Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν πριν από λίγο μου ήλθε μήνυμα από την wind που έλεγε ότι από τη στιγμή αυτή και για ένα μήνα έχω δωρεάν 600 λεπτά ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς f2g κινητά. Υπόψιν ότι έχω το πρόγραμμα f2g1 αντίστοιχο της Q Card εδώ και ένα χρόνο και το νούμερο μου αυτό το έχω από το 1997. Ήδη το τίμησα δεόντως με άλλα κινητά f2g αντίστοιχα της Cote και Voda και καμία χρέωση δεν έγινε σύμφωνα με το 1269. Στο 1265 ακούς τον υπόλοιπο δωρεάν χρόνο ομιλίας της προσφοράς που απομένει.

 

Ωραία έκπληξη που δεν κοστίζει ούτε σέντς....:O Μπράβο στη Wind!;)

 

Πάντως σε άλλα 2 νούμερα f2g που έχω για να χρησιμοποιώ το ένα λεπτό το λεπτό προς δύο νούμερα, δε μου ήλθε κανένα μήνυμα προσφοράς. Αυτό τώρα πως έγινε; Λόγω του ότι είμαι σταθερός πελάτης εδώ και 12 χρόνια;

 

Θα είχες καιρό να το χρησιμοποιήσεις το νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πριν από λίγο μου ήλθε μήνυμα από την wind που έλεγε ότι από τη στιγμή αυτή και για ένα μήνα έχω δωρεάν 600 λεπτά ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς f2g κινητά. Υπόψιν ότι έχω το πρόγραμμα f2g1 αντίστοιχο της Q Card εδώ και ένα χρόνο και το νούμερο μου αυτό το έχω από το 1997. Ήδη το τίμησα δεόντως με άλλα κινητά f2g αντίστοιχα της Cote και Voda και καμία χρέωση δεν έγινε σύμφωνα με το 1269. Στο 1265 ακούς τον υπόλοιπο δωρεάν χρόνο ομιλίας της προσφοράς που απομένει.

 

Ωραία έκπληξη που δεν κοστίζει ούτε σέντς....:O Μπράβο στη Wind!;)

 

Πάντως σε άλλα 2 νούμερα f2g που έχω για να χρησιμοποιώ το ένα λεπτό το λεπτό προς δύο νούμερα, δε μου ήλθε κανένα μήνυμα προσφοράς. Αυτό τώρα πως έγινε; Λόγω του ότι είμαι σταθερός πελάτης εδώ και 12 χρόνια;

αντε και στα δικα μας...ξεθαψα το νουμερακι,αλλα τζιφος!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το ξέθαψα το νουμεράκι, είναι αυτό που χρησιμοποιώ από το 1997 κανονικά και είναι το κανονικό μου νούμερο εν ενεργεία από τότε. Σε αυτό το νουμερο μου ήλθε η προσφορά. Στα άλλα δύο που χρησιμοποιώ περιστασιακά δεν μου ήλθε η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες, κάτι που μου ξέφυγε.

 

Η προσφορά είναι από 600 λεπτά δωρεάν σε f2g για τους επόμενους δύο μήνες και όχι ένα όπως είχα γράψει. Δηλαδή μιλάμε για 1200 λεπτά εντελώς τσάμπα.

 

Απ'ότι κατάλαβα όμως αυτό συμβαίνει σε όσους ΔΕΝ έχουν σε ισχύ αυτή τη στιγμή κάποιο πακέτο δωρεάν χρόνου ομιλίας f2g. Σήμερα ήλθε και στο κινητό του πατέρα μου που είναι επίσης f2g1 αντίστοιχο της Q Card. Ίσως να σας έλθει λοιπόν και σ' εσάς η προσφορά μόλις λήξουν τα πακέτα δωρεάν χρόνου που ήδη έχετε ενεργοποιήσει. Προφανώς πρόκειται για την καλοκαιρινή προσφορά της WIND.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω τη συγκεκριμένη προσφορα.Έχω F2G2(αντίστοιχο του Frog),ενεργοποιημένο εδώ και 2 μήνες,δεν το χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου(μόνο 1 ανανέωση των 3 ευρώ έκανα)και έστειλα ελάχιστα μηνύματα σ'αυτό το χρονικό διάστημα των 2 μηνών και μόλις μου ήρθε το μήνυμα αυτό:

 

Από σήμερα και για τους επόμενους 2 μήνες μιλάς ασταμάτητα με όλα τα κινητά WIND F2G αφού έχεις 600 δωρεάν λεπτά προς F2G/μήνα.Για υπόλοιπο κάλεσε δωρεάν 1265.

 

 

Το ερώτημα είναι το εξής:

 

-Για να ισχύσει η προσφορά χρειάζεται να κάνουμε ανανέωση ή ασχέτως ανανέωσης ισχύει;

 

Πάντως,κάλεσα στο 1265 και έλεγε πως έχω υπολοιπόμενο χρόνο 600 λεπτά!Αν είναι έτσι,πολύ καλή η προσφορά της Wind!Ειλικρινά δεν το περίμενα!Και σκεφτόμουν:Σιγά μη μου στείλουν τέτοιο μήνυμα,πού τέτοια τυχη; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έκπληξη που δεν κοστίζει ούτε σέντς....:O Μπράβο στη Wind!;)

 

Το ίδιο συνέβη σήμερα και σε ένα F2G1 (Q card) που έχω σχεδόν αποκλειστικά για data στο ΗΤC και δεν παίρνω τηλέφωνα.

 

Υπάρχει όμως κάποιος τρόπος να ελέγξεις αν ένας αριθμός είναι Free 2 Go;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες μετά απο την αίτηση φορητότητας το courier μου έφερε τα έγγραφα της Wind αλλά και την SIM. Το παιδί δεν ήξερε και πολλά γι'αυτό και θέλω να ρωτήσω εαν ξέρει κανείς την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις. Είχε 2 έγγραφα απο 3 φωτοτυπίες το καθένα. Στο ένα έπρεπε να βάλεις υπογραφή σε 2 κομμάτια και στο άλλο όπως φαινόταν δεν χρειαζόταν να συμπληρώσεις κάποια στοιχεία.

 

Το courier πήρε πίσω τα 4 απο τα 6 έγγραφα (2 απο το καθένα) και εγώ κράτησα απο 1 απο το καθένα. Απο όσο ξέρω την Δευτέρα η SIM της Wind ενεργοποιείτε συνεπώς και θα μπορώ να την χρησιμοποιώ. Ελπίζω να μην μπλέξουμε σε άλλες διαδικασίες γιατι πραγματικά βαριέμαι και πολυ απλά θα παραμείνω στην Voda.

 

Εάν κάποιος μπήκε πρόσφατα στην διαδικασία της φορητότητας και θυμάται την διαδικασία προς το τέλος της παρακαλώ ας βοηθήσει καθησυχάζοντάς με :P

 

Επισης θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολο πως τσεκάρεις αν ένας αριθμός είναι Wind (γενικά) ή Wind F2G (ειδικά).

 

Επίσης στα πακέτα Non Stop το πακέτο Non Stop Night (απο ποιά μέχρι ποια ώρα μετράει?)

Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες μετά απο την αίτηση φορητότητας το courier μου έφερε τα έγγραφα της Wind αλλά και την SIM. Το παιδί δεν ήξερε και πολλά γι'αυτό και θέλω να ρωτήσω εαν ξέρει κανείς την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις. Είχε 2 έγγραφα απο 3 φωτοτυπίες το καθένα. Στο ένα έπρεπε να βάλεις υπογραφή σε 2 κομμάτια και στο άλλο όπως φαινόταν δεν χρειαζόταν να συμπληρώσεις κάποια στοιχεία.

 

Το courier πήρε πίσω τα 4 απο τα 6 έγγραφα (2 απο το καθένα) και εγώ κράτησα απο 1 απο το καθένα. Απο όσο ξέρω την Δευτέρα η SIM της Wind ενεργοποιείτε συνεπώς και θα μπορώ να την χρησιμοποιώ. Ελπίζω να μην μπλέξουμε σε άλλες διαδικασίες γιατι πραγματικά βαριέμαι και πολυ απλά θα παραμείνω στην Voda.

 

Εάν κάποιος μπήκε πρόσφατα στην διαδικασία της φορητότητας και θυμάται την διαδικασία προς το τέλος της παρακαλώ ας βοηθήσει καθησυχάζοντάς με :P

 

Επισης θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολο πως τσεκάρεις αν ένας αριθμός είναι Wind (γενικά) ή Wind F2G (ειδικά).

 

Επίσης στα πακέτα Non Stop το πακέτο Non Stop Night (απο ποιά μέχρι ποια ώρα μετράει?)

 

 

Οσο αφορα την φορητοτητα, δεν εχεις να κανεις κατι αλλο παρα μονο να τους παρεις ενα τηλεφωνο να τους πεις οτι ηρθε η καρτα και να προβουν στην ενεργοποιηση της.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συνέβη σήμερα και σε ένα F2G1 (Q card) που έχω σχεδόν αποκλειστικά για data στο ΗΤC και δεν παίρνω τηλέφωνα.

 

Υπάρχει όμως κάποιος τρόπος να ελέγξεις αν ένας αριθμός είναι Free 2 Go;

 

θα πρέπει να στείλεις τον αριθμό που θέλεις να δεις αν είναι F2G στο 1274.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες μου ήρθε μήνυμα (στο f2g2 που έχω και χρησιμοποιώ κανονικά) από την WIND ότι αν ανανεώσω ως 30/06 θα πάρω +50% στην πρώτη ανανέωση μου.

Η τελευταία μου ανανέωση ήταν στις 24/04 και αυτή τη στιγμή δεν έχω ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο.

Άρα στέλνουν ακόμα τέτοια μηνύματα, και σε αριθμούς που χρησιμοποιούνται συχνά.

Εγώ πάντως λέω να πάρω τα ρίσκα μου και να μην ανανεώσω -αφού δεν χρειάζομαι αυτή τη στιγμή άλλο χρόνο.

Θα προτιμήσω να περιμένω μήπως μου έρθει Διπλασιασμός. :lol:.

 

Αλήθεια, εκείνο το "τέλος" για τα καρτοκινητά πότε πιθανολογούν ότι μπορεί να αρχίσει να εισπράττεται;

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια, εκείνο το "τέλος" για τα καρτοκινητά πότε πιθανολογούν ότι μπορεί να αρχίσει να εισπράττεται;

εχω την αισθηση οτι αν ανακοινωθει για 1 σεπτεμβρη πχ,τελος του αυγουστου ολοι θα ανανεωσουν καποιο μεγαλο ποσο...:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα, σκεφτονται να κανουν τετοια μ...κια? Εγω νομιζα οτι ηταν φημες και μονο.
Link to comment
Share on other sites

Αφού το είπανε και στα Μ.Μ.Ε
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση οτι αν ανακοινωθει για 1 σεπτεμβρη πχ,τελος του αυγουστου ολοι θα ανανεωσουν καποιο μεγαλο ποσο...:lol:

πολύ αισιοδοξη σε βρίσκω οι εφημερίδες ήδη γράφουν σήμερα ότι τέλη Ιουνίου θα ψηφιστεί το νομοσχέδιο και από 1η Ιουλίου θα ισχύσει 10% στα καρτοκινητα μαζί με αυξήσεις στα τέλη των συμβολαίων φυσικά, σε τσιγάρα, βενζίνη κλπ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γ.. τον μπελα τους, δεν ειχα ιδεα οτι ηταν τοσο δεδομενο....

10% πανω + 19% ο φπα = 29% φορος συνολικος...

1/3 των χρηματων για το κρατος δηλαδη.

Αντε και εις ανωτερα, ποτε δεν θα προκοψει τελικα αυτη η κ...ο χωρα...

 

Δηλ. να ρωτησω, οι καρτες ανανεωσης θα αλλαξουν τιμες ωστε να μπαινει στρογγυλο ποσο η πχ θα πληρωνεις την καρτα 3€ και θα μπαινουν στο λογαριασμο 2.7€?

Link to comment
Share on other sites

αυτό το τέλος πως θα πληρώνεται ακριβώς?

θα βάζουμε την κάρτα και θα μας αφαιρεί ένα ποσό?

θα βάζουμε την κάρτα και δεν θα καταλαβαίνουμε διαφορά γιατί στην ουσία θα το πληρώνει η εταιρία?

πως θα γίνει¨?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

αυτό το τέλος πως θα πληρώνεται ακριβώς?

θα βάζουμε την κάρτα και θα μας αφαιρεί ένα ποσό?

θα βάζουμε την κάρτα και δεν θα καταλαβαίνουμε διαφορά γιατί στην ουσία θα το πληρώνει η εταιρία?

πως θα γίνει¨?

δε φορολογεί τις εταιρείες εμείς θα το πληρώνουμε κανονικότατα, όπως έχει ανακοινωθεί απλά θα βάζουμε μια κάρτα των 10€ και θα μπαίνουν στο λογαριασμό μας 9€ και ούτω καθ΄εξής. Δυστυχώς δεν είναι απλά σίγουρο είναι 100% επίσημο οτι θα γίνει. Ευτυχώς έχω καμιά 180άρα € στο λογαριασμό οπότε αυτή τη χρονιά θα τη βγάλω έτσι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν θα λειτουργήσει ξανά η ηλεκτρονική ανανέωση μέσω της ιστοσελίδας της Wind?

Επίσης, μου ήρθε ένα sms σε έναν αριθμό Wind που χρησιμοποιώ μόνο για δύο αριθμούς με 0,01€/1' για ανανέωση έως 30/6 με bonus 50%. Μετά θα μπορώ να μεταφέρω ολόκληρο το ποσό (π.χ. 30€+50%=45€) σε άλλο καρτοκινητό Wind?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν θα λειτουργήσει ξανά η ηλεκτρονική ανανέωση μέσω της ιστοσελίδας της Wind?

Επίσης, μου ήρθε ένα sms σε έναν αριθμό Wind που χρησιμοποιώ μόνο για δύο αριθμούς με 0,01€/1' για ανανέωση έως 30/6 με bonus 50%. Μετά θα μπορώ να μεταφέρω ολόκληρο το ποσό (π.χ. 30€+50%=45€) σε άλλο καρτοκινητό Wind?

μπορείς σε 2 δόσεις βεβαια αλλά και πάλι συμφέρει. Το πιο πιθανό ειναι τον επόμενο μηνα να σου ερθει 100% επιπλέον όπως σε μενα αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου. Δε βλέπω να επανερχεται το site, Κρίμα γιατι θα ηταν μια καλη ευκαιρια να βαλουμε λίγο χρονο παραπάνω πριν την επερχόμενη φοροεισπραξη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν θα λειτουργήσει ξανά η ηλεκτρονική ανανέωση μέσω της ιστοσελίδας της Wind?

Επίσης, μου ήρθε ένα sms σε έναν αριθμό Wind που χρησιμοποιώ μόνο για δύο αριθμούς με 0,01€/1' για ανανέωση έως 30/6 με bonus 50%. Μετά θα μπορώ να μεταφέρω ολόκληρο το ποσό (π.χ. 30€+50%=45€) σε άλλο καρτοκινητό Wind?

 

βεβαιως και μπορεις μεσω της υπηρεσιας wind sharing.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, θέλουν κρέμασμα όλοι αυτοί που στέλνουμε στην Βουλή... Το θέμα είναι πότε θα ξυπνήσουμε να πάμε να τους τα κάνουμε λαμπόγυαλο... Σόρυ για το offtopic, αλλά βγήκα από τα ρούχα μου... Μιλάμε όπως έγραψε και ένας φίλος παραπάνω για 29% φόρος... Δηλαδή έλεος...
Link to comment
Share on other sites

Καλά, θέλουν κρέμασμα όλοι αυτοί που στέλνουμε στην Βουλή... Το θέμα είναι πότε θα ξυπνήσουμε να πάμε να τους τα κάνουμε λαμπόγυαλο... Σόρυ για το offtopic, αλλά βγήκα από τα ρούχα μου... Μιλάμε όπως έγραψε και ένας φίλος παραπάνω για 29% φόρος... Δηλαδή έλεος...

 

ειναι τραγικο το νουμερο. 29% ειναι πραγματικα τραγικο. θα παιρνεις δηλαδη καρτα των 30 ευρω κ θα μπαινουν μοναδες για 27 ευρω. αστεια πραγματα. οσοι εχουν την δυνατοτητα καλο θα ειναι να προμηθευτουν καποιες μοναδες πριν εφαρμοστει το μετρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, θέλουν κρέμασμα όλοι αυτοί που στέλνουμε στην Βουλή... Το θέμα είναι πότε θα ξυπνήσουμε να πάμε να τους τα κάνουμε λαμπόγυαλο... Σόρυ για το offtopic, αλλά βγήκα από τα ρούχα μου... Μιλάμε όπως έγραψε και ένας φίλος παραπάνω για 29% φόρος... Δηλαδή έλεος...

 

"Στέλνουμε", δε πάνε μόνοι τους άρα καλά να πάθουμε.

Όσο για το "ξύπνημα", αργεί και θα αργεί όσο αρκετοί βολεύονται με οποιαδήποτε κατάσταση.

 

Συγνώμη για το εκτός θέματος.

 

 

δε φορολογεί τις εταιρείες εμείς θα το πληρώνουμε κανονικότατα, όπως έχει ανακοινωθεί απλά θα βάζουμε μια κάρτα των 10€ και θα μπαίνουν στο λογαριασμό μας 9€ και ούτω καθ΄εξής. Δυστυχώς δεν είναι απλά σίγουρο είναι 100% επίσημο οτι θα γίνει. ...

 

Λίγο μπερδεμένο να γίνεται έτσι η χρέωση του φόρου.

Δηλαδή αν κάποιος βάλει κάρτα των 3 ευρώ θα τον πιστώσουν 2,70 ;

Αλλά τι ανησυχώ, συνήθως όταν είναι να τα πάρουν βρίσκουν τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

"Στέλνουμε", δε πάνε μόνοι τους άρα καλά να πάθουμε.

Όσο για το "ξύπνημα", αργεί και θα αργεί όσο αρκετοί βολεύονται με οποιαδήποτε κατάσταση.

 

Συγνώμη για το εκτός θέματος.

 

 

 

 

Λίγο μπερδεμένο να γίνεται έτσι η χρέωση του φόρου.

Δηλαδή αν κάποιος βάλει κάρτα των 3 ευρώ θα τον πιστώσουν 2,70 ;

Αλλά τι ανησυχώ, συνήθως όταν είναι να τα πάρουν βρίσκουν τρόπο.

αν δεν κανω λαθος, γυρω στο 2000, η τελεστετ τοτε, δεν επαιρνες μια καρτα των 2000 δραχμων κ μπαινανε λιγοτερες μοναδες?δεν συνεβαινε τοτε κατι αντιστοιχο με αυτο που προκειται να συμβει σε λιγες μερες σε ολα τα καρτοκινητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...