Jump to content

Τι θέλατε να γίνετε όταν ήσαστε μικροί-ες;


aromeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Denior, δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση περί διπλωματίας. Αποψη μου ότι ειναι γλοιώδες επάγγελμα κατάλληλο μονο για ειδικη ράτσα ανθρώπων-παγωνιών (με μπολικες βλένες βέβαια, σπέσιαλ ιδιότητα στη ρατσα που αναφέρω).;)

Μπιλάκο, στο σωστό δρόμο είσαι για το δεύτερο όνειρο σου μου φαίνεται.

Μικρή, ήθελα να γίνω εφευρέτης. Κάτι σαν τον Κύρο, αν τον προλάβατε. :D

 

Smells like pwnage... Pure pwnage...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δικηγορος και μετα διακοσμητρια!!!!!

Βεβαια καμια σχεση η καταληξη μου επαγγελματικα αλλα σαν μικρο παιδι ονειρευομουν!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για ένα διάστημα ήθελα να δουλεύω με παιδιά με ειδικές ανάγκες.

Το κατάφερα για ένα διάστημα, αλλά τελικά (ή μάλλον προς το παρών),

βρέθηκα πίσω από την έδρα.

Μετά βλέπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν τεσσάρων και μας ρωτούσε η νηπιαγωγός, απαντούσα: "Γιατρός!"

Στα 8 ήθελα να γίνω κτηνίατρος.

Στα 9 ιδιωτική ντετέκτιβ (!!!), επηρεασμένη από τα Μίκυ Μυστήριο.

Στα 10 ηθοποιός, αφού είχα ερμηνεύσει με περισσή επιτυχία ( ; ) την Ιουλιέττα, στην καλοκαιρινή γιορτή του φροντιστηρίου αγγλικών.

Στο γυμνάσιο δεν είχα ιδέα.

Στο λύκειο εξακολουθώ να μην έχω... Είχα σκεφτεί ιατρική, αλλά άλλαξα γνώμη. Ούτε που ξέρω πότε θα αποφασίσω, τελικά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από μικρός ήθελα να γίνω σχεδιαστής και ευχαριστώ το Θεό που με αξιώνει και τους γονείς μου που με στηρίζουν.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πιλότος στην Πολεμική Αεροπορία από όσο μικρός θυμάμαι, μόνο αυτό ήθελα.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Καλός άνθρωπος δεν ήθελε να γίνει κανένας μάς;:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μικρος ηθελα να γινω πιλοτος αεροπλανου,μετα μου ειχε μπει η ιδεα να γινω στρατιωτικος ομως σκεφτηκα οτι θα παει ολη η ζωη μου χαραμι,τωρα προτιμω να κανω καποιες ποιο εξυπνες ιδεες ωστε να ειμαι ανετος,σαν την ακινητη περιουσια δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο.αυτο κανω και δεν θα το μετανιωσω.

ομως η ιδεα του πιλοτου ακομα με τρελαινει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να ευθυμήσουμε και λίγο... ρωτούσανε λοιπόν οι συγγενείς του το φίλο μου τον Άρη τι θα γίνει όταν μεγαλώσει. Εκείνος τους απαντούσε όλο καμάρι: Παπάς! -Και πώς θα σε φωνάζουν παιδί μου στην εκκλησία; -Παπάρης!, απαντούσε εκείνος με το ίδιο καμάρι. :p
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τι θα θέλατε να γίνεται όταν ήσασταν μικροί-ες.
Φυσικός σε λύκειο, μετά όμως σκέφτηκα ότι θα άρχιζα να τραβάω αυτιά στους ανορθόγραφους και ασύντακτους μαθητές και θα με πήγαιναν μέσα, οπότε είπα να αλλάξω πορεία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μόνο 19.... ΓΕΡΑΣΕΣ! Άμα το κυνηγήσεις θα πετύχεις..άμα καταθέτεις τα όπλα,λογικό να ''μη σου κάτσει''.:p

 

apo deftera arxizw dramatikh sxolh...:rotfl: :drool: :superman:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα από το κλασσικό για γυναίκες, αεροσυνοδός, το γύρισα σε δικηγόρος αλλά κόπηκα σε 2 μαθήματα και δεν ήθελα να ξαναπεράσω τη διαδικασία των πανελληνίων...οπότε το γύρισα σε τουριστικό management και κατέληξα σε business management και στο τέλος εδώ και 5 χρόνια κάνω καρίερα στο logistics.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Mικρή ήθελα να γίνω δικηγόρος και αγόρευα μάλιστα στους δικούς μου και πιο μετά καθηγήτρια Αγγλικών.Τελικά τπτ απο αυτά δεν έγινα. :(
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Οπως ολα τα παιδια ηθελα να γινω πολλα και διαφορα, αλλα το μονο που το ηθελα παντα και δεν υπιρξε ποτε να πω οτι δεν θελω η που να προτιμω να γινω κατι αλλο, ητανε ο πιλοτος! Και ακομα θελω.... Αρρωστια ειναι αυτη... θα μου φυγει μονο αν τα καταφερω...
Link to comment
Share on other sites

Καραγκιοζοπαίχτης. Μάλιστα, σε ηλικία 6 ετών ανέβηκα από τα Χανιά στη Λαμία για να παρακολουθήσω μερικές παραστάσεις του Ευγένιου Σπαθάρη!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω κτηνιατρος...

δεν το επιχειρησα ποτε...δεν ξερω μαθηματικα...

τιοτα ομως...τα βασικα και ας ημουνα αριστη σε ολα μαθητρια...μαθημαικα και με τον τυπο μπροστα μου και δεν μπορω...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...