Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την απαντηση μπορεις ευκολα να τη παρεις απο το http://www.wind.com.gr

 

Φαινεται πως η γουιντ θελει να μας διωξει απο το f2g2.Πιστευω οτι η γουιντ θα καταργησει το f2g και θα βαλει τα νον-στοπ στη νεα καρτοκινητη.Θα ειναι σαν το f2g2 με καταργημενο το 0,10 το λεπτο αλλα θα εχει 1500 και διπλασιασμο που βγαινει η χρεωση 0,175 το λεπτο.Σαν να λεει σας καταργω το 0,10 αλλα σας δινω 0,175 και ομιλια προς ολη την εταιρια.Υποθετικα τα γραφω ολα αυτα με αφορμη την προσθηκη πακετου προς σταθερα στη νεα καρτοκινητη.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Υποθετικα τα γραφω ολα αυτα με αφορμη την προσθηκη πακετου προς σταθερα στη νεα καρτοκινητη.

 

Που ειναι? Για δωσε λινκ?

edit: σορρυ το βρηκα: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2002

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πως η γουιντ θελει να μας διωξει απο το f2g2.

 

Ας μας το πει, να βάλουμε πλώρη για το βάτραχο....

Link to comment
Share on other sites

δεν πα να κανει οτι θελει.εμεις πληρωνουμε εμεις αποφασιζουμε τι χρηση του κινητου θα κανουμε!

φθηνες χρεωσεις =μεγαλη καταναλωση χρονου ομιλιας.

ακριβες χρεωσεις=μειωμενη εως και μηδενικη καταναλωση χρονου ομιλιας!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να το κανανε για να σε αναγκασουν να αλλαξεις σιμ και να πληρωσεις τα 17 ευρω. μικροπρεπειες της wind

 

Παιδιά τι λέτε? είναι απαραίτητο να καταχωρήσουν τον 16ψήφιο αριθμό για να γίνει η ταυτοποίηση. εγώ που είχα μια παλιά και είχε σβηστεί μου την αντικατέστησαν χωρίς να πληρώσω

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα χάρηκα..... :cry: τελικά δεν ξέρω τί παίζει... σήμερα έβαλα άλλα 10 και μου αφαίρεσε κανονικότατα τον φόρο.....

 

Η κάρτα που έβαλες σήμερα έγραφε πάνω ότι περιλαμβάνει φόρο 12%?

Edited by spartak
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε? είναι απαραίτητο να καταχωρήσουν τον 16ψήφιο αριθμό για να γίνει η ταυτοποίηση. εγώ που είχα μια παλιά και είχε σβηστεί μου την αντικατέστησαν χωρίς να πληρώσω

 

ωραία αυτό έγινε σε σένα ,έμενα μου ζήτησαν 17 ευρώ στην wind Αργυρούπολης για αντικατάσταση της sim . έκατσα και έψαξα 3 μέρες όλα τα παλιά χαρτιά και το βρήκα το 16 ψηφίο θα πάω να κάνω την δήλωση κανονικά χωρίς να δώσω ούτε 1 ευρώ.

Edited by asxetoympas
venceremos
Link to comment
Share on other sites

ωραία αυτό έγινε σε σένα ,έμενα μου ζήτησαν 17 ευρώ στην wind Αργυρούπολης για αντικατάσταση της sim . έκατσα και έψαξα 3 μέρες όλα τα παλιά χαρτιά και το βρήκα το 16 ψηφίο θα πάω να κάνω την δήλωση κανονικά χωρίς να δώσω ούτε 1 ευρώ.

 

Υπάρχει και ηλεκτρονικός τρόπος να βρεθεί ο αριθμός της κάρτας με ειδικό αναγνώστη. Ο αριθμός άλλωστε βρίσκεται καταχωρημένος στο αρχείο της εταιρείας.

 

Δεν θέλω να πιστέψω ότι το κάνουν μόνο και μόνο για να φάνε τα 17 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνετε ανανέωση μέσα από το κατάστημα, εκδίδεται και απόδειξη λιανικής πώλησης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνετε ανανέωση μέσα από το κατάστημα, εκδίδεται και απόδειξη λιανικής πώλησης?

 

 

Από τη wind που έχω κάνει και από Γερμανό μου είχαν δώσει απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνετε ανανέωση μέσα από το κατάστημα, εκδίδεται και απόδειξη λιανικής πώλησης?

 

Κανονικά δίνουν απόδειξη, οπότε μην ντραπείς να ζητήσεις, μου έχει τύχει μαγαζί της Wind που δεν μου έδωσε βέβαια, αλλά ήταν πριν την αποδειξομανία του νέου έτους και δεν ζήτησα κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τώρα το κουφό. Μόλις μίλησα με την περιφερειάρχη Ρόδου που είναι πρώην υπαλληλος μου και μου ειπε οτι ακόμα δεν εχουν ενημέρωση αν έχει καταργηθεί η δέσμευση τιμής και το FG2!!!!!!! και αν καταργηθει στους παλιούς συνδρομητές, Και να μην πιστεύω τα forum. Ακόμα λεει οτι στη Ρόδο κάνουν ουρά για νέες συνδέσεις. ΕΛΕΟΣ μ'αυτή την εταιρία πια. Βγάλτε τις παρωπίδες να δείτε παρα έξω. Τελευταίοι είστε και τον άραβα δεν τον βλέπω ζεστό τελευταία. Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τώρα το κουφό. Μόλις μίλησα με την περιφερειάρχη Ρόδου που είναι πρώην υπαλληλος μου και μου ειπε οτι ακόμα δεν εχουν ενημέρωση αν έχει καταργηθεί η δέσμευση τιμής και το FG2!!!!!!! και αν καταργηθει στους παλιούς συνδρομητές, Και να μην πιστεύω τα forum. Ακόμα λεει οτι στη Ρόδο κάνουν ουρά για νέες συνδέσεις. ΕΛΕΟΣ μ'αυτή την εταιρία πια. Βγάλτε τις παρωπίδες να δείτε παρα έξω. Τελευταίοι είστε και τον άραβα δεν τον βλέπω ζεστό τελευταία.

 

Καντο πιο λιανο...!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πηγα με μια φιλη μου στην wind να κάνει ταυτοποιηση του καρτοκινητου της και της ζήτησανε αφμ και τις δώσανε δώρο ένα συμβόλαιο κίου χωρίς πάγιο και τις είπανε ότι όταν παίρνει τηλέφωνο θα εκδίδεται λογαριασμός και όταν όχι. Όχι. Καλά αυτό δεν είναι δώρο. Δηλαδή κανείς συμβόλαιο χωρίς να το έχεις ζητήσει. Επίσης να ξέρετε ότι στο κατάστημα τις wind στο μεσολόγγι στην επαρχία έχει κάρτες των 3€(αρκετό απόθεμα) χωρίς φόρο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καντο πιο λιανο...!!!
Τί δεν κατάλαβες? Και επειδή το ξέρω οτι θα έχω τρεχάματα....Η συνομιλία έχει καταγραφεί λέξη προς λέξη. Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε παιδιά..

 

Πιστεύω ΔΕΝ θα καταργηθούν τα παλιά f2g απλά γιατί θα τα καταργήσει και ο κόσμος μετά.. Στο μεταφέρουν αυτοί σε νεο καρτοκινητό, τραβάς και εσύ μια φορητότητα σε Frog που έχει και καλύτερο δίκτυο και ησυχάζεις.. :mad:

 

Υ.Γ. χάνεις λίγο γιατί κόλλησαν στο 0.10 στην wind, και εκείνα τα non stop αλλά ετσι ειναι τουλάχιστον τιμωρείς... ;) Τι άλλο πλεονέκτημα έχει η wind εκτός από τις καλύτερες τιμές, αν στις στερήσει έφυγες :(

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θα καταργηθεί κάτι ή όχι. Το θέμα είναι οτι στελέχη της εταιρίας δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε? είναι απαραίτητο να καταχωρήσουν τον 16ψήφιο αριθμό για να γίνει η ταυτοποίηση. εγώ που είχα μια παλιά και είχε σβηστεί μου την αντικατέστησαν χωρίς να πληρώσω

 

αυτο ακριβως ειπα και εγω. Θα επρεπε να του αλλαξουν δωρεαν την καρτα σιμ, αλλα προσπαθουν να τον κανουν να πληρωσει τη νεα σιμη. 17 ευρω ειναι αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θα καταργηθεί κάτι ή όχι. Το θέμα είναι οτι στελέχη της εταιρίας δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα

 

Τα στελέχη της εταιρείας δεν διαβάζουν δελτία τύπου της εταιρείας; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε παιδιά..

 

Πιστεύω ΔΕΝ θα καταργηθούν τα παλιά f2g απλά γιατί θα τα καταργήσει και ο κόσμος μετά.. Στο μεταφέρουν αυτοί σε νεο καρτοκινητό, τραβάς και εσύ μια φορητότητα σε Frog που έχει και καλύτερο δίκτυο και ησυχάζεις.. :mad:

 

Υ.Γ. χάνεις λίγο γιατί κόλλησαν στο 0.10 στην wind, και εκείνα τα non stop αλλά ετσι ειναι τουλάχιστον τιμωρείς... ;) Τι άλλο πλεονέκτημα έχει η wind εκτός από τις καλύτερες τιμές, αν στις στερήσει έφυγες :(

 

Εγω δεν καταλαβαινω κατι..διαβάζω πολλα μηνυματα εδω για επικείμενη καταργηση του f2g...υπάρχει κανενα δ.τ. που να το λεει ή καποιος που να ακουσε περι κατάργησης του f2g?

Link to comment
Share on other sites

οχι και νομικά πιστευοω δεν μπορούν να το αλλάξουν. Ιστορικά ΔΕΝ το έχουν κάνει ποτέ.. Από συμβόλαιο που έχω και είναι από το 2005 και δεν υπάρχει πλέον, από κάρτες που ειχε μια φιλη μου με χρέωση του 1999 (δεν τις αλλάξαν το πακέτο, και ας ήμασταν στο 2007 και ας την έκλεβαν). Υπο αυτές τις συνθηκες θα έπρεπε να καταργίσουν και τα "κακα" παλιά πακέτα (αυτά που είναι ακριβά) και να μεταφερουν τον κόσμο στα καινουρια πιο οικονομικά αυτοματα. ΠΟΤΕ δεν εγινε αυτό, και για αυτό άλωστε υπάρχει πάντα στο wind σιτε το υπομενού "παλαιά προγράμματα" που έχει ακόμα τα και bfree σαν τιμοκατάλογο ;)

 

Τι καθεστε μικρές κασάνδρες και λέτε στο κοσμο και τον αγχόνεται και θα του ασπιρσει και καμιά τρίχα από τη στεναχώρια :p :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ 17 ευρω για αντικατασταση sim μετα απο email διαμαρτυριας, μου τα έβαλαν στον λογαριασμο του καρτοκινητου μου!!! πριν 1 χρονο αυτό!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ 17 ευρω για αντικατασταση sim μετα απο email διαμαρτυριας, μου τα έβαλαν στον λογαριασμο του καρτοκινητου μου!!! πριν 1 χρονο αυτό!!!

αντικατάσταση sim για ποιο λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση κάνεις για κα΄ποιους λογους. Πχ οι πολύ παλιές είναι 5V με αποτέλεσμα είτε να μην δουλευουνε με (ολα) τα νέα κινητά, είτε και να δουλεύουνε να τελειώνουν γρηγορότερα την μπαταρία του κινητού. Σημερα οι κάρτες ειναι 3.3V. Εχουν και κάποια άλλα χαρακτηριστικά που επιρεάζουν την αυτονομία της συσκευής (οι καινούριες). Άλλος λόγος ειναι το όριο ζωής της καθε sim (χαλάνε και αυτές).

 

Υπάρχουν επίσης και άλλα μικρότερα οφέλη οπως περισσότερη μνημη (contacts, sms) αλλα δεν αφορά πολλους αυτό (τα φιλάς στο τηλέφωνο πια).

 

Το τρελό είναι ότι άμα αλλάξεις δίκτυο (μεταφορά φορητότητα) δεν χρεώνουν για SIM.. Επίσεις άμα το κάνεις συμβόλαιο νομίζω είναι δωρεάν..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...