Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση που ίσως έχει ειπωθεί, αν ενεργοποιήσουμε το πακέτο με τα 5€ που σε δίνει 200 λεπτά προς όλους θα καταργηθεί η προηγούμενη προσφορά που δίνει 300' λεπτά προς όλους με την ανανέωση των 10€ ή θα τα έχουμε και τα δυο ταυτόχρονο??

 

Και τα 2ταυτοχρονα, αλλα τι νοημα εχει; ασε να προχωρησει το 300 και αν παει για τελειωμα βαζεις το 200αρι.

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπόν απλά σε περίπτωση που έβαζα 5€ αντί για 10€ η αντίστροφα να είχα και τις δυο επιλογές...
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπόν απλά σε περίπτωση που έβαζα 5€ αντί για 10€ η αντίστροφα να είχα και τις δυο επιλογές...

 

Αν δεν βαλεις 10€ δεν υπαρχουν τα 300 μπονους. Δεν καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πακέτο με τα 8,5€ αλλαξε το online bonus και δινει 100' προς όλους δωρο μεχρι 15/9!!!http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/ Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαλεις 10€ δεν υπαρχουν τα 300 μπονους. Δεν καταλαβαινω.

 

Δες αν βάλω τώρα 10€ έχω τα 300' αν κάποια στιγμή με πιάσει αφραγκία και βάλω 5€ θέλω να χω τα 200'... Αν όμως ενεργοποιώντας το πακέτο με τα 200' χανόταν η επιλογή του πακέτου με τα 300' τότε θα κρατούσα το πακέτο των 300' και θα έβαζα 10ευρα....

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Δες αν βάλω τώρα 10€ έχω τα 300' αν κάποια στιγμή με πιάσει αφραγκία και βάλω 5€ θέλω να χω τα 200'... Αν όμως ενεργοποιώντας το πακέτο με τα 200' χανόταν η επιλογή του πακέτου με τα 300' τότε θα κρατούσα το πακέτο των 300' και θα έβαζα 10ευρα....

 

Μπορεις να βαζεις οσο θελεις, αλλα μονο απο 10 εως19 παιρνεις τα 300'. Αν βαλεις λιγοτερα δεν χανεις ουτε κερδιζεις τπτ.

Για να παρεις τα 300 πρεπει μια φορα το μηνα να βαζεις 10. Αλλιως οποτε βαλεις. Το δικαιωμα δεν χανεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαζεις οσο θελεις, αλλα μονο απο 10 εως19 παιρνεις τα 300'. Αν βαλεις λιγοτερα δεν χανεις ουτε κερδιζεις τπτ.

Για να παρεις τα 300 πρεπει μια φορα το μηνα να βαζεις 10. Αλλιως οποτε βαλεις. Το δικαιωμα δεν χανεται.

 

Μάλλον δεν έχεις ενημερωθεί δες εδώ πλέον και με 5€ μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 200' προς όλους.

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ενημερωθεί δες εδώ πλέον και με 5€ μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 200' προς όλους.

 

Μάλλον σε πιάσαν οι ζεστές.σωστά τα λέει ο φίλος. Τα 300 λεπτά είναι μπόνους. Ανανεώνεις με 10~19 ευρώ και σου κάνουμε δώρο 300 λεπτά! Αν δεν έχεις λεφτά τον επόμενο μήνα ή δεν θέλεις να ανανεώσεις για οποιαδήποτε λόγο δεν χάνεις το δικαίωμα σου στο μπόνους. Μπορείς πληρώνοντας 5€ που έχεις στην κάρτα σου να αγοράσεις πακέτο με 200 λεπτά προς όλους. Όποια στιγμή θέλεις και εφοδον εξακολουθει να ισχύει στο μέλλον ακόμα η προσφορά μπορείς να βάλεις 10€ και άνω και να πάρεις το μπόνους.Δεν είναι απαραίτητη η ανανέωση κάθε μήνα.

 

Αυτά αν έχω καταλάβει και εγώ σωστά

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ενημερωθεί δες εδώ πλέον και με 5€ μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 200' προς όλους.

 

Δεν υπαρχει "πλεον". Και πριν ισχυει το 300' με ανανεωση 10+ ευρω και δυνατοτητα ενεργοποιησης του 200'/5ευρω.

 

Απλα τωρα μπορεί να γινεται αυτοματα. Δεν αλλάζει κατι στο μπονους.

 

Ειναι νεα δυνατοτητα της υπηρεσιας.

ΔΕΝ ειναι προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε πιάσαν οι ζεστές.σωστά τα λέει ο φίλος. Τα 300 λεπτά είναι μπόνους. Ανανεώνεις με 10~19 ευρώ και σου κάνουμε δώρο 300 λεπτά! Αν δεν έχεις λεφτά τον επόμενο μήνα ή δεν θέλεις να ανανεώσεις για οποιαδήποτε λόγο δεν χάνεις το δικαίωμα σου στο μπόνους. Μπορείς πληρώνοντας 5€ που έχεις στην κάρτα σου να αγοράσεις πακέτο με 200 λεπτά προς όλους. Όποια στιγμή θέλεις και εφοδον εξακολουθει να ισχύει στο μέλλον ακόμα η προσφορά μπορείς να βάλεις 10€ και άνω και να πάρεις το μπόνους.Δεν είναι απαραίτητη η ανανέωση κάθε μήνα.

 

Αυτά αν έχω καταλάβει και εγώ σωστά

 

Τα ίδια λέμε και άλλα καταλαβαίνουμε διάβασε πρώτα απ την αρχή τα σχόλια και μετά μίλα. Δεν αμφισβήτησα αυτό που λέει ο φίλος απλά ρώτησα αν με την ενεργοποίση των 200' λεπτών χάνεται το δικαίωμα για το μπόνους των 300'....

 

Με απάντησαν ΤΕΛΟΣ μην το αναλύσουμε περαιτέρω

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μηνες ειχα κανει εγραφη και εληγε την επομενη μερα, πριν ανανεωσω.

Τωρα που το σκεφτομαι, ισως γιατι δεν μπορεις να παρεις τα μπονους που ισχυουν για ενα μηνα.

Παντως ναι εχουν αλλαξει πολλα στο λογισμικο τους.

οχι δεν κανεις κανενα λαθος,.....εχουν αλλαξει το λογισμικο τους προφανως και δεν μπορεις να εγγραφεις αν το νουμερο ειναι κοντα στην ληξη του...

το εχω δοκιμασει και εγω με 2-3 νουμερα....αν κανεις την ανανεωση μετα θα δουλευει μια χαρα και θα μπορεις να κανεις εγγραφη....

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σχετικά με την αδυναμία εγγραφής μου στο myf2g.

Έχω ανοίξει επικοινωνία με την wind και είτε θα το λύσουν αυτοί το θέμα, είτε απλά θα ανανεώσω 10 μέρες νωρίτερα από ό,τι υπολόγιζα, δεν πειράζει.

 

Έχω την εντύπωση ότι πέρα από το πότε λήγει ο αριθμός σου, πρέπει να βάζεις χρήματα κάθε 6 μήνες τουλάχιστον 1 φορά για να διατηρείται το υπόλοιπο...

Αυτό ισχύει μόνο στη vodafone, στην wind κλπ πρέπει να βάζεις χρήματα κάθε 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πακέτο με τα 8,5€ αλλαξε το online bonus και δινει 100' προς όλους δωρο μεχρι 15/9!!!http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

 

Ναι και εγω σήμερα το είδα , το online bonus τον 150 mb έγινε 100 λεπτα προς όλους και αφαίρεσαν τα 150 σε σταθερά και τα έκαναν 300mb :)

Να ρωτήσω κατι αν κάποιος εχει καταλάβει οταν λεει online bonus 100 προς ολους λέει μονο για τα κινητά η και για τα σταθερά ?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπάρχει κάποιο σταθερό της WIND που να σε πηγαίνει στο 1260 ώστε να γλιτώνει κανεις τι χρέωση(εφόσον έχει απεριόριστα σταθερά)παιρνοντας απο σταθερο ?

Στο επισημο σαιτ της wind (φυσικα) δε γραφει τιποτα...

το τηλεφωνικο κεντρο 210 6158000 απλα σου λεει να παρεις στο 1260 και σου κλεινει τη γραμμη μετα.

Edited by mad7
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω σήμερα το είδα , το online bonus τον 150 mb έγινε 100 λεπτα προς όλους και αφαίρεσαν τα 150 σε σταθερά και τα έκαναν 300mb :)

Να ρωτήσω κατι αν κάποιος εχει καταλάβει οταν λεει online bonus 100 προς ολους λέει μονο για τα κινητά η και για τα σταθερά ?

 

Για κινητά και σταθερά μαζί.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο τηλέφωνο σταθερό που να σε πηγαίνει στο 1260 ώστε να γλιτώνει κανεις τι χρέωση(εφόσον έχει απεριόριστα σταθερά) ?

Νομίζω κάποιο από τα παρακάτω είναι σαν να καλείς το 1260 αλλά δε χρεώνεσαι αν έχεις δωρεάν λεπτά προς σταθερά:

2105100100

2106158000

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

μετά από ανανέωση μου έδωσαν μπόνους διπλάσια χρήματα που λήγουν σε ενα μήνα, με αυτά μπορώ να αγοράσω πακέτο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

μετά από ανανέωση μου έδωσαν μπόνους διπλάσια χρήματα που λήγουν σε ενα μήνα, με αυτά μπορώ να αγοράσω πακέτο ιντερνετ?

 

Όχι. Είναι μόνο για sms και ομιλία.Για αυτό ξόδεψε αυτά πριν αγοράσεις κάποιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Είναι μόνο για sms και ομιλία.Για αυτό ξόδεψε αυτά πριν αγοράσεις κάποιο πακέτο.

 

σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Είχες λάβει κάποιο μήνυμα ότι αν κάνεις ανανέωση τις επόμενες μέρες... μπλα μπλα μπλα;

Αν ναι, τότε στο μήνυμα διευκρινίζεται αυτό, (ότι δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις αγορά πακέτων).

Σπάνια μπορεί να λάβεις μήνυμα ότι διπλασιάζεται η αξία ανανέωσης.

Εκεί δεν υπάρχει λήξη σε 30 μέρες. Διπλασιάζονται κανονικά οι μονάδες σου, (το υπόλοιπό σου), όχι ως μπόνους αλλά κανονικά.

Και εννοείται ότι σε αυτή την περίπτωση μπορείς να αγοράσεις ότι πακέτο θέλεις.

Πάντως έχω κάνα χρόνο να λάβω τέτοιο μήνυμα.

Πλέων δίνουν χρόνο ως μπόνους για 30 μέρες χωρίς δυνατότητα αγοράς πακέτου.

Αν κάτι μου διαφεύγει, διορθώστε με.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το μήνυμα που στέλνουν από WIND ισχύει και το εξής. Σ’ μένα δηλ. έχουν στείλει κατά καιρούς μήνυμα διπλασιασμού που διευκρινίζουν ότι αυτά τα χρήματα του διπλασιασμού δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά κάποιου πακέτου, αλλά μόνο για κλίσεις ή sms και μόνο Ελλάδα. Επίσης μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για daily internet (1€ για 20MB). Τελευταία μου στέλνουν το μήνυμα: ανανέωσε 5€ μέσα στις απόμενες 2 ημέρες και έχεις 90 λεπτά προς όλους και τα 5€ σου μένουν στην κάρτα. Σε αυτή την περίπτωση όντως με αυτά τα 5€ μπορείς να αγοράσεις πακέτο. Κατά τη γνώμη μου αυτή είναι ποιο καλή προσφορά και συμφέρει κυρίως τους νέους συνδρομητές που δεν έχουν τα 300 λεπτά με 10€+, αρκεί να τους έρθει τέτοιο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάποιο από τα παρακάτω είναι σαν να καλείς το 1260 αλλά δε χρεώνεσαι αν έχεις δωρεάν λεπτά προς σταθερά:

2105100100

2106158000

 

σε ευχαριστω πολυ

εισχιει μονο το 5100100.το 6158000 (τηλεφωνικο κεντρο)απλα σου λει να παρεις στο 1260 και σε κοβει.

Edited by mad7
Link to comment
Share on other sites

Είχες λάβει κάποιο μήνυμα ότι αν κάνεις ανανέωση τις επόμενες μέρες... μπλα μπλα μπλα;

Αν ναι, τότε στο μήνυμα διευκρινίζεται αυτό, (ότι δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις αγορά πακέτων).

Σπάνια μπορεί να λάβεις μήνυμα ότι διπλασιάζεται η αξία ανανέωσης.

Εκεί δεν υπάρχει λήξη σε 30 μέρες. Διπλασιάζονται κανονικά οι μονάδες σου, (το υπόλοιπό σου), όχι ως μπόνους αλλά κανονικά.

Και εννοείται ότι σε αυτή την περίπτωση μπορείς να αγοράσεις ότι πακέτο θέλεις.

Πάντως έχω κάνα χρόνο να λάβω τέτοιο μήνυμα.

Πλέων δίνουν χρόνο ως μπόνους για 30 μέρες χωρίς δυνατότητα αγοράς πακέτου.

Αν κάτι μου διαφεύγει, διορθώστε με.

 

η διαδικασια αυτη λεγεται LAZAROUS για ευνοητους λογους, βλεπουν οτι εχεις παρα πολυ καιρο να βαλεις καρτα κ σε δελεαζουν με το διπλασιασμο του ποσου της καρτας που θα ανανεωσεις... Δυστηχως εχουν παρα πολυ καιρο να γινει κ μαλλον ειναι μονο πια αυτο με την ληξη μετα απο 30 μερες κ χωρις αγορα πακετων... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση χρόνου ομιλίας 10 η 15 η 20€ από κατάστημα wind έχουμε κάποιο δώρο για νέους συνδρομητές;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...