Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι του forum,

είμαι κάτοχος F2G2 και το Σάββατο θα ταξιδέψω σε Βαρκελώνη, Ισπανία. Θα ζητούσα ευγενικά τα "φώτα" σας σχετικά με το Romming και ποιό συγκεκριμένα:

1) Εχω τη δυνατότητα να στέλνω και νά λαμβάνω SMS; Αν ναι με ποιά χρέωση;

2) Εχω τη δυνατότητα να καλώ και να με καλούν (σε ομιλία); Αν ναι με ποιά χρέωση;

3) Για mobile internet εχει κάποιο νόημα να το σκεφτώ ή να ξεχάσω την τρίτη ερωτησή μου...;;;

 

Σας ευχαριστώ θερμά για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας.

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι , δωρεάν εισερχόμενα , 0,12 τα εξερχόμενα

2) Ναι 0,48 εξερχόμενες ,προς όλη την Ε.Ε. , 0,18 εισερχόμενες.

3) Ξέχασε το καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum,

είμαι κάτοχος F2G2 και το Σάββατο θα ταξιδέψω σε Βαρκελώνη, Ισπανία. Θα ζητούσα ευγενικά τα "φώτα" σας σχετικά με το Romming και ποιό συγκεκριμένα:

1) Εχω τη δυνατότητα να στέλνω και νά λαμβάνω SMS; Αν ναι με ποιά χρέωση;

2) Εχω τη δυνατότητα να καλώ και να με καλούν (σε ομιλία); Αν ναι με ποιά χρέωση;

3) Για mobile internet εχει κάποιο νόημα να το σκεφτώ ή να ξεχάσω την τρίτη ερωτησή μου...;;;

 

Σας ευχαριστώ θερμά για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας.

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

 

Το roaming ενεργοποιείται αυτοματα κ μπορεις κ να μιλας κ να στελνεις sms.

Για χρεωσεις δες http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/periagwgh/xrewseis-periagwghs/sundromhtes-kartokinhths.aspx

 

και εδω για τις προσφορες http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/periagwgh/xrewseis-periagwghs/prosfores.aspx

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

επειδη δε ξερω τη συσκευη σου, στις 'επιλογες' εχεις ''α) μονο 2g και β) μονο 3g'', ή ''α) μονο 2g και β) 2+3g'';

 

Έχω android 2.1 !

( vodafone joy 845 )

;;

Έχει απλώς την επιλογή "χρήση μόνο 2g Δικτύων" ή "κανονικό internet (2g+3g)"

 

Είναι γνωστό πρόβλημα, και έχει να κάνει με το στήσιμο του 3G, δυστυχώς εδώ και χρόνια, κανείς δεν έχει ασχοληθεί να το διορθώσει, η μόνη προσωρινή λύση είναι να ανοίξεις ένα Command Prompt και να κάνεις συνεχώς Ping προς κάποια IP, παράλληλα με το Surfing σου... :cool:

 

Αμήν, που κάποιος το επιβεβαιώνει! mobile internet στη wind ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ παιδιά. Είναι τόσο ερασιτέχνες οι άνθρωποι που πρακτικά "ακυρώνουν" ένα από τα προϊόντα τους (mobile internet) επειδή βαριούνται να το διορθώσουν; Γι' αυτό πάνε να χρεωκοπήσουν! Δεν πρέπει κανένας να αγοράσει πρόγραμμα mobile internet από wind. You have been warned. Πληρώνω για να σερφάρω και ΔΕΝ μπορώ να σερφάρω!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο με τις προσφορές. Έβαλα χθες κάρτα 20 ευρώ και στέλνω να ΥΠ στο 1237 και μου λέει ότι έχω 40 ευρώ μέχρι τις 26/3/. Δε θα έπρεπε να λέει 20 ευρώ για 30 ημέρες???
Link to comment
Share on other sites

εποβεβαιωνω....0,14 € τα εξερχομενα

το δε ιντερνετ (ειχε δεκ-2010) ..... 0,073 € τα 10 Κb....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο με τις προσφορές. Έβαλα χθες κάρτα 20 ευρώ και στέλνω να ΥΠ στο 1237 και μου λέει ότι έχω 40 ευρώ μέχρι τις 26/3/. Δε θα έπρεπε να λέει 20 ευρώ για 30 ημέρες???

μήπως σου χει περάσει το σύστημα δύο διπλασιασμούς;; γιατί κι εμένα αν βάλω κάρτα 10€ μου βάζει bonus 20€ απλά μου λέει ότι το πρώτο bonus λήγει σε 3 ημέρες και το δεύτερο σε 30!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αμήν, που κάποιος το επιβεβαιώνει! mobile internet στη wind ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ παιδιά. Είναι τόσο ερασιτέχνες οι άνθρωποι που πρακτικά "ακυρώνουν" ένα από τα προϊόντα τους (mobile internet) επειδή βαριούνται να το διορθώσουν; Γι' αυτό πάνε να χρεωκοπήσουν! Δεν πρέπει κανένας να αγοράσει πρόγραμμα mobile internet από wind. You have been warned. Πληρώνω για να σερφάρω και ΔΕΝ μπορώ να σερφάρω!!

Τι λέτε ρε σεις? εγώ σερφάρω κανονικότατα με 3G συνδέοντας το κινητο στον υπολογιστή χωρίς κολλήματα και μάλιστα με καλή ταχύτητα (το κινητό υποστηρίζει μέχρι 3,6 Mbps και πιάνω 1-2 συνήθως)

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε σεις? εγώ σερφάρω κανονικότατα με 3G συνδέοντας το κινητο στον υπολογιστή χωρίς κολλήματα και μάλιστα με καλή ταχύτητα (το κινητό υποστηρίζει μέχρι 3,6 Mbps και πιάνω 1-2 συνήθως)

 

:offtopic:

 

αγαπητέ να κάνεις τα παράπονα σου στην εταιρία..πως είναι δυνατόν να πιάνεις εσύ 1-2 και οι άλλοι να μην πιάνουν ? Να πεις στην εταιρία να σου ρίξουν την ταχύτητα...απαράδεκτός ! :blink:

 

υ.γ αστειεύομαι φυσικά...έλεος με τα αρνητικά σχόλια !!! Πάτε αλλού και τελείωσε το ζήτημα...η κάθε εταιρία έχει τα υπέρ/κατά ανάλογα την περιοχή ! Δεν θέλει πολύ μυαλό για να το ξέρει/καταλάβει κανείς αυτό ! Και εγώ σερφάρω μια χαρά από το κινητό μου.

 

υ.γ2 όχι, δεν δουλεύω σε καμία εταιρία κινητής τηλεφωνίας !

Link to comment
Share on other sites

Εγω σερφαρω πολυ καλα εδω και καμια τριετια που το χρησιμοποιω και εχω παντου hspa,δεν εχω edge βεβαια,για να μην το δουλευα συνεχεια 3g να κραταγε παραπανω η μπαταρια,αλλα δεν εχω πουθενα προβλημα και το δουλευω ΠΟΛΥ

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

αγαπητέ να κάνεις τα παράπονα σου στην εταιρία..πως είναι δυνατόν να πιάνεις εσύ 1-2 και οι άλλοι να μην πιάνουν ? Να πεις στην εταιρία να σου ρίξουν την ταχύτητα...απαράδεκτός ! :blink:

 

υ.γ αστειεύομαι φυσικά...έλεος με τα αρνητικά σχόλια !!! Πάτε αλλού και τελείωσε το ζήτημα...η κάθε εταιρία έχει τα υπέρ/κατά ανάλογα την περιοχή ! Δεν θέλει πολύ μυαλό για να το ξέρει/καταλάβει κανείς αυτό ! Και εγώ σερφάρω μια χαρά από το κινητό μου.

 

υ.γ2 όχι, δεν δουλεύω σε καμία εταιρία κινητής τηλεφωνίας !

 

 

..έλεος με τα αρνητικά σχόλια !!! Πάτε αλλού και τελείωσε το ζήτημα...η κάθε εταιρία έχει τα υπέρ/κατά ανάλογα την περιοχή ! Δεν θέλει πολύ μυαλό για να το ξέρει/καταλάβει κανείς αυτό ! Και εγώ σερφάρω μια χαρά από το κινητό μου.

 

υ.γ2 όχι, δεν δουλεύω σε καμία εταιρία κινητής τηλεφωνίας !

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά

ο ένας λέει ότι σε ρύθμιση 3g κολλάει συνέχεια το internet και το επιβεβαιώνει άλλο μέλος ότι είναι ΓΝΩΣΤΟ θέμα στη wind και έχει να κάνει με το πώς είναι φτιαγμένο το δίκτυο και οι κεραίες

και

ο άλλος λέει σερφάρω τέλεια, χωρίς κολλήματα, χωρίς να παγώνει η σύνδεση και με καλή ταχύτητα.

 

Άντε να βγάλει κάποιος άκρη...............

 

Σε εμένα κολλάει αγριότατα η σύνδεση ΚΑΙ από το laptop και από το κινητό (για να μην λέτε ότι είναι θέμα hardware/modem).

Βρίσκομαι σε απομακρυσμένη αγροτική περιοχή.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη το σερφάρισμα με wind είτε από κινητό (ppc) είτε από netbook γίνεται ανετότατα χωρίς κολλήματα και παγώματα σύνδεσης.

 

Το μόνο κακό είναι ότι το σήμα 3G δεν έχει την φοβερή κάλυψη που θα θέλαμε αλλά απλά ικανοποιητική.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη το σερφάρισμα με wind είτε από κινητό (ppc) είτε από netbook γίνεται ανετότατα χωρίς κολλήματα και παγώματα σύνδεσης.

 

Το μόνο κακό είναι ότι το σήμα 3G δεν έχει την φοβερή κάλυψη που θα θέλαμε αλλά απλά ικανοποιητική.

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε! Εξαρτάται βέβαια από την περιοχή η κάλυψη...Στις περιοχές που κινούμαι εγώ (κέντρο, τει θεσσαλονίκης, άνω πόλη) δεν έχω σχεδόν κανένα πρόβλημα στην κάλυψη και στην ταχύτητα.... Έχει τύχει βέβαια να είμαι σε μέρη που η κάλυψη είναι ανύπαρκτη....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κολλάει αγριότατα η σύνδεση ΚΑΙ από το laptop και από το κινητό (για να μην λέτε ότι είναι θέμα hardware/modem).

Βρίσκομαι σε απομακρυσμένη αγροτική περιοχή.

 

Νομίζω ότι πρέπει να επικοινωνήσεις (αν δεν το έκανες ήδη) μαζί τους και να τους αναφέρεις το πρόβλημα...Είναι λίγο λογικό να υπάρχουν σε απομακρυσμένη περιοχή ή εκτός μεγάλων πόλεων προβλήματα, αλλά αν δεν τα αναφέρει κάποιος...δεν θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη το σερφάρισμα με wind είτε από κινητό (ppc) είτε από netbook γίνεται ανετότατα χωρίς κολλήματα και παγώματα σύνδεσης.

 

Το μόνο κακό είναι ότι το σήμα 3G δεν έχει την φοβερή κάλυψη που θα θέλαμε αλλά απλά ικανοποιητική.

Εγώ πάντως το 3G που το χρειάζομαι στη Θεσσαλονίκη ΜΟΝΟ όταν πηγαίνω στο γήπεδο, είτε πριν είτε κατά το ημίχρονο είτε κατά τη διάρκεια του αγώνα το ίντερνετ όχι απλά σέρνεται, αλλά δεν ανοίγει ούτε καν σελίδα... Και μιλάμε με φουλ σήμα 3G. Εντάξει είναι προφανώς και λόγω της πολυκοσμίας, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις το χρειάζομαι, οφείλουν να προσφέρουν υπηρεσίες. Διπλανός μου με Cosmote σερφαρει άνετα.

 

Δίνεται προτεραιότητα στα συμβόλαια από τα καρτοκινητά μήπως; Υπάρχει τέτοια επιλεκτικότητα στο δίκτυο; Γιατί και για την Κοσμοτέ νομίζω ότι μόνο στα συμβόλαια τρέχει καλά το ίντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Μπα,εχει καθαρα να κανει με τις χιλιαδες κοσμου που ειναι ταυτοχρονα στην ιδια κυψελη,μπουκωνει το συστημα,κατι σαν ααυτο που γινεται το βραδυ της πρωτοχρονιας

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στη διαθεσιμότητα δικτύου, τα συμβόλαια προηγούνται σε σχέση με τα καρτοκινητά, αλλά καμία εταιρεία δεν θα βγει να το επιβεβαιώσει... :X
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 1342 για να αλλάξω πακέτο από καρτοκινητό σε f2g. Μου το άλλαξε σε f2g4. Πως μπορώ να το αλλάξω σε f2g2?
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 1342 για να αλλάξω πακέτο από καρτοκινητό σε f2g. Μου το άλλαξε σε f2g4. Πως μπορώ να το αλλάξω σε f2g2?

 

Δεν μπορείς. Δεν είναι πλέον "εμπορικά διαθέσιμο".

Όποιος το 'χει... το 'χει και τέλος. Οι "νέοι" πάνε στο f2g4 [= απλό f2g].

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

Εχει ενα νουμερο free2go ο πατερας μου το οποιο ειχε καιρο να το χρησιμοποιησει... Ομως εχει πεταξει ολα τα χαρτια και δεν εχει ουτε χρηματα μεσα και δεν μπορω να βρω ποιος ειναι ο αριθμος του τηλεφωνου.

Υπαρχει καποια λυση εκτος απο το να κανω ανανεωση χρονου ομιλιας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

Εχει ενα νουμερο free2go ο πατερας μου το οποιο ειχε καιρο να το χρησιμοποιησει... Ομως εχει πεταξει ολα τα χαρτια και δεν εχει ουτε χρηματα μεσα και δεν μπορω να βρω ποιος ειναι ο αριθμος του τηλεφωνου.

Υπαρχει καποια λυση εκτος απο το να κανω ανανεωση χρονου ομιλιας;

 

είναι δηλωμένο? αν είναι μπορείς να πας σε ένα κατάστημα για να σου πουν

αλλά το καλύτερο είναι να κάνεις μια ανανέωση και μια αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

είναι δηλωμένο? αν είναι μπορείς να πας σε ένα κατάστημα για να σου πουν

αλλά το καλύτερο είναι να κάνεις μια ανανέωση και μια αναπάντητη.

 

Ναι δηλωμενο ειναι κανονικα. Απλα κατι το χρειαζομουν τωρα και για αυτο ρωτησα. Αλλα μαλλον δεν υπαρχει καποιος τροπος απο οτι βλεπω δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δηλωμενο ειναι κανονικα. Απλα κατι το χρειαζομουν τωρα και για αυτο ρωτησα. Αλλα μαλλον δεν υπαρχει καποιος τροπος απο οτι βλεπω δυστυχως...

δοκίμασε κάτι από τα 2

επέκταση υπολοίπου

WIND Ring Me Now εμφανίζετε στον αποστολέα ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...