Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλο ενα ερώτημα.

 

Σε ενα προ ημερών πόστ μου, σχολίασα οτι .......ακομη περιμένω την φορητότητα μιας κάρτας Vodafone σε WIND. ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ενεργοποιήθηκε. Πέρασαν πάνω απο 20 ημέρες.

 

Μπορω να παω στη wind και να την ακυρώσω;; Να παραμένω δλδ στη Vodafone. Τουλαχιςτον για τωρα....

 

Ανααθμίζουν το σύστημα τους περίπου απο πρίν τα Χριστούγεννα και ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και γι αυτό το λόγο καμμία φορητότητα καρτοκινητού δεν μπορεί να υλοποιηθεί!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Lenovo A760 και μολις πηγα να κατεβασω απο το Play Store την εφαρμογη υπολοιπου της Wind για το F2G μου λεει οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη και δεν εχει καν την επιλογη Ληψη.Εχει τυχει σε καποιον αυτο και πως το ελυσε?

 

Δες μήπως είναι παλιότερη έκδοση του Android η συσκευή σου από εκείνες που υποστηρίζει η εφαρμογή. Γενικά την έχω τρέξει σε πολλές συσκευές χωρίς πρόβλημα.

ck
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν μπορώ κ πώς να μεταφέρω το υπόλοιπό μου σε ευρώ από τον παλιό μου αριθμό στον καινούριο;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να πάρουμε χωρίς πάσο από κάποιο κατάστημα;

 

Απο κατάστημα ούτε με πάσο μπορείς να πάρεις. ΜΟΝΟ online με πάσο πλέον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξέρει κανείς αν μπορώ κ πώς να μεταφέρω το υπόλοιπό μου σε ευρώ από τον παλιό μου αριθμό στον καινούριο;

 

Προς το παρόν όχι...μελλοντικά θα ήταν πολυ καλο να συμβαίνει αυτο...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

εδώ http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/etairiki-upeuthunotita/agora/upeuthuno-marketing/upeuthuni-enimerosi-hrisi/ αναφέρει πως γίνεται αλλά δεν δίνει περισσότερες πληροφορίες.. στην κοσμοτε ξέρω πως γίνεται... όταν γυρίσω σπίτι θα καλέσω στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω!

 

Υπήρχε σαν υπηρεσία με μια απλή κλήση γινόταν αλλά έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια... Δυστυχώς... Κι όλο λένε στην εξυπηρέτηση προσωρινά ότι δε λειτουργεί τρία χρόνια τώρα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Lenovo A760 και μολις πηγα να κατεβασω απο το Play Store την εφαρμογη υπολοιπου της Wind για το F2G μου λεει οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη και δεν εχει καν την επιλογη Ληψη.Εχει τυχει σε καποιον αυτο και πως το ελυσε?

 

Έχω Ένα Α660, η κοπέλα μου το Α830 και τρείς φίλοι μου 2 Α660 και 1 Α850, σε όλα όλα τρέχει άψογα χωρίς προβλήματα, εκτός από το 830 όπου λόγο ανάλυσης οθόνης κόβει το κουμπί status από την εφαρμογή.

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

...... σε όλα όλα τρέχει άψογα χωρίς προβλήματα, εκτός από το 830 όπου λόγο ανάλυσης οθόνης κόβει το κουμπί status από την εφαρμογή.

 

....και εδω......A820 και η εφαρμογη τρεχει αλλα κοβει το κουμπι status....

 

 

μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη με κινητο φιλου σου και να την στειλεις με Bluetooth η drop box στο κινητο σου....

 

ετσι την εβαλα εγω στις ταμπλετες μου οπου ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη η εφαρμογη με αυτες.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πηγα χθες να κανω μεταφορα απο καρτοκινητο vodaphone σε f2g

και ο υπαλληλος της wind μου ειπε οτι δεν παιζει γιατι εχει προβλημα το συστημα.

 

Ποτε θα το φτιαξετε, λεω εγω.....

θα αργησει αρκετα μου απαντα η υπαλληλος.

ΚΑι στο τελος μου πεταει και το κουφο,

υπαρχει μια σκεψη να καταργηθουν τελειως τα καρτοκινητα

και να μεινουν μονο τα συμβολαια!!! :blink:

 

Εχετε ακουσει καποια τετοια φημη?

Link to comment
Share on other sites

πηγα χθες να κανω μεταφορα απο καρτοκινητο vodaphone σε f2g

και ο υπαλληλος της wind μου ειπε οτι δεν παιζει γιατι εχει προβλημα το συστημα.

 

Ποτε θα το φτιαξετε, λεω εγω.....

θα αργησει αρκετα μου απαντα η υπαλληλος.

ΚΑι στο τελος μου πεταει και το κουφο,

υπαρχει μια σκεψη να καταργηθουν τελειως τα καρτοκινητα

και να μεινουν μονο τα συμβολαια!!! :blink:

 

Εχετε ακουσει καποια τετοια φημη?

 

Αυτο το λενε τα καταστηματα 3+ χρονια για να πωλησουν κανενα συμβολαιο. Δεν ισχυει φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

πηγα χθες να κανω μεταφορα απο καρτοκινητο vodaphone σε f2g

και ο υπαλληλος της wind μου ειπε οτι δεν παιζει γιατι εχει προβλημα το συστημα.

 

Ποτε θα το φτιαξετε, λεω εγω.....

θα αργησει αρκετα μου απαντα η υπαλληλος.

ΚΑι στο τελος μου πεταει και το κουφο,

υπαρχει μια σκεψη να καταργηθουν τελειως τα καρτοκινητα

και να μεινουν μονο τα συμβολαια!!! :blink:

 

Εχετε ακουσει καποια τετοια φημη?

 

Την είπε ο υπάλληλος την *** του.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

πηγα χθες να κανω μεταφορα απο καρτοκινητο vodaphone σε f2g

και ο υπαλληλος της wind μου ειπε οτι δεν παιζει γιατι εχει προβλημα το συστημα.

 

Ποτε θα το φτιαξετε, λεω εγω.....

θα αργησει αρκετα μου απαντα η υπαλληλος.

ΚΑι στο τελος μου πεταει και το κουφο,

υπαρχει μια σκεψη να καταργηθουν τελειως τα καρτοκινητα

και να μεινουν μονο τα συμβολαια!!! :blink:

 

Εχετε ακουσει καποια τετοια φημη?

 

Ευτυχώς που υπάρχει και η εναλλακτική αν συμβεί αυτό (που δεν το νομίζω) και ακούει στο όνομα VOIP :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα συμβόλαια έχουν πιο πολλές πιθανότητες να καταργηθούν.

 

Τα χρέη που έχουν οι εταιρίες απο συμβόλαια, ειναι απίστευτα πολλά.

 

Αντιθέτως στις κάρτες, όλα ειναι τοις μετρητοίς και προπληρωμένα.....

 

Αστο, μην το ψάχνεις....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

πηγα χθες να κανω μεταφορα απο καρτοκινητο vodaphone σε f2g

και ο υπαλληλος της wind μου ειπε οτι δεν παιζει γιατι εχει προβλημα το συστημα.

 

Ποτε θα το φτιαξετε, λεω εγω.....

θα αργησει αρκετα μου απαντα η υπαλληλος.

ΚΑι στο τελος μου πεταει και το κουφο,

υπαρχει μια σκεψη να καταργηθουν τελειως τα καρτοκινητα

και να μεινουν μονο τα συμβολαια!!! :blink:

 

Εχετε ακουσει καποια τετοια φημη?

 

Και εγω που πηρα χθες μου ειπαν πως υπαρχει μια ανεπισημη ενημεωση πως θα παρει αλλες 15-20 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανείς πόσο ήταν η βασικη χρέωση ομιλίας για το f2g2?

 

Επίσης θυμάται κανείς ποιο νούμερο καλούσαμε για να μαθουμε σε ποιο από τα f2g ήμαστε?

Edited by iganiats
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανείς πόσο ήταν η βασικη χρέωση ομιλίας για το f2g2?

ποιο νούμερο καλούσαμε για να μαθουμε σε ποιο από τα f2g ήμαστε?

Η βασική χρέωση για το F2G2 ήταν και είναι 0,108 ευρώ

ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό και μετά αναλογία ανά δευτερόλεπτο.

Για να μάθεις σε ποιό είσαι κάλεσε 6935601268 Στην συνέχεια βάλε τον αριθμό του κινητού σου και άκου το menu μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναφέρει αυτο :), φορητότητες δεν μπορούν να γίνουν απο πριν τα Χριστούγεννα...

 

Τα Χριστούγεννα πέρασαν. Και η Πρωτοχρονιά.

Προσπαθώ εδώ και κανένα μήνα να φέρω την κοσμοκάρτα μου σε f2g αλλά τρώω συνέχεια πόρτα από καταστήματα και τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα πέρασαν. Και η Πρωτοχρονιά.

Προσπαθώ εδώ και κανένα μήνα να φέρω την κοσμοκάρτα μου σε f2g αλλά τρώω συνέχεια πόρτα από καταστήματα και τηλέφωνο...

 

Θα περιμένεις πολυ... Αν δε σε ενδιαφέρει και τόσο ο αριθμός σου, πάρε ένα νέο πακέτο :), ποιο γρήγορα θα εξυπηρετηθείς...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις πολυ... Αν δε σε ενδιαφέρει και τόσο ο αριθμός σου, πάρε ένα νέο πακέτο :), ποιο γρήγορα θα εξυπηρετηθείς...

 

το νουμερο μου το εχω πανω απο δεκαετια....

δεν σκοπευω να το αλλαξω επειδη καποιοι παιζουν τα παιχνιδια τους :mad:

Link to comment
Share on other sites

το νουμερο μου το εχω πανω απο δεκαετια....

δεν σκοπευω να το αλλαξω επειδη καποιοι παιζουν τα παιχνιδια τους :mad:

 

Πολυ καλα λες, δεν ειναι δυνατον να αλλαζεις νουμερο συνεχεια επιδει το θελουν οι εταιρειες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

το νουμερο μου το εχω πανω απο δεκαετια....

δεν σκοπευω να το αλλαξω επειδη καποιοι παιζουν τα παιχνιδια τους :mad:

 

Δεν έχεις άδικο, απλά θέλω να πιστεύω πως είναι προσωρινό. Κάνε μια δοκιμή στο τέλος της επόμενης εβδομάδας πάντως...:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ καλα λες, δεν ειναι δυνατον να αλλαζεις νουμερο συνεχεια επιδει το θελουν οι εταιρειες.

 

Πιθανόν όμως να είναι και "ένα παιχνίδι" για να χάνεις προνόμια… :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η βασική χρέωση για το F2G2 ήταν και είναι 0,108 ευρώ

ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό και μετά αναλογία ανά δευτερόλεπτο.

Για να μάθεις σε ποιό είσαι κάλεσε 6935601268 Στην συνέχεια βάλε τον αριθμό του κινητού σου και άκου το menu μέχρι το τέλος.

 

ΚΟιτώντας τον τιμοκατ'αλογο για τη βασική χρέωση του f2g βλέπω ότι ισχύει για 0,006549€/δευτ. ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο.

Σκεφτόμουν αν θα μεταφέρω τον αριθμό μου σε f2g ή να χρησιμοποιούσα ένα παλιό f2g2 που είχα πιστεύοντας ότι τουλάχιστον συνέφερε στις βασικές χρεώσεις. Από τα προηγούμενα συμπεραίνω ότι δεν αξιζει τον κόπο να αλλάξω νούμερο αφού πρακτικά, δεν κερδίζω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟιτώντας τον τιμοκατ'αλογο για τη βασική χρέωση του f2g βλέπω ότι ισχύει για 0,006549€/δευτ. ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο.

Σκεφτόμουν αν θα μεταφέρω τον αριθμό μου σε f2g ή να χρησιμοποιούσα ένα παλιό f2g2 που είχα πιστεύοντας ότι τουλάχιστον συνέφερε στις βασικές χρεώσεις. Από τα προηγούμενα συμπεραίνω ότι δεν αξιζει τον κόπο να αλλάξω νούμερο αφού πρακτικά, δεν κερδίζω κάτι.

 

Πριν από πολύ καιρό λέγαμε εμείς με το f2g2 , ότι πρέπει πάση θυσία να το κρατήσουμε γιατί έχει 10΄ το λεπτό αλλά εδώ και χρόνια μιλάμε σχεδόν μέσα από πακέτα.

Εξω από πακέτα δεν συμφέρει με τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟιτώντας τον τιμοκατ'αλογο για τη βασική χρέωση του f2g βλέπω ότι ισχύει για 0,006549€/δευτ. ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο.

Σκεφτόμουν αν θα μεταφέρω τον αριθμό μου σε f2g ή να χρησιμοποιούσα ένα παλιό f2g2 που είχα πιστεύοντας ότι τουλάχιστον συνέφερε στις βασικές χρεώσεις. Από τα προηγούμενα συμπεραίνω ότι δεν αξιζει τον κόπο να αλλάξω νούμερο αφού πρακτικά, δεν κερδίζω κάτι.

 

0,06549 X 60 = 0,393

F2G2 = 0,108

Αλλά δεν με ενδιαφέρουν οι βασικές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλω αδέκαστη απάντηση και χωρίς συναισθηματισμούς...

Αποφάσισα να φύγω από το f2g ορμώμενος από το γράψιμο που μας κάνουν σαν πελάτες και εξηγώ:

Την προηγούμενη Δευτέρα παράγγειλα δύο νέα φοιτητικά μέσω της ιστοσελίδας τους. Εννοείται πως πλέον έχω χάσει την υπομονή μου μιας και αφού χάλασε περίπου 5€ να τους παίρνω τηλέφωνο, αφου του κατέβασα και καντήλια μέσω του φατσοβιβλίου, αυτοί ως γνήσιοι καραγκιόζηδες και παπαγάλοι μου λένε πάντα το ίδιο τροπάριο του "σημειώνουμε το αίτημα σας και θα το δούμε" για το πότε θα στείλουν τα νούμερα και να πάρουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά (είμαι επαρχία).

Αυτή τη στιγμή διατηρώ στην οικογένεια τρία νούμερα f2g με το μπόνους των 300 λεπτών σε κάθε ανανέωση και να πω την αλήθεια με 10€ περνάει περίπου 1,5 μήνα η κάθε γραμμή.

Όμως αυτή την απάθειά τους την βαρέθηκα πλέον ειλικρινά και έτσι αποφάσισα το απενοημένο ατόπημα.

Προκειμένου να "εκβιάσω" είτε την άμεση αποστολή των νέων γραμμών είτε ακόμα περισσότερο μήπως πετύχω ενεργοποίηση φοιτητικού στις υπάρχοντες (προκειμένου να μην τους φύγω) αύριο πρωί πρωί θα κάνω φορητότητα και τις τρεις γραμμές. Όμως προς που;

Να πάω κοτέ; Να πάω βόντα; Να πάω σε κοσμοκάρτα ή σε whats up? σε cu ή σε απλή καρτοκινητή βόντα; Εννοείται πως μιλάμε μεταξύ μας και εννοείται πως θέλουμε και data. SMS δεν μας ενδιαφέρουν.

Λοιπόν θα ήθελα την συμβουλή σας προκειμένου αν στην περίπτωση δεν λήξει θετικά η κίνηση αυτή με την wind και ακολουθήσω τον δρόμο που προείπα, τουλάχιστον να πω "μη χείριστον βέλτιστον"

Link to comment
Share on other sites

Αν σκέφτεσαι την τσέπη σου να μείνεις εκεί που είσαι. Αν το παίρνεις προσωπικά, θα χάσεις.

Στο νήμα για τα καρτοκινητα wind δεν μπορούμε να σου πούμε που να πας, γιατί είμαστε εκτός.

Πήγαινε στα αντίστοιχα τοπικό, να έχεις σίγουρες απαντήσεις.

Εγώ πάντως και στο πρόγραμμα που έχεις είμαι ευχαριστημενος και έχω πάρει καβατζα και νουμερακια φοιτητικά από το μετρό.

Χαλάρωσε γιατί θα βγεις χαμένος σε χρήματα αν πας αλλού, ενώ την ίδια στιγμή, όλοι θέλουν το f2g.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...