Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό σαν δεύτερο. Κάποιες μέρες πριν εμφάνισε pixel καμμένο και έχει κάνει γραμμή σε όλη την οθόνη. Δε νομίζω οτι αξίζει να πάει για επιδιόρθωση σωστά??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό σαν δεύτερο. Κάποιες μέρες πριν εμφάνισε pixel καμμένο και έχει κάνει γραμμή σε όλη την οθόνη. Δε νομίζω οτι αξίζει να πάει για επιδιόρθωση σωστά??

τσαμπα θα παιδευτεις,προσπαθησε να αλλαξεις θεμα...καποιες φορες αυτο το tip διορθωνει την κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρξε αλλαγή. Οπότε η ανακύκλωση είναι μονόδρομος :(

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρξε αλλαγή. Οπότε η ανακύκλωση είναι μονόδρομος :(

Ακριβως! και φθηνη να ειναι αλλαγη οθονης..για μενα δεν αξιζει να το κανεις..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχω το 550i και θέλω να το χρησιμοποιήσω σαν modem ώστε να συνδέσω το laptop μου στο ιντερνετ. Τι ακριβώς πρέπει να κάνω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω αυτό το πρόβλημα στην οθόνη του Sony Ericson K550im. Φτιάχνεται; Και αν ναι πόσο βγαίνει περίπου και σε ποιό μαγαζί Δυτ. Θεσσαλονίκη;

http://thumbnails13.imagebam.com/4409/d7790a44084754.gif

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις κάπου 60 ευρώ, τότε φτιάχνεται...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλισπερα. είμαι κενουριοϛ στο σιτε αυτο.βασικα δεν ξέρω αν εινε το σωστό section για αυτό που θέλω αλλα τέλοϛ παντον.

βσκ το προβλημα μου ειναι το I -mode

εχω 1 sony ericsson που εχει το I -mode μεσα αλλα λογο αυτου δεν μπορω να βαζω παιχνιδια και προγραματα στο κινιτο μου.ελπιζω να καταλαβενετε τ εννοω.

πιγα στν germano κ μ ειπαν οτι 8ελυν γυρο στα 30 ευρο για να τ βγαλουν

τρ ρωταω 3ερει μιποσ κανισ τπτ ετσι οστε να το βγαλω εγω τζαμπε ι κατι τεσπα

(κ σορρυ για τα λα8ακια εχω σινι8ισι σε greeklish)

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. είμαι κενουριοϛ στο σιτε αυτο.βασικα δεν ξέρω αν εινε το σωστό section για αυτό που θέλω αλλα τέλοϛ παντον.

βσκ το προβλημα μου ειναι το I -mode

εχω 1 sony ericsson που εχει το I -mode μεσα αλλα λογο αυτου δεν μπορω να βαζω παιχνιδια και προγραματα στο κινιτο μου.ελπιζω να καταλαβενετε τ εννοω.

πιγα στν germano κ μ ειπαν οτι 8ελυν γυρο στα 30 ευρο για να τ βγαλουν

τρ ρωταω 3ερει μιποσ κανισ τπτ ετσι οστε να το βγαλω εγω τζαμπε ι κατι τεσπα

(κ σορρυ για τα λα8ακια εχω σινι8ισι σε greeklish)

ο germanos δεν μπορει να το βγαλει..και αν το κανει ειναι παρανομο..γιατι ο συγκεκριμενος ειναι που προωθει τα κινητα με I-mode.(μενου της Cosmote που εχει αποκλειστικα ο germanos)

 

Τωρα στο θεμα μας..τσαμπα απ'οτι ξερω δεν μπορεις..ομως το στελνεις εδώ και τελειωνεις απο τα ανεπιθυμητο μενου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα..

Υπάρχει κάποιο λεξικό και το εν λόγω κινητό..?

English-Εnglish

και

English-Greek-English ψάχνω..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Υπάρχει κάποιο λεξικό και το εν λόγω κινητό..?

English-Εnglish

και

English-Greek-English ψάχνω..

Ευχαριστώ

 

English to English δεν θυμάμαι να ειναι αλλά θα κάνεις τη δουλειά σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα,

εδω και καιρο δεν λειτουργει η δονηση στο Κ550 που εχω,

μπορει υστερα απο μια αναβαθμιση λογισμικου που εκανα ( δεν το καταλαβα αμεσως οτι δεν λειτουργει!) μολις το καταλαβα εκανα μια αναβαθμιση μηπως ειχε προβλημα το λογισμικο αλλα δεν λειτουργει ουτε τωρα η δονηση

Εχει καποιος καποιοα ιδεα τι φταει, μηπως χρειαζομαι νεα μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μπα δεν παίζει να υπέρχει πρόβλημα με την μπαταρία...δοκίμασε να ξανα-εγματαστήσεις το λειτουργικό :)

 

Εδώ και 3 χρόνια έχω σαν κύρια συσκευή το k550i

Μέχρι τώρα δεν μπορώ να πω με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο...έχει φάει τις τούμπες της ζωής του και ακομα επιζεί χωρίς σημαντικά προβλήματα...

Από πέρυσι το καλοκαίρι άρχισε να μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα αρκετά ενοχλητικό...Δεν χτυπάει το ξυπνητήρι...ξέρω είναι χαζό αλλά είναι αρκετά ενοχλητικό γιατί έχει γίνει πολλές φορές η αιτία να καθηστερώ να ξυπνήσω...Όταν το προτοπαρουσίασε του πέρασα πάλι το λειτουργικό και μέχρι τα Χριστούγεννα περίπου όλα ήταν οκ σχετικά με το ξυπνητήρι...μετά άρχισε πάλι τα δικά του...μια χτύπαγε μια δεν χτύπαγε...Ξαναπέρασα πάλι το λειτουργικό αλλά το πρόβλημα δεν λύνεται....Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Τον τελευταίο καιρό άρχισε το τηλεφωνάκι κάτι κουλά. Αφού δε μπορούσα να κάτω τίποτα άλλο, το πήγα για service ύστερα από προτροπή φίλου στο http://www.mobileservice.gr Το κινητό το πήρα την επόμενη κιόλας, επισκευασμένο και συσκευασμένο προσεκτικά! Τώρα όλα λειτουργούν τέλεια! Μπράβο στα παιδιά για την καλή δουλειά και τη γρήγορη εξυπηρέτηση! Επισκευή κινητού την επόμενη μέρα, θυμάμαι από την εποχή της Ericsson στη λ.Βουλιαγμένης πριν 10+ χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Βρε παιδια ασχετα με το Zακι μας,αλλα επειδη νομιζω οτι εδω υπαρχουν μαζεμένοι sonακιδες για να παρω μια απαντηση,εχω ενα k550i το οποιο δείχνει οτι θελει επανεγκατάσταση το software και επειδη το SEUS δεν το αναγνωρίζει πια,υπαρχει αλλος τροπος να το κανω?windows 10 εχω αλλα μπορω και σε windows 7...
Link to comment
Share on other sites

Όντως χρησιμοποιείς το SEUS ή το PC companion;

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν μπορείς πια να κάνεις update. Ίσως όμως γίνεται μέσω wotan server με ένα μικρό αντίτιμο.

http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/k550-k550im-k550c/debranding-flash

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Για το κ550 βάλε το καλώδιο κατέβασε το Sony mobile και κάνε αναβάθμιση Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...