Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι λιγο περιεργο ολο αυτο.. εκει που δεν εχω τιποτα, μου δνουν κατι και εγω λεω πως θα γινει να κλεψω αυτον που μου το δωσε επειδη θελω κι αλλο....

ποσο μαλλον που η προσφορά μπορει να ξεκινησε με αφορμη την προσφορά της vodafone, αλλα ειναι σαφως καλυτερη...

 

θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου. αν με συμφερει πηγαινω στην νεα καρτοκινητη, αν παλι οχι παραμενω εκει που ειμαι. δεν υποχρεωνει κανεναν να αλλαξει πακετο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμα δεις τις χρεωσεις γενικα, θα δεις πως ειναι ακριβως ιδες με το νεο καρτοκινητο vodafone.

σιγα σιγα θα χρειαζεται να εχουμε αριθμους απο ολα τα δικτυα για να εξυπηρετουμαστε κι αυτο πλεον φανταζει αναποφευκτο.

Όπως λέει και ο PUK, τα πακέτα είναι σχεδόν ίδια.

Οι χρεώσεις είναι ίδιες, ο ένας (Wind) σου δίνει 11 ευρώ=31 λεπτά ομιλίας δωρεάν για 2 βδομάδες και ο άλλος (Vodafone) σου λέει με τα 10 ευρώ διάλεξε τα 60'+60sms για 2 βδομάδες.

Παρόμοια πακέτα αλλά το σημαντικότερο πλέον είναι οτι για να κινηθείς στα περσινά επίπεδα, πρέπει να βάζεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 11 ευρώ/μήνα.

Ενώ πέρυσι η καρτοκινητή την έβγαζε έστω στην χειρότερη με 3 ευρώ/μήνα, φέτος θέλεις τουλάχιστον 11 ή 21-22 ευρώ/μήνα για να ικανοποιήσεις τις ανάγκες σου.

Δηλαδή, ανέβασε η καρτοκινητή το χρεωστικό της επίπεδο, τα συμβόλαια το έριξαν και η ψαλίδα μεταξύ καρτοκινητής-συμβολαίου έχει στενέψει πολύ.

Το καρτοκινητό τείνει να γίνει "συμβόλαιο", και το συμβόλαιο "καρτοκινητό"!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο PUK, τα πακέτα είναι σχεδόν ίδια.

Οι χρεώσεις είναι ίδιες, ο ένας (Wind) σου δίνει 11 ευρώ=31 λεπτά ομιλίας δωρεάν για 2 βδομάδες και ο άλλος (Vodafone) σου λέει με τα 10 ευρώ διάλεξε τα 60'+60sms για 2 βδομάδες.

Παρόμοια πακέτα αλλά το σημαντικότερο πλέον είναι οτι για να κινηθείς στα περσινά επίπεδα, πρέπει να βάζεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 11 ευρώ/μήνα.

Ενώ πέρυσι η καρτοκινητή την έβγαζε έστω στην χειρότερη με 3 ευρώ/μήνα, φέτος θέλεις τουλάχιστον 11 ή 21-22 ευρώ/μήνα για να ικανοποιήσεις τις ανάγκες σου.

Δηλαδή, ανέβασε η καρτοκινητή το χρεωστικό της επίπεδο, τα συμβόλαια το έριξαν και η ψαλίδα μεταξύ καρτοκινητής-συμβολαίου έχει στενέψει πολύ.

Το καρτοκινητό τείνει να γίνει "συμβόλαιο", και το συμβόλαιο "καρτοκινητό"!

 

στη vodafone ξοδευεις τα 10 ευρω για να εχεις 60'+60sms σε δυο βδομαδες...μετα δεν σου μενει τιποτα...

η wind χαριζει 10 (αν βαλεις 10) για 2 βδομαδες....μετα σου μενουν τα 1ο ευρω....

 

με 3 ευρω περσι (τα οποια τα εχανες) μιλαγες μονο με την αντιστοιχη καρτοκινητη...

με 10 ευρω φετος (τα οποια δεν χανεις) μιλας με ολο το δικτυο....

 

νομιζω δεν υπαρχει σχεση....

Link to comment
Share on other sites

στη vodafone ξοδευεις τα 10 ευρω για να εχεις 60'+60sms σε δυο βδομαδες...μετα δεν σου μενει τιποτα...

η wind χαριζει 10 (αν βαλεις 10) για 2 βδομαδες....μετα σου μενουν τα 1ο ευρω...

Ναι αλλά σου δίνει 60'+60sms ενώ στην Wind τα 11 ευρώ του bonus αντιστοιχούν σε 31' χωρίς sms. Και αν θες να ξοδέψεις τα 9.7 της κάρτας, αυτά αντιστοιχούν σε 27' χωρίς sms. Δηλαδή στην Wind με 11 ευρώ έχεις 31+27=58 λεπτά ομιλίας χωρίς sms για ΈΝΑΝ ΜΗΝΑ (σπαστά όμως, 2+2 εβδομάδες), ενώ στην Voda με 11 ευρώ έχεις 60'+60sms για 2 εβδομάδες.

με 3 ευρω περσι (τα οποια τα εχανες) μιλαγες μονο με την αντιστοιχη καρτοκινητη...

Δεν χανόντουσαν τα 3 ευρώ. Με F2G2 μιλούσες 30'.

Κάλυπτες την "παρέα" και είχες 30' για έναν μήνα που η voda τα μοσχοπουλάει 9.90!!!

με 10 ευρω φετος (τα οποια δεν χανεις) μιλας με ολο το δικτυο....

Αυτό είναι το βασικότερο πλεονέκτημα αλλά ας μην ξεχνάμε οτι πέρυσι η Wind είχε μόνο ένα καρτοκινητό (F2Go) ενώ φέτος έχει 3 (F2Go, Νέο, Ιντερνάσιοναλ που δεν το χρησιμοποιεί κανείς). Δηλαδή υπήρχε μια ενωμένη "παρέα" και οχι όπως τώρα διαιρεμένη στα 3.

Σε συνδυασμό με του οτι η Wind έχει πολύ λίγα συμβόλαια, πέρυσι με 3 ευρώ κάλυπτες το 80% του δικτύου της Wind. Μπορεί και περισσότερο.

Με 11 ευρώ πέρυσι που δεν υπήρχε και ο φόρος, είχες 1200'+1200sms+110λεπτά ομιλίας προς τρίτους!

Ναι ΟΚ, απλά τώρα καλύπτεις το 100% του δικτύου της.

Αλλά το πιο σημαντικό είναι οτι "τέρμα οι μπατίρηδες στην κινητή τηλεφωνία"! :p

Θέλεις τουλάχιστον 11 ευρώ/μήνα, που αν το καλοσκεφτείς, μετά το πέρας των 2 πρώτων εβδομάδων, αποκλείεται να αντέξεις με τα 9.7 ευρώ της κάρτας γιατί οι χρεώσεις είναι "φωτιά" πλέον!

Το σωστότερο για μένα θα ήταν να διατηρούσαν την περσινή προσφορά, δηλαδή με κάθε ανανέωση των 5 ευρώ, να είχες 1200'+1200sms προς F2Go MONO, και να σου δίνανε και τη νέα προσφορά των 11 ευρώ πρός όλο το δίκτυο για να προωθήσουν και το Νέο Καρτοκινητό.

Και ο καθένας, ανάλογα με τις ανάγκες και τα λεφτά του, να διάλεγε όποιο ήθελε.

Edited by peramatz
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, μιλάμε για ξεφτίλα μικροποσά των 10 και 20 ευρώ/μήνα.

Απλά είναι εντυπωσιακός ο τρόπος που μας εθίσανε στην "απεριόριστη" τηλεφωνία. Σαν τους εμπόρους των ναρκωτικών:

στην αρχή επί ένα χρόνο σχεδόν τζάμπα (3 ευρώ) μας δίνανε το "στάφ", εθιστήκαμε σε αυτό, μας έγινε τρόπος ζωής και τώρα απαιτούν 11 ευρώ τουλάχιστον με κανονικές χρεώσεις που δεν θα μας φτάσουν και θα αναγκαστούμε να βάλουμε άλλα 11 ευρώ μέσα στον μήνα! :p

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι το 0,10 του f2go2 τα 4 λεπτά το σμς και η ελάχιστη χρέωση ανά δευτερόλεπτο σώζει λίγο την κατάσταση . αν αλλάξει κάτι από αυτά θα δεις πως θα φεύγουν οι φορολογημένες κάρτες
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι το 0,10 του f2go2 τα 4 λεπτά το σμς και η ελάχιστη χρέωση ανά δευτερόλεπτο σώζει λίγο την κατάσταση . αν αλλάξει κάτι από αυτά θα δεις πως θα φεύγουν οι φορολογημένες κάρτες

 

Πολύ σωστό, αυτό.

Αν αλλάξει τότε άστα να πάνε ... .

Μέχρι τότε και με δεδομένα ότι κάποιος θέλει να έχει. Μόνο μια συσκευή, με μόνο ένα αριθμό για να κάνει κλήσεις προς όλα τα δίκτυα, προς κινητά και προς σταθερά και να μη χρειάζεται να είναι απόφοιτος σχολής μαθηματικών ή υπάλληλος του ΜΙΤ, ή φίλος του Hawking και να κυκλοφορεί 24/7 με Scientific Calculator στο χέρι, τότε θεωρώ ότι το f2g2 είναι το ιδανικό πακέτο καρτοκινητής.

Edited by tazio
Link to comment
Share on other sites

Για την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό στο 1267 που δηλώνουμε τα νούμερα,αν δεν αλλάζουν οι αριθμοί αυτοί πρέπει να τους δηλώνουμε εκ νέου κάθε μήνα στο 1267 ή μένουν μέχρι να τους αλλάξουμε εμείς;
Link to comment
Share on other sites

Για την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό στο 1267 που δηλώνουμε τα νούμερα,αν δεν αλλάζουν οι αριθμοί αυτοί πρέπει να τους δηλώνουμε εκ νέου κάθε μήνα στο 1267 ή μένουν μέχρι να τους αλλάξουμε εμείς;

πρεπει να τους δηλωνεις καθε μηνα ανεξαρτητα αμα ειναι οι ιδιοι με του προηγουμενου

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

1267 ;

 

1 λεπτο το λεπτο ;

 

τι ακριβως ειναι αυτο;ειναι για τους f2g2;

 

Tην υπηρεσία «1 λεπτό» που προσφέρει απεριόριστο χρόνο ομιλίας με χρέωση μόνο €0,01 ανά λεπτό ομιλίας, προς 2 αριθμούς WIND (καρτοκινητό ή συμβόλαιο) χωρίς κόστος ενεργοποίησης. Διαθέσιμο στα οικονομικά πακέτα F2G5 και F2G6. Για να απολαμβάνετε την υπηρεσία κάθε μήνα, θα πρέπει να την ενεργοποιείτε εκ νέου μετά την πάροδο 30 ημερών. Ενεργοποίηση με κλήση στο 1267.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τους δηλωνεις καθε μηνα ανεξαρτητα αμα ειναι οι ιδιοι με του προηγουμενου

 

την εχει πατησει πολυς κοσμος και θελει πολυ προσοχη. σε αντιθεση με την βονταφον που τους δηλωνεις μια φορα και απλα τους αλλαζεις οταν θελεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1267 ;

 

1 λεπτο το λεπτο ;

 

τι ακριβως ειναι αυτο;ειναι για τους f2g2;

 

Διαβασε το πρωτο post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164500

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι εντυπωσιακός ο τρόπος που μας εθίσανε στην "απεριόριστη" τηλεφωνία. Σαν τους εμπόρους των ναρκωτικών:

στην αρχή επί ένα χρόνο σχεδόν τζάμπα (3 ευρώ) μας δίνανε το "στάφ", εθιστήκαμε σε αυτό, μας έγινε τρόπος ζωής και τώρα απαιτούν 11 ευρώ τουλάχιστον με κανονικές χρεώσεις που δεν θα μας φτάσουν και θα αναγκαστούμε να βάλουμε άλλα 11 ευρώ μέσα στον μήνα! :p

 

Περίπου συμφωνώ μαζί σου.

Σιγά το ποσό τα 10€ αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς έχουμε φτάσει να έχουμε την απαίτηση να μιλάμε 1000' και 2000' και 3000' το μήνα στο κινητό! Με εξαίρεση φαντάρους και "πιτσουνάκια", που εκεί το καταλαβαίνω ότι θες να μιλάς συνέχεια, γιατί να μιλήσω από το κινητό 10, 20 , 30 ώρες το μήνα; Εκτός κι αν δεν έχω καθόλου πρόσβαση σε σταθερό -αλλά και πάλι...

[Μάλλον οι ερωτευμένοι είναι περισσότεροι από ότι υπολογίζω :grin:]

Βέβαια, αμά σου τα δώσουνε δώρο μετά εφευρίσκεις τρόπους να τα καταναλώσεις και μετά όταν σου τα κόψουνε ή τα ανατιμήσουνε σου λείπουν και σου κακοφαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Η "Νέα Καρτοκινητή" της Wind είναι περισσότερο γι'αυτούς που μιλάνε μόνος προς Wind και Q; Δηλαδή κάποιος που θέλει να μιλάει με όλους, θα πρέπει να πάει στο F2G2; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Η "Νέα Καρτοκινητή" της Wind είναι περισσότερο γι'αυτούς που μιλάνε μόνος προς Wind και Q; Δηλαδή κάποιος που θέλει να μιλάει με όλους, θα πρέπει να πάει στο F2G2; :confused:

 

ΝΑΙ! εχει τις καλυτερες χρεωσεις προς ολους 4 λεπτα το σμς 0,10 το λεπτο η ομιλια

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Περίπου συμφωνώ μαζί σου.

Σιγά το ποσό τα 10€ αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς έχουμε φτάσει να έχουμε την απαίτηση να μιλάμε 1000' και 2000' και 3000' το μήνα στο κινητό! Με εξαίρεση φαντάρους και "πιτσουνάκια", που εκεί το καταλαβαίνω ότι θες να μιλάς συνέχεια, γιατί να μιλήσω από το κινητό 10, 20 , 30 ώρες το μήνα; Εκτός κι αν δεν έχω καθόλου πρόσβαση σε σταθερό -αλλά και πάλι...

[Μάλλον οι ερωτευμένοι είναι περισσότεροι από ότι υπολογίζω :grin:]

Βέβαια, αμά σου τα δώσουνε δώρο μετά εφευρίσκεις τρόπους να τα καταναλώσεις και μετά όταν σου τα κόψουνε ή τα ανατιμήσουνε σου λείπουν και σου κακοφαίνεται....

είναι θέμα συνήθειας, εμένα πχ όλη η παρέα μου έχει free2go αρκετά χρόνια για να μιλάμε, αρχικά μας έφταναν και τα 500 λεπτά αφού μιλούσαμε ελάχιστα, σιγά σίγά η αύξηση τους μας έκανε να θέλουμε όλο περισσότερα και να προχωρήσουμε σε οριστική κατάργηση του σταθερού και πλέον είναι δύσκολο να αλλάξουν οι συνήθειες... δεν είναι θέμα έρωτα πιστεύω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

^Αν όλη σου η παρέα ή/και η οικογένεια είναι στο πακέτο, και δεν χρησιμοποιείς και το σταθερό, κάπως έχει λογική.

Τίποτα, απλώς φαίνεται ότι εγώ μιλάω λίγο αναλογικά, ή δεν έχω τόσους φίλους, γι' αυτό και εντυπωσιάζομαι με τα νούμερα τύπου 1500'.

(Αλλά και να ήθελα να μιλήσω, οι φίλοι μου ΔΕΝ έχουν τόσο χρόνο για να μιλήσουν στο τηλέφωνο, στο 5λεπτο έχουμε κλείσει γιατί έχουμε και δουλειές! :p Αν υπάρχει κάποιο τόσο σοβαρό θέμα συναντιόμαστε και τα λέμε από κοντά.)

Link to comment
Share on other sites

^Αν όλη σου η παρέα ή/και η οικογένεια είναι στο πακέτο, και δεν χρησιμοποιείς και το σταθερό, κάπως έχει λογική.

Τίποτα, απλώς φαίνεται ότι εγώ μιλάω λίγο αναλογικά, ή δεν έχω τόσους φίλους, γι' αυτό και εντυπωσιάζομαι με τα νούμερα τύπου 1500'.

(Αλλά και να ήθελα να μιλήσω, οι φίλοι μου ΔΕΝ έχουν τόσο χρόνο για να μιλήσουν στο τηλέφωνο, στο 5λεπτο έχουμε κλείσει γιατί έχουμε και δουλειές! :p Αν υπάρχει κάποιο τόσο σοβαρό θέμα συναντιόμαστε και τα λέμε από κοντά.)

κάποτε κι εμείς συναντιόμασταν πλέον με τους ρυθμούς ζωής στην Αθήνα για να βρεθείς με τον άλλο θες μια ώρα να πας και μια ώρα να γυρίσεις... Κι εγώ παλιότερα και τα 500 λεπτά πολλά μου φαινόντουσαν οπως προείπα αλλά είναι η δύναμη της συνήθειας. Θυμάμαι κάτι εποχές με τα sms πάρτυ που έκανε το cu μια φορά την εβδομάδα και τώρα φτάσαμε στα 1200 sms και δε μας φτάνουν... αλλάζουν οι καιροί, πλέον βαριεμαι να πάω στο σταθερό να κάνω μια σύντομη κλήση λέω εντάξει ας πάρω απ΄το κινητό που κάποτε το κορόιδευα αλλά αλλάζουν τα πράγματα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

απορια

 

εχω ενα καρτοκινητο γουιντ στο οποιο βαζω απλα ενα νον στοπ για 600+600 προς εναν αριθμο γουιντ,

σημερα ελαβα σμς πως με μια ανανεωση 10 ευρω ,μπορω να μιλαω απεριοριστα με κινητα γουιντ.

δεν διευκρινιζει ομως για ποσο καιρο θα γινεται αυτο και αν μετα θα μπορω αν συνεχισω τις ανανεωσεις του νον στοπ 600..

επισης, ως ποτε ισχυει αυτο??δλδ μεχρι ποτε μπορω να ανανεωσω το χρονο ομιλιας?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ημερομηνια ληξεως. σε συμφερει να κανεις μια ανανεωση των 10 ευρω για 1500 λεπτα και μηνυματα προς ολους τους αριθμους wind. για να το κανεις θα πρεπει να μεταφερθεις στην νεα καρτοκινητη wind. οποτε θελεις επιστρεφεις στο f2g και ξαναενεργοποιεις τα νον στοπ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τι θα γινει με το νον στοπ που ηδη τρεχει??ληγει 19 φλεβαρη.

κανω εγγραφη στο νουμερακι που μου λεει, ανανεωση 10 ευρω και εχω 1500+1500 μεχρι να τελειωσουν??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

και τι θα γινει με το νον στοπ που ηδη τρεχει??ληγει 19 φλεβαρη.

κανω εγγραφη στο νουμερακι που μου λεει, ανανεωση 10 ευρω και εχω 1500+1500 μεχρι να τελειωσουν??

 

αν αλλαξεις πακετο, το νον στοπ ακυρωνεται.

αλλαζεις πακετο-νεα καρτοκινητη wind-, ανανενεις με 10 ευρω και εχεις αυτοματα 1500 λεπτα και μηνυμτα προς ολους τους wind και q αριθμους με μεγιστη διαρκεια τον ενα μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν αλλαξεις πακετο, το νον στοπ ακυρωνεται.

αλλαζεις πακετο-νεα καρτοκινητη wind-, ανανενεις με 10 ευρω και εχεις αυτοματα 1500 λεπτα και μηνυμτα προς ολους τους wind και q αριθμους με μεγιστη διαρκεια τον ενα μηνα

 

Έτσι οι φίλοι σου που δεν είναι πολύ ψαγμένοι θα σε παίρνουν τηλέφωνο με το πακέτο για τα f2g και θα χρεώνονται έξτρα και φυσικά θα φταίει η wind. Αυτή είναι η διαφορά της wind με την vodafone δεν το δίνει σε όλα τα καρτοκινητά παρά μόνο στο νέο της πακέτο ενώ η vodafone σε όλα τα καρτοκινητά.

 

Το είπα και το ξαναλέω (να ακούει ο φίλος sideras) οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά.-

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...