Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@psolee

Πριν περίπου 4-5 χρόνια, όταν ήρθα με φορητότητα στο F2G, με κρέμασαν Παρασκεύη απόγευμα έως και Δευτέρα χωρίς τηλέφωνο! Δηλ. η μετάβαση στο δίκτυο δεν έγινε ποτέ!!! Τότε θυμάμαι όποιος με καλούσε άκουγε το κορυφαίο "Ο αριθμός που καλείτε, δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή!!!".

Έκανα και μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ τότε. Μόλις ήρθε η Δευτέρα και αποκαταστάθηκαν όλα,

μου έδωσαν δώρο 50 ευρώ στο κινητό.

Γνώμη μου είναι ότι και τώρα θα έπρεπε να σου δώσουν κάτι αντίστοιχο στην ξεφτίλα, ή κάτι του τύπου 300 λεπτά το μήνα δώρο για ένα χρόνο χωρίς ανανέωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το free2go στο iphone 5 και το χρησιμοποιησα χωρις προβλημα σαν wifi hotspot. Ομως οταν κλεινω το hotspot δεν εχω δεδομενα στο κινητο, δηλ δεν εχω συνδεση στο ιντερνετ στο δικτυο ενω το σημα 3G ειναι δυνατο. Επισης δεν εχω την επιλογη για ρυθμισεις APN. Τι προβλημα υπαρχει; Να σημειωσω οτι πρωτη φορα σημερα χρησιμοποιω την καρτα αυτη για δεδομενα κινητου στο 5αρι.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

19η ημέρα φορητότητας. κάθε 3 ημέρες καλώ την εξυπηρέτηση πελατών. όοοοοοοολοι μα όλοι ακριβώς την ίδια "κασέτα"

 

"συγγνώμη κύριε αλλά αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με το σύστημά μας"

 

έχει προχωρήσει κανείς σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα τελικά αλλά του έστελνα το ίδιο μαιλ πρωί - μεσημέρι - βράδυ επί μια εβδομάδα τουλάχιστον...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το free2go στο iphone 5 και το χρησιμοποιησα χωρις προβλημα σαν wifi hotspot. Ομως οταν κλεινω το hotspot δεν εχω δεδομενα στο κινητο, δηλ δεν εχω συνδεση στο ιντερνετ στο δικτυο ενω το σημα 3G ειναι δυνατο. Επισης δεν εχω την επιλογη για ρυθμισεις APN. Τι προβλημα υπαρχει; Να σημειωσω οτι πρωτη φορα σημερα χρησιμοποιω την καρτα αυτη για δεδομενα κινητου στο 5αρι.

 

Θέμα τηλεφώνου είναι. Κοίταξε τις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα τηλεφώνου είναι. Κοίταξε τις ρυθμίσεις του.

 

Ποιες ρυθμισεις μπορει να ειναι; Καμμια ιδεα;

 

Edit το βρηκα, ειχε μεινει το προφιλ της βονταφον και μπλοκαρε το APN. Παντως η Απλ μου εδωσε αμεσως επιλογη να το σβησω, οποτε ολα καλα!

Edited by agid
Take five..
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω οσοι αναφέρατε πως ειχατε προβλημα με τη φόρτωση των 120' προς όλους πως ακριβώς το λύσατε.

Απο τις 1-12 έπρεπε να φορτωθουν κάτι το οποιο δεν έγινε.

Επικοινώνησα μεσω της σελίδας τους, μου ειπανε θα εχετε απάντηση σε 24 ωρες.Εχουν περασει 5 μέρες, και τζιφος.

Μειλ τους έστειλα και δεν μου απάντησαν καν , περα απο το γελοιο "συνηθως απανταμε σε 2 μερες,αν δεν σας απαντησουμε μεσα στις 2 μερες, δωστε μας 5"

Στο 1260 κάλεσα και βγηκε κασέτα που με ενημέρωνε ποσο λυπούνται που δεν μπορούν να με εξυπηρετησουν και έκλεινε η γραμμη.ΦυΣΙΚΆ μου αφαιρούσε τα 0.24 0.25 πόσα είναι δε θυμάμαι!

ΕΛΕΟΣ ΑΠΛΑ.

κάλεσα στο 13800 μπας και βγαλω ακρη, τις 2 φορες με παρεπεμψαν στο 1260 αδιαφορώντας για αυτα που τους έλεγα περί κλεισίματος της γραμμης και μη εφικτής επικοινωνίας.την τρίτη έπεσα σε ενα εξυπηρετικο παλικαρι που καταχωρησε το πρόβλημα και μου έστειλε μέσω συστήματος σμς με εναν αριθμο καταχωρησης του θέματος.Εκτοτε τπτ...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα την σιμ μετά από φορητοτητα απο Βοντα ,η κοπέλα μου ειπε για το συστημικό πρόβλημα κι ότι αν δεν ενεργοποιηθεί αύριο θα γίνει την Δευτέρα ,με αυτά που διαβάζω όμως ποια Δευτέρα δεν μου είπε ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

 

έχει προχωρήσει κανείς σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ?

 

Εγώ. Σήμερα μου ήρθε και η κοινοποίηση του εγγράφου της ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα την σιμ μετά από φορητοτητα απο Βοντα ,η κοπέλα μου ειπε για το συστημικό πρόβλημα κι ότι αν δεν ενεργοποιηθεί αύριο θα γίνει την Δευτέρα ,με αυτά που διαβάζω όμως ποια Δευτέρα δεν μου είπε ..

 

Τη Δευτερα του Αγίου Πνεύματος. Το 2014 πέφτει 9 Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτερα του Αγίου Πνεύματος. Το 2014 πέφτει 9 Ιουνίου.

Χαχα κι ειχα μια ελπίδα για την καθαρά Δευτέρα :lol: ,βρες λες να το κάνουν επίτηδες... ?

Πάντως η υπεύθυνη κοπελιά απόψε ηταν πολύ ψύχραιμη.. βέβαια δεν είχα καταλάβει -πριν να διαβασω εδώ απόψε-ακριβώς το μέγεθός του προβλήματος αλλά αυτή με απόλυτη φυσικότητα ισως από άγνοια μου είπε αν οχι αύριο όπως ηταν προγραμματισμένο τοτε την Δευτέρα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοήθεια σας σκοπεύω να ταξιδέψω εξωτερικό και εχω f2g.θελω να ξέρω τι γίνεται με τις χρεώσεις Ίντερνετ και συνομιλίας. Χρειάζεται να κάνω κατι επιπλέον ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοήθεια σας σκοπεύω να ταξιδέψω εξωτερικό και εχω f2g.θελω να ξέρω τι γίνεται με τις χρεώσεις Ίντερνετ και συνομιλίας. Χρειάζεται να κάνω κατι επιπλέον ?

 

Όπου και να πας θα μπορείς να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τίποτα (η περιαγωγή στα καρτοκινητά ενεργοποιείται αυτόματα). Απλά βάζεις την επιλογή δικτύου στο αυτόματο και μόλις συνδεθείς στο τοπικό δίκτυο θα σου έρθει SMS από τη WIND που θα αναφέρει τις χρεώσεις για εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις προς/από Ελλάδα και τη χώρα που βρίσκεσαι, το κόστος ανά SMS & MB.

 

Αν δεις ότι δεν μπορείς να κάνεις κλήση, απλά επέλεξε χειροκίνητα ένα από τα υπόλοιπα διαθέσιμα δίκτυα (μου έχει τύχει στο Βέλγιο με το προεπιλεγμένο δίκτυο).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

 

από ότι διάβασα στο τοπικ της συσκευής, δεν υποστηρίζει skype. Viber ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω οσοι αναφέρατε πως ειχατε προβλημα με τη φόρτωση των 120' προς όλους πως ακριβώς το λύσατε.

Απο τις 1-12 έπρεπε να φορτωθουν κάτι το οποιο δεν έγινε.

Επικοινώνησα μεσω της σελίδας τους, μου ειπανε θα εχετε απάντηση σε 24 ωρες.Εχουν περασει 5 μέρες, και τζιφος.

Μειλ τους έστειλα και δεν μου απάντησαν καν , περα απο το γελοιο "συνηθως απανταμε σε 2 μερες,αν δεν σας απαντησουμε μεσα στις 2 μερες, δωστε μας 5"

Στο 1260 κάλεσα και βγηκε κασέτα που με ενημέρωνε ποσο λυπούνται που δεν μπορούν να με εξυπηρετησουν και έκλεινε η γραμμη.ΦυΣΙΚΆ μου αφαιρούσε τα 0.24 0.25 πόσα είναι δε θυμάμαι!

ΕΛΕΟΣ ΑΠΛΑ.

κάλεσα στο 13800 μπας και βγαλω ακρη, τις 2 φορες με παρεπεμψαν στο 1260 αδιαφορώντας για αυτα που τους έλεγα περί κλεισίματος της γραμμης και μη εφικτής επικοινωνίας.την τρίτη έπεσα σε ενα εξυπηρετικο παλικαρι που καταχωρησε το πρόβλημα και μου έστειλε μέσω συστήματος σμς με εναν αριθμο καταχωρησης του θέματος.Εκτοτε τπτ...

ME Kάλεσε μια ευγενική κυρία σήμερα εκ μέρους της γουιντ και μου είπε πως θα κοιτάξουν το θέμα μου.όταν της είπα πως πάνε 6 μέρες πια, μου είπε πως υ[πάρχει γενικό πρόβλημα και τα ελέγχουν 1 προς 1.

Μου έδωσε σταθερό τηλεφωνο απο τηλ. κεντρο και το ονομα της ωστε να μπορω να επικοινωνησω αμεσα μαζι της σε περιπτωση που γίνει κατι...

Πόσο ακόμα να περιμενω??μεχρι δευτερα-τριτη?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

από ότι διάβασα στο τοπικ της συσκευής, δεν υποστηρίζει skype. Viber ξέρει κανείς;

 

με 256 μνήμη πολλά ζητάς ..............

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εαν μπορεις να αγορασεις πακετα καλο ειναι για καποιους

Link to comment
Share on other sites

από ότι διάβασα στο τοπικ της συσκευής, δεν υποστηρίζει skype. Viber ξέρει κανείς;

 

Μου φαίνεται λίγο κουφό να μην υποστηρίζει Skype. Κάμερα ίσως όχι, αλλά σε ήχο δύσκολο να μην υποστηρίζει.

Μάλλον δεν θα το δίνει το μαρκετ αλλά μπορεί να εγκατασταθεί από αλλού.

Αλλά σε αυτά τα λεφτά, βρίσκει κάποιος καλύτερη μεταχειρισμενη συσκευή σε άριστη κατάσταση.

Βέβαια αν τα λεφτά μπορείς ναγορασεις πακέτα είναι ευκαιρία, αν όχι μούφα.

Link to comment
Share on other sites

* Το ποσό ανανέωσης των €59 θα αποδοθεί σε 6 ισόποσες δόσεις των €8,77 κάθε μήνα (έχοντας αφαιρεθεί ο Φόρος Κινητής Τηλεφωνίας 12%).

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το υπόλοιπό σου για οποιοδήποτε είδος χρήσης (φωνή, SMS, MMS, VAS, GPRS) αλλά και για να ενεργοποιήσεις τα πακέτα καρτοκινητής που επιθυμείς.

 

Η πρώτη δόση θα αποδοθεί την ημέρα που θα λάβεις την προσφορά. Η κάθε επόμενη δόση θα αποδίδεται την 1η ημέρα κάθε μήνα.

Κάθε συνδρομητής μπορεί να πάρει μόνο 1 φορά την προσφορά.

H αποστολή του πακέτου γίνεται εντός 3 εργάσιμων ημερών.

Προκειμένου να αποδοθούν τα €59 θα πρέπει να πραγματοποιηθεί μια εξερχόμενη κλήση.

Τα €59 αποδίδονται μόνο στον αριθμό F2G που δηλώσατε ή στο νέο αριθμό F2G που ζητήσατε με την προσφορά.

Η προσφορά δεν ισχύει για αιτήσεις φορητότητας

Η προσφορά ισχύει μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μια νεα προσφορα τυπου Carl και galaxy pocket που εγινε χαμος περσυ...

 

Το κινητο μπορει απο επιδοσεις να ειναι για τα μπαζα ΟΜΩΣ εχει καποια πραγματακια οπως ραδιο, καρτα sd, μπροστικη καμερα, DUAL SIM που καθυστουν χρηστικοτατο για καποιον που δεν εχει καθολου ή θελει έντρυ λεβελ για να γνωρισει το αντροηντ.

 

Δυο ειναι τα θεματακια για μενα, το παιρνουμε τωρα, ή περιμενουμε μην σκασει καλυτερη συσκευη?? Επεισης ισχυει για Q?

 

Τα 256 σηκωνει το Viber μετα χιλια ζορια βεβαια... εχω το χ10μινι και ψιλοδουλευει...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...