Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, γνωρίζει κανείς με βαση ποιον τιμοκατάλογο γίνονται οι χρεώσεις του bonus χρόνου που προκύπτει από το διπλασιασμό;

Γιατί από ό,τι διαπιστώνω, το bonus υπόλοιπο μειώνεται πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με τo "κανονικό" (που μάλιστα τυχαίνει να χρεώνεται σύμφωνα με το f2g2)

 

Κι εγώ f3g2 έχω και δε διαπίστωσα καμία διαφορά στις χρεώσεις που αφαιρούνται από το bonus.

Έλεγξε πάλι τους χρόνους ομιλίας σου μήπως τα έχεις υπολογίσει λάθος. :)

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να ισχύει αυτό ήρθε σε όλους τους φίλους πάνω από 15 και σε αυτούς που κάνανε ανανεώσεις και σε αυτούς που δεν έκαναν, σε δυο φίλους μονο δεν ήρθε καί ο ένας πήρε και διαμαρτυρήθηκε σε μια βδομάδα ίσως τυχαία του ήρθε μήνυμα στον άλλο που δε πήρε όχι, ίσως τυχαίο βέβαια. Οπότε καλό θα είναι να πάρει κάποιος να επισημάνει ότι είναι δυσαρεστημένος με τη πολιτική της εταιρείας να χάσει αποκλείεται να κερδίσει όμως πάντα μπορεί...

 

οπως και να το κανουμε, μια προσπαθεια στην εξυπηρετηση πεάτων δεν ειναι κοπος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το Bonus Εισερχομένων Κλήσεων στο 1240 πηρε παράταση?

τι εννοείς παράταση; δεν ήταν κάποια προσφορά με ημερομηνία λήξεως υπηρεσία του free2go είναι. Ούτε εδώ http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/bonus-eiserxomenwn-klhsewn.aspx αναφέρει κάτι για λήξη. Εγώ την ενεργοποίηση τελευταία φορά 15/12 οπότε δε μου λήξει μέσα στο έτος να δοκιμάσω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα κ χρόνια πολλά. θέλω να εξαργυρώσω τους πόντους του win club και να τους κάνω χρόνο ομιλίας...

 

ο χρόνος ομιλίας που έχω τώρα λήγει 1/6/2011... αν εξαργυρώσω τους πόντους του win club και δε βάλω κάρτα μέχρι την 1/6 θα λήξει ο χρόνος που θα έχω, ή θα ανανεωθεί μέχρι ένα χρόνο μετά την εξαργύρωση?

Link to comment
Share on other sites

Θα ανανεωθει κανονικά η ημερομηνία λήξης , αν εξαργυρώσεις πόντους
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ.. και κάτι άλλο.. τώρα τι ισχύει γενικά με το f2g?

αν κάνω ανανέωση 5€ θα έχω 1500 προς f2g αλλά μόνο για ιανουάριο?

μετά από φεβρουάριο θα βγούν νέα προγράμματα ή θα πρέπει να κάνω κάθε μήνα ανανέωση?

 

Θα ανανεωθει κανονικά η ημερομηνία λήξης , αν εξαργυρώσεις πόντους
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ.. και κάτι άλλο.. τώρα τι ισχύει γενικά με το f2g?

αν κάνω ανανέωση 5€ θα έχω 1500 προς f2g αλλά μόνο για ιανουάριο?

μετά από φεβρουάριο θα βγούν νέα προγράμματα ή θα πρέπει να κάνω κάθε μήνα ανανέωση?

Σίγουρα θα έχεις 1500 λεπτά προς free2go για τις 30 επόμενες μέρες, δηλαδή και 30 Γενάρη να βάλεις κάρτα θα χείς ώς τέλη Φλεβάρη τα 1500. Γενικά ανανέωση πλέον θεωρείτε σίγουρο ότι θα απαιτείτε για τις νέες προσφορές τώρα αν θα συνεχίσει με την υπάρχουσα μορφή η θα διαφοροποιηθεί πιστεύω θα το μάθουμε μέσα στο μήνα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα για εξτρα χρονο αναλογα με ανανεωση στελνονται σε συνδρομητες απο οτι ειδα και απο φιλους μου που ειναι πολλα χρονια στο δικτυο και κανουν 1 ανανεωση τον μηνα εστω, το υπολοιπο που μπαινει πως το μαθαινουμε?
Link to comment
Share on other sites

Θα ανανεωθει κανονικά η ημερομηνία λήξης , αν εξαργυρώσεις πόντους

 

εξαργύρωσα τους πόντους και η ημερομηνία ανανέωσης δεν έχει ανανεωθεί... γιατί?

Link to comment
Share on other sites

H ημερομηνία δεν ανανεώνεται με εξαργύρωση πόντων από το win club, έχω εξαργυρώσει κι εγώ πρόσφατα,

μόνο με κάρτα οποιουδήποτε ποσού.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτό; Μετά το Sharing κόψανε και την ανανέωση μέσω πόντων . Τελικά αν δεν βάλεις κάρτα δεν υπάρχει τρόπος....
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τα 1500' + 1500 sms κάνοντας ανανέωση από 5 ευρώ ενεργοποιείται με κλήση στο 1242; Κάνοντας κλήση απλά ενημερώνει για την προσφορά δεν έχει οδηγίες για ενεργοποιήση. Ειναι το σωστό νούμερο ή ενεργοποιείται αλλιώς;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως βλέπω το υπόλοιπο των δωρεάν λεπτών ομιλίας και SMS στην προσφορά του F2G που πήρε παράταση μέχρι 31/01/2011 ?

Έχω f2G2, είχα ενεργοποιήσει την προσφορά 1500λεπτά+1500SMS+1.5Gb για όλο το 2010 έστελνα SMS τη λέξη ΥΠ στο 1245 και έρχονταν SMS με τα υπόλοιπα.

Ανανέωσα με κάρτα 5 ευρω την 1/1/2011.Τώρα με SMS έρχονται μόνο τα δωρεάν MB.

Ο μόνος τρόπος για τα λεπτά και τα SMS είναι κλήση στο 1242.

Με SMS υπάρχει τρόπος?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά σε όλους...

 

Ναι όντως έχεις δίκιο. Έχει και η wind 5αρα.

Απλά επειδή ήθελα να ανανεώσω μέσω e-banking και η

κάρτες της wind ξεκινούν εκεί από 15€ , ενώ της Q από 5€

, για να μην ψάχνω στα περίπτερα , αν κάποιο παιδί γνωρίζει

σίγουρα αν οι κάρτες ανανέωσης της Q κάνουν και για F2G.

Ευχαριστώ.

δεν μπορεί να γίνει ανανέωση σε WIND με Κάρτα Q.

Κάτι τέτιο είναι εφικτό μόνο με κάρτες WIND MOMAD και ΑΒ . (αν βρείς πουθενά τέτιες κάρτες)

Να πω εδώ ότι ο αδερφός μου αγόρασε μέσω e-banking (winbank) το ποσό των 5 ευρώ,

που απευθύνεται σε Q και φυσικά ΔΕΝ μπόρεσε να ανανεώσει σε F2G 2.

Του έβγαλε μήνυμα για άκυρη κάρτα αν θυμάμαι καλά.

Μα να μη μπορείς να ανανεώσεις ένα μικρό ποσό ηλεκτρονικά;

Είναι δυνατόν να έχουν ως ελάχιστο τα 15 ευρώ?!!!

...και όλα αυτά, τη στιγμή που η COSMOTE έχει 10 η VODAFONE 5 και το FROG, μόλις 3 ευρώ!

Σ' αυτό το κομμάτι η WIND έχει μείνει πολύ πίσω...

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι διαφορετικό, ας ενημερώσει...

(για ηλεκτρονική ανανέωση μιλάω πάντα)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως βλέπω το υπόλοιπο των δωρεάν λεπτών ομιλίας και SMS στην προσφορά του F2G που πήρε παράταση μέχρι 31/01/2011 ?

Έχω f2G2, είχα ενεργοποιήσει την προσφορά 1500λεπτά+1500SMS+1.5Gb για όλο το 2010 έστελνα SMS τη λέξη ΥΠ στο 1245 και έρχονταν SMS με τα υπόλοιπα.

Ανανέωσα με κάρτα 5 ευρω την 1/1/2011.Τώρα με SMS έρχονται μόνο τα δωρεάν MB.

Ο μόνος τρόπος για τα λεπτά και τα SMS είναι κλήση στο 1242.

Με SMS υπάρχει τρόπος?

 

Μονο με κληση στο 1242. Δεν γινεται με μηνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κιολας παιδια αλλα δεν νομιζω να ειναι κ κοπος να παει καποιος μεχρι το περιπτερο να παρει μια καρτα των 5 ευρω...δηλαδη ελεος...

 

καλη χρονια :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι από την αρχή.

Περιληψη:

-500ΜΒ δοθηκαν σε ολους χωρις προυποθεση ανανεωσης καρτας εως 31/1. Τα μαθαινουμε με ΥΠ στο 1245. Για Φεβρουαριο και μετα "εχει ο Θεός".

 

- 1500+1500 διδονται με καθε ανανεωση 5€ και πανω για 30μερες. Τα μαθαινουμε με κληση στο 1242. (οχι με σμς)

 

- Με την πρώτη ανανεωση καρτας κάθε μήνα έως Ιούνιο παιρνουμε διπλασιασμο σε χρηματα που καταναλωνονται εντος 30 ημερων. Το μαθαινουμε με ΥΠ στο 1237. (επιλεκτική προσφορά σε όσους ήρθε αντίστοιχο ΣΜΣ)

 

- Το κλασικο υπολοιπο χρονου ομιλιας το μαθαινουμε με ΚΕΝΟ στο 1269.

 

 

4 υπολοιπα, 4 αριθμοι.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κιολας παιδια αλλα δεν νομιζω να ειναι κ κοπος να παει καποιος μεχρι το περιπτερο να παρει μια καρτα των 5 ευρω...δηλαδη ελεος...

 

καλη χρονια :)

 

Καλή χρονιά και σε σένα αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ζητάς «έλεος» για μια λογική νομίζω απορία. Εσένα σου φαίνεται λογική αυτή η διαφορά?

Δεν είναι θέμα κόπου. Υπάρχει περίπτωση να χρειαστείς μονάδες κάποια στιγμή και για τον ΧΨ λόγο να μη μπορείς να ψάχνεις για κάρτα. (μη ξεχνάς ότι δεν υπάρχει ούτε sharing εδώ και καιρό...)

Κάποια στιγμή τέλος πάντων, πολύ πιθανόν να σου χρειαστεί. Είναι τρελό να σου έχει ελάχιστο ποσό 15 ευρώ!!! (εδώ κολλάει πιο πολύ το «έλεος» νομίζω :p)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Καλά φίλε , αλλά είναι λάθος σου να κατηγοράς την WIND, επειδή η τράπεζα Πειραιώς δεν σου δίνει κάρτες για WIND

Τα παράπονα σου πρέπει να τα κάνεις στην Τράπεζα σου .

Η ίδια τράπεζα δεν πουλάει πλέον κάρτες για Frog.

Δεν νομίζω για αυτό να ευθήνεται η Cosmote.

Και για να μην παρεξηγηθώ: Η επιλογή 3 ευρώ υπάρχει σε FROG αλλά δεν σου δίνει .

Επιπλέον πουλάει μόνο 3 ευρώ για FROG δηλαδή ουτε 5 ούτε 10 δεν πουλάει .

Έχω την εντύπωση ότι απλά πουλάει πλέον ότι έχει ( γιαυτό δεν πουλάει Cosmote των 5 )

Όταν τις τελιώσουν τα αποθέματα θα το κλείσει το μαγαζί . ( Υπόθεση από αυτά που βλέπω μέχρι τώρα.)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλά φίλε , αλλά είναι λάθος σου να κατηγοράς την WIND, επειδή η τράπεζα Πειραιώς δεν σου δίνει κάρτες για WIND

Αν αυτό είναι θέμα τράπεζας, τότε έχεις δίκιο. Είναι κάτι που δε γνωρίζω...

Όπως επίσης δε γνωρίζω για τα υπόλοιπα που λες, αφού προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ ανανέωση γενικά από το winbank.

Ο αδερφός μου έκανε όπως είπα, για να δοκιμάσει να βάλει το ποσό των 5 ευρώ της Q σε F2G 2.

Είχα κάνει παλιότερα από τη σελίδα της WIND, (όταν ακόμα είχε την ηλεκτρονική ανανέωση)

Βασικά γι' αυτό «τα βάζω» αν θες με την WIND.

Γιατί εν έτη 2011 πλέων, δεν υποστηρίζει την ηλεκτρονική ανανέωση.

Αντί να κοιτάξουν να βελτιώσουν την υπηρεσία, (αφού υπήρχαν κάποιοι που είχαν πρόβλημα), προτίμησαν να την σταματήσουν!

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κιολας παιδια αλλα δεν νομιζω να ειναι κ κοπος να παει καποιος μεχρι το περιπτερο να παρει μια καρτα των 5 ευρω...δηλαδη ελεος...

 

καλη χρονια :)

 

Καλά τα λές, αλλά δεν εχουν ολες οι περιοχές "περιπτερα" και με κάρτες wind. Σε κάποια νησια/χωριά που κανεις δεν πουλάει καρτες wind. Εχω διαβασει για εκπαιδευτικούς διορισμενους σε τετοια μέρη που θα παρακαλούσαν να γινεται ανανέωση με ιντερνετ.. (εχουν ιντερνετ τουλάχιστον)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,μια ερωτηση να κανω θελω

 

για ολους εμας που εχουμε F2G με 1.5G Internet κλπ κλπ

 

τι ενεργειες πρεπει να κανουμε ωστε να το διατηρησουμε αυτο??.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...