Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ισως τα κινητα που επιλεγω..τα αγοραζω στο τελος της ζωης του(πριν αποσυρθουν και εχουν διορθωθει ολα τα bug's).

Νομίζω ότι κάνεις την καλύτερη δουλειά!

Επειδή ξενέρωσα με το κινητό, ειδικά όταν με παράτησε στο Παρίσι, πήγα και πήρα το Nokia 6500 slide μόλις βγήκε.

Και έφαγα τα μούτρα μου! :cry:

Από το 2004 είχα να πάω στην Nokia και το μετάνιωσα σε χρόνο dt...

Τώρα που ξαναγύρισα στην S.E. ελπίζω να μην χρειαστεί να γράψω πάλι για άσπρες οθόνες...

Το κινητό είναι άπαιχτο (...όταν λειτουργέι!) και θέλω να το κρατήσω.

Εν κατακλείδι καλό είναι να αγοράζουμε τα κινητά αφού έχουν δοκιμαστεί στην αγορά, εκτός αν το φυσάμε το χρήμα...

Keep walking Raver,

ελπίζω να μείνω στην S.E. και να κατεβάζω παιχνίδια και εφαρμογές που ανεβάζεις :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε teokoun την ίδια ιστορία που ανέφερες λίγο πιο πάνω την πέρασα κι εγώ πριν 5-6 χρόνια όταν "ήμουν" στην Nokia. Ώσπου από τότε μέχρι σήμερα συνεχώς επαναλαμβάνω s.e. και πάλι s.e.

Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν στο δωμάτιο μου 4 s.e. συσκευές + άλλες 2 σε μέλη της οικογένειας.. δεν μπορώ να πω ότι κι εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.. αλλά ήταν μία φορά με το t630 που έχω (κ λειτουργεί άψογα ακόμα) το οποίο έσβησε από μπαταρία μια μέρα..δεν ξανάνοιξε.. κ πήγε κατευθείαν στη "μαμά" του για αντικατάσταση. Από τότε.. κανένα πρόβλημα με καμία συσκευή..φτου να μην τις ματιάσω!!!

Κατά τη γνώμη μου η s.e. έχει κ πολύ καλά διαμορφωμένο site, με πολλές λειτουργίες που άλλες εταιρείες κινητών συσκευών είναι αιώνες πίσω..

O Raver αναμφισβήτητα κάνει απίστευτη δουλειά ( έχω "δουλειές" του σε όλες σχεδόν τις συσκευές μου) κ είμαι απίστευτα ικανοποιημένη..

Και ναι.. Σηκώστε το χέρι ψηλά όσοι έχετε τις "δημιουργίες" του Raver και έχετε αποκτήσει κινητό s.e. με προσωπικότητα!!!!

 

Ευχαριστούμε Raver! Keep working!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

O Raver οπως εχω πει ειναι ενας απλος χρηστης! το οτι μειραζομαι μαζι σας ειναι καθαρα δικο μου θεμα..το οτι λεω..ειναι προσωπικη μου εμπειρια.

απλα εγω ειμαι "κολλημενος" με την SE και τιποτα αλλο..Ευχαριστω για τα καλα σας λογια..και οτι θελετε ειμαι εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι,διοτι αντιμετωπιζω τ ιδιο ακριβως προβλημα με το χρηστη teokoun που μας περιεγραψε παραπανω...

και θελω να μου πειτε για να μου αντικαταστησουν την συσκευη μου ζητανε την παλια στο κουτι της πληρης οπως την αγορασα δηλαδη?η αν λειπουν καποια εξαρτηματα δεν δινουν σημασια..? διοτι εχει χαθει η καρτα μνημης κ τ ακουστικα...

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι,διοτι αντιμετωπιζω τ ιδιο ακριβως προβλημα με το χρηστη teokoun που μας περιεγραψε παραπανω...

και θελω να μου πειτε για να μου αντικαταστησουν την συσκευη μου ζητανε την παλια στο κουτι της πληρης οπως την αγορασα δηλαδη?η αν λειπουν καποια εξαρτηματα δεν δινουν σημασια..? διοτι εχει χαθει η καρτα μνημης κ τ ακουστικα...

 

Μην ανυσηχείς, όταν λέμε σου δίνουν καινούριο κινητό δεν εννοούμε το πλήρες πακέτο όπως το αγόρασες.

Όταν θα το πας στο s.p., θα σου βγάλουν και θα σου δώσουν την μπαταρία&το πίσω μέρος του κινητού (το καπάκι), και θα κρατήσουν το κύριο σώμα του. Αυτό είναι που θα ελένξουν και αν είναι ελλατωματικό θα σου φέρουν ένα καινούριο (με νέο ΙΜΕΙ φυσικά!).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι εχει καλως διοτι οτι αξεσουαρ ειχε εχουν χαθει γμτ....

τοτε ενταξει..εγω τωρα ειμαι στην τριτη φορα που το στελνω μεσα σε ενα μηνα...

αντε να δουμε ακομα το περιμενω...

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχείς, όταν λέμε σου δίνουν καινούριο κινητό δεν εννοούμε το πλήρες πακέτο όπως το αγόρασες.

Όταν θα το πας στο s.p., θα σου βγάλουν και θα σου δώσουν την μπαταρία&το πίσω μέρος του κινητού (το καπάκι), και θα κρατήσουν το κύριο σώμα του. Αυτό είναι που θα ελένξουν και αν είναι ελλατωματικό θα σου φέρουν ένα καινούριο (με νέο ΙΜΕΙ φυσικά!).

 

Εμενα εγινε αυτο την παρασκευη,μου εδωσαν δλδ νεα συσκευη οπως μου ειπαν,η οποια μετα απο μια ωρα νεκρωσε κ εμεινε ετσι ολο το ΣΚ,δεν ανοιγε με τπτ,παραμονο ελαχιστες φορες που αναβε η ασπρη οθονη κ κολλουσε εκει!

Αφου το πηγα χτες παλι για σερβις,πηρα στην "μαμα" sony-ericsson κ τους ειπα οτι 2 μηνες δεν εχς συσκευη κ οτι τωρα η καινουρια επαθε αυτο κ μουπαν να δωσω ΙΜΕΙ να με προωθησουν,κ τι βρηκαν?ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΙΜΕΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣΕ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΚΙΝ ΠΟΥ ΔΕ ΦΟΡΤΙΖΕ ΣΤΙΣ 6/3/2008!!!!!!!!!!1

ΑΡΑ ΜΟΥΔΩΣΑΝ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΠΛΑΚΕΤΑ?????ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ OMNITECH

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

έλεος είναι οι άνθρωποι...Αλλά κι εσείς ρε παιδιά,έχετε ακούσει κακά για αυτήν...Μη τα πάτε εκεί...
Link to comment
Share on other sites

έλεος είναι οι άνθρωποι...Αλλά κι εσείς ρε παιδιά,έχετε ακούσει κακά για αυτήν...Μη τα πάτε εκεί...

 

Που εκει εννοεις?Γιατι οκ,το να πας σε ενα σερβις ειναι κ θεμα αποστασεων,εγω αυτο της omnitech με βολευει κ αναγκαστικα εκει παω...Εξαλλου κ ποιος δεν εχει παραπονο??Δλδ αν παω σε service sonyericsson θα κανουν καλυτερη δουλεια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη συντομα θα εχω αναβαθμιση(200€ περιπου) λεω να παω να παρω το Κ810i...αν και στην αρχη οταν το ειχα δει απο την φωτογραφια δεν μου αρεσε οταν το ειδα απο κοντα μου αρεσε παρα πολυ(εμφανισιακα μιλαω)...προτεινετε την αγορα του?ειναι αξιοπιστο κινητο?τωρα εχω w810i και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μονο που η διαρκεια μπαταριας του εχει μειωθει αισθητα...

το joystick πως ειναι?εμφανιζει προβληματα οπως στο K800i?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

επειδη συντομα θα εχω αναβαθμιση(200€ περιπου) λεω να παω να παρω το Κ810i...αν και στην αρχη οταν το ειχα δει απο την φωτογραφια δεν μου αρεσε οταν το ειδα απο κοντα μου αρεσε παρα πολυ(εμφανισιακα μιλαω)...προτεινετε την αγορα του?ειναι αξιοπιστο κινητο?τωρα εχω w810i και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μονο που η διαρκεια μπαταριας του εχει μειωθει αισθητα...

το joystick πως ειναι?εμφανιζει προβληματα οπως στο K800i?

 

εχει ενα πολυ σοβαρο ελαττωμα για μενα .επειδη τα κουμπια του ειναι χωνευτα και οχι οπως το κ800 ολοκληρα τραβαει δθστυχωσ μεγαλυτερα ποσοστα υγρασιας με τις γνωστες συνεπειες, με μια θηκη θαεισαι οκ.κιατα τα αλλα ειναιθ ενα πολυ καλο και αξιοπιστο τηλεφωνο και το τζουστικ ειναι οκ οπως και η καμερα απο αποψης φωτογραφιας...

:)
Link to comment
Share on other sites

εχει ενα πολυ σοβαρο ελαττωμα για μενα .επειδη τα κουμπια του ειναι χωνευτα και οχι οπως το κ800 ολοκληρα τραβαει δθστυχωσ μεγαλυτερα ποσοστα υγρασιας με τις γνωστες συνεπειες

 

τι εννοεις χωνευτα?τα εχω δει πως ειναι...:worry:ποιες ειναι οι γνωστες συνεπειες που αναφερεις?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

επειδη συντομα θα εχω αναβαθμιση(200€ περιπου) λεω να παω να παρω το Κ810i...αν και στην αρχη οταν το ειχα δει απο την φωτογραφια δεν μου αρεσε οταν το ειδα απο κοντα μου αρεσε παρα πολυ(εμφανισιακα μιλαω)...προτεινετε την αγορα του?ειναι αξιοπιστο κινητο?τωρα εχω w810i και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μονο που η διαρκεια μπαταριας του εχει μειωθει αισθητα...

το joystick πως ειναι?εμφανιζει προβληματα οπως στο K800i?

Εγω στην θεση σου αυτο θα επαιρνα και οταν θα βγει η αναβαθμιση αυτο θα ειναι το επομενο μου κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις χωνευτα?τα εχω δει πως ειναι...:worry:ποιες ειναι οι γνωστες συνεπειες που αναφερεις?[/QUO

υπαρχει η περιπτωση να μην δουλευουν σωστα η να απαιτουν πολυ πιεση τα πληκτρα λειτουργιων απο την σκονη και την υγρασια

:)
Link to comment
Share on other sites

Εγω στην θεση σου αυτο θα επαιρνα και οταν θα βγει η αναβαθμιση αυτο θα ειναι το επομενο μου κινητο.:)

 

και εγω επειδη το εχει ενα φιλος και το εχει πειραξει πολλες φορες μου φαινεται πολυ καλο...σαν το K800i με ελαχιστες αναβαθμησεις...

απο εμφανιση μου αρεσει πιο πολυ απο το (κλασικο) Κ800i...παει σε ρετρo...κατι τετοιο...:rolleyes:

τωρα αυτο για την αναβαθμηση γιατι το λες?εχει εμφανισει bugs?:worry:χωρις την αναβαθμηση δλδ να μην το προτιμησω?

 

για το πληκτρολογιο(αυτοι που το εχουν) αντιμετωπιζουν προβληματα?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

και εγω επειδη το εχει ενα φιλος και το εχει πειραξει πολλες φορες μου φαινεται πολυ καλο...σαν το K800i με ελαχιστες αναβαθμησεις...

απο εμφανιση μου αρεσει πιο πολυ απο το (κλασικο) Κ800i...παει σε ρετρo...κατι τετοιο...:rolleyes:

τωρα αυτο για την αναβαθμηση γιατι το λες?εχει εμφανισει bugs?:worry:χωρις την αναβαθμηση δλδ να μην το προτιμησω?

 

για το πληκτρολογιο(αυτοι που το εχουν) αντιμετωπιζουν προβληματα?

 

Δεν αναφερομαι σο update,αλλα σε αναβαθμιση δικη μου,δηλαδη καθε χρονο η εταιρια μου δινει καποιο bunus κι'ετσι αγοραζω νεα συσκευη.αυτο λεω :happy:

bug's ωπου και να εχω διαβασει δεν εχει σοβαρα.αλλωστε ολα εχουν λυθει με τα τελευταια update's :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερομαι σο update,αλλα σε αναβαθμιση δικη μου,δηλαδη καθε χρονο η εταιρια μου δινει καποιο bunus κι'ετσι αγοραζω νεα συσκευη.αυτο λεω :happy:

bug's ωπου και να εχω διαβασει δεν εχει σοβαρα.αλλωστε ολα εχουν λυθει με τα τελευταια update's :)

 

op,sorry...δικο μου λαθος...παρερμηνευσα αυτο που ειπες...:O

το κινητο πλεον εχει φτασει σε πολυ καλη τιμη...:rolleyes:

αξιζει σιγουρα τα λεφτα του...και με την αναβαθμιση περιπου 60€ θα δωσω...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

op,sorry...δικο μου λαθος...παρερμηνευσα αυτο που ειπες...:O

το κινητο πλεον εχει φτασει σε πολυ καλη τιμη...:rolleyes:

αξιζει σιγουρα τα λεφτα του...και με την αναβαθμιση περιπου 60€ θα δωσω...

Καλη αγορα και ευχομαι να σε ακολουθησω κι εγω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

simera egine mia ******* sto kinito m perasa polla paixnidia kai ksafnika xathikan sxedon ola ekana epanafora sistimatos kai apo tote otan paw na patisw stous fakelous efarmoges kai paixnidia m grafei i energeia apetixe!!
Link to comment
Share on other sites

simera egine mia ******* sto kinito m perasa polla paixnidia kai ksafnika xathikan sxedon ola ekana epanafora sistimatos kai apo tote otan paw na patisw stous fakelous efarmoges kai paixnidia m grafei i energeia apetixe!!

 

διαβασε το φορουμ. θελει customize kai format.απλα να καταλαβεις την διαδικασια

:)
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε μήπως αν το bluetooth που πήρα (HBH-DS200) κάνει για αυτό το κινητό? Γιατί αν κάνει, το πήρα κατευθείαν(το κινητό!)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο

http://www.4shared.com

και κατεβαζεις μεσω του search:

k810i main

k810i filesystem η k810i fs mediterranean.

τα αποσυμπιεζεις σε εναν φακελο .

μετα κατεβαζεις τo προγραμμα xs 3.1 απο την ιδια τοποθεσια.

 

το τρεχεις .αφου βγαλεις και βαλεις την μπαταρια κανα δυο φορες πατας connect και συνδεεις το κινητο.μετα βαζεις στα πεδια main firmware to antistoixo που εχεις αποσυμπιεσει και στο απο κατω πεδιο το αντιστοιχο. πατας flash.αφηνεις να τελειωσει η διαδικασια. μετα βαζεις και ξαναβγαζεις την μπαταρια πατας παλι connect και κανεις customize filesystem επιλεγοντας το κινητο k800 και απο κατω mediterranean.παλι πατας flash. τελειωνει και αυτο και εισαι ετοιμος

Ksereis mipws na moy apantiseis sto parakatw erwtima??

Exw to k800i k meso to xs++ to anabathmisa se k810i!!

Epeidi omws den eimai euxaristimenos ( logw oti otan itan k800i eblepa tileorasi apo to vodafone live k twra den mporw) mipws ksereis pws mporw na to epanaferw se k800i??

 

Se euxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

Ksereis mipws na moy apantiseis sto parakatw erwtima??

Exw to k800i k meso to xs++ to anabathmisa se k810i!!

Epeidi omws den eimai euxaristimenos ( logw oti otan itan k800i eblepa tileorasi apo to vodafone live k twra den mporw) mipws ksereis pws mporw na to epanaferw se k800i??

 

Se euxaristw poly

 

σε αυτο μαλλον θα μας βοηθησει ο kotsianis i o one tree hill

:)
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε μήπως αν το bluetooth που πήρα (HBH-DS200) κάνει για αυτό το κινητό? Γιατί αν κάνει, το πήρα κατευθείαν(το κινητό!)

 

Ξέρει κανείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε μήπως αν το bluetooth που πήρα (HBH-DS200) κάνει για αυτό το κινητό? Γιατί αν κάνει, το πήρα κατευθείαν(το κινητό!)

To k810i Υποστηριζει Bluetooth™ stereo (A2DP) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...