Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα το ίδιο μήνυμα μου στέλνει όταν στέλνω τη λέξη ΟΧΙ. Μήπως δεν αφήνει η WIND να απενεργοποιήσουμε αυτή την υπηρεσία; Το f2g νούμερο που στέλνεις, είναι καινούργιο ή παλιό; Ρωτάω γιατί το νούμερο που έχω και που θέλω να απενεργοποιήσω την υπηρεσία, είναι νέο f2g, μετατροπή από σύνδεση που ενεργοποιήθηκε αρχές Δεκεμβρίου.

 

Γράψε το ΟΧΙ στα αγγλικά και θα το πάρει αμέσως. Είναι πονηροί και δεν το διευκρινίζουν στις πληροφορίες

Όντως, έπρεπε να γράψουμε τη λέξη ΟΧΙ με λατινικούς χαρακτήρες. Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα να κάνω φορητότητα στη wind σε f2go Και μου είπαν πως δεν γίνεται σε καρτοκινητά γιατί κάνει μια αναβάθμιση η ΕΕΤ και δε ξέρουν πότε θα τελειώσουν? Πάμε καλά??? Στις 12 λήγει το συμβόλαιο της voda και αν δε προλάβω να πάω wind θα το κάνω καρτοκινητό vodafone αναγκαστικά. Αν τελικά το κάνω καρτοκινητό στη voda θα μπορώ να φύγω μετά απο λίγες μέρες μόλις μπορεί η wind να δεχθεί την αίτησή μου?

 

Τελικά η wind δε δέχεται φορητότητες σε καρτοκινητά απο 10 Δεκεμβριου λόγω κάποιας αλλαγής στο νόμο για τις φορητότητες καρτοκινητών. Το πότε θα λυθεί δε ξέρει κανείς. Η vodafone θέλει 30 ημέρες να μου το αλλάξει απο συμβόλαιο το οποίο μου λήγει στις 11..

Έκανα αίτηση στη κοσμοτε και μου έκλεισαν ραντεβού με το courier για τις 14/1. Προτίμησα να μη πάω στο Γερμανό για να έχω τη δυνατότητα υπαναχώρησης σε περίπτωση καλύτερης προσφοράς απο vodafone.

Δε τη γλιτώνω να πληρώσω το red 1 full price για ένα μήνα παντως....

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Σε τηλ επικοινωνία που είχα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, μου είπαν ότι αναμένεται μετά τις 15/01 να μπορούν να δεχθούν αιτήματα φορητότητας. Εγώ έχω ξεμείνει με την παλιο γουατς απ μέχρι τότε
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η wind δε δέχεται φορητότητες σε καρτοκινητά απο 10 Δεκεμβριου λόγω κάποιας αλλαγής στο νόμο για τις φορητότητες καρτοκινητών. Το πότε θα λυθεί δε ξέρει κανείς.

 

τι αλλαγή γίνεται στον κανονισμό της φορητότητας,ξέρει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά..

 

έχω ένα πακετάκι φοιτητικό f2g.

Αν κάνω μεταβίβαση σε άλλο άτομο (να πάω σε κατάστημα wind και να αλλαχθούν με τη συναίνεσή μου τα στοιχεία κατόχου) το νουμεράκι, θα χθούν τα προνόμια που έχει? δηλαδή τα 1000 λεπτά και τα 1000 mb.

 

Σχετικά με αυτή την ερώτηση υπάρχει κάποια απάντηση; Μεταβιβάζετε η κάρτα σε κάποιον που δεν έχει φοιτητικό πάσο;

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ χρήστης του f2g αλλά δεν ξεκίνησε καλά η νέα γραμμή.

Πριν κάνω την πρώτη ανανέωση των 10€, φρόντισα να στείλω το σχετικό sms για να μην χρεωθούν αυτόματα τα 5€ για την ομιλία.

Μου ήρθαν 2 sms με το 2ο να επιβεβαιώνει την διαγραφή από την υπηρεσία. Στο καπάκι έκανα την ανανέωση και τι να δω; μου έφαγε τα 5€.

Τους πήρα τηλέφωνο και λένε ότι θα το δουν αλλά μην περιμένω λύση μέσα στην ημέρα.

Ξεφτιλικια. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

Τελικά μου πιστωσανε τα 5€ μετά από λίγες ώρες, οπότε πάλι καλά ήταν γρήγοροι σε αυτό το θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ρωτάω στο σωστό thread, αλλά ήθελα να ξέρω εάν μπορώ να αγοράσω από κατάστημα WIND αντάπτορα sim. Έχω το Sony Xperia Z, από τα Χριστούγεννα και όταν πήγα σε κατάστημα WIND μου έκοψαν την sim κάνοντας την έτσι micro. Όμως θα ήθελα να μπορούσα, εάν χρειαστεί, να χρησιμοποιήσω άλλη συσκευή με κανονική sim. Τηλέφωνο που πήρα σε κατάστημα μου είπαν ότι δεν είχαν εκεί τέτοιου είδους αντάπτορα. Έχει πάρει κάποιος micro sim με αντάπτορα από κατάστημα WIND ή εάν ξέρετε και από eBay;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ρωτάω στο σωστό thread, αλλά ήθελα να ξέρω εάν μπορώ να αγοράσω από κατάστημα WIND αντάπτορα sim. Έχω το Sony Xperia Z, από τα Χριστούγεννα και όταν πήγα σε κατάστημα WIND μου έκοψαν την sim κάνοντας την έτσι micro. Όμως θα ήθελα να μπορούσα, εάν χρειαστεί, να χρησιμοποιήσω άλλη συσκευή με κανονική sim. Τηλέφωνο που πήρα σε κατάστημα μου είπαν ότι δεν είχαν εκεί τέτοιου είδους αντάπτορα. Έχει πάρει κάποιος micro sim με αντάπτορα από κατάστημα WIND ή εάν ξέρετε και από eBay;

 

Σίγουρα δεν ρωτάς στο σωστό thread....

 

Για ψάξε όμως στο παρακάτω link, έχει αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω κανει online αιτηση για φορητοτητα απο συμβολαιο cosmote σε f2g θα πρεπει να την ξανακανω μολις λυθει το οποιο προβλημα (ακομα δεν το εχω καταλαβει βεβαια..) η την εχουν κρατησει και θα την προωθησουν μονοι τους? Ελπιζω το δευτερο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ρωτάω στο σωστό thread, αλλά ήθελα να ξέρω εάν μπορώ να αγοράσω από κατάστημα WIND αντάπτορα sim. Έχω το Sony Xperia Z, από τα Χριστούγεννα και όταν πήγα σε κατάστημα WIND μου έκοψαν την sim κάνοντας την έτσι micro. Όμως θα ήθελα να μπορούσα, εάν χρειαστεί, να χρησιμοποιήσω άλλη συσκευή με κανονική sim. Τηλέφωνο που πήρα σε κατάστημα μου είπαν ότι δεν είχαν εκεί τέτοιου είδους αντάπτορα. Έχει πάρει κάποιος micro sim με αντάπτορα από κατάστημα WIND ή εάν ξέρετε και από eBay;

Δεν χρειάζεται αντάπτορας.. Το υπόλοιπο της κομμένης κάρτας χρησιμοποιείται για να ξαναγίνει η κάρτα κανονική. Έπρεπε να κρατήσεις το περίσσευμα και θα είχες τον αντάπτορά σου.. Σίγουρα αν κάνεις μια βόλτα σε κάποιο κατάστημα όλο και κάτι θα βρεις...

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

6€ το μήνα ειναι. Μαζι με φόρο.

Η wind πέρνει τα 5€. Για αυτο και λέγεται 5€.

Βάζοντας 6€ στην αρχή, σου κρατάει για τον φόρο και μένουν 5,40€ περίπου. Μετα με τα 5€ ενεργοποιείται το πακέτο και το εχεις για ενα μήνα. Τσάμπα ειναι....

 

Φαντάσου λοιπον, 6€χ12 μήνες =72€. Ετήσια...

1000λεπτα το μήνα προς όλους, 1gb data, 120 λεπτά σε wind Kai Q και 50 SMS...

 

Ειναι καλό ή οχι;;

 

Αν δεν είχα επαγγελματικό κινητο, θα ηταν περιττό να σας πω πιο θα ηταν το βασικό μου νούμερο...

Τα 50 sms είναι μόνο για την πρώτη φορά που θα βάλεις τον αριθμό (Φυσικά μπορείς να πάρεις και 20 SMS δώρο καθε εβδομάδα με το log n' Win) και τα 120 λεπτά σε Wind και Q στα δίνουν μόνο αν κάνεις ενεργοποίηση με άυλη κάρτα σε κατάστημα της Wind ή Public!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο.

Ειναι για την πρώτη φορά.

 

Πως όμως παίρνεις αυτα τα 20sms και τα 120λεπτα δεν καταλαβα.

Μηπως μπορείς να μου το εξηγήσεις;;

 

 

Edit: το βρηκα το log n win.

Αυλη κάρτα εννοείς, να παω σε κατάστημα και να τους πω να βάλουν πχ 6€ στον αριθμό μου;; Και μπαίνουν αυτόματα;;

Edited by dnik
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Τα 120λεπτά τα παίρνεις αυτόματα αν κάνεις ανανέωση από κατάστημα.Πας τους λες βάλτε μου το x ποσό στο νούμερο y και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

7 του μηνα το χωρις προυποθεσεις log n win τελειωνει.για να δουμε τι προυποθεσεις θα βαλουν για να μπορεις να το χρησιμοποιεις.
Link to comment
Share on other sites

7 του μηνα το χωρις προυποθεσεις log n win τελειωνει.για να δουμε τι προυποθεσεις θα βαλουν για να μπορεις να το χρησιμοποιεις.

 

από πού το έμαθες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

από πού το έμαθες αυτό;

εδω το γραφει...

11. Τι είναι τα Log n Win δώρα και πώς λειτουργούν;

Τα Log n Win είναι δώρα τα οποία απολαμβάνεις απλά και μόνο επειδή ανήκεις στη F2G παρέα. Κάθε εβδομάδα, μπορείς να επιστρέφεις στο http://www.f2g.gr ή να επισκέπτεσαι το ΜyF2G app και να ενεργοποιείς ένα από αυτά χωρίς κανένα κόστος.

 

Τα F2G Log n Win δώρα είναι 5.

 

20' προς όλα τα δίκτυα, 20 SMS προς όλα τα δίκτυα, 30ΜB, 30’ προς όλη τη WIND και την Q, 30 SMS προς όλη τη WIND και την Q.

 

Έτσι συνολικά κάθε μήνα, μπορείς να κερδίσεις 80΄προς όλους, 80 SMS προς όλους, 120 MB, 120’ προς WIND/Q, 120 SMS προς WIND/Q ή οποιοδήποτε συνδυασμό μεταξύ αυτών.

 

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας καταναλώνεται ανά 1’’ με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3’ ενώ τα MB καταναλώνονται ανά 1 ΚΒ.

 

Τα δωρεάν λεπτά και τα δωρεάν SMS δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας, αλλά και κατά τη διάρκεια περιαγωγής. Το ίδιο ισχύει και για τα δωρεάν MB. Τα δωρεάν SMS ή λεπτά προς όλους αφορούν όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα εντός Ελλάδας.

 

Πριν το πέρας των 7 ημερών από την τελευταία ενεργοποίηση online Log n Win, δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποιο καινούριο. Επίσης, κάθε Log n Win έχει διάρκεια 7 ημέρες.

 

Π.χ. αν ενεργοποιήσεις ένα Log n Win δώρο αυτή την Παρασκευή, μπορείς να επιστρέψεις την επόμενη Παρασκευή για να ενεργοποιήσεις το ίδιο ή κάποιο άλλο.

Τα Log n Win προσφέρονται χωρίς καμιά προϋπόθεση & χωρίς κανένα κόστος μέχρι και 07/01/2014.

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το καρτέλ σιγά σιγά να μας πάει πάλι στα συμβόλαια

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

εδω το γραφει...

11. Τι είναι τα Log n Win δώρα και πώς λειτουργούν;

Τα Log n Win είναι δώρα τα οποία απολαμβάνεις απλά και μόνο επειδή ανήκεις στη F2G παρέα. Κάθε εβδομάδα, μπορείς να επιστρέφεις στο http://www.f2g.gr ή να επισκέπτεσαι το ΜyF2G app και να ενεργοποιείς ένα από αυτά χωρίς κανένα κόστος.

 

Τα F2G Log n Win δώρα είναι 5.

 

20' προς όλα τα δίκτυα, 20 SMS προς όλα τα δίκτυα, 30ΜB, 30’ προς όλη τη WIND και την Q, 30 SMS προς όλη τη WIND και την Q.

 

Έτσι συνολικά κάθε μήνα, μπορείς να κερδίσεις 80΄προς όλους, 80 SMS προς όλους, 120 MB, 120’ προς WIND/Q, 120 SMS προς WIND/Q ή οποιοδήποτε συνδυασμό μεταξύ αυτών.

 

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας καταναλώνεται ανά 1’’ με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3’ ενώ τα MB καταναλώνονται ανά 1 ΚΒ.

 

Τα δωρεάν λεπτά και τα δωρεάν SMS δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας, αλλά και κατά τη διάρκεια περιαγωγής. Το ίδιο ισχύει και για τα δωρεάν MB. Τα δωρεάν SMS ή λεπτά προς όλους αφορούν όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα εντός Ελλάδας.

 

Πριν το πέρας των 7 ημερών από την τελευταία ενεργοποίηση online Log n Win, δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποιο καινούριο. Επίσης, κάθε Log n Win έχει διάρκεια 7 ημέρες.

 

Π.χ. αν ενεργοποιήσεις ένα Log n Win δώρο αυτή την Παρασκευή, μπορείς να επιστρέψεις την επόμενη Παρασκευή για να ενεργοποιήσεις το ίδιο ή κάποιο άλλο.

Τα Log n Win προσφέρονται χωρίς καμιά προϋπόθεση & χωρίς κανένα κόστος μέχρι και 07/01/2014.

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

 

Ασχημο αυτο.Δεν θυμαμαι να το ειχε.Τωρα προστεθηκε;.Ελπιζω να παρουν παραταση τα διαφημισε πολυ και βολευουν απιστευτα.Αν και πιστευω θα τα κανει με χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Ασχημο αυτο.Δεν θυμαμαι να το ειχε.Τωρα προστεθηκε;.Ελπιζω να παρουν παραταση τα διαφημισε πολυ και βολευουν απιστευτα.Αν και πιστευω θα τα κανει με χρεωση.

 

θα βαλει προυποθεση να εχεις ανανεωσει το τελευταιο τριμηνο ή μηνα ή κατι τετοιο. Δεν υπαρχει νοημα υπαρξης με χρεωση..

Ισως τα κανει και ενα ειδος νεου μπονους και τα αυξησει λιγο σε αριθμο. Δηλαδη αμα εχεις ανανεωσει αυτο το μηνα θα μπορεις να παιρνεις χ λεπτα την εβδομαδα δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Ασχημο αυτο.Δεν θυμαμαι να το ειχε.Τωρα προστεθηκε;.Ελπιζω να παρουν παραταση τα διαφημισε πολυ και βολευουν απιστευτα.Αν και πιστευω θα τα κανει με χρεωση.

 

οχι και κανα μηνα πριν παλι το ειχε,ποτε το εβαλε ακριβως δεν ξερω αλλα δεν το προσθεσε τωρα τελευταια ειχε καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Παρε μια frog. Ειναι μακραν η καλύτερη για εξωτερικό. Ολοι οι άλλοι ειναι απλώς απατεώνες.

Link to comment
Share on other sites

Παρε μια frog. Ειναι μακραν η καλύτερη για εξωτερικό. Ολοι οι άλλοι ειναι απλώς απατεώνες.

 

Nομίζω δεν υπάρχει διαφορά στο data roaming σε σχέση με cosmoκάρτα...

111s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...