Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK θα το κανω ευχαριστω

 

το perfmon τι ειναι και πως το τρεχω?

 

To Perfom ειναι το Resource Monitor. Δες και εδω.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα είναι δυνατόν? θέλεις να περάσεις recovery cd άλλης εταιρίας στο πισί σου? ...

Θα υπάρξει κάποιο μελλοντικό πρόβλημα; :confused: Τελικά το DvD Driver μου κατάφερε να "διαβάσει" το DvD (:blink:) και πέρασα τα Vista Home κανονικά. Υπάρχει όμως κάτι το οποίο δεν μου αρέσει. Γιατί κάθε φορά που "κατεβάζει" ενημερώσεις αργεί στο start up; :confused: Μετά από τη μπάρα των Windows, μου βγάζει μια μαύρη οθόνη, μετά το μήνυμα "Παραμετροποίηση των ενημερώσεων" ή κάτι τέτοιο και κάνει γύρω στα 2-3 λεπτά για να μου βγάλει την οθόνη με τους χρήστες. Κατα τ'άλλα, δεν βλέπω -μέχρι στιγμής- διαφορά από τα Windows 7. "Τρέχει" άνετα και χωρίς "κολλήματα" τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ πιο πολύ (Internet Explorer, MSN, Office) ταυτόχρονα και μη. :cool:

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να περιμένεις.

 

έχεις 2 sps...

Σαν τι προβλήματα πιστεύεις ότι θα υπάρξουν; Μου κάνει εντύπωση που έχει "κατεβάσει" γύρω στα 120-130 updates, αλλά δεν έχει για "κατέβασμα" το SP1 ή το 2. Είναι περίεργο αυτό; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι προβλήματα πιστεύεις ότι θα υπάρξουν; Μου κάνει εντύπωση που έχει "κατεβάσει" γύρω στα 120-130 updates, αλλά δεν έχει για "κατέβασμα" το SP1 ή το 2. Είναι περίεργο αυτό; :confused:

λογικά έχεις βάλεις (αν το έχεις κάνει καν) παλαιούς οδηγούς μη συμβατούς με sp1.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

λογικά έχεις βάλεις (αν το έχεις κάνει καν) παλαιούς οδηγούς μη συμβατούς με sp1.

Σήμερα "κατέβασα" και το SP2 (μέσω Wu). Όλα καλά, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Μετά από την εγκατάσταση του SP1 σταμάτησε ο WMP να παίζει βίντεο. Παίζει το βίντεο, αλλά ακούγεται μόνο ο ήχος. Λες και ακούω τραγούδι. Τα DvD τα παίζει κανονικά, μόνο με τα αποθηκευμένα βίντεο έχει πρόβλημα. Τι να κάνω; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Κατά την εγκατάσταση των Vista Home πάτησα το "Καθαρή Εγκατάσταση", αλλά έμειναν τα αρχεία που είχα στα 7 στο φάκελο "Windows.old". Επειδή, όμως, ο φάκελος καταλάμβανε πολλά Gb από το σκληρό αποφάσισα να διαγράψω μόνο το φάκελο με τα Windows και το φάκελο με τα προγράμματα. Μόλις τελείωσε η διαγραφή εμφανίστηκαν στο σκληρό τα εξής αρχεία:

http://i47.tinypic.com/2vmeutg.jpg

Τι είναι αυτά; Μπορώ να τα διαγράψω; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ούτε 10 MB δεν είναι. τόσο σε ενοχλούν?

 

τι το πειράζεις?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και κανα μηνα οταν παω σε αναστολη λειτουργιας το μονο που γινεται ειναι να απενεργοποιειται η οθονη και μολις κουναω το ποντικι ανοιγει σε αντιθεση με παλαιοτερα που εκλειναν και οι σκληροι ακουγοταν ενα μπιπ απο τη μητρικη και για να ανοιξει πατουσα το κουμπι του pc κανονικα.Ξερετε τι μπορει να φταει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος οδηγός που πέρασες ή ενημέρωση ή κάποιο πρόγραμμα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μπορω να κανω κατι να το επαναφερω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.. Ξαφνικα εγινε κατι με λογαριασμους ιδεα δεν εχω... και δεν βρισκω κανένα αρχείο...

Τα προγραμματα μου ειναι κανονικα οπως πριν...

Αλλα αρχεια εξαφανιστηκαν...

Εψαξα παντου αλλα τιποτα, ουτε βρηκα καποιο αλλο username χρηστη απο τους λογαριασμους ωστε να πω οτι ειναι εκει...

 

Στο δισκο στην κατασταση φαινεται γεμάτος πάντως...

 

Please help me!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παλευω να εγκαταστησω μια webcamera και 2 εκτυπωτες και δεν γινετε με τιποτα, με τα κανονικα CD και με τις οδηγιες βημα βημα.

Η καμερα ειναι microsoft, ο ενας εκτυπωτης ειναι HP και ο αλλος Cannon.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Σε περίπτωση που διαγράψουμε την συντόμευση του κάδου ανακύκλωσης από την επιφάνεια εργασίας πως μπορούμε να την επαναφέρουμε?

ευχαριστώ πολυ!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παλευω να εγκαταστησω μια webcamera και 2 εκτυπωτες και δεν γινετε με τιποτα, με τα κανονικα CD και με τις οδηγιες βημα βημα.

Η καμερα ειναι microsoft, ο ενας εκτυπωτης ειναι HP και ο αλλος Cannon.

 

Δοκιμασες να κατεβασεις νεους drivers απο το site των εταιρειων??

 

Ασχετα με την εγκατασταση, οταν τα συνδεεις το pc σου βλεπει οτι εριξες πανω του usb ?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Σε περίπτωση που διαγράψουμε την συντόμευση του κάδου ανακύκλωσης από την επιφάνεια εργασίας πως μπορούμε να την επαναφέρουμε?

ευχαριστώ πολυ!

 

Δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας -> personalise -> Πανω αριστερα εχει "change desktop icons" -> τικαρε ξανα τον καδο

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κατεβασεις νεους drivers απο το site των εταιρειων??

 

Ασχετα με την εγκατασταση, οταν τα συνδεεις το pc σου βλεπει οτι εριξες πανω του usb ?

Οταν συνδεω τον εκτυπωτη λεει αγνωστη συσκευη USB (εχοντας φυσικα βαλει το προγραμμα και τους οδηγους του και συνδεοντας οταν μου το ζητησε)

 

Εχω προσπαθησει και να βαλω απ ευθειας τον εκτυπωτη ,παλι τα ιδια.

Τον εκτυπωτη τον βρισκει στο εκτυπωτες μου και στο Word αλλα η εκτυπωση αποτυγχανει!!

(ισως λογω ασφαλειας χαχαχαχαχαχα)

 

Εκει που γελαω ειναι με την webcam που ειναι MS και δεν παιζει!

Σαν αυτονομη ξεκινα αλλα στο MSN δεν την βλεπει!

(μαλλον λογω ασφαλειας και αυτο)

 

Μου θυμιζει το λαπτοπ μου που το ποντικι παιζει μονο σε μια USΒ και σε καμια αλλη,και μαλιστα στην πιο αβολη στην μπροστινη.

 

Οπως λενε καποιοι μονο αυτοι με σπασμενα Windows εχουν προβληματα και κενα ασφαλειας τα κανονικα δουλευουν ρολοι χαχαχαχα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω τον εκτυπωτη λεει αγνωστη συσκευη USB (εχοντας φυσικα βαλει το προγραμμα και τους οδηγους του και συνδεοντας οταν μου το ζητησε)

 

Εχω προσπαθησει και να βαλω απ ευθειας τον εκτυπωτη ,παλι τα ιδια.

Τον εκτυπωτη τον βρισκει στο εκτυπωτες μου και στο Word αλλα η εκτυπωση αποτυγχανει!!

(ισως λογω ασφαλειας χαχαχαχαχαχα)

 

Εκει που γελαω ειναι με την webcam που ειναι MS και δεν παιζει!

Σαν αυτονομη ξεκινα αλλα στο MSN δεν την βλεπει!

(μαλλον λογω ασφαλειας και αυτο)

 

Μου θυμιζει το λαπτοπ μου που το ποντικι παιζει μονο σε μια USΒ και σε καμια αλλη,και μαλιστα στην πιο αβολη στην μπροστινη.

 

Οπως λενε καποιοι μονο αυτοι με σπασμενα Windows εχουν προβληματα και κενα ασφαλειας τα κανονικα δουλευουν ρολοι χαχαχαχα!

 

Μηπως εχεις comodo firewall ? Αν ναι τοτε απενεργοποιησε το defence+ μεχρι να περασει τους drivers και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις comodo firewall ? Αν ναι τοτε απενεργοποιησε το defence+ μεχρι να περασει τους drivers και ξαναδοκιμασε.

Οχι δεν εχω comodo!

καλα μην σκας αλλο τα εχω παρατησει !

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με το system restore.
Δε μπορω γιατι εχω σβησει τα restore points υπαρχει κατι απο τη microsoft για αυτο το θεμα?Κατι σαν εργαλειο επιδιορθωσης πχ?Θυμαμαι παντως οτι το θεμα δημιουργηθηκε κανα 2 μερες αφου εβαλα το νεο tune up utilities 2010 με το οποιο η αναστολη λειτουργιας δουλεψε για λιγες φορες στην αρχη θυμαμαι
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί από Windows 7 Pro σε Vista Home με “Clean Installation” τα Windows κράτησαν τα αρχεία σε φάκελο Windows.old σα να έκανα “Upgrade” ? Επίσης, επειδή τα Vista αργούσαν λίγο στο start up (γύρω στα 15 δεύτερα), μπήκα στο msconfig, απενεργοποίησα όλα τα προγράμματα εκτός από τα προγράμματα των Windows και τώρα ανοίγει σε 5 δεύτερα. Καλά έκανα ?

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

εκανες φορματ στον δισκο? ή απλα περασες "απο πανω" την εγκατασταση?

 

και γω εχω βγαλει πολλα προγραμματα απο το startup ;) δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...