Jump to content

Sony Ericsson K810

ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτη η καθυστερηση παρουσιαστηκε στις τελευταιες 1-2 εκδοσεις λογισμικου του Κ800 και στην πρωτη του Κ810. Ειναι γνωστη στους "γνώστες" και δεν υπαρχει αλλη λυση απο την απενεργοποιηση της ημερομηνιας. Ισως διορθωθει σε επομενη εκδοση λογισμικου. Αν πληροφορηθω κατι θα ενημερωσω το φορουμ.

Το VL αφαιρειται μονο με αντικατασταση του λογισμικου με unbranded λογισμικου μεσω του (φθηνοτερου) wotanserver.com.

ευχαριστω!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:

• Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στο forum και καλό μήνα. Μετά από 3 μήνες χρήσης του Κ810i την Παρασκευή που μας πέρασε ανακάλυψα πως το joystick μερικές φορές κολλάει όταν το πιέζεις προς τακάτω. Με αποτέλεσμα να μην μεταφέρεται η μπάρα π.χ. στις επαφές στην επόμενη επαφή. Βέβαια δεν το κάνει συνέχεια αλλά που κ που κολλάει. Να το πάω στην αντιπροσωπεία ή μπορεί να είναι software πρόβλημας;

Καλημέρα στο forum και καλό μήνα. Μετά από 3 μήνες χρήσης του Κ810i την Παρασκευή που μας πέρασε ανακάλυψα πως το joystick μερικές φορές κολλάει όταν το πιέζεις προς τακάτω. Με αποτέλεσμα να μην μεταφέρεται η μπάρα π.χ. στις επαφές στην επόμενη επαφή. Βέβαια δεν το κάνει συνέχεια αλλά που κ που κολλάει. Να το πάω στην αντιπροσωπεία ή μπορεί να είναι software πρόβλημας;

καλημερα.ειναι προβλημα joystic.αν ειναι τοσο σπαστικο..πηγαινε'το για ενα καθαρισμα..και αν κρινουν αυτοι..ισως και για αλλαγη.

Παλιο γνωστο προβλημα..ακομη να λυθει :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Να σας ρωτήσω είναι πολύ μεγάλο το SAR του Κ810 κατα την γνώμη σας (σε σχέση βέβαια με το Κ800)?
http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg

Eιναι πανω απο το διπλο του Κ800. Για οποιον τον ενδιαφερει, το 1.31 ειναι υψηλο. Αλλοι δεν νοιαζονται αφου ειναι κατω απο το οριο του 2.00. Διαλεγεις τροπο σκεψης και πραττεις! ;)

1hhhn-1cf85cf85.jpg

καλημερα.ειναι προβλημα joystic.αν ειναι τοσο σπαστικο..πηγαινε'το για ενα καθαρισμα..και αν κρινουν αυτοι..ισως και για αλλαγη.

Παλιο γνωστο προβλημα..ακομη να λυθει :whistle:

Επειδή είδαν ότι είναι μεγάλο πρόβλημα στο να φτιάξουν το joystick, αποφάσισαν να βάλουν στο κ850 πολυπλήκτρο :lol: :lol:.

Επειδή είδαν ότι είναι μεγάλο πρόβλημα στο να φτιάξουν το joystick, αποφάσισαν να βάλουν στο κ850 πολυπλήκτρο :lol: :lol:.

Αυτό ακριβώς έκαναν!!

Άργησαν βέβαια να το καταλάβουν, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Αυτό ακριβώς έκαναν!!

Άργησαν βέβαια να το καταλάβουν, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

και μετα απο καμια 10ρια τηλεφωνα που παρουσιασαν αυτο το προβλημα και 3 χρονια απο το πρωτο joystick ΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ να βαλουν πολυπληκτρο!

Μπραβο τους :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Eιναι πανω απο το διπλο του Κ800. Για οποιον τον ενδιαφερει, το 1.31 ειναι υψηλο. Αλλοι δεν νοιαζονται αφου ειναι κατω απο το οριο του 2.00. Διαλεγεις τροπο σκεψης και πραττεις! ;)

Ρε παιδια ποιο είναι το SAR του τηλεφώνου τελικά; Εδω γράφει άλλη τιμή για ΗΠΑ και άλλη για το υπόλοιπο κόσμο...

http://www.sonyericsson.com/downloads/K810i__SAR_US_R1a_Multilingual.pdf

Τοσο μεγάλη διαφορά έχει αν το ανάγεις σε 1 ή σε 10 γραμμάρια ιστού;;; Δεν καταλαβαινω...

Ρε παιδια ποιο είναι το SAR του τηλεφώνου τελικά; Εδω γράφει άλλη τιμή για ΗΠΑ και άλλη για το υπόλοιπο κόσμο...

http://www.sonyericsson.com/downloads/K810i__SAR_US_R1a_Multilingual.pdf

Τοσο μεγάλη διαφορά έχει αν το ανάγεις σε 1 ή σε 10 γραμμάρια ιστού;;; Δεν καταλαβαινω...

diaforetiki monada metrisis exei i ameriki apo tin europi!!!

To idio pragma exei anafer8ei kai sto topic tou t650i!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB

Nαι οντως, βασει της διαφορετικης μεθοδου μετρησης του SAR, για την Αμερικη βγαζουν οτι ειναι χαμηλοτερο απο οτι για τον υπολοιπο κοσμο αλλα και στην Αμερικη το ανωτατο οριο ειναι 1.6 αντι για 2.0. Αυτο ομως παραεχει διαφορα! Στο Τ650 οι τιμες ειναι 1.45 και 1.80.

1hhhn-1cf85cf85.jpg

Παιδιά γειά σας. Επειδή είμαι λίγο ;:lol: άσχετος :p μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε πως γίνεται να μετατρέψω αρχεία ήχου & εικόνας σε συμβατά για να μπορώ να τα δώ - ακούσω στο κινητό;

καλημερα! σε bluetοοτh για το συγκεκριμμενο κινητο τι εχετε να μου προτεινετε? θελω κατι οικονομικο+διακριτικο.με ενδιαφερει και σε στυλ κλιπ με καλωδιακι και ενα ακουστικο. λιγο που εψαξα-βεβαια μονο σε sony- το πιο φθηνο ηταν 30 ευρω. περιμενω προτασεις! τα λεμε.καλημερα σολους! :p
lots of kisses from Salonica :happy:

καλημερα! σε bluetοοτh για το συγκεκριμμενο κινητο τι εχετε να μου προτεινετε? θελω κατι οικονομικο+διακριτικο.με ενδιαφερει και σε στυλ κλιπ με καλωδιακι και ενα ακουστικο. λιγο που εψαξα-βεβαια μονο σε sony- το πιο φθηνο ηταν 30 ευρω. περιμενω προτασεις! τα λεμε.καλημερα σολους! :p

Γεια σου! Εφόσον είσαι και συ κοριτσάκι όπως και γω θα θες κάτι κομψό. Εγώ χρησιμοποιώ το μοντέλο HBH-IV835 της Sony Ericsson σχεδόν ένα χρόνο τώρα και είναι πολύ διακριτικό αλλά και συνάμα "δυνατό". Η τιμή του αρχίζει από τα 65 ευρώ περίπου αλλά αξίζει τον κόπο πιστέυω. Δες το στη φωτογραφία κάτω

http://www.sonyericsson.com/images/spgd/GPD_40910_45_0_4000.png

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Γεια σου! Εφόσον είσαι και συ κοριτσάκι όπως και γω θα θες κάτι κομψό. Εγώ χρησιμοποιώ το μοντέλο HBH-IV835 της Sony Ericsson σχεδόν ένα χρόνο τώρα και είναι πολύ διακριτικό αλλά και συνάμα "δυνατό". Η τιμή του αρχίζει από τα 65 ευρώ περίπου αλλά αξίζει τον κόπο πιστέυω. Δες το στη φωτογραφία κάτω

http://www.sonyericsson.com/images/spgd/GPD_40910_45_0_4000.png

σευχαριστω καλη μου! ειδα και ενα αλλο sony στα 29.

ΗΒΗ-PV702. ψαχνω για κατι οικονομικο. θα τοχω ομως και αυτο στα υποψιν μου. σευχαριστω πολυ:happy:

lots of kisses from Salonica :happy:

σευχαριστω καλη μου! ειδα και ενα αλλο sony στα 29.

ΗΒΗ-PV702. ψαχνω για κατι οικονομικο. θα τοχω ομως και αυτο στα υποψιν μου. σευχαριστω πολυ:happy:

Το είδα αυτό που λές, και φαίνεται καλό για την τιμή του. Κομψό και οικονομικό. Θα σου πρότεινα να πάρεις πληροφορίες και από άλλους κατόχους όσον αφορά στην απόδοση. Τα λέμε

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Οπως θα ξέρετε το κινητό μας υποστηρίζει mobile blogging και καθώς με ενδιαφέρει το θέμα, προσπάθησα να ανοίξω λογαριασμό αλλά ήταν αδύνατον μέσω κινητού. Υστερα πήγα στο site της sonyericsson.com στο support για να κάνω πρώτα ρυθμίσεις για e-mail καθώς μου το ζητούσε το πρόγραμμα για να μπορέσω να στείλω το μήνυμα στο go@blogger.com. Εκεί βρήκα κατάλογο κινητό όπου συμπλήρωσα Κ810ι και κατόπιν έναν κατάλογο χωρών από τις οποίες όμως απουσίαζε η Ελλάδα (http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_1_2&zone=&lm=ps1_1&pid=10804). Το έχετε υπόψη σας; Σκεφτόμουν να πάρω τηλέφωνο αλλά ήθελα να ξέρω αν ξέρετε κάτι για το θέμα ή μήπως ψάχνω εντελώς λάθος. Εχει καταφέρει καποιος από σας να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία; Μήπως χρειάζονται κάποιες άλλες ρυθμίσεις στο κινητό.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας :worry:

Marie Curie

μηπως ξερετε αν το k810i παιρνει flash θεματα...??? η αν μπορει να παρει με καποια μετατροπη αν δεν τα παιρνει...???

σκεφτομαι να παρω αυτό το κινητο και θα μου αρεσε να μπορω να εχω στο κινητο μου ολα εκεινα τα ωραια μενου που εχουν το s500 και το w580i...................!!!!! :D :p :D :p :D :p

Δεν τα παιρνει...τα θεματα που θες! :(

κριμα.............:cry::cry::cry:

ευχαριστω παντως...............................

κριμα.............:cry::cry::cry:

ευχαριστω παντως...............................

μπορείς όμως να κάνεις το μενού του σαν flash menu!

μπορείς όμως να κάνεις το μενού του σαν flash menu!

δηλαδη....???

ημουν μεταξυ του k810i και του u600 και αυτό που με εκανε να καταληξω στο k810i ειναι το καλυτερο μενου της sony ericsson....

αλλα και η ελπιδα να παιρνει flash θεματα που ειναι πολυ ωραια.....!!!!!

δηλαδη να μην απογοητευομαι...???

υπαρχει εστω μια μικρη λυση....???? :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Ρε παιδιά πήρα από vodafone to K810 χωρίς live menu αλλά έχει πράγματα από vodafone μέσα...μπορούμε να το επαναφέρουμε χωρίς αυτά?

• The title was changed to Sony Ericsson K810