Jump to content

Γυμναστήριο ή σχολή χορού


vickylsls
 Κοινοποίηση

Γυμναστήριο ή σχολή χορού  

80 members have voted

  1. 1. Γυμναστήριο ή σχολή χορού

    • Γυμναστήριο
      56
    • Σχολή χορού
      24


Recommended Posts

Ένας τρόπος για να γυμνάζεις το σώμα σου με διασκέδαση ταυτόχρονα. Χορός. Η προτιμάς απλά γυμναστική; Τι προτιμάτε απο τα 2. Αναφέρετε και άλλους τρόπους που έχετε δοκιμάσει και είναι αποτελεσματικοί.
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω γιατι,προτιμω το γυμναστηριο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω το γυμναστηριο και για να διασκεδαζω ταυτοχρονα ακουω μουσικη η πηγαινω μαζι με φιλους μου.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Kαμια μα καμια απολυτος σχεση η ασκηση που σου προσφερει το γυμναστηριο σε σχεση με την ασκηση που σου προσφερει η οποιαδηποτε μορφη χωρου.
Link to comment
Share on other sites

Γυμναστήριο ρεεεεεε... τεστοστερόνη... να χτυπιέσαι με τις μπάρες και να πετάγονται φλέβες και μυες! :P
Link to comment
Share on other sites

ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ. ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ, ΑΚΟΥΣ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΥΧΕΡΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ... :p
Link to comment
Share on other sites

σχολη χορου. γυμναζεις και γραμμωνεις ολο το σωμα.

 

Με το γυμανστηριο δεν το κανεις το παραπανω;

Φυσικα ναι και πολυ πληρεστερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει(αν και το γυμναστηριο για μικρο χρονικο διαστημα) και τα 2 και πιστευω οτι με τον χορο γυμναζεις και "στρωνεις" το σωμα σου καλυτερα...Παρολα αυτα οι αντρες συνηθως θελουν μυες, μπρατσα και να γινουν σφιχτουλες οποτε προτιμουν το γυμναστηριο...:p

Παντως εγω πηγαινα 3 χρονια κλασσικο μπαλετο και ειχα ωραιο σωμα και περπατημα και ουτε ιχνος σκολιωσης και τετοια, για τα επομενα 6-7 χρονια...Plus τον χορο τον θεωρω πιο διασκεδαστικο και "ελευθερο" το γυμναστηριο το βαριομουν αφορητα.

 

Edit:Τα δε ψωνια που βοσκουν στα γυμναστηρια(αντρες και γυναικες) και πανε εκει με την μασκαρα(οι γυναικες) ή γυμναζονται μπροστα στον καθρεφτη(οι αντρες) για να δειξουν τα καλλη τους μπας και γινει κανα ψηστηρι ειναι οτι χειροτερο...γι'αυτο πηγαινα σε Ladies γυμναστηριο...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι και ότι καλύτερο τώρα για τον άντρα να πηγαίνει χορό, Πιστεύω θα παρεξηγηθεί...

Συνεπώς για τι ωραίο φύλο χορός και για το ισχυρό γυμναστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Με το γυμανστηριο δεν το κανεις το παραπανω;

Φυσικα ναι και πολυ πληρεστερα.

 

πιστεψε με ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

 

σχολη χορου και πολεμικες τεχνες προσφερουν πληρεστερη και πιο ουσιωδης γυμναστικη

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι και ότι καλύτερο τώρα για τον άντρα να πηγαίνει χορό, Πιστεύω θα παρεξηγηθεί...

Συνεπώς για τι ωραίο φύλο χορός και για το ισχυρό γυμναστήριο.

 

Εμεις διαμορφωνουμε την εικονα μας, ωστε να ειναι παρεξηγησιμη ή οχι, αναλογα με τις πραξεις μας.

Ο χορος, ειναι ,εκτος απο μια πολυ καλη ,συνολικη ασκηση, και ενας τροπος να γνωρισεις ανθρωπους με κοινα ενδιαφεροντα και να εμπλουτισεις τον κοσμο σου με μουσικες, κουλτουρες και γνωσεις για τοπους και ηχους μακρυνους (sic).

Το γυμναστηριο απο την αλλη, αποσκοπει περισσοτερο στο στοχευμενο αποτελεσμα, ενιοτε και με ιατρικη προτροπη. Δεν αναιρειται και ο δικος του ρολος στο να γνωρισεις ανθρωπους και πραγματα, απλα θεωρω πως ειναι αλλης υφης και ισως κατηγοριας.

Και οι δυο μεθοδοι ειναι αποδοτικοι και στην ασκηση και στην επικοινωνια, οταν ομως επιλεγονται κατα βαση για το πρωτο, δλδ την ιδια την ασκηση.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος για να γυμνάζεις το σώμα σου με διασκέδαση ταυτόχρονα. Χορός. Η προτιμάς απλά γυμναστική; Τι προτιμάτε απο τα 2. Αναφέρετε και άλλους τρόπους που έχετε δοκιμάσει και είναι αποτελεσματικοί.

 

Αναλογως τι θελεις να κανεις. Παντως, και τα δυο καλα ειναι, οποτε κανε αυτο που σε ευχαριστει περισσοτερο.

 

Αποτελεσματικοτατος τροπος γυμναστικης ειναι η κολυμβηση. Αν και λιγακι μοναχικος...

 

@ploiarxos: Πριν καμποσο καιρο, εσκασε μυτη ενας τυπος στο elpecado με μια α-πι-στευ-τη γυναικα. Χορεψαν σεξυ αργεντινικο τανγκο, εμειναν ολοι/ες μ@λακες, και μετα ολες στο μαγαζι τον κοιτουσαν σαν ξερολουκουμο. Οποτε δεν πιστευω να αγχωνεται μην τον παρεξηγησει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

 

σχολη χορου και πολεμικες τεχνες προσφερουν πληρεστερη και πιο ουσιωδης γυμναστικη

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου.

Κυρίως για τις πολεμικές τέχνες.

Για χορό δεν ξέρω.Δεν έχω κάνει αλλά πιστεύω οτι είναι το ίδιο καλός.

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

 

σχολη χορου και πολεμικες τεχνες προσφερουν πληρεστερη και πιο ουσιωδης γυμναστικη

 

Μονο που οι πολεμικες τεχνες λογο του ειδους σαν ειδος αθλησης,(των εντωνων κρουστικων φορτιων τους και την πλειομετρικη φυση τους), δεν ειναι και οτι καλυτερο οσον αφορα τραυματισμους.(ασε που καποιος που λεει ο τι κανει σωστα καποια πολεμικη τεχνη δεν νοειται να μην κανει και βαρη προς γενικοτερη ενδυναμωση, ωστε να αποφευχθουν οσο γινεται περισσοτερο τα οποια "ατυχηματα".

Στο γυμναστηριο αντιθετα για να τραυματιστει καποιος θα ειναι μονο στα ελευθερα βαρη και απλως θα πρεπει να κανει μαμακια και να το πολεμισει για να την κανει.Γιατι ειναι τετοια η φυση των ασκησεων.(και οταν μιλαμε στα μηχανηματα σε αποτρεπουν τα ιδια μια και σε καθοδηγουν εκεινα)

 

Αnyway,προσωπικα δεν τα αποριπτω μιας και τα εχω δοκιμασει ολα (γυμναστηριο,π.τεχνη,χορο) και απλουστατα με το πρωτο εχω τον συνδιασμο ολων χωρις την πολεμικη τεχνη η οποια εμενα δεν μου προσεφερε τιποτα.:O

Και οσον αφορα τον χορο ειναι μια καταπληκτικη ενασχοληση γενικοτερα.

Για αντρες-γυναικες κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

@ploiarxos: Πριν καμποσο καιρο, εσκασε μυτη ενας τυπος στο elpecado με μια α-πι-στευ-τη γυναικα. Χορεψαν σεξυ αργεντινικο τανγκο, εμειναν ολοι/ες μ@λακες, και μετα ολες στο μαγαζι τον κοιτουσαν σαν ξερολουκουμο. Οποτε δεν πιστευω να αγχωνεται μην τον παρεξηγησει καποιος...

Εν μέρει μόνο έχεις δίκαιο, δλδ ο γιος μου καθώς και οι φίλοι του τις προάλλες έκραζαν έναν συμμαθητή τους που σχόλασε από τη σχολή χορού και του έλεγαν: καλώς το κοριτσάκι κ.π.λ κ.λ.π. Πώς να το κάνουμε δεν είναι και τόσο διαδεδομένο και μη κατακριτέο το να κάνει ένα αγόρι χορό στην Ελλάδα!!! Ή μήπως έχω άδικο? Παρεμπιπτόντως ο γιος tae kwon do και η κόρη ρυθμική.

Και τι κοιτούσαν δλδ από αυτόν δεν κατάλαβα? Είναι καλύτερος από τους άλλους, και σε τι???

Στην Αργεντίνα κανείς δεν θα τον κοίταζε γιατί όλοι ξέρουν τανγκό, αλλά εδώ στην Ελλαδίτσα που είμαστε ξενομανείς, έτσι κάνουμε, κοιτάμε σαν τα λιγούρια...

Link to comment
Share on other sites

γυμναστήριο απο μένα.Το θεωρώ καύτερο.Εκτός βέβαια αν σε κάποιον αρέσει πολύ ο χορός και μπορεί να τα συνδιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει μόνο έχεις δίκαιο, δλδ ο γιος μου καθώς και οι φίλοι του τις προάλλες έκραζαν έναν συμμαθητή τους που σχόλασε από τη σχολή χορού και του έλεγαν: καλώς το κοριτσάκι κ.π.λ κ.λ.π. Πώς να το κάνουμε δεν είναι και τόσο διαδεδομένο και μη κατακριτέο το να κάνει ένα αγόρι χορό στην Ελλάδα!!! Ή μήπως έχω άδικο? Παρεμπιπτόντως ο γιος tae kwon do και η κόρη ρυθμική.

Και τι κοιτούσαν δλδ από αυτόν δεν κατάλαβα? Είναι καλύτερος από τους άλλους, και σε τι???

Στην Αργεντίνα κανείς δεν θα τον κοίταζε γιατί όλοι ξέρουν τανγκό, αλλά εδώ στην Ελλαδίτσα που είμαστε ξενομανείς, έτσι κάνουμε, κοιτάμε σαν τα λιγούρια...

 

Eιπες την μαγικη προταση και την μαγικη λεξη φιλε πλοιαρχε....Ελλαδα!:confused:

Αδικο δεν εχεις σε αυτα που λες αλλα καποτε πρεπει και το μυαλο του Ελληνα να ξεκολλησει και να παψει να ειναι τοσο κολλημενος.Δεν μιλαω για εσενα ή τον γιο σου ετσι;Ειναι γενικοτερο το φαινομενο στην Ελλαδα.

Και δεν ειναι μονο η Αργεντινη ή η Βραζιλια π.χ.

Και στην Ιταλια το να κανει αντρας μαθηματα χορου (κλασσικο,latin,jazz,salsa κτλ κτλ κτλ) ειναι κατι φυσιολογικο.Μονο στην Ελλαδα (αντε και σε μερικες αλλες χωρες) δεν μπορουμε να το καταλαβουμε αυτο...Αλλα που θα παει...

Link to comment
Share on other sites

9 χρόνια έκανα ενόργανη, μετά το ριξα στο βόλει, μετα στο καράτε και τώρα , εδώ και 1,5 χρόνο κάνω χορό μοντέρνο (nrb pop και λίγο latin)..τον οποίο σας συνιστώ.

 

To καθένα έχει τα δικά του καλά.Προσωπικά τα όργανα στο γυμναστήριο , διάδρομο και τα κλασικά..τα ψιλοβαριέμαι ;)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι μονο η Αργεντινη ή η Βραζιλια π.χ.

Ο χορός είναι τέχνη και κουλτούρα εθνική / πολιτιστική.

Σε πληροφορώ πως στη Λατίνα γενικά, αν χορέψει Έλληνας ζεϊμπέκικο, μένουν μ@λ@κ@ς όλοι, γυναίκες άντρες!!!

Το έχω ζήσει αυτό καλά.

Όχι γιατί κάποιος πιο πάνω είπε για το Αργεντίνικο τανγκό…

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω σε αυτο που λες.:)

απλως εγω λεω οτι π.χ. αν καποιος πει οτι κανει μαθηματα χωρου (τανγκο ή λατιν π.χ.) στην Ελλαδα, πολλοι (νεοι και μη) θα αντιδρασουν οπως περιεγραψες.Και γενικα θα το θεωρησουν "καπως".

Αντιθετα στην Ιταλια π.χ. που ειμαι εγω δεν θα υπαρξει αντιδραση.

Δεν μιλαω δηλαδη για το εθνικο χαρακτηριστικο του χορου.

Link to comment
Share on other sites

 

Ο χορός είναι τέχνη και κουλτούρα εθνική / πολιτιστική.

Σε πληροφορώ πως στη Λατίνα γενικά, αν χορέψει Έλληνας ζεϊμπέκικο, μένουν μ@λ@κ@ς όλοι, γυναίκες άντρες!!!

Το έχω ζήσει αυτό καλά.

Όχι γιατί κάποιος πιο πάνω είπε για το Αργεντίνικο τανγκό

 

Μιας και το ειπα εγω, να το κανω και νιανια.

 

Το επιχειρημα δεν ηταν οτι το τανγκο ειναι καλυτερο απο το ζειμπεκικο, αλλα οτι ο ανδρας που χορευει δεν ειναι απαραιτητα αδερφη, οπως επιβαλλει το ελληνικο στερεοτυπο. Και αναφερα για παραδειγμα καποιον που μια χαρα τα καταφερνε με τις γυναικες.

 

Τωρα, για το ποιος ειναι πιο μαγκικος χορος, ειναι εντελως υποκειμενικο. Προσωπικα μ'αρεσει ο τσαμικος και ο καρσιλαμας, αλλα αυτο δεν λεει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ειπα εγω, να το κανω και νιανια.

 

Το επιχειρημα δεν ηταν οτι το τανγκο ειναι καλυτερο απο το ζειμπεκικο, αλλα οτι ο ανδρας που χορευει δεν ειναι απαραιτητα αδερφη, οπως επιβαλλει το ελληνικο στερεοτυπο. Και αναφερα για παραδειγμα καποιον που μια χαρα τα καταφερνε με τις γυναικες.

 

Τωρα, για το ποιος ειναι πιο μαγκικος χορος, ειναι εντελως υποκειμενικο. Προσωπικα μ'αρεσει ο τσαμικος και ο καρσιλαμας, αλλα αυτο δεν λεει κατι.

Δεν σου ζήτησε κανείς να το κάνεις νιανιά ρε φίλε, το καταλάβαμε.

Δεν έγινε και καμία σύγκριση μάγκικου χορού. Όπως επίσης δεν τον κάνει περισσότερο άντρα τον συγκεκριμένο κύριο, τι και αν τον θαύμαζαν όλες οι γυναίκες.

Και εκείνους που ξεσκίζονται στη γυμναστική μήπως δεν τους κοιτάζουν στις παραλίες? Ε και? Αλλάζει αυτό το γεγονός ότι στην Ελλάδα θεωρείτε λίγο ταμπού το να στέλνεις το αγόρι σου σε σχολή χορού?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...