Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διπλη φορητοτητα βολευει οταν δεν βιαζεσαι και επιπλεον δεν θες να πιανεσαι κοροιδο με την λυστρικη χρεωση για απλη αλλαγη sim (που τις νεες συνδεσεις - και αφενως τις καρτες sim - τις μοιραζουν αβερτα σε καφετεριες κλπ).

Αυτο θα πει βγαζουμε και απ τη μυγα ξιγκι.

Link to comment
Share on other sites

Η διπλη φορητοτητα βολευει οταν δεν βιαζεσαι και επιπλεον δεν θες να πιανεσαι κοροιδο με την λυστρικη χρεωση για απλη αλλαγη sim (που τις νεες συνδεσεις - και αφενως τις καρτες sim - τις μοιραζουν αβερτα σε καφετεριες κλπ).

Αυτο θα πει βγαζουμε και απ τη μυγα ξιγκι.

Εκεί κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ ότι δεν ζήτησες αλλαγή sim, καθώς δεν καταστράφηκε ή χάθηκε, αλλά αλλαγή οικονομικού πακέτου. Και άστους να κουρεύονται...

Link to comment
Share on other sites

Ε φυσικα, σε αυτο ακομα χειροτερα. Αλλα για αλλαγη sim λογο παλαιοτητας/καταστροφης γιατι να χρεωνουν 20αρικο? Αν ειναι τοσο ακριβες να πεταχτω μεχρι την καφετερεια να παρω 2-3 τζαμπα να τους δωσω και αυτους.

Αυτα ειναι γυφτιες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αν μεσα στα δωρεαν λεπτα και τα μηνυματα tou NON STOP προς f2go κινητα συμπεριλαμβανοντε και τα mms και οι βιντεοκλισεις, οπως γινεται και με το watshup... η ειναι μονο για απλα μηνυματα και τηλεφωνα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αν μεσα στα δωρεαν λεπτα και τα μηνυματα tou NON STOP προς f2go κινητα συμπεριλαμβανοντε και τα mms και οι βιντεοκλισεις, οπως γινεται και με το watshup... η ειναι μονο για απλα μηνυματα και τηλεφωνα?

 

μονο για απλα μηνυματα κ τηλεφωνα φιλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδία

Πήρα μια κάρτα sim free 2 go για να ενεργοποιήσω κάποιο οικονομικό πακέτο αλλά μου λένε από τον αυτόματο τηλεφωνητή της wind ότι ο αριθμός του κινητου σας δεν είναι ενεργός. Τι είναι αυτό τώρα ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση, έστω για ένα δευτερόλεπτο!
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αν μεσα στα δωρεαν λεπτα και τα μηνυματα tou NON STOP προς f2go κινητα συμπεριλαμβανοντε και τα mms και οι βιντεοκλισεις, οπως γινεται και με το watshup... η ειναι μονο για απλα μηνυματα και τηλεφωνα?

 

Στο νον stop του 2009 μόνο απλές κλήσεις κ γραπτά μηνύματα.

Στο νον stop της παρέας περιλαμβάνονται κ βιντεοκλήσεις, αλλά όχι mms

Link to comment
Share on other sites

"CRM to me

fromCRM <CRM@wind.com.gr>

dateThu, May 7, 2009 at 12:27 PM

subjectPrepaid info

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

Προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας, ανεπιτυχώς.

Παρακαλούμε αλλάξτε τις τις τοπικές ρυθμίσεις του Browser σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΙS>Tools / Internet Options / Privacy (Must be LOW).

 

Με εκτίμηση,

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

e-mail: crm@wind.com.gr"

 

H επίσημη απάντηση του Wind CC για το πρόβλημα της online ανανέωσης. Για δοκιμάστε γιατί εγώ σε γενικές γραμμές (μετά από 2-3 προσπάθειες) μπορώ να ανανεώνω online.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν κανει συστημα το "Προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας, ανεπιτυχώς. " και σε μενα ετσι ειπαν για αλλο θεμα ενω δεν ειχα ποτε κληση απο αυτους. Δεν με καιει, αυτοι εχουν να παιρνουν απο εμενα..:p
Link to comment
Share on other sites

και να περιμενεις κανενα 2 λεπτο να εγγραφει στο συστημα της wind.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω με ποιες προυποθέσεις ισχύουν οι χρεώσεις του πίνακα που θα βρείτε εδώ:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

 

Εκεί φαίνεται ότι με το F2G 2, έχεις χρέωση 0,0017 Ευρώ προς ΟΛΕΣ τις εθνικές κλήσεις. Δηλαδή 0,10 Ευρώ το λεπτό προς όλους!!!

Τι θα πρέπει να κάνω για να έχω αυτές τις χρεώσεις?

Το ρωτάω αυτό, γιατί αυτή τη στιγμή, έχω F2G, και με χρεώνει 0,98 Ευρώ το λεπτό, (σύμφωνα δηλαδή με τον τιμοκατάλογο της wind),

προς εθνικές κλήσεις εκτός F2G, τη στιγμή που με τον 1ο πίνακα θα έπρεπε να χρεώνομαι 0,21 Ευρώ το λεπτό!!!

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει. Άλλο το F2G και άλλο το F2G 1?

Κάλεσα στο 1342 και μετά πάτησα 1 και αστεράκι για επιβεβαίωση. Αυτό υποτίθεται ότι θα με μετέφερε στο F2G 2.

Εξακολουθεί όμως να μου λέει ότι το το οικονομικό μου πακέτο είναι το F2G, όταν καλώ το 1269 για το υπόλοιπο...

Τέλος πάντων, πως μπορώ να έχω τις χρεώσεις του F2G 2 του 1ου πίνακα που με ενδιαφέρουν?

Δηλαδή 0,10 Ευρώ το λεπτό για όλες τις εθνικές κλήσεις...

 

Να σημειώσω ότι έχω ενεργοποιημένο το 1000 + 1000 προς F2G και χρησιμοποιώ και το WIND NON STOP PLUS.

Το αναφέρω σε περίπτωση που παίζει κάποιο ρόλο.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω με ποιες προυποθέσεις ισχύουν οι χρεώσεις του πίνακα που θα βρείτε εδώ:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

 

Εκεί φαίνεται ότι με το F2G 2, έχεις χρέωση 0,0017 Ευρώ προς ΟΛΕΣ τις εθνικές κλήσεις. Δηλαδή 0,10 Ευρώ το λεπτό προς όλους!!!

Τι θα πρέπει να κάνω για να έχω αυτές τις χρεώσεις?

Το ρωτάω αυτό, γιατί αυτή τη στιγμή, έχω F2G 1 και με χρεώνει 0,98 Ευρώ το λεπτό, (σύμφωνα δηλαδή με τον τιμοκατάλογο της wind),

προς εθνικές κλήσεις εκτός F2G, τη στιγμή που με τον 1ο πίνακα θα έπρεπε να χρεώνομαι 0,21 Ευρώ το λεπτό!!!

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει και προπάντων πως μπορώ να έχω αυτές τις χρεώσεις? Βασικά το F2G 2 με ενδιαφέρει.

 

Να σημειώσω ότι έχω ενεργοποιημένο το 1000 + 1000 προς F2G και χρησιμοποιώ και το WIND NON STOP PLUS.

Το αναφέρω σε περίπτωση που παίζει κάποιο ρόλο.

 

Δεν εχεις F2G1 .Εχεις το ORIGINAL WIND F2G.Για να αποκτησεις τις φτηνες χρεωσεις που αναφερεις πρεπει να καλεσεις 1342 και να επιλεξεις δωρεαν το F2G2(αντιστοιχο του FROG).Δεν επηρεαζονται με την αλλαγη τα 1000 λεπτα-SMS, ουτε το plus.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις F2G1 .Εχεις το ORIGINAL WIND F2G.Για να αποκτησεις τις φτηνες χρεωσεις που αναφερεις πρεπει να καλεσεις 1342 και να επιλεξεις δωρεαν το F2G2(αντιστοιχο του FROG).Δεν επηρεαζονται με την αλλαγη τα 1000 λεπτα-SMS, ουτε το plus.

 

Και να αφήσεις την κλήση να τερματιστεί μόνη της χωρίς να πατήσεις εσύ το πλήκτρο τερματισμού...

Link to comment
Share on other sites

Πριν ακόμα μου απαντήσεις, (ψάχνοντας στο φόρουμ), είδα την υπογραφή σου και έκανα αυτό:

 

Κάλεσα στο 1342 και το μήνυμα έλεγε πατήστε 1 για να έχετε περίπου 35% φθηνότερες χρεώσεις προς όλους και νόμιζα ότι ήταν αυτό, (F2G 2) αλλά έκανα λάθος.

 

Τελικά ξανά κάλεσα το 1342 και αυτή τη φορά άκουσα διαφορετικό μήνυμα!

το οποίο με καλούσε κατ' ευθείαν να επιλέξω ποιο οικονομικό πακέτο θέλω.

Πάτησα λοιπόν το 6 που είναι το F2G 2 και όλα καλά.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

ναι μονο τα 1000 λεπτα για ολο τον χρονο δεν χανονται

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω και Non Stop για σταθερά, το χάνω αλλάζοντας πακέτο;

 

Νομίζω όχι, κάνει λάθος ο φίλος από πάνω.... Το χάνετε μόνο αν μεταβείτε στα F2G5 και F2G6 που είναι τα αντίστοιχα του a la carte και της Cosmokarta...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ δεν χάνονται τα σταθερά. Τα χάνεις μόνο στο F2G5 κ 6 επιδή δεν έχουν επιλογές νον-stop
Link to comment
Share on other sites

Πηρα δυο πακετα συνδεσης και καμια απο τις δυο σιμ δεν λειτουργει!!

τις εβαλα σε 4 διαφορετικα κινητα,σε ολα μου βγαζει πως δεν ειναι δεκτη η σιμ.http://smileys.svatbata.org/set-01/38.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν οι κάρτες επάνω γράφουν ΤΙΜ τώτε έχουν ακυρωθεί και ας γράφουν 31/12/2009.

Αλλά είσαι πολύ τυχερός γιατί αν πας αυτές τις κάρτες σε ένα κατάστημα WIND θα στις αλλάξουν με Upgrade (διπλασιασμός στην πρώτη κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

h mia ειναι τιμ η αλλη wind

η tim δεν γραφει ποτε εληξε..σε αντιυεση με την wind Που ληγει σε 2 μηνες...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες καλώς σας βρήκα. Είμαι καιρό lurker και ενημερώνομαι για οτιδήποτε καινούργιο απο εσάς εδώ και καιρό. Ευχαριστώ παρα πολύ όλους τους χρήστες για την πολύτιμη προσφορά τους στην μάθηση :)

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας αν δεν είναι κόπος. Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι ερωτήσεις σαν τις δικές μου επαναλαμβάνονται διαρκώς απο τους newbies γι' αυτό συμπαθάτε με αν σας κουράζω.

 

Είμαι πραγματικά υπερ ευχαριστημένος όλα αυτά τα χρόνια στην καρτοκινητή της Vodafone (έχω CU) και γενικώς είμαι ο τύπος που καταστρέφει το κέντο μυνημάτων της Voda απο το abuse που κάνω στα SMS :P Εν όψει σπουδών στο εξωτερικό η σύνδεση δυστυχώς δεν είναι επιλογή για ΄μένα. Παρ'όλο που είμαι υπερ ευχαριστημένος με την φτηνή αποστολή μυνημάτων έχω βαρεθεί να τσιγκουνεύομαι τις κλήσεις λόγω χρεώσεων. Εξου και ενδιαφέρομαι για το F2G 2 μιας και ανακάλυψα οτι συμφέρει το περισσότερο απ'όλα με το Vodafone a la carte να έρχεται κοντά μόνο και εφόσον ανανεώνεις τα Πακέτα Ομιλιών στην ιδανική στιγμή μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα....

 

Έχω τις εξής ερωτήσεις αν μπορείτε να απαντήσετε.

1) Έχω Vodafone CU, φορητότητα στην Wind για το πρόγραμμα F2G 2 πώς γίνεται;

 

2) Ισχύουν αυτές οι τιμές του πίνακα: http://www.wind.com.gr/ConDows/00001998_Pinakes_BPG_gr_b.jpg δλδ 0.10/λεπτό για κλήσεις προς όλα τα κινητά και 0.04/sms προς όλους? Αν όντως ισχύουν, ιδιαίτερα η χρέωση της κλήσης, λήγει κάποια στιγμή αυτό το "promotion" (αν είναι) και επιστρέφει σε άλλη υψηλότερη χρέωση; Ρωτάω γιατί πχ της FrogMobile η χρέωση είναι ίδια (0.1/λεπτό) αλλά στις 31/05 λήγει η προσφορά με τα και γίνεται πάλι 0.21/λεπτό προς όλους. Αν όντως οι τιμές ισχύουν και δεν είναι απλά promotional πόσο καιρό υπάρχουν αυτές οι χρεώσεις;

 

3) Αναφέρετε στο site της Wind οτι με ανανέωση online κερδίζεις 50% bonus χρόνο ομιλίας..Τι σημαίνει αυτο όταν πχ ανανεώνεις με 10, 20 και το πιο συμαντικό 30 ευρώ;

 

4) Αν έχω καταλάβει καλά η Wind με το F2G 2 ρίχνει ΣΕ ΟΛΕΣ τις εταιρίες για τοπικές κλήσεις + sms με ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ πρόγραμμα. Δλδ πχ η Vodafone CU μπορει με τα πακέτα SMS να βγαίνει κάθε SMS 0.38 αλλά αμα πάρεις τηλέφωνο 'ντάξει κλαυτά Χαράλαμπε 0.35/λεπτό πράγμα που σημαίνει οτι είναι 3.5 φορές πάνω απο F2G 2 και 1.5 φορά απο Q, FrogMobile κλπ κλπ κλπ

 

5) Τελευταία ερώτηση. Υπάρχει για καρτοκινητά της Wind επιλογή mobile Internet? Για 3G κυρίως ενδιαφέρομαι μιας και είμαι κάτοχος smartphone. Αν υπάρχει επιλογή πόσο κοστίζει και πως ενεργοποιείτε?

 

Ευχαριστώ πάρα πολυ για την βοήθεια σας και συγνώμη για το μεγάλο με τις πολλές ερωτήσεις μου post. Να 'στε καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες καλώς σας βρήκα. Είμαι καιρό lurker και ενημερώνομαι για οτιδήποτε καινούργιο απο εσάς εδώ και καιρό. Ευχαριστώ παρα πολύ όλους τους χρήστες για την πολύτιμη προσφορά τους στην μάθηση :)

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας αν δεν είναι κόπος. Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι ερωτήσεις σαν τις δικές μου επαναλαμβάνονται διαρκώς απο τους newbies γι' αυτό συμπαθάτε με αν σας κουράζω.

 

Είμαι πραγματικά υπερ ευχαριστημένος όλα αυτά τα χρόνια στην καρτοκινητή της Vodafone (έχω CU) και γενικώς είμαι ο τύπος που καταστρέφει το κέντο μυνημάτων της Voda απο το abuse που κάνω στα SMS :P Εν όψει σπουδών στο εξωτερικό η σύνδεση δυστυχώς δεν είναι επιλογή για ΄μένα. Παρ'όλο που είμαι υπερ ευχαριστημένος με την φτηνή αποστολή μυνημάτων έχω βαρεθεί να τσιγκουνεύομαι τις κλήσεις λόγω χρεώσεων. Εξου και ενδιαφέρομαι για το F2G 2 μιας και ανακάλυψα οτι συμφέρει το περισσότερο απ'όλα με το Vodafone a la carte να έρχεται κοντά μόνο και εφόσον ανανεώνεις τα Πακέτα Ομιλιών στην ιδανική στιγμή μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα....

 

Έχω τις εξής ερωτήσεις αν μπορείτε να απαντήσετε.

1) Έχω Vodafone CU, φορητότητα στην Wind για το πρόγραμμα F2G 2 πώς γίνεται;

 

2) Ισχύουν αυτές οι τιμές του πίνακα: http://www.wind.com.gr/ConDows/00001998_Pinakes_BPG_gr_b.jpg δλδ 0.10/λεπτό για κλήσεις προς όλα τα κινητά και 0.04/sms προς όλους? Αν όντως ισχύουν, ιδιαίτερα η χρέωση της κλήσης, λήγει κάποια στιγμή αυτό το "promotion" (αν είναι) και επιστρέφει σε άλλη υψηλότερη χρέωση; Ρωτάω γιατί πχ της FrogMobile η χρέωση είναι ίδια (0.1/λεπτό) αλλά στις 31/05 λήγει η προσφορά με τα και γίνεται πάλι 0.21/λεπτό προς όλους. Αν όντως οι τιμές ισχύουν και δεν είναι απλά promotional πόσο καιρό υπάρχουν αυτές οι χρεώσεις;

 

3) Αναφέρετε στο site της Wind οτι με ανανέωση online κερδίζεις 50% bonus χρόνο ομιλίας..Τι σημαίνει αυτο όταν πχ ανανεώνεις με 10, 20 και το πιο συμαντικό 30 ευρώ;

 

4) Αν έχω καταλάβει καλά η Wind με το F2G 2 ρίχνει ΣΕ ΟΛΕΣ τις εταιρίες για τοπικές κλήσεις + sms με ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ πρόγραμμα. Δλδ πχ η Vodafone CU μπορει με τα πακέτα SMS να βγαίνει κάθε SMS 0.38 αλλά αμα πάρεις τηλέφωνο 'ντάξει κλαυτά Χαράλαμπε 0.35/λεπτό πράγμα που σημαίνει οτι είναι 3.5 φορές πάνω απο F2G 2 και 1.5 φορά απο Q, FrogMobile κλπ κλπ κλπ

 

5) Τελευταία ερώτηση. Υπάρχει για καρτοκινητά της Wind επιλογή mobile Internet? Για 3G κυρίως ενδιαφέρομαι μιας και είμαι κάτοχος smartphone. Αν υπάρχει επιλογή πόσο κοστίζει και πως ενεργοποιείτε?

 

Ευχαριστώ πάρα πολυ για την βοήθεια σας και συγνώμη για το μεγάλο με τις πολλές ερωτήσεις μου post. Να 'στε καλά

 

Καλησπερα φιλε, καλως ηρθες. Θα προσπαθησω να απαντησω σε οτι γνωριζω.

1) Παιρνεις τηλεφωνο στο 13846

2) Ισχυουν μεχρι 31/5, μετα η χρεωση ειναι στα 21λεπτα/λεπτο (παλι πολυ καλυτερη απο το cu)

4) Ετσι ειναι.

5) Υπαρχει το wind plus με 4 ευρω το μηνα και εχεις 40mb, αλλα αν τα ξεπερασεις ειναι....αστα. Υπαρχει και το wind ADSM με 15ευρω για 7 ημερες, απεριοριστο απο θεμα mb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...