨Αυτή την στιγμή δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις online top up καθώς το όριο αξίας της πρώτης online ανανέωσης ανά αριθμό κινητού είναι 20 ευρώ ανά μήνα για τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της υπηρεσίας."

Και αυτό από την αρχή της διαδικασίας χωρίς να με αφήσει να επιλέξω ποσό για ανανέωση...

Τί εννοεί ο ποιητής?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλείσει μήνας από την τελευταία ανανέωση θα μπορέσεις

Αν έχεις κάνει 11 ευρώ, μπορείς να κάνεις μόνο 9 τώρα, αν έχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το 1 ευρω χρεωση ιντερνετ εχει καντησει βραχνας για πολλους βλεπω..

μια χαρα ηταν η χρεωση ανα Kb απο το πρωτο Kb...

δεν μας τα λεει καλα η wind τελευταιως...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο 1260 για να το αναφερεις στο 1231 να κλείσουν το ίντερνετ.Παντως αν θες την γνωμη μου αν έχεις Facebook δημοσίευσε το εκεί που τα βλεπει ο κόσμος για να αναγκαστούν να σε βοηθησουν σίγουρα.

 

 

Μα δεν θέλω να κλείσω το internet.....

Το χρησιμοποιώ μέσω του φοιτητικού. Οταν λήγει, είτε ενεργοποιώ νεο πακέτο, είτε το κλείνω απο τη συσκευή.

Εκεί στο ανάμεσα χρεώνει......

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλείσει μήνας από την τελευταία ανανέωση θα μπορέσεις

Αν έχεις κάνει 11 ευρώ, μπορείς να κάνεις μόνο 9 τώρα, αν έχει τέτοια επιλογή.

 

Άρα δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα πακέτα που με ενδιαφέρουν...:confused:

Μα πώς τα καταφέρνουν σε ένα απλό θέμα σαν κι αυτό να τα σκ..:X έτσι δεν μπορώ να το καταλάβω...

 

(Για την αλητεία με το internet με 1€ και την ειδοποίηση εκ των υστέρων ας μήν μιλήσω καλύτερα :X)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να κλείσω το internet.....

Το χρησιμοποιώ μέσω του φοιτητικού. Οταν λήγει, είτε ενεργοποιώ νεο πακέτο, είτε το κλείνω απο τη συσκευή.

Εκεί στο ανάμεσα χρεώνει......

 

Αν όταν λήγει ενεργοποιείς νέο πακέτο,καλό θα ηταν να το ενεργοποιείς ξανά την ημέρα που λήγουν πριν πάει 12 το βράδυ.Αν πάλι δεν θες να ενεργοποιείς ξανά αμέσως και ενώ κλείνεις τα δεδομενα πριν λήξουν τα πακέτα,σου τρωει 1€ υπάρχει θέμα και πρέπει να τους το πεις είτε στο 1260 είτε στο Facebook.Το κακο ειναι ότι πρέπει να έρθει η αλλη μέρα για να καταλάβεις αν σε χρέωσε 1€ απο την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

νεος συνδρομητης free2go

 

με ανανεωση πανω απο 10 ευρω εχει....

 

120 προς ολους ή ΜΟΝΟ στην wind/q?

 

για το log n win μιλας; ειναι 120' προς wind/q ή 80' προς όλους.Δώρο είναι βέβαιο οπότε σουπερ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...