Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαζι με το κινητο παρεχεται κ καποια καρτα μνημης;;;

 

καρτα μνημης δεν ειδα στο πακετο του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα την εντυπωση οτι δινουν κ μια 64αρα γι'αυτο.Εχει καμια ωρα που το πηρα κ το επεξεργαζομαι.Απο κοντα ειναι πιο ομορφο απ'οτι στις φωτογραφιες.Ενα πρωτο bug που βρηκα ειναι οτι στην κατασταση τηλεφωνου σαν μοντελο αναφερει W850i...!
Link to comment
Share on other sites

Eχετε ακουσει τπτ για dropped calls;;;Επειδη μου εκλεισε μια φορα ενω μιλουσα μετα απο κανα 2λεπτο-3λεπτο κ ανησυχω μετα απο αυτο που εγινε με το 810...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ανακαλυψα το εξης κουφο προβλημα στο κινητο!Δε μπορεις να βαλεις ξεχωριστα σε καθε προφιλ διαφορετικο ηχο κλησης κ ηχο μηνυματος!Μπαινουν οι ιδιοι σε ολα τα προφιλ!Το μονο που μπορεις να αλλαξεις ειναι η ενταση κ καποια αλλα...Ειναι δυνατον ρε παιδια να εχουν κανει κατι τετοιο απο τη SE;Μου φαινεται ενα update θα λυσει το προγραμμα οταν με το καλο βγει...Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να κανω update μεσω ιντερνετ;Καθε φορα που προσπαθω οταν φτανω στο σταδιο που πρεπει να απενεργοποησω τη συσκευη,να βγαλω την καρτα κ να την ξανανοιξω το κανω κ μετα δε γινεται τπτ...Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

anti gia to c pata to pliktro twn sintomeysewn gia merika deyterolepta. prepei prwta na enwseis to kinito ston ipologisti otan ayto tha einai anoikto gia na vrei tous drivers. an kai den nomizw oti exei vgei anavathmisi.....
:)
Link to comment
Share on other sites

Aλλη βλακεια του κινητου που ανακαλυψα!Εβγαλα την καρτα sim για να τη βαλω σε αλλη συσκευη κ οταν την ξαναεβαλα στο Κ550 ειχαν χαθει ολες οι φωτογραφιες κ τα τραγουδια που ειχα περασει σ'αυτο...

Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω κατι τετοιες βλακειες γιατι τις κανει η SE!Κ σημερα που πηρα στην εξυπηρετηση τους μου ειπαν οτι το Κ550 δεν υποστηριζει την αποθηκευση διαφορετικου ηχου κλησης σε καθε προφιλ!!!Κατι που ακομα κ το 3210 ειχε!Καλα τοσο πολυ θα επιβαρυνε το λογισμικο του κινητου αν το εκανε κ αυτο;;;Τι να πω...Κριμα!

Link to comment
Share on other sites

Aλλη βλακεια του κινητου που ανακαλυψα!Εβγαλα την καρτα sim για να τη βαλω σε αλλη συσκευη κ οταν την ξαναεβαλα στο Κ550 ειχαν χαθει ολες οι φωτογραφιες κ τα τραγουδια που ειχα περασει σ'αυτο...

Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω κατι τετοιες βλακειες γιατι τις κανει η SE!Κ σημερα που πηρα στην εξυπηρετηση τους μου ειπαν οτι το Κ550 δεν υποστηριζει την αποθηκευση διαφορετικου ηχου κλησης σε καθε προφιλ!!!Κατι που ακομα κ το 3210 ειχε!Καλα τοσο πολυ θα επιβαρυνε το λογισμικο του κινητου αν το εκανε κ αυτο;;;Τι να πω...Κριμα!

Πρωτη φορα το ακουω αυτο,αν οντως εχει συμβει..ειναι μεγαλη βλ@κεια.αλλα οσα κινητα εχουν περασει της SE με φωτογραφικη ποτε δεν ειχα παθει κατι παρομοιο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω αυτο,αν οντως εχει συμβει..ειναι μεγαλη βλ@κεια.αλλα οσα κινητα εχουν περασει της SE με φωτογραφικη ποτε δεν ειχα παθει κατι παρομοιο.:cool:

 

ουτε κι εγω εχω ξανακουσει ποτε μου κατι τετοιο.και γινεται με κινητο κι οχι μονο της se.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το νέο Κ550i και είναι εξαιρετικό!!! Το μόνο πρόβλημα που έχει αφορά την ποιότητα κατασκευής και συγκεκριμένα το κάλυμμα της μπαταρίας το οποίο δεν εφαρμόζει πλήρως στην συσκευή με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται ενοχλητικοί τριγμοί!!! Δυστυχώς δεν έχω βρει δεύτερο σε κατάστημα για να το συγκρίνω και να δω αν το δικό μου είναι ελλατωματικό ή όλα έτσι είναι. Αν κάποιος ξέρει κάτι please help!!!
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πηρα χτες στα 235 ευρω,πολυ καλο μου φαινεται,η ποιοτητα κατασκευης ειναι μεσα σε ικανοποιητικα επιπεδα,η οθονη αρκετα καλη οπως και του 810,ισως με λιγο πιο ζωντανα χρωματα.

με το πληκτρολογιο του δεν αντιμετωπισα καποιο προβληματακι ακομα και γενικα ειναι ομορφο και δενει αψογα με το μαυρο χρωωμα που εχει το κινητο.

ο ηχος του καλος αλλα οχι σαν του 810,λιγο χειροτερη η ποιοτητα του του στον ηχο.

η καμερα του δειχνει να ειναι σε πολυ καλα επιπεδα κι επιτελους ενα σωστο φλας ξανα απο την se,καλο και δυνατο φλας.

σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα καλο και πληρες σαν κινητο.

 

 

Μόλις πήρα το νέο Κ550i και είναι εξαιρετικό!!! Το μόνο πρόβλημα που έχει αφορά την ποιότητα κατασκευής και συγκεκριμένα το κάλυμμα της μπαταρίας το οποίο δεν εφαρμόζει πλήρως στην συσκευή με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται ενοχλητικοί τριγμοί!!! Δυστυχώς δεν έχω βρει δεύτερο σε κατάστημα για να το συγκρίνω και να δω αν το δικό μου είναι ελλατωματικό ή όλα έτσι είναι. Αν κάποιος ξέρει κάτι please help!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το νέο Κ550i και είναι εξαιρετικό!!! Το μόνο πρόβλημα που έχει αφορά την ποιότητα κατασκευής και συγκεκριμένα το κάλυμμα της μπαταρίας το οποίο δεν εφαρμόζει πλήρως στην συσκευή με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται ενοχλητικοί τριγμοί!!! Δυστυχώς δεν έχω βρει δεύτερο σε κατάστημα για να το συγκρίνω και να δω αν το δικό μου είναι ελλατωματικό ή όλα έτσι είναι. Αν κάποιος ξέρει κάτι please help!!!

 

καλοριζικο φιλε μου,το καλυμμα της μπαταριας οντως τριζει και σιγουρα θα το εχουν κι ολα,υπαρχουν καποιες ταινιες διπλη οψης,βαλε μια,θα κανει καλη δουλεια πιστευω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Φαντάζομαι καταλαβαίνεις πόσο ενοχλητικό είναι... Βέβαια είναι ανεπίτρεπτο να υπάρχουν τέτοιες κακοτεχνίες σε καινούρια μοντέλα... Πόλύ φοβάμαι ότι αυτά που έχουμε στα χέρια μας είναι μοντέλα προπαραγωγής (όπως και με τα αυτοκίνητα) και ελπίζω στο μέλλον να διορθωθεί αυτό!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις αγόρασα το k550 . το κάλυμα είναι σταθερό απλά δεν το έχεις βάλει καλα..

θα πρεπει οπως το κοιτάς απο πίσω να βάλεις το κάλυμμα πρωτα στην δεξια μερια έχωντας τραβήξει τις δύο εγκωπές απο την αριστερη μερια.. μετα εφαρμόζει πολύ καλα.. αν θελεις διάβασε τις οδηγιες.. ίσως σε βοηθησουν περισσοτερο απο οτι εγω.. :) :)

Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

φιλε haki Οντως το κλεισιμο του καλλυματος της μπαταριας ειναι πολυ καλο.το τριξιμο που εχει ακουγεται μονο αν το σπρωξεις προς τα μεσα λιγο.πρεπει να το κανει σε ολα ανεξαιρετος.δεν ειναι κατι το ενοχλητικο παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι καταπληκτικο πολυ ομορφο με παρα πολυ καλη οθονη πιο καλη απο το w880 που το ειχα πριν απο μια εβδομαδα. Και παρα πολυ καλες φωτογραφιες χθες εκτυπωσα και μπορω να πω οτι με φωτογραφικη 4ΜP η φωτογραφιες ηταν πολυ ικανοποιτικες
Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικά, οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλές.Κάνοντας σύγκριση με το Sony Ericsson w700i, διακρίνω τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ πλεον κάτοχος του Κ550...

Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα...

 

Το προηγούμενο τηλ μου, ήταν το k750 και με το που είδα ένα κινητό με τα ίδια χαρακτηριστηκά με το 750 στα 85gr και πολύ λεπτότερο λέω επιτέλους! Αλλά κάποια πράγματα με απογοήτευσαν σε σημείο να θέλω να το πουλήσω άμεσα!!

 

Οι φωτογραφίες δεν έχουν τόσο εντονα/ζωντανά χρώματα. Επίσης βγαίνουν σχεδόν πάντα ελαφρά κουνημένες. Το βράδυ δε, δεν είναι να βγάλεις φωτογράφια.

 

Η αναπαραγωγή ήχου είναι ψιλοχάλια επίσης... Σα να τσιρίζει κάνει το κινητό... Μόνο πρίμα, με καλή βέβαια λειτουργία "εικονικού στέρεο" αλλά τί να το κάνεις όταν δεν έχει ίχνος μπάσου...

 

Η μπαταρία με έχει απογοητέυσει... Με ακριβώς ίδια χρήση με το κ750 (μετά από 1,5 χρόνο λειτουργίας), το κ550 κρατάει 2 μέρες, ενώ το κ750 3 μέρες.

 

Ο συγχρονισμός μέσω του S.E. suite είναι ιδιαίτερα έυκολος με το outlook, ενώ μου φαίνεται δύσκολη η σύνδεση με άλλο προγράμματα (MyPhone explorer...).

 

Αυτά...

 

edit: Τελικά κατέβασα το MyPhone 1.5.9 και δεν έχει πρόβλημα συνχρονισμού. Επίσης, βολεύει ότι έχει ως συσκευή (το κ550) λειτουργία που επιτρέπει στη μνήμη του κινητού να διαβάζεται σαν usb drive από το pc (οπότε σου βγάζει 2 drives ένα για την κάρτα μνήμης και ένα για το κιν)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ πλεον κάτοχος του Κ550...

Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα...

 

Το προηγούμενο τηλ μου, ήταν το k750 και με το που είδα ένα κινητό με τα ίδια χαρακτηριστηκά με το 750 στα 85gr και πολύ λεπτότερο λέω επιτέλους! Αλλά κάποια πράγματα με απογοήτευσαν σε σημείο να θέλω να το πουλήσω άμεσα!!

 

Οι φωτογραφίες δεν έχουν τόσο εντονα/ζωντανά χρώματα. Επίσης βγαίνουν σχεδόν πάντα ελαφρά κουνημένες. Το βράδυ δε, δεν είναι να βγάλεις φωτογράφια.

 

Η αναπαραγωγή ήχου είναι ψιλοχάλια επίσης... Σα να τσιρίζει κάνει το κινητό... Μόνο πρίμα, με καλή βέβαια λειτουργία "εικονικού στέρεο" αλλά τί να το κάνεις όταν δεν έχει ίχνος μπάσου...

 

Η μπαταρία με έχει απογοητέυσει... Με ακριβώς ίδια χρήση με το κ750 (μετά από 1,5 χρόνο λειτουργίας), το κ550 κρατάει 2 μέρες, ενώ το κ750 3 μέρες.

 

Ο συγχρονισμός μέσω του S.E. suite είναι ιδιαίτερα έυκολος με το outlook, ενώ μου φαίνεται δύσκολη η σύνδεση με άλλο προγράμματα (MyPhone explorer...).

 

Αυτά...

 

edit: Τελικά κατέβασα το MyPhone 1.5.9 και δεν έχει πρόβλημα συνχρονισμού. Επίσης, βολεύει ότι έχει ως συσκευή (το κ550) λειτουργία που επιτρέπει στη μνήμη του κινητού να διαβάζεται σαν usb drive από το pc (οπότε σου βγάζει 2 drives ένα για την κάρτα μνήμης και ένα για το κιν)

Κινητο σαν το k750i δυσκολα θα βγει! και στον τομεα της φωτογραφιας.που ειναι SUPER και στον τομεα της αυτονομιας που σε αφηνει εκπληκτο :confused: :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κινητο σαν το k750i δυσκολα θα βγει! και στον τομεα της φωτογραφιας.που ειναι SUPER και στον τομεα της αυτονομιας που σε αφηνει εκπληκτο :confused: :D

 

Swstos!!!

Ena einai to K750i

[sIGPIC][/sIGPIC]

Morte AllaFrancia Italia Anela

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω με όλους εσάς: αφού το Κ750i είναι τόσο θεικό (κατά τη γνώμη σας) γιατί δεν το αγοράσατε και πήρατε Κ550i???? Και κάτι ακόμη, φαίνεται ότι ξεχνάτε τα άπειρα προβλήματα με το λογισμικό του K750 τους πρώτους μήνες της κυκλοφορίας του...
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω με όλους εσάς: αφού το Κ750i είναι τόσο θεικό (κατά τη γνώμη σας) γιατί δεν το αγοράσατε και πήρατε Κ550i???? Και κάτι ακόμη, φαίνεται ότι ξεχνάτε τα άπειρα προβλήματα με το λογισμικό του K750 τους πρώτους μήνες της κυκλοφορίας του...

Και ποιος σου λεει οτι δεν το εχουμε αγορασει :blink: απλα τωρα εχει παλιωσει και ολοι επιλεγουν κινητα νεωτερα,αλλα μην τρελαθουμε κιολας οτι το k550i ειναι ο αντικαταστατης του :wacko:

Ωραιο κινητακι ειναι αλλα μεχρι εκει..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια

γιατι το 550

εχει τοσο μεγαλο sar?..

τσπ..

ηθελα να ρωτησω

απο σημα ειναι

καλυτερο απο Τ610;;

η ανοιχτη ακροαση ειναι δυνατη;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω ενα πραγμα...ενω καποιες φωτογραφιες βγαινουν πεντακαθαρες κ πολυ ωραιες,καποιες αλλες βγαινουν πιο θολες,χωρις να εχω αλλαξει κατι στις ρυθμισεις!Τι σκατα μπορει να συμβαινει;Μηπως πρεπει να ειναι εντελως μα εντελως σταθερα τα χερια οταν τη βγαζεις;;;Ή πρεπει να εχει καλο φωτισμο;
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω ενα πραγμα...ενω καποιες φωτογραφιες βγαινουν πεντακαθαρες κ πολυ ωραιες,καποιες αλλες βγαινουν πιο θολες,χωρις να εχω αλλαξει κατι στις ρυθμισεις!Τι σκατα μπορει να συμβαινει;Μηπως πρεπει να ειναι εντελως μα εντελως σταθερα τα χερια οταν τη βγαζεις;;;Ή πρεπει να εχει καλο φωτισμο;

Και τα 2 φταινε..παντως το μειονεκτημα σουτου του κινητου ειναι στο φακο και στην ελλειψη της αυτοματης εστιασης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...