Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η οθόνη του πως είναι, καλή;

 

Πολύ καλή…αλλά υπάρχουν κ καλύτερες:)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή…αλλά υπάρχουν κ καλύτερες:)

 

από χρηστικότητα πως τα πάει πιάνει τις κινήσεις άμεσα ;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

από χρηστικότητα πως τα πάει πιάνει τις κινήσεις άμεσα ;

 

Γενικότερα το κινητάκι μπορείς να το χειριστείς πάρα πολύ εύκολα κ πολύ γρήγορα!

Δουλεύει καλύτερα κ πιο γρήγορα από ένα ppc… π.χ htc p3600 που το έχω…

Πάει σφαίρα:yahoo::yahoo::yahoo:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

πωωωωωω πόρωση παίδες και είπα να ξεκολήσω απο τα κινητά αλλά δε το βλέπω λογικα τα κινητά θα βγαίνουν τώρα σε τέτοιο στυλ με οθόνη αφής δακτύλου τρέλα,μακάρι να καθιερωθεί αυτό το πρότυπο
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Unboxing

 

 

Καλησπέρα.Σου είναι εύκολο να μου πείς τι μπαταρία έχει και πόσο κρατάει με μία μέση χρήση.Επίσης αν έχει bluetooth.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου από την Πέμπτη και μπορώ να μεταφέρω κάποιες πρώτες εντυπώσεις μετά από (συνεχή) χρήση τεσσάρων ημερών...

 

Σχετικά εύκολη πλοήγηση, παρά τους αρχικούς μου ενδοιασμούς, με πολύ κατανοητή διαμόρφωση του μενού και επεξηγήσεις στο κάτω μέρος της οθόνης.

 

Κόλλησε μόνο μια φορά, κατά την αποδοχή εισερχόμενης κλήσης. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά εκείνη τη στιγμή η μπαταρία ήταν στα τελευταία της.

 

Ενα θέμα είναι -μέχρι στιγμής- η αυτονομία του, αν και υποθέτω έχει κάποια σχέση ότι το έχω φορτίσει μόλις 3-4 φορές και η μπαταρία -ελπίζω πως- δεν έχει ακόμα φτάσει στο μάξιμουμ της απόδοσής της. Πάντως, με αρκετό "παίξιμο" και λίγα λεπτά ομιλίας βγάζει μόλις και μετά βίας περίπου 30 ώρες. Ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια, μετά από δέκα και περισσότερες φορτίσεις.

 

Μεγάλο του μειονέκτημα η χαμηλή ένταση του ήχου κλήσης. Με τους προεγκατεστημένους ήχους πρέπει να το έχεις δίπλα σου -ούτε κατά διάνοια να το ακούσεις σε εξωτερικό χώρο- ενώ και με τη χρήση mp3 θα χρειαστεί πρώτα να έχετε αυξήσει στο μέγιστο την έντασή τους μέσω του υπολογιστή, για να ακούγεται σε ένα οριακό επίπεδο. Μόνη λύση η δόνηση, εφόσον το έχεις διαρκώς πάνω σου. :(

 

Πολύ εύκολη η αναβάθμιση του λογισμικού, με την autorun εφαρμογή που είναι ήδη διαθέσιμη -μόνο για Windows- στο site της εταιρείας, το οποίο "μιλάει" και ελληνικά.

 

Κορυφαίας ποιότητας τα ακουστικά που το συνοδεύουν και μπορούν να συνδεθούν σε οποιαδήποτε συσκευή με το κλασικό mini-jack.

 

"Προβληματικό" το ενσύρματο hand-free, όπου συνδέονται και τα ακουστικά, καθώς το μικρόφωνό του δείχνει υπερβολικά ευαίσθητο και πιάνει όλους τους εξωτερικούς θορύβους. Από το γραφείο -με το σχετικό θόρυβο από πληκτρολόγια- ήταν σχεδόν αδύνατη η χρήση του. :wacko:

 

Αν και στο site της Microland, στα τεχνικά χαρακτηριστικά, αναφέρεται ότι διαθέτει ανοικτή ακρόαση δεν έχω βρει από που ενεργοποιήται, ενώ δεν αναγράφεται και κάτι σχετικό στο αναλυτικό manual που υπάρχει σε μορφή pdf στο site της Neonode.

 

Ο φακός του αποδίδει πολύ καλής ποιότητας φωτογραφίες σε συνθήκες καλού φωτισμού, αλλά αργεί υπερβολικά σε χαμηλό φως. Δεν έχει τη δυνατότητα zoom.

 

Πολύ γρήγορη η σύνδεση μέσω Bluetooth.

 

Ιδιαίτερα ανθεκτικό στα πρώτα πεσίματα, χάρη και στο περίβλημα του από συνθετικό, τύπου καοτσούκ. Δεν σημαδεύεται εύκολα... ;)

 

"Ψαρωτικό" στην όψη, καθώς κανείς από όσους το πρωτοβλέπουν δεν πιστεύουν ότι πρόκειται για κινητό τηλέφωνο! :p

 

Στο μενού εντόπισα ένα λάθος, κατά την έξοδο από το Tetris, όπου στη σχετική ερώτηση πρέπει να επιλέξεις το όχι, για να βγεις τελικά από το παιχνίδι. :O

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου από την Πέμπτη και μπορώ να μεταφέρω κάποιες πρώτες εντυπώσεις μετά από (συνεχή) χρήση τεσσάρων ημερών...

 

Σχετικά εύκολη πλοήγηση, παρά τους αρχικούς μου ενδοιασμούς, με πολύ κατανοητή διαμόρφωση του μενού και επεξηγήσεις στο κάτω μέρος της οθόνης.

 

Κόλλησε μόνο μια φορά, κατά την αποδοχή εισερχόμενης κλήσης. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά εκείνη τη στιγμή η μπαταρία ήταν στα τελευταία της.

 

Ενα θέμα είναι -μέχρι στιγμής- η αυτονομία του, αν και υποθέτω έχει κάποια σχέση ότι το έχω φορτίσει μόλις 3-4 φορές και η μπαταρία -ελπίζω πως- δεν έχει ακόμα φτάσει στο μάξιμουμ της απόδοσής της. Πάντως, με αρκετό "παίξιμο" και λίγα λεπτά ομιλίας βγάζει μόλις και μετά βίας περίπου 30 ώρες. Ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια, μετά από δέκα και περισσότερες φορτίσεις.

 

Μεγάλο του μειονέκτημα η χαμηλή ένταση του ήχου κλήσης. Με τους προεγκατεστημένους ήχους πρέπει να το έχεις δίπλα σου -ούτε κατά διάνοια να το ακούσεις σε εξωτερικό χώρο- ενώ και με τη χρήση mp3 θα χρειαστεί πρώτα να έχετε αυξήσει στο μέγιστο την έντασή τους μέσω του υπολογιστή, για να ακούγεται σε ένα οριακό επίπεδο. Μόνη λύση η δόνηση, εφόσον το έχεις διαρκώς πάνω σου. :(

 

Πολύ εύκολη η αναβάθμιση του λογισμικού, με την autorun εφαρμογή που είναι ήδη διαθέσιμη -μόνο για Windows- στο site της εταιρείας, το οποίο "μιλάει" και ελληνικά.

 

Κορυφαίας ποιότητας τα ακουστικά που το συνοδεύουν και μπορούν να συνδεθούν σε οποιαδήποτε συσκευή με το κλασικό mini-jack.

 

"Προβληματικό" το ενσύρματο hand-free, όπου συνδέονται και τα ακουστικά, καθώς το μικρόφωνό του δείχνει υπερβολικά ευαίσθητο και πιάνει όλους τους εξωτερικούς θορύβους. Από το γραφείο -με το σχετικό θόρυβο από πληκτρολόγια- ήταν σχεδόν αδύνατη η χρήση του. :wacko:

 

Αν και στο site της Microland, στα τεχνικά χαρακτηριστικά, αναφέρεται ότι διαθέτει ανοικτή ακρόαση δεν έχω βρει από που ενεργοποιήται, ενώ δεν αναγράφεται και κάτι σχετικό στο αναλυτικό manual που υπάρχει σε μορφή pdf στο site της Neonode.

 

Ο φακός του αποδίδει πολύ καλής ποιότητας φωτογραφίες σε συνθήκες καλού φωτισμού, αλλά αργεί υπερβολικά σε χαμηλό φως. Δεν έχει τη δυνατότητα zoom.

 

Πολύ γρήγορη η σύνδεση μέσω Bluetooth.

 

Ιδιαίτερα ανθεκτικό στα πρώτα πεσίματα, χάρη και στο περίβλημα του από συνθετικό, τύπου καοτσούκ. Δεν σημαδεύεται εύκολα... ;)

 

"Ψαρωτικό" στην όψη, καθώς κανείς από όσους το πρωτοβλέπουν δεν πιστεύουν ότι πρόκειται για κινητό τηλέφωνο! :p

 

Στο μενού εντόπισα ένα λάθος, κατά την έξοδο από το Tetris, όπου στη σχετική ερώτηση πρέπει να επιλέξεις το όχι, για να βγεις τελικά από το παιχνίδι. :O

 

Συμφωνώ σε όλα όσα είπες φίλε:up:

Όσο για την μπαταρία νομίζω πως έχει στρώσει λίγο μετά από αρκετές φορτίσεις…:D:D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει ακουστικο στην πλατη της συσκευης :)

 

Υποψήφιε κάτοχε μόνο και μόνο για την αυτονομία θα το "κάψουμε" το κατά τα άλλα συμπαθές neonode. Κρίμα πάντως τα όσα διάβασα στο σύντομο review σε παραπάνω post - τα ίδια ακριβώς είχα διαπιστώσει και εγώ σε demo sample, αλλά είχα μείνει με την ελπίδα ότι θα τα διόρθωναν. Φευ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιε κάτοχε μόνο και μόνο για την αυτονομία θα το "κάψουμε" το κατά τα άλλα συμπαθές neonode. Κρίμα πάντως τα όσα διάβασα στο σύντομο review σε παραπάνω post - τα ίδια ακριβώς είχα διαπιστώσει και εγώ σε demo sample, αλλά είχα μείνει με την ελπίδα ότι θα τα διόρθωναν. Φευ

 

Μπα, υποψιαζομαι πως Σαββατο πρωι δυο Ν2 θα χτυπηθουν στα τυμπανα και λεγε ο,τι θες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουστικο στην πλατη της συσκευης :)

 

εξυπνο παντως αυτο,ασε που εχει και πλακα:)

 

μια καλη σελιδα για το neo ειναι αυτη http://www.redneo.com/forum/index.php

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή θέλω να αλλάξω τη ΄δεύτερη συσκευή μου, που τη χρησιμοποιώ κυρίως για μηνύματα, σκεφτόμουν να πάρω είτε κάτι σε Νοκια 6300 είτε σε Samsung U600... Όμως σήμερα εντόπισα αυτό και μπορώ να πω ότι μου τράβηξε την πρόσοχη και άρχισα να το καλοβλέπω....

 

Είναι εύκολο πρακτικά να συνηθίσεις να το χειρίζεσαι εύκολα και γρήγορα?? Καλή η απόκριση της touch??? Και το κυριότερο: στον τομέα του messaging θα με βολέψει ή θα με κουράσει?? Υπάρχει κάποιος αποτρεπτικός λόγος για την αγορά του πέραν της αυτονομίας??

 

Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει...:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Με το σήμα τί γίνεται; Υπάρχουν προβλήματα; Πριν από κάποιες εβδομάδες μερικοί αγοραστές ήταν απογοητευμένοι νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αλλάξω τη ΄δεύτερη συσκευή μου, που τη χρησιμοποιώ κυρίως για μηνύματα, σκεφτόμουν να πάρω είτε κάτι σε Νοκια 6300 είτε σε Samsung U600... Όμως σήμερα εντόπισα αυτό και μπορώ να πω ότι μου τράβηξε την πρόσοχη και άρχισα να το καλοβλέπω....

 

Είναι εύκολο πρακτικά να συνηθίσεις να το χειρίζεσαι εύκολα και γρήγορα?? Καλή η απόκριση της touch??? Και το κυριότερο: στον τομέα του messaging θα με βολέψει ή θα με κουράσει?? Υπάρχει κάποιος αποτρεπτικός λόγος για την αγορά του πέραν της αυτονομίας??

 

Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει...:)

 

λοιπον αν οντως το θελεις για δευτερο κινητο και για μηνυματα τοτε σιγουρα δεν σου κανει και καλυτερα να δεις κατι αλλο.το κινητο ειναι ευχρηστο μεχρι ενα ομως σημειο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sxetika me tin diarkeia battarias

 

Gia na exete tin megaluteri dunati diarkeia battarias , fortiste tin 1i fora 8-10 ores kai meta gia tis epomenes 3 me 4 fortiseis afiste tin mpataria na adeiasei teleiws teleiws, diladi na "kokkinisei" to simataki mexri pou na kleisei mono tou to kinito.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

More kalo k to grammofono alla den ftanei.Na min exei video record...:(

Kales oi foto san poiotita pou vgazei k elpizo me kapoio update tou leitourgikou na to prosthesoun...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητο ειναι μεσα στις επιλογες μου για αγορα αλλα με απογοητευει αρκετα το γεγονος οτι δεν εχει εγγραφη βιντεο καθως και τα οσα διαβαζω για το ηχειο του και την ενταση του. Μαλλον θα καταληξω στο U700 τελικα που εχει και καλυτερη καμερα αλλα πρωτα θα φροντισω να δω το neonode απο κοντα μηπως και με τραβηξει τοσο πολυ η touch screen
Link to comment
Share on other sites

Ego exo parei to kinitaki auto k mporo na po oti eimai poli euxaristimenos.

Einai ena kinito ston diko tou kosmo...

Hmoun katoxos mia zoi SE kinito...k to teleutaio mou itan k800 to opoio apo oti xerete eixe oles tis aneseis.(egrafi video,ixografisi,anoixti akroasi,kaliteri kamera klp,klp,klp)

Parolo auta to N2 me exei goiteusei...Den xero giati...Isos giati epsaxna to kati diaforetiko...k parolo pou exei sovares eleipseis pali me ikanopiei...

Otan to varetho pali se SE tha katalixo...

Pros to paron to euxaristiemai kanonika....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το ειδα χθες το κινητακι, πολυ μικρο το ατιμο, σαν μπρελοκ ειναι πραγματικα, γουστοζικο :happy:
Link to comment
Share on other sites

το ειδα χθες το κινητακι, πολυ μικρο το ατιμο, σαν μπρελοκ ειναι πραγματικα, γουστοζικο :happy:

 

ναι για αυτό ρωτάω το είδα από κοντά και τρελάθηκα και άμα ικανοποιεί και μια δυο βασικές για εμένα λειτουργείες το πήρα!!!:D:O:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dwkimasa na valw mia karta mnhmhs 2gb antegrapsa me card reader ola ta arxeia apo thn mia karta sth allh giati ws gnwston to leitourgiko einai apothykeymeno sthn karta mnhmhs... kai den doulepse!!! kaneis kamia idea ti mpoprei na ftaiei? to thlefwno yposthrizei mexri 4gb
Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι καταλαβα εκτος απο το ντιζαιν,μικρες διαστασεις,τατς σκριν,τιποτα ιδιαιτερο.

Μαλλον βημα προς τα πισω.....

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

la8os...

to N2 einai smartphone...exei arketa applications pou exoun ta MS smartphones

 

mpes sto redneo.com na dis kai monos sou

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...