Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω με μια μικρη βοηθεια να τα καταφερω μονος μου,επειδη ψαχνομαι με αυτα εδω και μου αρεσει να ασχολουμε.

γι'αυτο μια μικρη βοηθεια θα σας ημουν υποχρεως..:)

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω με μια μικρη βοηθεια να τα καταφερω μονος μου,επειδη ψαχνομαι με αυτα εδω και μου αρεσει να ασχολουμε.

γι'αυτο μια μικρη βοηθεια θα σας ημουν υποχρεως..:)

 

μπαινεις στο

http://www.4shared.com

και κατεβαζεις μεσω του search:

k810i main

k810i filesystem η k810i fs mediterranean.

τα αποσυμπιεζεις σε εναν φακελο .

μετα κατεβαζεις τo προγραμμα xs 3.1 απο την ιδια τοποθεσια.

 

το τρεχεις .αφου βγαλεις και βαλεις την μπαταρια κανα δυο φορες πατας connect και συνδεεις το κινητο.μετα βαζεις στα πεδια main firmware to antistoixo που εχεις αποσυμπιεσει και στο απο κατω πεδιο το αντιστοιχο. πατας flash.αφηνεις να τελειωσει η διαδικασια. μετα βαζεις και ξαναβγαζεις την μπαταρια πατας παλι connect και κανεις customize filesystem επιλεγοντας το κινητο k800 και απο κατω mediterranean.παλι πατας flash. τελειωνει και αυτο και εισαι ετοιμος

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς Μ2 - 4GB στο K810i...;;; Το κινητό είναι με την τελευταία αναβάθμιση. Τα αναγνωρίζει τα 4 γκίγκα ή όχι...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς Μ2 - 4GB στο K810i...;;; Το κινητό είναι με την τελευταία αναβάθμιση. Τα αναγνωρίζει τα 4 γκίγκα ή όχι...;;; :worry:

Μια χαρα.το εχω δοκιμασει εγω..αλλα μονο με mp3! αργει βεβαια να ανοιξει λιγο..αλλα αξιζει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα χθες την ωρα που εκανα μια κληση το κινητο κολλησε και εσβησε ετσι ξαφνικα και δεν ξαναανοιξε.ειναι σχεδον καινουριο θα ελεγα αφου το εχω 1,5 μηνα. εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο? καποια κολληματακια τυπου ασπρης οθονης μου ειχε κανει στην αρχη οταν το πηρα αλλα με μια ανα βαθμιση απο το site της SE ειχαν λυθει.αυτο τωρα ομως??????????/
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα χθες την ωρα που εκανα μια κληση το κινητο κολλησε και εσβησε ετσι ξαφνικα και δεν ξαναανοιξε.ειναι σχεδον καινουριο θα ελεγα αφου το εχω 1,5 μηνα. εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο? καποια κολληματακια τυπου ασπρης οθονης μου ειχε κανει στην αρχη οταν το πηρα αλλα με μια ανα βαθμιση απο το site της SE ειχαν λυθει.αυτο τωρα ομως??????????/

 

θελει επανεγκατασταση του λογισμικου. αν δεν εχεις γνωσεις φλασαρισματος καλο θα ειναι να το πας σε καποιο service point

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.το κινητο που πήρες ειναι πολύ καλο ;)

 

τωρα υπαρχουν καποιες java εφαρμογες που κανουν αυτο που ζητας.αυτες τις εφαρμογες και αλλες πολες θα τις κατεβάσεις απο εδώ.

 

http://rapidshare.com/files/79941510/Java_soft_100.rar

 

Με ένα απλό scan για virus, το AVG βρήκε το Java/RedBrowser.B σε τρία αρχεία... Προσοχή στους ιούς παιδιά...!!!

stpr
Link to comment
Share on other sites

Με ένα απλό scan για virus, το AVG βρήκε το Java/RedBrowser.B σε τρία αρχεία... Προσοχή στους ιούς παιδιά...!!!

 

Το AVG είναι γνωστό για τα false alarms του! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με ένα απλό scan για virus, το AVG βρήκε το Java/RedBrowser.B σε τρία αρχεία... Προσοχή στους ιούς παιδιά...!!!

Το αρχειο..ειναι scanαρισμενο...και δεν εχει βρεθει ιος.εγω ομως το εσβησα..και οποιος θελει...μπορει να`μου στειλει pm για να του δωσω οτι θελει :)

επισης το συγκεκριμενο ειχε κοντα στα 1000 download και κανεις δεν ειχε βρει "μολυσμενο" αρχειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα χθες την ωρα που εκανα μια κληση το κινητο κολλησε και εσβησε ετσι ξαφνικα και δεν ξαναανοιξε.ειναι σχεδον καινουριο θα ελεγα αφου το εχω 1,5 μηνα. εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο? καποια κολληματακια τυπου ασπρης οθονης μου ειχε κανει στην αρχη οταν το πηρα αλλα με μια ανα βαθμιση απο το site της SE ειχαν λυθει.αυτο τωρα ομως??????????/

 

φιλε κ μενα τα ιδια μου εκανε,μετα απο κληση ή απο ΣΜΣ ή στο ασχετο καμια φορα,εκλεινε κ ανοιγε παλι,δλδ ασπρη οθονη κ μετα αναζητηση σηματος κλπ..δε μου εμεινε ποτε κλειστο ομως οπως λες σε σενα,ομως μου εκαναν customize (δλδ το φλασαρισμα που λεει ο φιλος) αλλα δε λυθηκε,ουτε με το update που ειχα κανει εγω πιο πριν..

Το αποτελεσμα,αφου αυτοι δεν εβρισκαν καν προβλημα στο κιν,να το γραψω σε βιντεο με το κ750 μου,να το παω για 3η φορα κ να περιμενω εδω κ εναν μηνα το καινουριο!χεσε μεσα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο..ειναι scanαρισμενο...και δεν εχει βρεθει ιος.εγω ομως το εσβησα..και οποιος θελει...μπορει να`μου στειλει pm για να του δωσω οτι θελει :)

επισης το συγκεκριμενο ειχε κοντα στα 1000 download και κανεις δεν ειχε βρει "μολυσμενο" αρχειο.

Πιθανότατα να είναι όντως false alarm του AVG... :O Anyway, thanks για τα αρχεία...:rolleyes:

stpr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4Giga εδώ και καιρό και δουλεύει άψογα. Απλά όταν είναι να φορτώσει πολλά αρχεία ή να μπει στο φάκελο για των βίντεο έχει κάποια καθυστέρηση, πράμα λογικό όμως αν σκεφτούμε το μέγεθος των αρχείων. Την συστήνω ανεπιφύλακτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κατέβασα τις εφαρμογές JAVA το kaspersky δεν έκανε κανένα alarm..είναι ολοκάθαρα.....

Τελικά γίνετε να αλλάξουμε firmware?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε τις κατεβασες?? τις εβγαλα!!!

παντως για οποιον τις θελει συντομα θα τις ξανανεβασω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση της java εφαρμογής google maps, η οποία με τη βοήθεια των κεραιών κινητής, να σου δώσει ένα στίγμα με ακρίβεια 1500 μέτρων κατά μέσο όρο.

Περισσότερα για την εφαρμογή μπορείς να βρεις στο http://www.google.com/support/mobile/bin/topic.py?topic=9112&ahl=en

Υπαρχει χρεωση 'η ειναι απλα java εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα χτες το k810 μου εκανε κατι που με ανησυχησε:happy:,την ωρα που πηγαινα να βγαλω μια φωτογραφια και πατουσα το πλαγιο κουμπι της καμερας με πεταγε στο menu του κινητου...μετα το εκλεισα μηπως και φτιαξει και οταν το ξανανοιξα λιγο πριν μπει στην οθονη αναμονης με ρωτησε αν θελω να κανω format στην καρτα μνημης.Δεν ειχε παει και εμενα το μυαλο πριν την ωρα εκεινη οτι εφταιγε η καρτα μνημης,οταν την εβγαλα και την ξανατοποθετησα δουλευε και παλι κανονικα.Να πω οτι την καρτα ουτε που την ειχα βγαλει ποτε εδω και 2 μηνες που το εχω το κινητο:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα χτες το k810 μου εκανε κατι που με ανησυχησε:happy:,την ωρα που πηγαινα να βγαλω μια φωτογραφια και πατουσα το πλαγιο κουμπι της καμερας με πεταγε στο menu του κινητου...μετα το εκλεισα μηπως και φτιαξει και οταν το ξανανοιξα λιγο πριν μπει στην οθονη αναμονης με ρωτησε αν θελω να κανω format στην καρτα μνημης.Δεν ειχε παει και εμενα το μυαλο πριν την ωρα εκεινη οτι εφταιγε η καρτα μνημης,οταν την εβγαλα και την ξανατοποθετησα δουλευε και παλι κανονικα.Να πω οτι την καρτα ουτε που την ειχα βγαλει ποτε εδω και 2 μηνες που το εχω το κινητο:confused:

 

Φιλε αυτο μου τοκανε κ μενα οταν αρχισε τα περιεργα,δλδ να σβηνει κ ναναβει συνεχεια..κ αν δεν εκανα φορματ δε σταματουσε να το ζηταει..

Τωρα περιμενω την νεα συσκευη,,δε φτιαχτηκε..οποτε εχε το στο μυαλο σου..μη τα customize κ τα Updates δε λυνονται τετοια προβληματα αποτι φανηκε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να παρω το κ810 αλλα η vodafone k ο Γερμονος εχουν σταματησει τη διαθεση του εδω και ενα μηνα περιπου απο 'τι μου ειπανε.Για πιο λογο δε ξερω.Η wind το διαθετει κανονικα. Γιατι ετσι?

Μηπως ξερει κανεις?

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να παρω το κ810 αλλα η vodafone k ο Γερμονος εχουν σταματησει τη διαθεση του εδω και ενα μηνα περιπου απο 'τι μου ειπανε.Για πιο λογο δε ξερω.Η wind το διαθετει κανονικα. Γιατι ετσι?

Μηπως ξερει κανεις?

 

και ο γερμανος το εχει κανονικα

:)
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα τελικα σε αλλο καταστημα του Γερμανου αλλαζοντας απο vodafone σε cosmote.
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω πάρει το Κ810i από εξωτερικό και δεν έχει την ελληνική γραμματοσειρά. Ξέρει κανένας πως μπορώ να τη βάλω? Στην Sony Ericsson που ρώτησα μου είπαν ότι δε γίνεται... Ισχύει αυτό?

 

:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω πάρει το Κ810i από εξωτερικό και δεν έχει την ελληνική γραμματοσειρά. Ξέρει κανένας πως μπορώ να τη βάλω? Στην Sony Ericsson που ρώτησα μου είπαν ότι δε γίνεται... Ισχύει αυτό?

 

:(:(:(:(:(:(:(:(:(

 

Όχι δεν ισχύει. Μπες στο scottas.4shared.com και κωδικός scottas και πήγαινε SE Modding - Sony Ericsson K810i και κατέβασε τα δύο αρεχειάκια (Main, FS). Μετά θα τα εγκαταστήσεις με το XS++ με επιλογή Mediterr και θα είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω ένα πρόγραμμα μετατροπής μονάδων μετρήσεων όπως βάρος , όγκος, μήκος κτλ το είχα αλλά το ούφο ο αδερφός μου το διεγραψε καταλάθος και έχω ξεχάσει απο που το είχα κατεβάσει

ευχαριστώ εκ των προτέρων

:love:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...