Jump to content

Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)


JG4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 422
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν δοκιμάζω τον δεύερο ζόρικο τρόπο για να περάσω java εεφαρμογές. Εχω μπροστά μου όλο το filesystem αλλά δεν μπορώ να φανταστώ που πρέπει να περάσω τα jar και jad. Καμμιά ιδέα.

 

Να και photo στα τυφλά δεν γίνεται

http://img143.imageshack.us/img143/3968/14615844wf8.th.jpg

 

http://img143.imageshack.us/img143/2449/46681468yh3.th.jpg

 

Επίσης στο φάκελο user από οτι βλέπω εμφανίζονται όλοι οι τύποι αρχείοων που υποστιρίζει το κινητό. Στον υποφάκελο exe (executable) περιέχονται τα java και τα mocha. Τι είναι τα mocha...?

 

Μολις διάβασα από την wikipedia. Είναι πρόγραμμα που κάνει το byte-code της java σε πηγαίο κώδικα, κατι σαν reverse enginering...πληροφορία μόνο για όσους έχουν γνώσεις προγραμματισμού :)

 

Τέλος μόλις βρήκα ένα αρχείο FMRadio.rsr. Το άνοιξα με Notepad και έχει οδηγίες πως δουλέυει-ρυθμίζεις το ράδιο στο κινητό. ΜΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟ. Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμάζω τον δεύερο ζόρικο τρόπο για να περάσω java εεφαρμογές. Εχω μπροστά μου όλο το filesystem αλλά δεν μπορώ να φανταστώ που πρέπει να περάσω τα jar και jad. Καμμιά ιδέα.

 

Να και photo στα τυφλά δεν γίνεται

http://img143.imageshack.us/img143/3968/14615844wf8.th.jpg

 

http://img143.imageshack.us/img143/2449/46681468yh3.th.jpg

 

Επίσης στο φάκελο user από οτι βλέπω εμφανίζονται όλοι οι τύποι αρχείοων που υποστιρίζει το κινητό. Στον υποφάκελο exe (executable) περιέχονται τα java και τα mocha. Τι είναι τα mocha...?

 

Μολις διάβασα από την wikipedia. Είναι πρόγραμμα που κάνει το byte-code της java σε πηγαίο κώδικα, κατι σαν reverse enginering...πληροφορία μόνο για όσους έχουν γνώσεις προγραμματισμού :)

 

Τέλος μόλις βρήκα ένα αρχείο FMRadio.rsr. Το άνοιξα με Notepad και έχει οδηγίες πως δουλέυει-ρυθμίζεις το ράδιο στο κινητό. ΜΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟ. Τι συμβαίνει?

 

ta arxeia na ta valeis sto other files h na ftia3eis enan diko sou fakello games an einai dunato...kati tetoio katalava apo tis odhgies egw mias k den exw to kinhto...o nikos pou to dokimase skalwse parakatw mias k o teleutaios kwdikos den epiase...

an exeis sundesh kalo 8a htan na dokimaseis k ton prwto mhhhpws k doulepsei

Link to comment
Share on other sites

για να μπείς στο admin setting ο κωδικός είναι *#555#. Το πρόβλημα είναι βέβαια πως εκεί δεν εμφανίζεται τίποτα άλλο εκτός από τον τίτλο.
Link to comment
Share on other sites

Paides to dokimasa.. Min kourazeste tsampa.. Autes oi odigies an proseksete kala einai gia to U700 kai oxi gia to F700... :/ mexri to simeio pou kaneis ton upofakelo games uparxoun ola kai sto f700.. opos o kodikos *#0523# ... alla den einai olo to idio gia to F700.. pragmatika eimai apelpismenos pou den mporoume na valoume games kai efarmoges.. O monos gnostos tropos ws tora einai na ta agoraseis apo tin Vodafone.. Pou gia mena apokleietai mias kai exw sundesi Cosmote :P

 

Prepei na uparxei kapoios tropos.. Egw kati akousa gia ena sugekrimeno firmware to opoio epitrepei ta java.. An uparxei kati tetoio please peite mou :D

To F700 APLA...... TA SPAEI !
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος τις ρυθμίσεις για MMS? Έχω βάλει στο F700 τις ρυθμίσεις για το SAMSUNG F490 από την σελίδα της wind αλλά δεν δέχομαι κανένα MMS που μου στέλνουν. ( Έχω ενεργοποιήσει το WIND Plus Non-Stop )

 

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις που έχω κάνει :

 

Ρυθμίσεις MMS

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Πατήστε μενού

Επιλέξτε Μηνύματα

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

Επιλέξτε Μηνύματα πολυμέσων

Επιλέξτε Προφίλ μηνυμάτων πολυμέσων

Επιλέξτε Επιλ

Επιλέξτε Δημιουργία

Εισάγετε τα ακόλουθα

Καθορισμός ονόματος: WIND MMS

Όνομα πρόσβασης: mnet.b-online.gr

Τύπος αρχής: Κανένα

Ταυτότητα χρήστη:

Κωδικός πρόσβασης:

Πρωτόκολλο: HTTP

URL αρχικής σελίδας: http://192.168.200.95/servlets/mms

Διεύθυνση διακομιστή: 192.168.200.11

Θύρα: 9401

Πιέστε Αποθήκ.

Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Να ακόμη ένα link που ισχυρίζεται πως στο firmware Vodafone:

F700AMGJ8 μπορούν να εγκατασταθούν java εφαρμογές.

 

Vodafone version F700AMGJ8

 

Advantages:

* Simlockvrij

* Java games and programs are normally installed

* Mail can you just automatically get inside!

* Standard Google maps

 

Τονίζω πάλι δεν έχω ιδέα αν το συγκεκριμένο firmware έχει ελληνικά (οπότε μάλλον για όσους αγαπάνε τα greeklish)

 

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=nl&u=http://www.2nrg.nl/viewtopic.php%3Ff%3D12%26t%3D12&sa=X&oi=translate&resnum=8&ct=result&prev=/search%3Fq%3DF700AMGJ8%26hl%3Den%26safe%3Doff%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26hs%3Dgvl

Link to comment
Share on other sites

Να ακόμη ένα link που ισχυρίζεται πως στο firmware Vodafone:

F700AMGJ8 μπορούν να εγκατασταθούν java εφαρμογές.

 

Vodafone version F700AMGJ8

 

Advantages:

* Simlockvrij

* Java games and programs are normally installed

* Mail can you just automatically get inside!

* Standard Google maps

 

Τονίζω πάλι δεν έχω ιδέα αν το συγκεκριμένο firmware έχει ελληνικά (οπότε μάλλον για όσους αγαπάνε τα greeklish)

 

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=nl&u=http://www.2nrg.nl/viewtopic.php%3Ff%3D12%26t%3D12&sa=X&oi=translate&resnum=8&ct=result&prev=/search%3Fq%3DF700AMGJ8%26hl%3Den%26safe%3Doff%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26hs%3Dgvl

 

Το firmware αυτό, όπως και όλα τα firmware(σχεδόν) που κυκλοφορούν στον ιστό έχει υποστήριξη Ελληνικών, το συγκεκριμένο δε έχει και δυνατότητα να γράφει Ελληνικά μηνύματα με το εικονικό πληκτρολόγιο.

Το πρόβλημα όμως (όπως και με τα άλλα firmware) είναι ότι δεν υποστηρίζει το κανονικό πληκτρολόγιο (για ελληνική γλώσσα πάντα) και ότι αλλάζει τελείως την "χαρτογράφηση" των χαρακτήρων πχ. μπορεί να πατάς εσύ κόμμα και να βγάζει τελεία!!!!! Και το δεύτερο είναι ότι το συγκεκριμένο firmware είναι της γερμανικής Rodafone και ΔΕΝ υποστηρίζει java προγράμματα με την λογική "copy-paste" από το PC μας.

 

Το θέμα είναι τι θέλει ο καθένας, εγώ προσωπικά έχω την τελευταία έκδοση Σλαβικού:lol: firmware, με παντελλή έλλειψη ελληνικής γραφής(είναι όμως το firmware με την καλύτερη απόκριση στην οθόνη αφής)!!!!!

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κατεβασω ενα jar που ανεβασα στο rapidshare, το κατεβασε αλλα παλι μου λεει μη υποστηριζομενο υλικο. Τελικα ουτε μεσω internet δεν παιρνει java?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε για να έχουμε το hotmail στο κινητό με tim plus nonstop?
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω ενα f700 τωρα? στην βονταφον δεν εχουν πλεων...κριμα...ειναι πολυ καλο κινητο και πολυ καλη τιμη.στην τιμη του οτι καλυτερο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμ δύσκολο πάρε σειρά όλες τις voda και τα καταστήματα πλαίσιο που το είχαν...αλλιώς αμα το παραγγείλεις από εξωτερικό. ( Φυσικά χωρίς επιδότηση )

 

Εναλλακτικά F490 και F480 που είναι παραπλήσια αλλά ακριβά νομίζω, αν και σε τέτοια περίπτωση θα μάζευα ότι κομπόδεμα έχω για να πάρω το sony ericsson Xperia X1. Απλά το αγάπησα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ικανοποιητικός σχεδιασμός αλλά πανάκριβο το βλέπω αν κοστίζει στα 450 ευρώ. Το μεγάλο μειονέκτημα παραμένει η απουσία ασύρματου δικτύου φυσικά..
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ικανοποιητικός σχεδιασμός αλλά πανάκριβο το βλέπω αν κοστίζει στα 450 ευρώ. Το μεγάλο μειονέκτημα παραμένει η απουσία ασύρματου δικτύου φυσικά..

 

Αν μιλας για το 490 συμφωνω, αλλα το 480 εχει αλλο μενου πολυ πιο εντυπωσιακο, αλλα κοψανε την μεγαλη οθονη και απο οσο ξερω δεν βαλανε παλι wifi. Ολα αυτα τα κινητα με του που θα ερθει το iphone 3G θα εξαφανιστουν ή θα τα πουλανε σε τιμες 200-300ε οπου θα συμφερουν αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπήκα στο vodafone live tv και αυτο που παρατήρησα ήταν ότι η εικόνα δεν είναι καλή( φαίνονται τα πίξελ έντονα ). Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στην συσκευή ή κάτι άλλο?

 

Έκανα αναζήτηση στο forum αλλά δυστυχώς δεν βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να δω τις ρυθμίσεις που έχει σεταρισμένο το κινητό για live tv? Αναφέρομαι στις ρυθμίσεις που έχει για την ανάλυση του σήματος.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θελω τη βοηθεια σας παιδια.. το κινητο μου δεν μπορει να συνδεθει στο pc..

τι ωρα που παει να το εγκαταστησει δεν μπορει να εγκαταστησει το data interface......

τι μπορω να κανω για να λυθει το προβλημα?

εκτος βεβαια απο το να το παω στη vodafone.. μαλλον εγω φταιω για αυτη την κατασταση..

παρακαλω στειλτε μου pm..

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

 

1ον) Όλοι οι ήχοι (κλήσης-μήνυμα-κουμπιά) αλλάζουν από τα προφιλ που είναι στις ρυθμίσεις. εκεί που έχει την επιλέξεις προφίλ κάτω αριστερά έχει ένα εικονιδιάκι σαν φάκελο. το πατας -> επεξεργασιά και όλα καλα (μπορεί να έχω λάθος μεταφράσεις μιας και το έχω στα αγγλικά αλλά θα βρείς την άκρη)

 

Για JAVA τπτ απολύτος...εγώ πήγα πήρα μια καρτούλα Free2Go και ενεργοποίησα το Wind Plus! για τζάμπα ίντερνετ ένα μήνα. Μια χαρά πέρασα και παιχνίδια από free sites μια χαρά έχω ίντερνετ και στο εξωχικό (αργό αλλά ικανοποιητικό για σερφάρισμα). Για οδηγίες αναζήτηση στο forum

 

2ον)για να συνδεθει με το πψ πρέπει α) να εγκαταστήσεις τους USB drivers από το cd β) να εγκαταστήσεις το samsung PC studio 3.X από το cd εξίσου (επανεκκίνιση) γ) Σύνδεσε το κινητό με το καλώδιο στο pc και στην οθόνη τοy κινητού θα εμφανιστούν 3 επιλογές (media player - PC Studio - removable disk αν θυμαμαι καλά) επέλεξε το pc sudio και μετά πάνε άνοιξε την ομόνυμη εφαρμογή. αν δεν δουλέψει κάτι ειδικά στο θέμα drivers, τότε η έχεις vista και θες το pc studio για ωιστα είτε κάποιο κόλλημα τρώει το pc με τους drivers. Στην χειρότεροτερη ελλατωματικό το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Kamui για την απάντηση σου. Για πές για το free2go έχει ρυθμύσεις για το f700 η wind? Τζάμπα (τι ωραία λέξη εεεεεε??) ιντερνετ?? Και κατεβάζεις παιχνίδια (jar & jad ) απο αλλες ιστοσελίδες??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φιλε μου μολις σημερα αλλαξα το firmware αλλα τπτ...

παλι δεν αναγνωριζει τα java π περναω απο το κντ

 

to f700v einai to poio ******* kiniti pou exei perasoi apo ta xeria mou eleos ja na katevasis games prepei na beis apo to kinito sou stin istoselida tis vodafon. eleos............................

tora molis piga na katebaso apo site tis gameloft paixnidi me 4 euro kai eprepe na epilexo xora pou meno kai fantastite ??/??//??///?///??//

den eixe tin ellada

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
που μπορω να βρω ενα f700 τωρα? στην βονταφον δεν εχουν πλεων...κριμα...ειναι πολυ καλο κινητο και πολυ καλη τιμη.στην τιμη του οτι καλυτερο...

 

poulaw to diko mou kinito 2 minwn 180 eurw se katastasi kainouriou. opoios endiaferetai as steilei

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο οτι καταλαβα το κινιτο λειτουργει με windows mobile αλλα εχει απο πανω καποιο προγραμμα της Samsung, σωστα? Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξουμε το software ωστε να λειτουργει κατευθειαν με windows mobile?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο οτι καταλαβα το κινιτο λειτουργει με windows mobile αλλα εχει απο πανω καποιο προγραμμα της Samsung, σωστα? Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξουμε το software ωστε να λειτουργει κατευθειαν με windows mobile?

:blink: Από που συμπέρανες ότι έχει windows mobile?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικα απο οτι καταλαβα το κινιτο λειτουργει με windows mobile αλλα εχει απο πανω καποιο προγραμμα της Samsung, σωστα? Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξουμε το software ωστε να λειτουργει κατευθειαν με windows mobile?

 

Οχι φιλε μου, το κινητο δουλευει το Croix της Samsung, καμια σχεση με Windows.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F700 (Ultra Smart)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...