Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει το WIND PLUS NON STOP με 40 ΜΒ τον μήνα και 4,06 ευρώ

Θα βρείς όλες τις πληροφορίες και τον τρόπο ενεργοποίησης στο link που παραθέτω.

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Υπηρεσίες-WIND/WIND-Plus-Non-Stop.aspx

Αυτό σου δίνει δωράν MB μόνο στο gwap.b-online.gr, αν μπεις με το gint.b-online.gr χρεώνει, νομίζω;

Link to comment
Share on other sites

Όχιιιιιιι :(

 

http://i.imgur.com/9Ofq3.png

 

και εμένα το ίδιο έκλεισα το προφίλ του ίντερνετ για μην με χρεώνει εάν μπω από συνήθεια και πήρα το cu στα χέρια μου . Άντε να δούμε τι προσφορά θα βγάλουνε για πιο οικονομικό ίντερνετ σκεφτόμουνα να παω στην κίου αλλά δεν παω διότι έχει πάρει παράταση για έναν μήνα και επειδή άμα λήξει η κίου δεν έχει πακέτα ίντερνετ οπότε τζάμπα θα κάνω φορητότητα ή άμα πάρω καινούργιο αριθμό για έναν μήνα δεν αξίζει.Για να δούμε θα δείξει... Όλο και κάτι πιστεύω ότι θα βγει. Καληνύχτες!!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο υπάρχει το f2go2 και δεν το πειράζουν δεν πρόκειται να φύγω. Ξαφνικά έγινε σε όλους ανάγκη να έχουν internet στο κινητό αντί να πείτε κανένα ευχαριστώ που σας έδινε 1.5 giga δωρεάν για ένα χρόνο και τις καλύτερες χρεώσεις … αυτή η εταιρία έφτιαξε όλους τους ψαγμένους χρηστές και τους επιβραβεύει ακόμα και τώρα με την στάση της . αν και είμαι και εγώ από αυτούς που την έκραζαν στο παρελθόν οφείλω να παραδεχτώ ότι είναι η καλύτερη εταιρία τα τελευταία 2 χρόνια.
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Τον Φεβρουάριο θα τον βγάλουμε με την Q και αν δε βελτιωθεί η κατάσταση μου φαίνεται ότι θα αρχίσουν να "λήγουν" σιγά-σιγά οι Wind κάρτες μου.

 

Αλήθεια, σε περίπτωση που λήξει ο χρόνος ισχύος μιας κάρτας, εξακολουθεί να είναι ταυτοποιημένη στο όνομά μου; Διαγράφεται αυτομάτως ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

 

Ξαφνικά έγινε σε όλους ανάγκη να έχουν internet στο κινητό αντί να πείτε κανένα ευχαριστώ που σας έδινε 1.5 giga δωρεάν για ένα χρόνο και τις καλύτερες χρεώσεις …

 

Ανάγκη έγινε από τη στιγμή που κάθε smartphone ακόμα και για να κλ@σει χρειάζεται σύνδεση στο internet. Επίσης να σημειώσω ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε πει αρκετά ευχαριστώ και μπράβο για το 1,5GB αλλά από τη στιγμή που δε συνεχίζει με μια καλή προσφορά θα κοιτάξουμε και εμείς το συμφέρον μας αλλού.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να τα δώσει όλα τζάμπα, αλλά μπορεί με ένα κόστος 1-2 ευρώ να δίνει 100MB, με 5 ευρώ να δίνει 500MB και με ένα δεκάρικο να δίνει 1GB. Θεωρώ (κοιτώντας και τα αντίστοιχα πακέτα στο εξωτερικό) ότι τέτοιες τιμές είναι εφικτές και όποιος θέλει και χρειάζεται internet στο κινητό του θα τις πληρώσει.

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Λέει ότι το οικονομικό μου πακέτο είναι το wind f2g. Άρα έχω το f2g1; Παρεμπιπτόντως, έχει καμία σημασία αυτό;.

 

έχεις στείλει ποτέ το κενό μήνυμα στο 1342 για να πάρεις τις 34% φτηνώτερες χρεώσεις ; Κάνε μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμούσα αν μετά από τόσους μήνες η wind έστελνε ένα μήνυμα για να με ενημερώσει για το τέλος του δωρεάν ίντερνετ, κι όχι για μια σελίδα fb που άνοιξε μια φίλη να μου τρώει ελαφρά τη καρδία κανά 10ευρω τουλάχιστον , επειδή απλώς πριν από λίγα λεπτά το ρολόι πέρασε από 12. Τυπικά όλα είναι καλά, αλλά αν είναι κάθε φορά να με περιμένει στη γωνία για να με πυροβολήσει, μου φαίνεται δεν θα πάρω. 10 ευρώ για μια σελιδούλα; Τι στο καλό άνοιξε;
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

είσαι στο κλασικό freeto go και όχι σε πρόγραμμα δέσμευσης τιμής. Γενικά όλα τα πακέτα f2g1.... Και τα υπόλοιπα είχανε πολύ πιο οικονομικές χρεώσεις από το κλασικό wind free to go , αλλά η δέσμευση τιμής στην γουίντ έχει πάψει να ισχύει οπότε όσοι είχανε μείνει στα συγκεκριμένα πακέτα απολάμβαναν οικονομικότερες χρεώσεις και 0,01ευρώ το λεπτό προς 2 αριθμούς γουίντ της επιλογής τους και διαφορά αλλά πακέτα που είχανε. Δυστυχώς εσυ δεν είσαι σε κάποιο τέτοιο πακέτο και δεν μπορείς να μεταφερθείς στα πακέτα αυτα διότι είναι μη εμπορικά διαθέσιμα.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

 

έχεις στείλει ποτέ το κενό μήνυμα στο 1342 για να πάρεις τις 34% φτηνώτερες χρεώσεις ; Κάνε μια δοκιμή.

Σε ευχαριστώ και γι'αυτό! Έτσι απλά, -34%!

Link to comment
Share on other sites

άκου να δεις τι θα πει αλυσιδωτή αντίδραση:

0 MB από wind, δεν θα αγοράσω το VF joy που ήμουν έτοιμη...

 

και παροπλίζω και το φ2γ5 που είχα μόνο για νετ

 

στο νόκια 6300 θα βάλω VF surf&mail 60, φτάνει και περισσεύει.

 

όμως το φ2γ2 δεν το πειράζω! Δεν θυσιάζω το 0,11 το λεπτό!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα 15 ευρω και μου εδωσε και αλλα 15 με το διπαλσιασμο.

ενεργοποιησα το 1γιγα με τα 15 ευρα μιας και για την ωρα δεν υπαρχει κατι νεοτερο για ιντερνετ.

φυσικα το 15αρι για το ιντερνετ το τραβηξε απ το κανονικο υπολοιπο και οχι απ το υπολοιπο του διπλασιασμο.

 

 

πως μαθαινω το υπολοιπο των μεγαμπαιτ?

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα 15 ευρω και μου εδωσε και αλλα 15 με το διπαλσιασμο.

ενεργοποιησα το 1γιγα με τα 15 ευρα μιας και για την ωρα δεν υπαρχει κατι νεοτερο για ιντερνετ.

πως μαθαινω το υπολοιπο των μεγαμπαιτ?

φυσικα το 15αρι για το ιντερνετ το τραβηξε απ το κανονικο υπολοιπο και οχι απ το υπολοιπο του διπλασιασμο.

 

στελνεις ΥΠ στο 19595

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου δίνει δωράν MB μόνο στο gwap.b-online.gr, αν μπεις με το gint.b-online.gr χρεώνει, νομίζω;

Όχι, το ίδιο είναι και τα 2. Νομίζω μόνο ότι το gwap έχει μεγαλύτερες χρεώσεις μετά τον ενσωματομένο όγκο δεδομένων.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας τον προαστιακό είχα συνηθίσει να κατεβάζω τα emails μου και την πρόγνωση του καιρού, να ανοίγω καμιά σελίδα με τον Opera Mini και ίσως λίγο Messenger για λίγη ώρα. Χθες το βράδυ ευτυχώς θυμήθηκα να κλείσω το GPRS (με το NoData) και να βάλω ένα βιβλίο στο σακίδιό μου.

 

Σήμερα μετά από καιρό, διάβασα τις πρώτες σελίδες ενός βιβλίου αντί να χαζολογάω με το κινητό μου... σε ευχαριστώ Wind! :)

 

Υ.Γ. Μόλις έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας και μου ενεργοποιήθηκαν οι προσφορές για απεριόριστη ομιλία & sms προς F2G καθώς και ο διπλασιασμός του χρόνου ομιλίας (προς όλους) για 30 ημέρες. Επιπλέον ήρθε μήνυμα να καλέσω στο 1242 για 1500 λεπτά και SMS προς F2G (περιττό για μένα, αφού είχα την προηγούμενη προσφορά - απεριόριστα προς F2G).

 

Δωρεάν ΜΒ δεν υπάρχουν για αυτόν τον μήνα, οπότε θα έχω άφθονο χρόνο να διαβάσω τα βιβλία μου!

 

Υ.Γ.2 Είμαι ένας από αυτούς που είχαν προλάβει την αρχική προσφορά της Wind με τα 1500 λεπτά + 1500 sms δωρεάν για πέρισυ, εάν αυτό έχει σημασία.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη δεν καταλαβα κατι...

οκ με τα 1500+1500.προσωπικα δε με αφορουν γτ κανενας γνωστος μου δεν εχει f2g.

αναφορικα με τον διπλασιασμο της καρτας...ισχυει για ενα μηνα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα 15 ευρω και μου εδωσε και αλλα 15 με το διπαλσιασμο.

ενεργοποιησα το 1γιγα με τα 15 ευρα μιας και για την ωρα δεν υπαρχει κατι νεοτερο για ιντερνετ.

φυσικα το 15αρι για το ιντερνετ το τραβηξε απ το κανονικο υπολοιπο και οχι απ το υπολοιπο του διπλασιασμο.

 

 

πως μαθαινω το υπολοιπο των μεγαμπαιτ?

 

 

Καλημέρα,

 

πως το ενεργοποιώ το 1 γίγα?

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ΜΒ δεν υπάρχουν για αυτόν τον μήνα, οπότε θα έχω άφθονο χρόνο να διαβάσω τα βιβλία μου!

 

Νομίζω οτι ηρθε η ώρα να αλλάξουμε εταιρεία...καλα τα 1500 προς όλους(εντελως αχρείαστα για μένα) αλλα ολα γινονται με ιντερνετ .Και απο 1,5 GB να σου δίνουν 0 :ninja: σου φένεται κάπως :blink:

Κρίμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

΄δλδ για να δω αν κατάλαβα καλά, βάζω 15 ευρώ στέλνω το μύνημα στο 19595 και είμαι οκ με το 1 gb . Και από χρόνο ομιλίας τι θα έχω? ενημερώνω ότι είχα τη προσφορά με τα 1500+1500 και 1,5 gb.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

αν δε δωσει μικρότερο πακέτο απο των 15ευρω/1gb...π.χ. 200 ή 500mb φορητότητα το Σάββατο...

 

To σημαντικο ειναι να μην αλλαξει το πακετο του 1GB

 

Δωρεάν ΜΒ δεν υπάρχουν για αυτόν τον μήνα, οπότε θα έχω άφθονο χρόνο να διαβάσω τα βιβλία μου!

 

Νομίζω οτι ηρθε η ώρα να αλλάξουμε εταιρεία...καλα τα 1500 προς όλους(εντελως αχρείαστα για μένα) αλλα ολα γινονται με ιντερνετ .Και απο 1,5 GB να σου δίνουν 0 :ninja: σου φένεται κάπως :blink:

Κρίμα!!!!!

 

Θα πρεπει να το κανουμε μαζικα ετσι θα την ταρακουνησουμε καλα

 

΄δλδ για να δω αν κατάλαβα καλά, βάζω 15 ευρώ στέλνω το μύνημα στο 19595 και είμαι οκ με το 1 gb . Και από χρόνο ομιλίας τι θα έχω? ενημερώνω ότι είχα τη προσφορά με τα 1500+1500 και 1,5 gb.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

 

15€ για ενα μηνα bonus αν τους εχεις παρει και 1,5GB απο που αφου σταματησε η προσφορα και πλεων ουτε 500 δεν εχει

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...