Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά, δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι το αγόρασα την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας (Απρίλιος) αλλά μάλλον είναι μάπα το κινητό.

 

Σας εύχομαι να μην σας πέσει ποτέ κάτω. Εμένα με το πρώτο πέσιμο χάλασε το ακουστικό... από τότε παρόλο που το έστειλα στο service και το περίμενα έναν ολόκληρο μήνα, ποτέ δεν επανήρθε στην αρχική του κατάσταση παρόλο που μου έβαλαν καινούριο. Πλέον είμαι αναγκασμένος να μιλάω με hand free. Επίσης έχω αμφιβολίες κατά πόσο η φωτογραφική μηχανή είναι σε καλή κατάσταση μετά το πέσιμο.

 

Τα πλήκτρα πολλές φορές κολλάνε.

 

Και εχθές εμφάνισε το πρώτο τρελλό κόλλημα. Στον τηλεφωνικό κατάλογο όταν έφτανα σε ένα συγκεκριμένο όνομα (το οποίο καλώ αρκετά συχνά) η οθόνη έσβηνε, ξαναάνοιγε μόνη της στην κατάσταση αναμονής (και όχι στον τηλεφωνικό κατάλογο), το τηλέφωνο έχανε το δίκτυο (vodafone) και το αναζητούσε. τελικά το έβρισκε και ξαναδοκίμαζα με όλους τους τρόπους να φτάσω σε αυτό το όνομα στον κατάλογο αλλά πάλι τα ίδια. Τελικά πέρασα στο ευρετήριο όνομα Ω και πηγαίνωντας προς τα πίσω κατάφερα να φτάσω στο Χ που δημιουργούσε το πρόβλημα. Μέχρι να περάσω Ω και προς τα πίσω να δοκίμαζα πάλι τα ίδια μου έκανε. Μετά έσβησα το Ω και όλα πάλι δουλεύουν κανονικά.

 

Αν όλα αυτά σας φαίνονται φυσιολογικά τότε αγοράστε το, αλλιώς πάρτε το nokia 6300.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ... τελικά μάλλον είμαι λίγο βλάκας...συνηθισμένος από το μενού των Nokia δεν είδα κάτι που ήταν μπροστά στα μάτια μου...thx raver :)

Μην ανησυχεις....οταν αλλαζεις κατηγορια και εταιρια στην αρχη ειναι καπως δυσκολο..ωσπου να βρεις τις λειτουργιες..αλλα μετα θα το χειριζεσαι με κλειστα ματια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια εχω παθει χτες το πηρα και προσπαθω να αντιγραψω απο το Νοκια 700 επαφες που εχω να δουμε πως θα τα καταφερω
Link to comment
Share on other sites

pnikola?epeidi exw to idio problima me to akoustiko les pws den egine tipote meta to service (...tou enos mina), den pisteyeis pws prepei na tous to 3anapas? den to kalyptei i eggyisi gia antikatastasi?egw toulaxiston ayto 8a tous zotosw an dw oti de strwnei!
Siemens era: C11,C25,S25,C35,M35,C45,ME45,M55,M65,S65. Moto*F*ola V195. HTC S740. Sony Ericsson K800, Xperia mini. LG E460 Optimus L5II, Lenovo A319, Vibe X2-EU, Κ5, Κ6, Xiaomi Redmi Note 3, Xiaomi MiA2
Link to comment
Share on other sites

pnikola?epeidi exw to idio problima me to akoustiko les pws den egine tipote meta to service (...tou enos mina), den pisteyeis pws prepei na tous to 3anapas? den to kalyptei i eggyisi gia antikatastasi?egw toulaxiston ayto 8a tous zotosw an dw oti de strwnei!

 

Κόιτα, από ότι μου είπαν το ακουστικό αντικαταστάθηκε. Δεν ξέρω αλλά δεν μπορώ να κάνω θέμα καθώς μου το αντικατέστησαν δωρεάν παρόλο που η βλάβη δημιουργήθηκε από πτώση. Πάντως και στην αρχή (πριν την πτώση) είχα την εντύπωση ότι το ακουστικό παραήταν μπάσο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε τελικα να βγαλουμε το i-mode???Γιατι ενα περιοδικο δινει δωρο για τα κινητα διαφορες εφαρμογες...Αν παω σε καποιο μαγαζι θα μου το αλλαξουν το λογισμικο?Επισης εκεινο το κολοκουμπι που μπαινει στο i-mode μπορω να το απενεργοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

Κόιτα, από ότι μου είπαν το ακουστικό αντικαταστάθηκε. Δεν ξέρω αλλά δεν μπορώ να κάνω θέμα καθώς μου το αντικατέστησαν δωρεάν παρόλο που η βλάβη δημιουργήθηκε από πτώση. Πάντως και στην αρχή (πριν την πτώση) είχα την εντύπωση ότι το ακουστικό παραήταν μπάσο...

 

apo pou to agorases

:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε τελικα να βγαλουμε το i-mode???Γιατι ενα περιοδικο δινει δωρο για τα κινητα διαφορες εφαρμογες...Αν παω σε καποιο μαγαζι θα μου το αλλαξουν το λογισμικο?Επισης εκεινο το κολοκουμπι που μπαινει στο i-mode μπορω να το απενεργοποιησω?

Μπορεις να το βγαλεις χανωντας την εγγυηση! αξιζει ο κοπος..?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελα μου ντε,αυτο σκεφτομαι και δε ξερω τι θα κανω...

Να το αφησεις εως εχει..και να το βαλεις πωλητηριο για αλλο τηλεφωνο.

εγω αυτο θα εκανα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή raver μακριά απο Κ550?το σκεφτόμουν να το πάρω αλλα απο την άλλη μαρεσει κ το S500 κ είπα να περιμένω γιαυτο...

Μια χαρα κινητακι ειναι.αλλα θα το προτιμουσα χωρις το imode! επισης σε αυτα τα χρηματα βρισκεις και αλλα αξιολογα κινητα της sony ericsson!

και το s500i ειναι καλο..αλλα προτιμω το w580i :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να εχω ψαξιμο με ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο οταν ψαχνω το αρχικο γραμμα μιας επαφης και οταν γραφω μηνυμα επισης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να εχω ψαξιμο με ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο οταν ψαχνω το αρχικο γραμμα μιας επαφης και οταν γραφω μηνυμα επισης?

 

Κρατας πατημενο το πληκτρο με τη διαιση κ επιλεγεις γλωσσα...

Μια ερωτηση που θελω να κανω εγω...οταν το συνδεω με τον υπολογιστη μου για να κανω μεταφορα αρχειων αναγνωριζει μονο τη μνημη του τηλεφωνου κ οχι κ το memory stick που εχω βαλει ενω αντιθετα οταν το συνεδεσα στον υπολογιστη ενος φιλου τα εβγαλε κ τα δυο!Το ιδιο συμβαινει κ οταν ανοιγω το disktophone!Αναγνωριζει μονο τη μνημη του κινητου!Τι μπορω να κανω;Θελω να μεταφερω αρχεια(τραγουδια) στη memory stick αλλα αυτο γινεται μονο μεσω της "λειτουργιας τηλεφωνου" κ κανει 50 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Θεματα που θα βρούμε?

 

Στο πλεον γνωστο site :worry: εδώ.αν δεν σε φτάνουν και θέλεις και άλλα...επίσης κι'εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να πουμε ρε παιδια..... Ειπαμε ΕΝΑ ειναι το 750i... Αλλα εμενα μιας και μου το κλεψανε , ε τι να κανω ....

 

Θα παρω το 550 που μοιαζει λιγο και ΒΑΣΙΚΑ δενπιστευω να εχει εκεινα τα τρελλα κολληματα με το joystick του 750....

 

Παντως απο ποιοτητα κατασκευης καλο μου φανηκε ( το πηρε η αδερφη μου)

 

Εχει και fly mode....

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

άλλη μια ερώτηση παιδιά...

όταν γράφω μήνυμα και, επιλέγω ως γλώσσα γραφής, τα ελληνικά,

οι χαρακτήρες που μου δίνει για να γράψω 1 μνμ, είναι πολύ περιορισμένοι..

κι έτσι ένα κανονικό μνμ, γραμμένο στα ελληνικά, μου πάει σε 3 ή και 4 μηνύματα...

 

όταν όμως επιλέγω ως γλώσσα γραφής, το "abc" μου δίνει αρκετα περισσότερους χαρακτήρες...

 

μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό?

δλδ να γράφω με ελληνικά με Τ9 και να μου δίνει όσους χαρακτήρες μου δίνει και στο abc, χωρίς να στέλνω 3 και 4 sms...?

Menu - messages - properties ->Απενεργοποιηση εθνικων χαρακτηρων .....:D

 

Ετσι λυνοταν το issu sto 750i

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το flymode από το menu?

Μενου--->ρυθμισεις--->Γενικες--->Μενου εναρξης--->εμφανιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την έναρξη. Αν πχ. δεν επιλέξουμε στην αρχή και το θελήσουμε αργότερα???

Τοτε αναγκαστικα θα κλεισεις το κινητο σου και θα το ξανα ανοιξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αααα κρίμα δεν γίνεται αλλιώς...

Δυστηχως οχι!! και μαλλον δεν υπαρχει λογος και να γινεται..:blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...