Jump to content

ΟΑΕΔ και κάρτα ανεργίας


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΕΠ έχουμε στο χωριό, θα πάω να ρωτήσω. Δεν κατάλαβα όμως καλά, θα μπορώ να ανανεώσω το βιβλιάριο, ή να βγάλω άλλο, ή κάτι άλλο;

 

χωρις να ειμαι σιγουρος πλεον δεν γινεται ανανεωση βιβλιαριου σε κανεναν ακομα και στους ανασφαλιστους ... απλα ενημερωνεται ηλεκτρονικα το ΑΜΚΑ σου οτι εχεις κανονικα Ιατροφαρμακευτικη και νοσοκομειακη καλυψη παντου.Θα στο πουνε στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας έχω μια ερώτηση,έχω κάρτα ανεργίας εδώ και δύο χρόνια και πριν μερικές εβδομάδες έγινα φοιτητής ΤΕΙ.Η ερώτηση μου είναι άμα γίνεται να είμαι ταυτόχρονα και φοιτητής ΤΕΙ και να έχω κάρτα ανεργίας ή δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω μια ερώτηση,έχω κάρτα ανεργίας εδώ και δύο χρόνια και πριν μερικές εβδομάδες έγινα φοιτητής ΤΕΙ.Η ερώτηση μου είναι άμα γίνεται να είμαι ταυτόχρονα και φοιτητής ΤΕΙ και να έχω κάρτα ανεργίας ή δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο?

 

Έχει σχέση και δεν μπορείς να έχεις και τα 2, θα πρέπει να κόψεις την κάρτα ανεργίας, οι φοιτητές και οι στρατιώτες δεν θεωρούνται άνεργοι. Λένε ότι αν δεν το αναφέρεις στον ΟΑΕΔ τότε δεν θα το μάθει, αλλά μπορεί να έχεις πρόβλημα στο τέλος, δηλαδή όταν πάρεις πτυχίο να πας να το δηλώσεις και να σε ρωτήσει πότε το πήρες αφού ήσουν άνεργος. Μπορείς φυσικά να μην το δηλώσεις αλλά μετά δεν θα μπορείς να ψάξεις στον ΟΑΕΔ για δουλειά σχετική με το πτυχίο σου.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση και δεν μπορείς να έχεις και τα 2, θα πρέπει να κόψεις την κάρτα ανεργίας, οι φοιτητές και οι στρατιώτες δεν θεωρούνται άνεργοι. Λένε ότι αν δεν το αναφέρεις στον ΟΑΕΔ τότε δεν θα το μάθει, αλλά μπορεί να έχεις πρόβλημα στο τέλος, δηλαδή όταν πάρεις πτυχίο να πας να το δηλώσεις και να σε ρωτήσει πότε το πήρες αφού ήσουν άνεργος. Μπορείς φυσικά να μην το δηλώσεις αλλά μετά δεν θα μπορείς να ψάξεις στον ΟΑΕΔ για δουλειά σχετική με το πτυχίο σου.
Oχι μην αγχώνεις άδικα το φίλο, όλοι οι φοιτητές προς τα τέλη των σπουδών γράφομασταν οαεδ, ακόμα και πρόγραμματα επιδοτούμενα έκαναν πολλοί. Κανένας δε το ελέγχει απλά δε το δηλώνεις στον ΟΑΕΔ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια!εχθες γνωστο στους περισσοτερους πληρωνε ο οαεδ επιδοματα τακτικων και μακροχρονιων.2/3/2018.μπηκα στο συστημα στο eservice και εχει κολλησει στην καταγραφη εως και σημερα.λεφτα δεν εχουν μπει στο λογαριασμο φυσικα και στον οαεδ που πηρα μου λεγανε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα και οτι θα μπουνε μετα τις 13:00 τα λεφτα.περιμενΑ ολη μερα να μπουνε αλλα ματαια.τωρα την δευτερα θα τους παρω τηλεφωνο.υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις σαν την δικια μου;;; Edited by mike_shadow
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

οικογενεια ειναι ασφαλισμενη μεχρι 28/2/2019 εξαιτιας της συζυγου.

μεσα στο 2018 ο συζυγος δουλεψε για 2 μηνες, 50 ενσημα.

δικαιουται ασφαλεια η οικογενεια εξαιτιας του συζυγου απο 1/3/2019 μεχρι 28/2/2020;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 23

Χορήγηση ασφαλιστικής ικανότητας για υγειονομική περίθαλψη

 

 

7.α. Ειδικά για την περίοδο από 1.3.2018 έως 28.2.2019 για την απόκτηση ασφαλιστικής ικανότητας και τη χορήγηση παροχών υγειονομικής περίθαλψης σε είδος, στον άμεσα ασφαλισμένο και τα μέλη οικογενείας του, απαιτείται:

 

αα) Ο μισθωτός να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον πενήντα (50) ημέρες εργασίας κατά το προηγούμενο ημερολογιακό έτος ή κατά το τελευταίο δεκαπεντάμηνο πριν από την ημερομηνία επέλευσης του ασφαλιστικού κινδύνου, χωρίς να συνυπολογίζονται οι ημέρες εργασίας που πραγματοποιήθηκαν κατά το τελευταίο ημερολογιακό τρίμηνο του δεκαπενταμήνου. Για τους εργαζόμενους σε οικοδομοτεχνικά έργα στις πενήντα (50) ημέρες ασφάλισης συμπεριλαμβάνονται η προσαύξηση 20% και οι ημέρες αδείας.

 

ββ) Ο μη μισθωτός να έχει συμπληρώσει τουλάχιστον δύο (2) μήνες ασφάλισης κατά το προηγούμενο ημερολογιακό έτος ή κατά το τελευταίο δωδεκάμηνο πριν από την ημερομηνία προσέλευσης ή επέλευσης του ασφαλιστικού κινδύνου και να έχουν καταβληθεί οι απαιτούμενες ασφαλιστικές εισφορές σύμφωνα με το ν. 4387/2016.

 

β. Η ασφαλιστική ικανότητα ανανεώνεται από 1.3.2018 έως 28.2.2019 σύμφωνα με τις χρονικές προϋποθέσεις της περίπτωσης α΄ της παρούσας παραγράφου και σύμφωνα με τις λοιπές προϋποθέσεις της περίπτωσης β΄ της παραγράφου 1.

 

 

Μέσω της υπηρεσίας αυτής έχετε τη δυνατότητα να ενημερωθείτε για το δικαίωμα σας στην Ασφαλιστική Ικανότητα.

 

https://apps.ika.gr/eInsEligibility/

 

Βαζεις Αριθμο μητρωου ΙΚΑ πανω ΑΜΚΑ και ΑΦΜ τον κωδικο ασφαλειας και σου δειχνει αμεσα αν εχεις ασφαλιστικη ικανοτητα στο ΙΚΑ.

Αν δεν εχεις σου βγαζει "Δεν έχετε Ασφαλιστική Ικανότητα σε ισχύ."

Σε εκεινη την περιπτωση νομιζω οτι και παλι εχεις κανονικη Ιατρονοσοκομειακη περιθαλψη δωρεαν οπως και μηδενικη συμμετοχη σε φαρμακα.

Λεπτομερεις ομως για τους ανασφαλιστους δεν γνωριζω

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

το ερωτημα αφορουσε ομως για το τι ισχυει απο 1/3/2019 και μετα, με την λεπτομερεια οτι μεσα στο 2018 αποκτηθηκαν 50 ενσημα ακριβως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αα) Ο μισθωτός να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον πενήντα (50) ημέρες εργασίας κατά το προηγούμενο ημερολογιακό έτος ή κατά το τελευταίο δεκαπεντάμηνο πριν από την ημερομηνία επέλευσης του ασφαλιστικού κινδύνου, χωρίς να συνυπολογίζονται οι ημέρες εργασίας που πραγματοποιήθηκαν κατά το τελευταίο ημερολογιακό τρίμηνο του δεκαπενταμήνου. Για τους εργαζόμενους σε οικοδομοτεχνικά έργα στις πενήντα (50) ημέρες ασφάλισης συμπεριλαμβάνονται η προσαύξηση 20% και οι ημέρες αδείας.

 

Λογικα θα ειναι ασφαλισμενοι απο Μαρτη 2019 μεχρι τελη φεβρουαριου 2020!εφοσον ειχε 50 ενσημα το 2018!

η εφαρμογη που σου εστειλα θα σου λεει μεχρι ποτε εχεις ασφαλιστικη ικανοτητα

Link to comment
Share on other sites

αα) Ο μισθωτός να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον πενήντα (50) ημέρες εργασίας κατά το προηγούμενο ημερολογιακό έτος ή κατά το τελευταίο δεκαπεντάμηνο πριν από την ημερομηνία επέλευσης του ασφαλιστικού κινδύνου, χωρίς να συνυπολογίζονται οι ημέρες εργασίας που πραγματοποιήθηκαν κατά το τελευταίο ημερολογιακό τρίμηνο του δεκαπενταμήνου. Για τους εργαζόμενους σε οικοδομοτεχνικά έργα στις πενήντα (50) ημέρες ασφάλισης συμπεριλαμβάνονται η προσαύξηση 20% και οι ημέρες αδείας.

 

Λογικα θα ειναι ασφαλισμενοι απο Μαρτη 2019 μεχρι τελη φεβρουαριου 2020!εφοσον ειχε 50 ενσημα το 2018!

η εφαρμογη που σου εστειλα θα σου λεει μεχρι ποτε εχεις ασφαλιστικη ικανοτητα

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου

το λινκ που μου εστειλες αναφερει ασφαλιστικη ικανοτητα μεχρι 28/2/2019.

κατα 99% συμφωνα με αυτα που εγραψες η ασφαλιστικη ικανοτητα θα ανανεωθει για αλλον ενα χρονο, μεχρι 28/2/2020 δηλαδη

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν παει να κανει την αιτηση δυο μηνες μετα την απολυση θα μετρανε και τα ενσημα των δυο τελευταιων μηνων?Αν εχει ξαναπαρει καποιος ταμειο ανεργιας και θελει να ξαναπαρει με τα παρακατω ενσημα μπορει?

 

 

 

10/17 10 ενσημα

 

11/17 25 ενσημα

 

12/17 19 ενσημα

 

2/18 19 ενσημα

 

6/18 3 ενσημα

 

7/18 16 ενσημα

 

8/18 22 ενσημα

 

9/18 22 ενσημα

 

 

 

Αν παει να κανει την αιτηση δυο μηνες μετα την απολυση θα μετρανε και τα ενσημα των δυο τελευταιων μηνων?

 

Αν δεν μπορω να μπω ταμειο θα μπορεσω να μπω με τα 63 ενσημα που εχω συγκεντρωσει απο τοτε που ειχα παρει την μια δοση για το επιδομα τριμηνης παραμονης ? Θα πρεπει ομως να κανω αιτηση απο πρωτη Ιανουαριου? Ωστε να μπορεσω να παρω και τις 3 δοσεις? Αυτο το επιδομα μπορεις να το παρεις οσες φορες θες αρκει να εχεις τα 60 ενσημα που απαιτουνται ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαίρετε..ελπιζω να ρωτάω στο σωστό μέρος μιας και έχει σχέση με τον οαεδ αλλά όχι με κάρτα ανεργίας.Αυτή τη στιγμή είμαι εγχειρισμένος και δεν μπορώ να πάω στον ΟΑΕΔ να ρωτήσω οπότε χρειάζομαι τα φώτα σας σχετικά με το εποχικό επίδομα.Εργαζομαι σε καφετέρια για πάνω από 2,5 χρόνια ως διανομέας.Ειδα ότι χρειάζονται 75 ένσημα για το 2017 και μεχρι 50 το τελευταίο 3μηνο του 2017.Για να είμαι σίγουρος επειδή πολλές φορές αλλά διαβάζουμε και δεν τα εννοούν ακριβώς έτσι,τα 75 ένσημα πιάνονται για όλο το 2017 ή οι 3 τελευταίοι μήνες βγαίνουν εκτός?Και τα μέχρι 50 τους 3 τελευταίους μήνες προφανώς αν έχω λιγότερα δεν επηρεάζει.Τα διαβάζω σωστά?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου

το λινκ που μου εστειλες αναφερει ασφαλιστικη ικανοτητα μεχρι 28/2/2019.

κατα 99% συμφωνα με αυτα που εγραψες η ασφαλιστικη ικανοτητα θα ανανεωθει για αλλον ενα χρονο, μεχρι 28/2/2020 δηλαδη

 

Nαι και λογικα το συστημα αυτοματα θα το δειχνει και online στις 1 Μαρτιου οτι θα εχεις μεχρι 28/2/2020.Αν δεν στο δειξει τοτε να ρωτησεις στο ΙΚΑ απευθειας

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε..ελπιζω να ρωτάω στο σωστό μέρος μιας και έχει σχέση με τον οαεδ αλλά όχι με κάρτα ανεργίας.Αυτή τη στιγμή είμαι εγχειρισμένος και δεν μπορώ να πάω στον ΟΑΕΔ να ρωτήσω οπότε χρειάζομαι τα φώτα σας σχετικά με το εποχικό επίδομα.Εργαζομαι σε καφετέρια για πάνω από 2,5 χρόνια ως διανομέας.Ειδα ότι χρειάζονται 75 ένσημα για το 2017 και μεχρι 50 το τελευταίο 3μηνο του 2017.Για να είμαι σίγουρος επειδή πολλές φορές αλλά διαβάζουμε και δεν τα εννοούν ακριβώς έτσι,τα 75 ένσημα πιάνονται για όλο το 2017 ή οι 3 τελευταίοι μήνες βγαίνουν εκτός?Και τα μέχρι 50 τους 3 τελευταίους μήνες προφανώς αν έχω λιγότερα δεν επηρεάζει.Τα διαβάζω σωστά?

 

εγω που ρωτησα στο ικα μου ειπανε οτι ειναι 50 τα ενσημα , αμα τα εχεις συπληρωσει και εχουνε περασει 5 μηνες απο τοτε που ξεκινησες την ασφαλεια σου , μπορεις να πας στο ικα να το θεωρησεις , η θεωρηση θα ισχυει εως 28/2/19. μετα απο 1/1/2019 θα βγει η νεα αποφαση για τα ενσημα κανονικα θελουνε να εχουμε 100 ενσημα αλλα μετα απο 3 μηνες βγαζουνε νεα αποφαση και θελει 50 ενσημα, αλλα μου ειπανε στο ικα οτι μαλλον το επομενο ετος θα θελουνε 75,αρα αμα δεν τα εχεις μαζεψει αυτο το ετος εως 31/12/2018 δεν θα μπορεσει να παρει παραταση το βιβλιαριο σου αυτοματα μετα τις 28/2/2018 , αυτα που σου μεταφερω μου τα ειπανε στο ικα Λαυριου.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εγω που ρωτησα στο ικα μου ειπανε οτι ειναι 50 τα ενσημα , αμα τα εχεις συπληρωσει και εχουνε περασει 5 μηνες απο τοτε που ξεκινησες την ασφαλεια σου , μπορεις να πας στο ικα να το θεωρησεις , η θεωρηση θα ισχυει εως 28/2/19. μετα απο 1/1/2019 θα βγει η νεα αποφαση για τα ενσημα κανονικα θελουνε να εχουμε 100 ενσημα αλλα μετα απο 3 μηνες βγαζουνε νεα αποφαση και θελει 50 ενσημα, αλλα μου ειπανε στο ικα οτι μαλλον το επομενο ετος θα θελουνε 75,αρα αμα δεν τα εχεις μαζεψει αυτο το ετος εως 31/12/2018 δεν θα μπορεσει να παρει παραταση το βιβλιαριο σου αυτοματα μετα τις 28/2/2018 , αυτα που σου μεταφερω μου τα ειπανε στο ικα Λαυριου.

 

Όχι δεν μιλάω για το βιβλιάριο.. Για το εποχικό επίδομα μιλάω που είναι για κάποιους συγκεκριμένους κλάδους.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καλύψουν ,πάς μετά στους ανασφάλιστους .Και εκεί καλύπτονται πλέον κάποιες εξετάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας από πέρσυ τον Οκτώβρη μέχρι φέτος τον Οκτώβρη έχω 138 ενσημα.απο αυτά τα 22 ήταν τον Σεπτέμβρη και τα 2 τον Οκτώβρη δικαιούμαι ταμείο?

 

10/17 10 ενσημα

 

11/17 25 ενσημα

 

12/17 19 ενσημα

 

2/18 19 ενσημα

 

6/18 3 ενσημα

 

7/18 16 ενσημα

 

8/18 22 ενσημα

 

9/18 22 ενσημα.

 

8/18 2 ενσημα

 

Για να μπορεσω να παρω μαλλον χρειαζεται να μου κανει καποιος μια εικονικη προσληψη αρχες Νοεμβριου για να μετρησουν και τα ενσημα του Σεπτεμβριου ωστε να καταφερω να παρω το επιδομα ανεργιας,το θεμα ειναι ποσα ενσημα να πληρωσω για να μου βαλει? Το εχει κανει καποιος αυτο ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καλύψουν ,πάς μετά στους ανασφάλιστους .Και εκεί καλύπτονται πλέον κάποιες εξετάσεις.

 

Oχι καποιες.Ολες.

 

Τι δικαιούσαι σαν ανασφάλιστος;

 

Ό,τι ακριβώς δικαιούνται και οι ασφαλισμένοι από τις δημόσιες δομές παροχής υγείας.

Ελεύθερη και δωρεάν πρόσβαση σε πρωτοβάθμιες και δευτεροβάθμιες δημόσιες δομές υγείας, μονάδες ψυχικής υγείας, δομές απεξάρτησης και πανεπιστημιακά νοσοκομεία.

Το σύνολο των νοσηλευτικών και διαγνωστικών πράξεων χωρίς καμία χρέωση

Προγραμματισμένα χειρουργεία χωρίς καμία χρέωση

Πρόληψη και προαγωγή υγείας (π.χ. εμβολιασμοί) χωρίς καμία χρέωση

Δωρεάν οδοντιατρική περίθαλψη

Δωρεάν παροχές μαιευτικής περίθαλψης και προγραμματισμού τοκετών από τα Δημόσια Νοσοκομεία

Χορήγηση φαρμακευτικής αγωγής από τα ιδιωτικά και τα δημόσια φαρμακεία. Σημαντικό τμήμα του ανασφάλιστου πληθυσμού δικαιούται μηδενική συμμετοχή στη φαρμακευτική αγωγή.

Κατάργηση του 1€ ανά συνταγή για τους ανασφάλιστους που δικαιούνται μηδενική συμμετοχή στη φαρμακευτική αγωγή.

Φυσικοθεραπείες, λογοθεραπείες, εργοθεραπείες, ψυχοθεραπείες και πράξεις ειδικής αγωγής.

Χορήγηση ιατρικών βοηθημάτων και αναλωσίμων υλικών

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει απόλυτα ,γιατί σε νοσοκομείο είδα, έχουν διατυπώσεις και σου λένε περιμένουν έγκριση.Αλλού ζητάνε βιβλιάριο που δεν έχουν οι άνεργοι,αλλού ζητάνε μόνο τον ΑΜΚΑ και σε βρίσκουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά να ρωτήσω κάτι συναφές με το θέμα ανεργίας που συζητάτε. Αναφέρομαι σε ένα φαινόμενο που παρατήρησα: Εάν κάποιος χρησιμοποιήσει την athena card κάποιου άλλου (άνεργου) ατόμου, ώστε να εκμεταλλευθεί το δικαίωμα δωρεάν μετακίνησης που έχει αυτός ο άνεργος, υπάρχει τρόπος να τον καταλάβουν; (εφόσον θα φέρει μαζί του και την αστυνομική ταυτότητα του ίδιου του ανέργου);
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι συναφές με το θέμα ανεργίας που συζητάτε. Αναφέρομαι σε ένα φαινόμενο που παρατήρησα: Εάν κάποιος χρησιμοποιήσει την athena card κάποιου άλλου (άνεργου) ατόμου, ώστε να εκμεταλλευθεί το δικαίωμα δωρεάν μετακίνησης που έχει αυτός ο άνεργος, υπάρχει τρόπος να τον καταλάβουν; (εφόσον θα φέρει μαζί του και την αστυνομική ταυτότητα του ίδιου του ανέργου);

 

εννοειται πως ναι , αφου σιγουρα θα βλεπουνε την φωτογραφια πιστευω.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Και εάν χρησιμοποιείς την athencard (ανεργίας) του αδερφού σου στον οποίο μοιάζεις πολύ και έχεις και την ταυτότητα του αδελφού σου μαζί σου, πώς θα σε καταλάβουνε;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Και εάν χρησιμοποιείς την athencard (ανεργίας) του αδερφού σου στον οποίο μοιάζεις πολύ και έχεις και την ταυτότητα του αδελφού σου μαζί σου, πώς θα σε καταλάβουνε;

 

Eντάξει κι εσύ για το τι είναι "νόμιμο" μιλάμε πάντα, προφανώς και η πιθανότητα να ελέγξει κάποιος τόσο εξονυχιστικά τη φωτογραφία είναι αμελητέες αν έχεις και ταυτότητα μαζί.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, άρα ό,ποιος θέλει δωρεάν απεριόριστη μετακίνηση, απλά βρίσκει έναν άνεργο (που να του μοιάζει) και κουβαλάει (δανείζεται) την ταυτότητά του όποτε μετακινείται (σε περίπτωση ελέγχου)... Να πώς εξοικονομείς 50 ευρώ το μήνα. :lol: (Δεν εγκρίνω τέτοιες ενέργειες, απλά θέλω να σας αποδείξω ότι υπάρχουν loopholes στο σύστημα που μπορεί κάποιος να εκμεταλλευθεί)
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...