Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως αυτα ειναι και τα δικα μου προβληματα !

να σαι καλα φιλε μου γιατι νομιζα πως το δικο μου το μηχανημα εχει το προβλημα !

 

Παντως, δεν ειναι κατι στανταρντ ολο αυτο. Εγω π.χ. τα δουλευω σε 2 μηχανακια και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα. Καποια στιγμη δημιουργηθηκε κατι απο εναν μη-compatible driver αλλα περα αυτου τιποτα αλλο.

 

Κοιταξτε μη τυχον τετοιου ειδους προβληματα προερχονται απο drivers, ειναι αρκετα συνηθες αυτο στα Vista. Επισης, σιγουρευτειτε οτι ειστε "καθαροι" απο *ware, ιους κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως, δεν ειναι κατι στανταρντ ολο αυτο. Εγω π.χ. τα δουλευω σε 2 μηχανακια και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα. Καποια στιγμη δημιουργηθηκε κατι απο εναν μη-compatible driver αλλα περα αυτου τιποτα αλλο.

 

Κοιταξτε μη τυχον τετοιου ειδους προβληματα προερχονται απο drivers, ειναι αρκετα συνηθες αυτο στα Vista. Επισης, σιγουρευτειτε οτι ειστε "καθαροι" απο *ware, ιους κτλ κτλ.

καμια σχεση με drivers, virus, trojans... workstation service delay ειναι.

 

η ιδια η msft το ξερει αλλα δε συμβαινει σε ολα τα configs, ειδικα σε αυτα με ενσυρματο δικτυο απουσιαζει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση με drivers, virus, trojans... workstation service delay ειναι.

 

Ειδικα αυτο με το hibernation μπορει να ειναι ακριβως αυτο το προβλημα (driver) μιας και το αντιμετωπισα την περασμενη εβδομαδα. Ακριβως το ιδιο προβλημα, μονο οταν καταλαβα τι ειχε συμβει και εβγαλα το συγκεκριμενο προγραμμα (αρα και το driver μαζι) ηρθε το μηχανημα στα ισα του.

 

η ιδια η msft το ξερει αλλα δε συμβαινει σε ολα τα configs, ειδικα σε αυτα με ενσυρματο δικτυο απουσιαζει.

 

Αλεξη ΔΕΝ ειναι standard αυτο, στα 2 μηχανακια μου με Vista Business (το ενα εχει αυρματο το αλλο οχι), το workstation service τρεχει και ειναι ολα ενταξει. Αν αυτο που λες ισχυει, τοτε οφειλεται σε καποιον συνδυασμο καταστασεων (software + hardware) για να φανει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτα ειναι και τα δικα μου προβληματα !

να σαι καλα φιλε μου γιατι νομιζα πως το δικο μου το μηχανημα εχει το προβλημα !

 

Σε εμένα μου συνέβαινε σ 3 laptop. Το παλιό μου το Acer, και σε 2 καινούργια που πήρα για μένα κ την κοπέλα μου, ιδια σχεδόν Turbo-X. Ευτυχώς με το patch αυτό είδα το φώς το αληθινό.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !! εχω το εξης πρόβλημα ..δεν μπορώ να βρω sta win vista ultimate, το εικονίδιο κάτω στη γραμμή εργασιών , που δείχνει 2 φωτάκια για το δίκτυο, όπως ήταν στα ΧΡ , σε άλλα vista το έχω δει , αλλά στο δικό μου οσο και να ψάχνω δεν μπορώ να το βρω και να το ενεργοποιήσω !! κάποια βοήθεια ??
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το εικονιδιο υπαρχει αν πας και το ενεργοποθησεις απο τις συνδεσεις δικτυου. Βεβαια δεν θα αναβοσβηνει οπως στα xp..
Link to comment
Share on other sites

Στις ιδιοτητες του προσαρμογεα δικτυου υπαρχει, στο ιδιο μερος με τα xp.
Link to comment
Share on other sites

to exw dei kai se alla vista ...alla sto diko mou den mporw na to brw... mipos mporei kapios na pei βημα-βημα πως θα το κανω ? πιθανον κατι θα κανω λαθος...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο με το ηχείο->show system icons-> "check" Network.

 

αν θες να έχει και γραφικό-> δεξί κλικ στο εικονίδιο με το network->turn on network activity

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

με ποσα gigabyte τρεχουνε τα vista;

 

νομιζω με 2gb μνημης εννοεις ετσι ?ειναι καλα...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

με ποσα gigabyte τρεχουνε τα vista;

 

Με 2 τρεχουν ικανοποιητικα, με 3 θα'σαι αρχοντας...

Link to comment
Share on other sites

με ποσα gigabyte τρεχουνε τα vista;

με ένα core2duo 2+ με 2GB ram @ 800+Mhz είσαι οκ.

 

αν έχεις φορητό (ή tablet ακόμα χειρότερα) με 2.5 θα είσαι οκ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια:)

Παιδια θελω τη βοηθεια σας.

Εχω ενα λαπτοπ με βιστα,στο οποιο πηγα να εγκαταστησω το ivt blue soleil 5.0,ενω φορτωνε κανονικα,σε καποιο σημειο προς το τελος κολησε η μπαρα,το αφησα περιπου μιση ωρα και αυτο εκει κωλημενο!ωσπου του παταω ενα ctrl+alt+del και το τερματιζω:mad:

Το προβλημα ειναι οτι μου εχει βγαλει την συντομευση στην επιφανεια εργασιας,και δεν μπορω να τη βγαλω με τιποτα:confused:

Στον πινακα ελεγχου δεν μπορω να το δω πουθενα σαν προγραμμα.

στη διαχειρηση υλικου κατι βρηκα με κιτρινα ερωτιματικα,τα καταργησα,αλλα το εικονιδιο επιμενει.

 

καμια ιδεα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βάλε την τελευταία έκδοση ξανά. (τελευταίο update)

 

το εκανα ,αλλα παλι το ιδιο .κολαει η μπαρα στο 80% περιπου.

τι αλλο μπορω να κανω για να το ξεφορτοθω:(

εν τω μεταξυ οταν κανω δεξι κλικστο εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας

μου βγαζει τις εξης επιλογες:ανοιγμα-εξερευνηση-δημιουργεια συντομευσης.

τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Κάνε δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο με το ηχείο->show system icons-> "check" Network.

 

αν θες να έχει και γραφικό-> δεξί κλικ στο εικονίδιο με το network->turn on network activity

 

ευχαριστω πολυ ! ολα οκ ... !:):happy:

Link to comment
Share on other sites

paidia molis egatestisa to alcohol 120% sta windows vista mou evgale mple othoni kai apo ekei kai pera otan paw na ton ksekiniso ite me safe mode eite kanonika mou vgazei auti tin mple othoni kai kanei restart ti na kanw?? oste na anoixie?? plz voithiste meeeee
Geo man
Link to comment
Share on other sites

1. backup είχες πάρει πρόσφατα?

 

2. βάλε το cd και εκεί που σου λέει: Install Now πάτα από κάτω του για recovery. και δες αυτές τις επιλογές.

 

το να μη δουλεύει και το safe mode είναι βαρύ πρόβλημα. λογικά ή έκδοση που έβαλες δε θα ήταν συμβατή.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις μοιράσου τον μαζί μας

 

 

Ναι καλό θα ήταν γιατί την πάτησα κι εγώ έτσι. Εγκατέστησα την παλια έκδοση του deamon tools που δεν ηταν συμβατη και δεν μπορουσα να τρέξω το μηχανημα ουτε σε safe mode. Δυο ημερών υπολογιστης και αναγκαστηκα να του κάνω φορμάτ!:(

Παρεπιμπτόντως, εφόσον πηρα μουσικη και εικόνες που ηθελα απο τον φακελο windows.old μπορω να τον διαγράψω με ασφάλεια ή περιεχει αρχεία απαραίτητα για το σύστημα?:O

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιμπτόντως, εφόσον πηρα μουσικη και εικόνες που ηθελα απο τον φακελο windows.old μπορω να τον διαγράψω με ασφάλεια ή περιεχει αρχεία απαραίτητα για το σύστημα?:O

 

Ναι μπορείς να τον διαγράψεις κανονικότατα. Αν είσαι σίγουρη ότι τα πήρες όλα. Έγγραφα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...