Jump to content

Γυμναστήριο ή σχολή χορού


vickylsls
 Κοινοποίηση

Γυμναστήριο ή σχολή χορού  

80 members have voted

  1. 1. Γυμναστήριο ή σχολή χορού

    • Γυμναστήριο
      56
    • Σχολή χορού
      24


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε δεν είναι και ότι καλύτερο τώρα για τον άντρα να πηγαίνει χορό, Πιστεύω θα παρεξηγηθεί...

Συνεπώς για τι ωραίο φύλο χορός και για το ισχυρό γυμναστήριο.

 

κατσε κατσε:p εγω ειμαι μισος βραζιλιανος και ξερω να χορευω αχεμ πολλους βραζιλιανικους χορους :p δεν νομιζω οτι αυτο εχει να κανει με το τι πιστευει ο καθενας αλλα οτι το να χορευεις ειναι πρακτικα δυο σε ενα και σου αρεσει και σε γυμναζει αλλωστε σε γλυτωνει απο καμια κατσταση που να θελει το αλλο μισο να χορεψει και εσυ να μην ξερεις:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω σε αυτο που λες.:)

απλως εγω λεω οτι π.χ. αν καποιος πει οτι κανει μαθηματα χωρου (τανγκο ή λατιν π.χ.) στην Ελλαδα, πολλοι (νεοι και μη) θα αντιδρασουν οπως περιεγραψες.Και γενικα θα το θεωρησουν "καπως".

Αντιθετα στην Ιταλια π.χ. που ειμαι εγω δεν θα υπαρξει αντιδραση.

Δεν μιλαω δηλαδη για το εθνικο χαρακτηριστικο του χορου.

 

Πως κάπως δηλαδή;

Εχω πολλούς φίλους που κάνουν μαθήματα χορού,

αλλά δεν ξέρω κανέναν να έχει αντιδράσει κάπως γι αυτό.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πως κάπως δηλαδή;

Εχω πολλούς φίλους που κάνουν μαθήματα χορού,

αλλά δεν ξέρω κανέναν να έχει αντιδράσει κάπως γι αυτό.....:confused:

 

Αντε, αντε, εμφανιζεστε ενας-ενας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα γυμναστήριο καθημερινές και weekend crazy dance στα clubs, bars, μπουζούκια!:happy::D

Δεν είναι απαραίτητο ο χορός να είναι σε επαγγελματικά πρότυπα!;)

Καλή διάθεση να υπάρχει!:p

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά πάλι δεν κατάλαβα.....:confused:

Γίνε λίγο πιο σαφής...

 

Εγω, προφανως κανω χιουμορ. Αν δεις τα παραπανω, θα καταλαβεις το πνευμα. Αν οχι, και θελεις λεπτομερειες, pm me.

Link to comment
Share on other sites

Εγω, προφανως κανω χιουμορ. Αν δεις τα παραπανω, θα καταλαβεις το πνευμα. Αν οχι, και θελεις λεπτομερειες, pm me.

 

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω αλλά δεν πειράζει.....:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πως κάπως δηλαδή;

Εχω πολλούς φίλους που κάνουν μαθήματα χορού,

αλλά δεν ξέρω κανέναν να έχει αντιδράσει κάπως γι αυτό.....:confused:

 

Πριν σου εξηγησω να σου πω πως κι εγω το βπλεπω οπως εσυ.

Ενα περιστατικο περιεγραφτηκε νωριτερα οκ;

Λοιπον απο πολλους-διαφορους,οταν θα δουν αντρα να κανει μαθηματα χωρου (ή μαθουν οτι κανει μαθηματα χωρου) και δεν μιλαμε για rnb ή παραδοσιακα ελληνικα, αλλα "εξωτικους" χωρους και salsa,mambo,latin κτλ κτλ κτλ) θα ακουστει πολυ ευκολα η κλασσικη κλισε ατακα "αυτα ειναι αδερφιστικα,φλωρικα κτλ κτλ".

Δυστυχως το εχω ακουσει κι εγω απο "παρεα" μολις εμαθαν οτι ενα παιδι εκανε τετοια μαθηματα.(Επαρχια)

Link to comment
Share on other sites

Πριν σου εξηγησω να σου πω πως κι εγω το βπλεπω οπως εσυ.

Ενα περιστατικο περιεγραφτηκε νωριτερα οκ;

Λοιπον απο πολλους-διαφορους,οταν θα δουν αντρα να κανει μαθηματα χωρου (ή μαθουν οτι κανει μαθηματα χωρου) και δεν μιλαμε για rnb ή παραδοσιακα ελληνικα, αλλα "εξωτικους" χωρους και salsa,mambo,latin κτλ κτλ κτλ) θα ακουστει πολυ ευκολα η κλασσικη κλισε ατακα "αυτα ειναι αδερφιστικα,φλωρικα κτλ κτλ".

Δυστυχως το εχω ακουσει κι εγω απο "παρεα" μολις εμαθαν οτι ενα παιδι εκανε τετοια μαθηματα.(Επαρχια)

 

Τώρα κατάλαβα....

Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι...

Και λέω δυστυχώς γιατί όσους φίλους ξέρω και κάνουν μαθήματα τέτοιων χορών,

έχουν μαζέψει γύρω τους όλες τις γκόμενες.....!!!

Μακάρι να είχα κάνει κι εγώ όσο ήταν καιρός........:) :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το γυμανστηριο αν και πιο απλο ειναι πολυ πιο ευκολο να το βαρεθεις και να σταματησεις αν δεν εχεις και παρεα, όπως κι εχω κανει... Ο χωρος ειναι παντα πιο δημιουργικος, σε προσελκυει. Το σκεφτομουν χρονια, δε το εχω κανει ακομα βεβαια, αλλα μια και καλη να εκανα απο του χρονου κατι τετοιο, ακόμα καλυτερα σκεφτόμουν κατι σε θεατρικο εργαστηρι που συνδιάζει τα πάντα και θέλω και πολυ περισσότεο. Σημασια ειναι οτι κανεις να σου αρεσει και να μη γινεται αναγκαστικα!!!!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα....

Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι...

Και λέω δυστυχώς γιατί όσους φίλους ξέρω και κάνουν μαθήματα τέτοιων χορών,

έχουν μαζέψει γύρω τους όλες τις γκόμενες.....!!!

Μακάρι να είχα κάνει κι εγώ όσο ήταν καιρός........:) :)

 

Έτσι ακριβώς είναι, και μιλάω εκ πείρας.

Και ποτέ δεν ειναι αργά. Ειδικά για αυτό το είδος χορού τα πράγματα είναι σχετικά εύκολα και αρκετά γρήγορα μπορείς να μάθεις και σ'αυτή την ηλικία. Τώρα αν έχεις υψηλούς στόχους, επαγγελματικό επίπεδο ή διαγωνιστικό χορό, εκεί τα πράγματα μπορούν να γίνουν πολύ δύσκολα. Το να μάθεις να χορεύεις πάντως είναι εύκολο και αρκετά γρήγορο σε σχέση με άλλα είδη.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει πολυ ο χρορος.αλλα πηγαινω στο γυμναστηριο κ χορο κανω πολυ σπανια,γιατι το γυμναστηριο ειναι πολυ κοντα μου.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
και τα δύο αν μπορείς να συνδυάσεις είναι οτι καλύτερο.Εγώ ψήφισα γυμναστήριο για καλύτερα και πιο άμεσα οπτικά αποτελέσματα στο κορμί σου.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Γυμναστήριο ρε! :p

Προσωπικά εμένα όλη αυτή η κούραση και εξάντληση που σου προσφέρει το γυμναστήριο παράλληλα με την ευχαρίστηση που νιώθεις όταν βλέπεις το αποτέλεσμα φτάνει για να φύγει όλη η "βαρεμάρα" (+ η βαριά μουσική την ώρα που γυμνάζομαι εννοείται :p )

Και το αποτέλεσμα που σου προσφέρει το γυμναστήριο αν γυμνάζεσαι σωστά δεν συγκρίνεται σε καμία μα καμία περίπτωση με αυτό του χορού (ειδικά αμα είναι παραδοσιακός ο χορός :lol: ).

Στον χορό δεν γυμνάζεις σε καμία περίπτωση όλους τους μυς που γυμνάζεις στο γυμναστήριο αλλά ακόμα και να ήταν έτσι δεν είναι επαρκής η άσκηση άλλους τους γυμνάζεις πολύ άλλους πάλι σχεδόν καθόλου, δεν τους γυμνάζεις ομοιόμορφα δλδ. Με λίγα λόγια ΙΜΧΟ (ιν μαι χάμπλ οπίνιον :p ) πιστεύω οτι η σχολή χορού ταιριάζει περισσότερο στις γυναίκες μιας και σκοπός δεν είναι να κάνουν μπράτσα η κοιλιακούς γιατι φαίνεται άσχημα στις γυναίκες. Όχι οτι δεν μπορούν να έχουν το ίδιο αποτέλεσμα στο γυμναστήριο αλλα τη λίγη γυμναστική που χρειάζονται μπορούν να την πάρουν και απο το γυμναστήριο ποιο διασκεδαστικά. Αυτααα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά άνοιξα αυτό το θέμα δεδομένου οτι το γυμναστήριο είναι πιο μακρυά από το σπίτι μου και η σχολή χορού πιο κοντά. Τελικά όμως θα επιλέξω γυμναστήριο. Νομίζω οτι αν θές να γυμναστείς και να δείς γρήγορα αποτελέσματα μόνο με το γυμναστήριο μπορείς, ο χορός είναι περισσότερο για να εκφράζεις τα συναισθήματά σου - να ξεδίνεις με λίγα λόγια - βέβαια σε βάθος χρόνου "φτιάχνεις και σώμα" αλλά πρέπει να το δουλέψεις χρόνια με το χορό (δεν ξέρω κιόλας κάποιος χορευτής-τρια μπορεί να πεί καλύτερα σύμφωνα με την εμπειρία που έχει) ευχαριστώ πάντως, αργότερα θα ήθελα να γραφτώ και σε σχολή χορού αλλά προς το παρόν έχω πρόβλημα με το χρόνο μου.
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Μπορείς να δοκιμάσεις και τα δύο. Εγώ θα πρότεινα χορό μιας και προσφέρει περισσότερα και εμπεριέχει και γυμναστική(εξαρτάται και από το είδος χορού). Ή και συνδυασμός και των δύο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα προτεινω τον χορο!Πηγαινω μοντερνο/συγχρονο εδω και 7 χρονια.Το θεμα με τον χορο ειναι οτι οταν χορευεις γυμναζεσαι χωρις να το καταλαβαινεις γιατι το ευχαριστιεσαι!:D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
παιδια, ξερετε κανενα γυμναστηριο κοντα στο ν. ψυχικο-ελληνορωσσων?:) Εχω προσφατα μετακομησει κ ψαχνω ενα απλο γυμναστηριο... Δυο που βρηκα, το ενα στο Ν.Ψυχικο κοστιζει 600 ευρω τον χρονο κ το αλλο στον Χολαργο 395!!! Πολυ ακριβα μ φαινονται... Υπαρχει κανενα αλλο πχ στους Αμπελοκηπους? Να μην ξενυτευομαι και μετα βαριεμαι να πηγαινω:p τι λετε?:D
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηρακλη(πολυοργανο σπιτι,στηθος,ωμους,παγκο κτλ),οπου 2-3 φορε την εβδομαδα κανω ενα light προγραμμα.

3 φορες την εβδομαδα κανω τζογκινγκ 8 χιλιομετρα την φορα(20 γυροι σε στιβο με ταρταν).

Εχω τελειως αρνητικη αποψη για τα γυμναστηρια.(πηγα αρκετα χρονια)

Για τον χορο δεν εχω αποψη,δεν ασχολουμαι.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τον ανθρωπο, εμενα για παραδειγμα δεν μαρεσει να γυμναζω το σωμα μου χρησιμοποιωντας οργανα γυμναστικης κ βρισκω το γυμναστηριο πολυ βαρετο. Με τον χορο εκτος απο την γυμναστικη που κανεις ειναι κ κατι πιο ευχαριστω κ δημιουργικο, εξαρταται βεβαια κ τι χορο θα επιλεξεις να κανεις...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...